Keukenvemieuwing: voordelig maatwerk Bibliotheeldogeerkoffertje ook in de herfstvakantie! Basedance en Spooktocht in Tendenz G H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF KERK DIENSTEN Zeer verrassend vooralle (klein)kinderen Griepvaccinatie Aanmelding rondreis Kathedralen KORTOM Geslaagd Geslaagd Geslaagd Geslaagd ierenbescherming OUD PAPIER OKTERS DIENSTEN Praktijk dr. E. Gianotten GESLOTEN Dr. Den Engelsen neemt waar tel. 072 5333080 Kinderboekenillustrator Philip Hopman op de Benedictusschool U I T K IJ KPOST 20 OKTOBER 2010 HEILOO - De landelijk opererende organisatie De Keukenvernieuwers is nu ook aanwezig in Heiloo. De jonge ondernemer Sander du Chatinier is de man die u om advies kunt vragen over uw keuken: „De meeste keukens kunnen jaren langer mee als ze goed en op tijd worden onderhouden en gerenoveerd! De keuken is vaak het middelpunt in huis. Er wordt gekookt, gezellig gekletst, familieleden ontmoeten elkaar. Maar keukens zijn ook aan mode onderhevig en steeds vaker wijzigen de kleuren en de stijlen. Daarbij staat de ontwikkeling op het gebied van milieuvriendelijke appara tuur niet stil. Mensen denken nog steeds dat om een beetje bij te blijven de hele keuken vernieuwd dient te worden, met alle kosten en rompslomp van dien. Dat is echt niet nodig. Als je ziet wat een nieuw werkblad, een nieuwe spoelbak met een moderne kraan en een paar nieuwe frontjes voor een keuken kunnen doen! Bovendien liggen de afvoer en de leidingen er al, daar kunnen we meestal alles weer perfect op aansluiten." Du Chatinier is ook gespecialiseerd in het vervangen van inbouwappara- tuur. „Zuinige apparatuur verdient zichzelf al gauw terug. Tegenwoordig is het bijvoorbeeld echt voordeliger om met een vaatwasser de afwas te doen dan met hand! Een moderne koelkast is ook veel zuiniger in gebruik. Natuurlijk doen we ook met alle plezier kleinere reparaties in de keuken. We kunnen bijvoorbeeld ook alleen knoppen of grepen vervangen." U kunt Sander du Chatinier bereiken via tel. 06-81718572 of via san- derduchatinier@dekeukenvernieuwers.nl. Of kijk voor meer informatie op www. dekeukenvernieuwers. nl. HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendinnetje te logeren tijdens de herfstvakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeer- koffertje voor u. Ieder koffer tje staat garant voor vele uren kijk-luister- en leesplezier. Wat dacht u van lekker luisteren naar liedjes en lezen van spannen de of grappige verhalen? Samen knus op de bank naar een dvd kij ken? Met een logeerkoffertje haalt u het in huis. Er zijn koffertjes voor de leeftijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. U kunt dus kiezen! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Wees er echter snel bij, want ook bij de logeerkoffertjes geldt: op echt op. Het Ministerie van VWS plaatst advertenties om de burgers te bewegen een griepprik te halen. Zo ook in de Uitkijkpost van 6 oktober onder de kop 'Start griep vaccinatie 2010'. Vorig jaar waren gezonde zwangere vrouwen en kinderen een risicogroep en dien den een griepprik te nemen. Dit jaar geldt dat niet. Uiterst vreemd! Er wordt door de farmaceutische industrie in samenwerking met de Gezondheidsraad en het RIVM een mega-experiment uitgevoerd. Vorig jaar werden we bang gemaakt voor de zogenaamde Mexicaanse griep. Bleek een gewone griep. Volksverlakkerij ten top! Kassa voor de farmaceutische industrie en de huisartsen! Ex-minister Klink bestelde toen 34 miljoen vaccins. Kosten 800.000! Negentien mil joen zijn doorverkocht aan andere landen en 8 miljoen vaccins zijn vernietigd. Men gaat ook bewust voorbij aan het zelfherstellende ver mogen van het menselijk lichaam, met koorts als verdedigingsme chanisme tegen virussen. Door nu, op dokters advies, antibiotica te slikken gaat de koorts weer omlaag waardoor de virussen en bacillen opnieuw kunnen toeslaan. Dit jaar is er een gecombineerde injectie voor zowel de gewone jaarlijkse griep als de nieuw gelanceerde Mexicaanse griep. Uiterst opvallend is ook dat de 'deskundigen' al in het voorjaar op basis van inschattingen van de virussen de griepprik samen stellen. In de u aangeboden cocktail zitten onder meer de gevaarlijke stoffen: squaleen, aluminium, kwik, formaldehyde en polysorbaat 80, die MS, auto-immuunziekten, hersensehade, ADHD, autisme en Alzheimer kunnen veroorzaken. Als 60plusser bedank ik voor deze gra tis ellende! Willem Gomes, Heiloo HEILOO - Zaterdag 23 okto ber wordt er in Tendenz weer een basedance (voor elke groep 8'er uit Heiloo) gehouden. Dit wordt niet zomaar een basedan ce, maar het zal helemaal in het teken staat van Halloween! Wekenlang dwaalt er namelijk al een griezelige clown door Heiloo, ook wel Timmy de clown genoemd! Met zijn vrienden zal hij jullie een onvergetelijke griezelavond bezor- HEILOO - Wie regelmatig in Frankrijk op vakantie gaat, zal ongetwijfeld kennis hebben gemaakt met de prachtige ker