Anne Thung-Ericsson exposeert in Heiloo 1 Yora Rienstra in Heiloo met nieuw programma Marian van Dam exposeert bij De Loet H E I L O O 9 L-ltl.lü-l.lill.L-lJ.l.llMJ C1 ifl j MRMMJOmt Flessenpost uit A'dam 14.99 kfjfi DEUTEKOM Briefgeheim BOEK VAN DE WEEK Flessenpost uit Amsterdam door Harm de Jong Cantate-uur Witte Kerk Keezen in het Oosthonk Jazz op zondag in d'Sfinx met La Banda Boek van de week: door Harm de Jong voor Atelieropruiming Gonny van Dongen UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2010 Werk van Marian van Dam. Aangeleverde foto Briefgeheim gaat over de 11-jari- ge Eva, die genoeg heeft van de spanningen thuis. Ze wil haar ouders laten merken hoe ze zich voelt, en besluit om weg te lopen. Ze verstopt zich bij haar beste vrienden Jackie en Thomas. Maar als ze een geheime brief vindt en betrapt wordt in de tuin van buur man Brandsema, het hoofd van een criminele organisatie, neemt haar plan een onverwachte wending. Brandsema vertelt dat Eva's vader voor hem werkt. Eva gelooft daar niks van, maar hoe meer ze op onderzoek uitgaat om de onschuld van haar vader te bewijzen, hoe meer bewijzen zich opstapelen dat dat wel zo is. Met onder andere Daan Schuurmans, Lies Visschedijk, Hanna Obbeek, Isabelle Stokkel en Nils Verkooijen. Verfilming van het spannende boek van Jan Terlouw (Oorlogswinter), vertaald naar de ervaringen en bezigheden van de hedendaagse jeugd. Wie is dat wonderlijke meis je Charlie uit Amsterdam? Ze is zo anders dan de meisjes die Tommie kent. Wie verzamelt er nu Interessante Feiten? Wie speelt er saxofoon voor de kraaien? En vooral: wie beweert dat ze prin ses wordt in het nieuwe land Yueatuean? Tommie heeft haar nog nooit gezien. Hij kent haar uit de Hoogst Geheime Brieven die ze hem stuurt. Maar plotseling komen die brieven niet meer. Het is een raadsel waarom Charlie opeens gestopt is met schrijven. Hebben de Maya-krijgers haar ontvoerd? Is ze in haar eentje naar Yueatuean? Tommie gaat op zoek naar zijn verloren prinses. Fragment: 'Het is nu maart 2009, bijna een halfjaar later, maar ik denk nog steeds aan Charlie. Ik zal je alles van haar ver tellen. Hoe ze plotseling opdook en me prachtige brieven schreef. Maar ook hoe ze onverwacht weer verdween en hoe ik nu naar haar op zoek ben. HEILOO - Marian van Dam- Keijzer werd vijftien jaar gele den, tijdens een vakantie in de Dordogne, door een vriendin meegenomen naar een aquarel workshop. In Frankrijk enthousiast gewor den nam ze, terug in Heiloo, les bij HEILOO - Op zondagavond 17 oktober is er om 19.00 in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, weer een cantate-uur. Daarin zal worden uitgevoerd Bach's cantate BWV 100, getiteld: 'Was Gott tut das ist wohlgetan'. Op de tekst van dit lied zijn drie cantates van Bach bekend, en dit is daarvan de laatst gecomponeerde. Het is een zogenaamde koraalkantate, waarin zes coupletten van het lied worden getoonzet (waaronder ook de drie coupletten die als Gezang 432 in het Liedboek voor de Kerken te vinden zijn). De ver klanking van het eerste en laat ste couplet van het lied maken deze cantate bijzonder feestelijk. Opmerkelijk is dat in deze cantate recitatieven ontbreken, maar de contrastrijke vormgeving van de vier zogenaamde 'binneneouplet- ten' zorgen voor voldoende afwis seling. De cantate zal worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. F. van Melle De toegang is vrijmaar een bij drage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. Marianne Eugster-Boonstra. Daar schildert ze nog steeds met veel genoegen. De tentoonstelling in De Loet geeft een mooi overzicht van 15 jaar schilderplezier. Marian schildert met aquarelverf en af en toe met acryl. Haar werk valt op door het oog voor detail. De bewoners van de Loet genie- HEILOO - Van 5 oktober tot 19 november zijn de volgende exposities te zien: Aan de wand exposeert Anne Thung-Ericsson weer in het Trefpunt na een oponthoud van twee jaar. In haar eerste expositie wer den onder andere veel aquarellen getoond, geïnspireerd door wilde of idyllische zeegezichten tijdens haar jarenlange around-the-world zeilreis. Het grootste gedeelte van het werk waren echter aeryl-sehil- derijen. Anne heeft jarenlang met dit materiaal gewerkt. Vorig jaar vond zij de tijd rijp voor een nieuwe