F. Ooms Schilder Met het Nivon Heiloo langs de zijderoute door Midden-Azië Najaarsconcert Fanfare Showband samen met koor Connection H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Dank, dank, dank 1 Schrijfster Suzanne Buis op bezoek bij De Zuidwester i: d'X' UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2010 Frank Ooms, De Boog 49, 1851 ZS Heiloo, tel. 072 - 5337445, mob. 06 - 13657269. HEILOO - Hij zit al 31 jaar in het schildersvak. Toch is FYank Ooms pas in mei 2009 voor zichzelf begonnen. Na zijn opleiding voor mon teur en lasser zag hij op 16-jarige leeftijd in dat hij toch liever het schil dersvak in wilde gaan en volgde de vierjarige opleiding tot huisschilder. Begonnen bij Brasser als aspirant gezel en vervolgens als gezel deed hij brede werkervaring op bij enkele gerenommeerde schildersbedrijven uit de regio, waar ervaren schilders hem de fijne kneepjes van het ambach telijke vak bijgebracht hebben. Frank: ,,Daar heb ik zeer vakkundige schilders ontmoet waar ik enorm veel van geleerd heb. Zo hebben we onder andere in opdracht van Stichting Hendrik de Keyzer aan monu mentale panden in Amsterdam, Haarlem en Alkmaar (onder andere 't Hof van Sonoy en 't Hofje van Slinter) gewerkt." De behandeling van veelal complexe versiersels in houten en stenen ornamenten in deze oude panden vereisen een gedegen vakkennis en sehilderskwaliteit, die Frank met zijn jarenlange ervaring in huis heeft. De laatste 15 jaar in dienstverband werkte Frank voor schildersbedrijf Th. De Visser; daarvoor was hij 12,5 jaar werkzaam bij het schilders bedrijf van Martin Dekker, een tijd waar hij met veel plezier aan terug denkt. ,,Dit was een bedrijf met een hecht, vast team. Daardoor hadden we onderling veel voor elkaar over." Het vakmanschap van Frank ziet men terug in het eindresultaat van zijn werk. Oude deuren van meer dan honderd jaar oud zien er na een behandeling weer piekfijn uit, zoals ze er ook honderd jaar geleden uit zagen; voorzien van een strakke verflaag zonder kwastsporen en onef fenheden. Het geheim voor zoveel geduld en precisie schuilt in de liefde voor het vak en het plezier waarmee hij iedere dag de ladder opklimt. ,,Ik vind mijn werk leuk, dat is belangrijk om kwaliteit te leveren," aldus Frank. „Ik houd van de vrijheid en de afwisseling die het beroep huis schilder met zich meebrengt. Je komt met allerlei mensen in contact en bent voortdurend op verschillende locaties werkzaam. Bovendien geniet ik van het eindresultaat!" Naast het schilderwerk buitenom is FYank bedreven in allerlei soor ten binnenwerk. „Eigenlijk in alles wat met schilder- en behangwerk te maken heeft. Oude huizen vragen veel zorg en aandacht, maar ik sta met evenveel plezier een plafond in een nieuwbouwwoning te witten. Voor een mooi, strak eindresultaat werk ik met bewezen kwaliteitsverf, zoals Sikkens en Sigma, en materialen, bijvoorbeeld behangsoorten, die van goede kwaliteit zijn. Daarnaast is een vlakke ondergrond van muren en houtwerk van belang, wat je bereikt door ze op de juiste wijze behang en sehilderklaar te maken." Wie zijn huis buitenom door een echte vak man wil laten schilderen of het interieur een frisse opknapbeurt wil laten geven, kan Frank Ooms bellen voor een vrijblijvende offerte. Van half november tot maart rekent hij een aantrekkelijk wintertarief. Op de oproep in de Uitkijkpost om kleine spullen als sokken, boxershorts, schoenen, inlegzool- tjes, zakdoeken, deodorant, tand pasta, handdoeken, gezelschaps spellen en dergelijke beschikbaar te stellen voor mensen die dak- of thuisloos zijn, is uitvoerig gere ageerd. Het is werkelijk onvoor stelbaar hoe vrijgevig inwoners van Heiloo, Akersloot en Limmen zijn. Sommige mensen kochten zelfs nieuwe spullen en stelden die beschikbaar. Klasse! Eén organi satie willen wij speciaal noemen: 'Vrouwen van Nu', die een busje vol met door hen ingezamelde kleding beschikbaar stelde. De goede gaven van anderen hebben er daarnaast toe geleid dat afge lopen maand twee keer per week een auto vol naar inloopcentrum 'De Kloof kon worden gebracht. Daarom: dank-dank-dank aan alle