ken en kathedralen in (Noord) Frankrijk. Voor de meesten van ons een kort bezoek. Maar steeds weer indrukwekkend en altijd de moeite waard. Wie zou die prach tige bouwwerken niet eens wat nauwkeuriger en onder deskun dige begeleiding willen bezoeken? Komend voorjaar inweek 21 van 23 mei tot en met 26 mei 2011 wil 'Rond de Waterput' een vierdaagse reis organiseren langs een aantal van de grootste kathedralen in Noord-Frankrijk. Onder begeleiding van een deskundige Belgische gids bezoeken we achtereenvolgens de grote kathedralen van Laon, Reims, Sens, Chartes, Parijs, Beauvais en Amiens. Een pittige onderneming voor echte liefhebbers! Voor vragen -en/of meer informatie: Pastor B. van Sehie, tel 072-5051923. Op 30 oktober moet de reis bevestigd worden, gaarne zo spoedig mogelijk aanmelden. gen! De avond start om 19.30 uur. Zorg dat je er op tijd bent want de avond zal starten met een spette rende openingsshow! Als je daarna nog niet uitgegriezeld bent, kun je je daarna ook nog inschrijven voor de spooktocht op donderdag 28 oktober. Ook hier zal Timmy de clown actief aanwezig zijn om er voor te zorgen dat het een avond HEILOO - Vrijdag 15 oktober bracht Philip Hopman een bezoek aan groep 1 tot en met 5 van de Benedictusschool. De kleuters keken met open mond toe toen de illustrator op de flip-over met een paar korte lijnen hun 'Jubelientje' schetste. Philip Hopman vertelde en tekende aan de kinderen tot en met groep 5 vervol gens het verhaal van 'Stimmy en het oerwoud of de stad'. Dit verhaal was in de klassen voorgelezen en er waren vragen voor bereid. Het was een bijzondere ontmoeting. Aangeleverde foto Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds. H. Ruitenbeek. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. van Aller. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, mmv Miller Sisters, voorganger pastor P. Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: Woord- en Communieviering met herenkoor, voor ganger H. Hudepohl. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistie viering, zaterdag 12.00 uur: eucha ristieviering. Zondag 09.00 gelezen eucharistieviering, voorganger rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas, 12.00 uur Bedevaart parochie St. Jan de Doper, Langedijk, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur eucharistieviering, woensdag 09.00 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur meditatieve viering met liturgisch koor, voorganger eigen werkgroep meditatieve vieringen. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger: pastor J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.15 uur eucharistieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee word om nooit meer te vergeten. Om mee te kunnen met de spook tocht kun je je woensdag 27 okto ber van 13.30 tot en met 17.00 uur inschrijven in Tendenz, daar wordt ook de locatie bekend gemaakt. De tocht is bedoeld voor iedereen in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar en zal geheel gratis zijn. Voor verdere informatie: www.tendenzheiloo.nl. HEILOO - Oud-plaatsgenote Margit Duijker, 23 jaar, is op 12 oktober cum laude afgestudeerd aan de Hogere Hotelschool in Den Haag. Zij heeft daarmee het Bachelor in Business Administration in Hotel Management behaald. HEILOO - Op 8 oktober heeft Ryan Miner (24 jaar) uit Heiloo zijn diploma ontvangen voor de graad Bachelor of Sport and Physical Education aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding Amsterdam. Ryan is oudleering van OBS Springschans en het Jac. P. Thijsse College. HEILOO - Marijn Hoijtink, oud- leerlinge van CBS de Duif en CSG Jan Arentsz, is cum laude afgestudeerd voor haar onder- zoeksmaster Geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Zij vervolgt haar studie Internationale Betrekkingen aan de Amerikaanse Johns Hopkins Universiteit in Bologna (Italië). HEILOO - Plaatsgenoot Mariska Barendse (27 jaar) ontvangt op 21 oktober haar Research Masterdiploma Educational Sciences aan de Universiteit van Amsterdam. Het afstudeeronder werp betrof het vaststellen van vraagonzuiverheid in vragenlijs ten. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 10.00 uur Gregoriaans Vesper en Lof. Zondag 10.00 uur eucharistieviering. Woensdag 09.00 eucharistieviering HH Simon en Judas. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: Voorganger ds. T.Th. Ament, Leeuwarden. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Appers (Castricum). Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dieren- beschermingnhn.nl, www.dierenbe- schermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Zwarte poes, klein wit befje, 6 jr, Poes, Kennemerstraatweg/V ennewatersweg Heiloo. Informatie vermiste en gevon den dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2 huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. van 25 oktober t/m 29 oktober

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13