uitdaging. Zij koos voor schilderen met olieverf bij Willem Hopman, die bij Artianee leiding geeft aan een enthousiaste HEILOO- Tijdens Uit&Zo begin september zong Yora Rienstra met veel succes enkele van haar liedjes in de Willibrorduskerk, nu komt ze met een avondvul lend programma naar De Beun. Voor haar optreden op zater dag 16 oktober is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Met haar programma Aan jou heeft het niet gelegen won ze in 2009 in De Kleine Komedie de jury- en publieksprijs van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Ze heeft haar prijswinnende optreden uitgebreid naar een volwaardig theaterpro- ten er steeds weer van en ook deze keer zijn ze weer bijzonder onder de indruk. Mocht u de schilderijen willen bekijken dan kan dat tijdens de openingstijden van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur, op De Loet 1 in Heiloo. De werkstukken hangen er tot 15 december. groep schilders. Nu Anne niet lan ger over de zeven zeeën zwerft, kiest ze haar motieven meer land inwaarts, te zien in een serie medi terrane dorpsgezichten. Haar liefde voor portret en model komt tot uitdrukking in een serie met dans als thema. In de vitrine de fantasiepoppen van Marijke Verlaat-Noppers, kunstenaar en cursusleider. Marijkes werk begon met figuren geïnspireerd door boeken als 'In de ban van de ring' en films als 'The dark ehrystal'. Natuurlijk is de stijl In de loop van de jaren veranderd al blijft 'fantasy' nog een belang rijke bron van inspiratie, nu wordt zij ook geïnspireerd door natuur, emoties, verre culturen, oude en moderne kunst. gramma en daarmee komt ze in try- out naar Heiloo. Yora studeerde in 2006 af op de Kleinkunstacademie. Sindsdien boekt ze succes met haar verrassende liedjes. Kaarten zijn te reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of ver krijgbaar aan de kassa van het the ater, tussen 13.30 en 17.00 uur. HEILOO - We kunnen er niet meer onder uit. In de wijde omtrek wordt het al gespeeld en de deelnemers zijn op een enkele chagrijn na, dol enthousiast. Overal organiseren buurtverenigingen toernooien met dit spel dat gebaseerd is op het wel bekende Mens erger je niet in com binatie met een spel kaarten. Het heet keezen en het pakt je vanaf het begin. Het bestuur van wijkvereniging Oosthonk heeft besloten om de derde vrijdag van oktober het eerste Oosthonk kee- ztoernooi te organiseren en bij gebleken succes word het een vast onderdeel van de activiteiten in het wijkgebouw de Oosthonk aan de Oostkanter. Een ieder die beschikt over een keezbord wordt vriende lijk verzocht deze mee te nemen. Inschrijven kan tot en met 14 okto ber via tel. 06-13420642. HEILOO - Zaterdag heeft café d'Sfinx weer jazz op zondag met om 16.00 uur de band La Banda. La Banda is een swingende, ener gieke band die zich vrij beweegt in de genres salsa, bolero, Latijns- Amerikaans folklore en latin jazz. Hierbij gebruiken ze hun eigen arrangementen en door de ver scheidenheid van de bandleden kunnen ze typisch folkloristische instrumenten fuseren met moderne ritmes. Op die manier ereëeren zij een uniek en bijzonder geluid voor zowel de liefhebber van goede muziek als wel voor de danslief hebbers. Op deze herfstmiddag een aanrader om je even in tropische sferen te bewegen. Inschrijven voor het mosselen eten kan op donderdag 14 oktober tijdens de herfstbokavond, vanaf 19.00 uur, daarna is het swingen met Robert Pfeiffer vanaf 21.00 uur. Kezen in café d'Sfinx? U kunt zich inschrijven om op dinsdag avond bij d'Sfinx het keezspel te spelen, hier zijn leuke prijzen aan gekoppeld, tel. 072-8885855. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl e V HEILOO - Tot 1 november houdt Gonny van Dongen een grote ate- lieropruiming bij Inzet Lijstenatelier, Raadhuisweg 9, tegenover de Witte Kerk in Heiloo, tel. 072-5336433. In verband met het zich volledig toeleggen op het schilderen van portretten, worden al haar rozen- en andere bloemenaquarellen en haar etsen aangeboden voor zéér lage prijzen. U heeft nu de mogelijkheid om heel voor delig een prachtig schilderij te kopen en Inzet lijstten-atelier kan er, indien u dat wilt, een mooie bijpassende lijst en passe-partout voor verzorgen. Zie ook www.gonnyvandongen.nl. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9