goede gevers! Diverse mensen vroegen of de datum van 1 oktober de uiterste datum was. Dat is niet het geval. Uw spullen blijven wel kom bij Ton Steenaert, Boekenstein 9, 1852 WR Heiloo. Ton Steen Heiloo HEILOO - Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek had groep 3b van De Zuidwester Suzanne Buis uitgenodigd in de klas om te komen vertellen over haar werk. Suzanne woont in Heiloo en is bekend als de schrijfster van de Floortje boeken, maar ook van De Glitterclub en Deltora boeken. Donderdag 7 oktober kwam zij op school en vertelde de kinderen wat zij vooral zo leuk vindt aan het schrijven. „Ik heb een film in mijn hoofd en schrijf dat op. De kinderen gaan dan het boek lezen en zien dezelfde film. Dat is magie!" Suzanne beantwoordde enthousiast en geduldig de door de kinderen zelfbedachte vragen over het schrijversvak. Haar gouden tip was: 'Gebruik je fantasie, bedenk eerst het ver haal en bedenk vooral van tevoren hoe het afloopt!' Daarna zijn de kinderen zelf aan de slag gegaan met het schrijven en illustre ren van hun eigen gemaakte boekje. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 16 oktober geeft de heer Piet Rosenhart voor het Nivon- Heiloo een dia-lezing over Centraal-Azië: een verslag van zijn reis langs de Zijderoute. Deze route is genoemd naar de oude karavaanroute voor het vervoer van de zo kostbare zijde vanuit China naar het westen, en over de Karakorum-Highway, berucht om zijn talrijke aardver schuivingen. Geen bekende toe- riste nbestemming, wel een van de mooiste gebieden ter wereld: een gebied met uitgestrekte woestijnen en spectaculaire berglandschap pen en vele, meer dan 2000 jaar oude steden, zoals de woestijnstad Kashgar. De reis begon in Tasjkent in Oezbekistan en eindigde in Peshavar in Pakistan De vele dia's geven een beeld van deze bijzon dere en boeiende tocht. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2Heiloo (op loopafstand van NS-station) Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden 3,-, anderen 4,- per persoon. Graag opgave bij Reina Mulder, tel. 072-5333127. Zaal open vanaf 19.30 uur. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Ook dit jaar geeft Fanfare Showband Heiloo in het najaar weer een spetterend concert voor iedereen die wil genieten van muziek én show, waar de Fanfare Showband Heiloo zo om bekend staat in Noord-Holland. De afgelopen maanden hebben de leden intensief geoefend op de muziekstukken die speciaal voor dit concert zijn gekocht en inge studeerd. Het concert zal bestaan uit twee gedeeltes; voor de pauze zullen al lopend de muziekstukken gespeeld worden die de fanfare ook tijdens haar optredens op straat ten gehore brengt. Na de pauze zal de FSH zittend de concertstukken spelen. Net als elk jaar wordt voor dit gedeelte voor een bepaald thema gekozen, en dit jaar is het thema Disney. Enkele zeer bekende stukken uit verschillende Disneyfilms zullen een heel herkenbaar geheel vormen bestaande uit vlotte, romantische, emotionele en swingende muziek. Zoals van de FSH verwacht kan worden, zullen ook de majorettes van de FSH verschillende shows opvoeren. Speciaal voor dit concert hebben zij nieuwe shows geschre ven in ingestudeerd. Daarnaast zal de wedstrijdgroep van de majoret tes haar grote show laten zien. Dit jaar heeft de Fanfare Showband Heiloo er ook voor gekozen om Tekst en foto: Carolien Breed De Fanfare Showband geeft weer een spetterend optreden, deze keer samen met Connection uit Castricum. Aangeleverde foto het concert verder op te luisteren met een optreden van Gospelkoor Connection uit Castricum, dat ook dit jaar haar zilveren jubileum viert. Afwisselend zullen fanfare en koor ieder een nummer ten gehore brengen. Dit alles om een zo geva rieerd mogelijk en avondvullend programma neer te kunnen zetten. Het concert wordt gehouden op zaterdag 16 oktober in de ontmoe tingsruimte van de GGZ, voorheen Willibrordusstiehting in Heiloo. Het concert begint om 19.30, en vanaf 19.00 is de zaal geopend. De entree is geheel gratis en iedereen is welkom. I jttèSlvf y* i /-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5