Drie namen voor fietspad tussen Akersloot en Castricum Paddenstoelen-met-soep-wandeling Prijswinnend Fortepianoduo in lotkapel Y,* Kerkenveiling Akersloot 4 Groot dictee in Castricum regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO Tempo Rubato op tournee door Benelux J Detail uit het Kaartboek van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland uit 1745 (ongewijzigd ten opzichte van de eerste druk uit 1680). De Nes, 2. Braeckersdijk, 3. Uijtgeesterweg, 4. Coogvaart, 5. Nesdijk, 6. West Mader Heek, 7. De West Maedt. Aangeleverde foto REGIO - De onlangs geopende fietsverbinding Akersloot- Castricum heeft nu ook een naam. Drie zelfs. Voor de naam geving was advies ingewon nen bij de Werkgroep Oud- Castricum. Het college heeft besloten het voorstel van drie namen over te nemen. Met de namen Binnendijkspad, Nesdijk en Westmaderpad wordt de aandacht gevestigd op de cultuur historische waarde van dit gebied. Om tot een historisch verantwoorde naamgeving te komen, biedt een kaart uit 1745 aanknopingspunten. Op die kaart is De Nes of Langenes te zien, een ingedijkte landtong die tussen de Provineialeweg en de Uitgeesterweg (van Uitgeest naar Limmen) ligt. De Nes is een zeer vroege omdijking van een zandrug in lager gelegen gebied. Mogelijk lag hier de in de 10de eeuw genoemde Limmer buurtschap Those of Thousan (De Cock 1965). Aan het al langer bestaande fietspad door landschapspark Hendriksveld aan de Oostrand van Castricum is toentertijd de naam Buitendijkspad toegekend. Dit fietspad ligt buiten de vroegere omdijkte gronden van Castricum en eindigt bij de Korte Brakersweg, vroeger een onder deel van de Brakersdijk. Vanuit Castricum gezien ligt het eerste deel van het nieuwe fietspad bin- BERGEN - Op 24 oktober staat IVN-gids Herl Roos Lindgreen klaar om met belangstellenden op zoek te gaan naar de mooi ste paddenstoelen in de duinen. De wandeling, die ongeveer twee uur duurt, begint om 10.00 uur vanaf de eerste par keerplaats aan uw rechter hand aan de Zeeweg richting Bergen aan Zee. Daar is ook het begin van de Uilenvangersweg. Dit is het jaar van paddenstoelen. Veel regen, mooie temperaturen, zo nu en dan nog een zonnetje en dan schieten ze uit de grond. De gids weet ze, als ze er zijn, allemaal te vinden en laat ze u zien: de fraaie vliegenzwammen, koraal- en berkenzwammen, aard- appelbovisten en kastanjeboleten, porseleinzwam en de groene, uiterst giftige knolamaniet. Geniet en pak deze kans om kennis te maken, de omstandigheden zijn niet altijd zo gunstig als in dit jaar! Aan het einde van de wandeling is een gezellig samenzijn en wordt u een heer lijke paddenstoelensoep aangebo- EGMOND - Vrijdagavond 22 oktober verwelkomt de Slotkapel fortepianoduo Tempo Rubato, dat de luisteraar mee neemt naar het eind van de 18de en begin van de 19de eeuw. De componisten uit die tijd maakten op zeer uiteenlopende wijze gebruik van de fortepiano. In Egrnond laat Tempo Rubato op meesterlijke wijze de veelkleurig heid horen van dit prachtige instru ment. Hun repertoire gaat over leven, over vrijheid, over bravoure. Speels en creatief (rubato), binnen de lijnen van de traditie (tempo), dat is waar zij voor staan. Tempo Rubato, dat zijn de Italiaan Antonio Pirieone en de Japanse Megumi Tanno. Zij specialiseerden zich in de fortepiano aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, bij onder meer Bart van Oort. In 2008 toerde Tempo Rubato door Japan, met optredens in de fameuze Yokohama Minato Mirai Hall en op het prestigieuze Internationale Hokutopia Early Music Festival in Tokyo. De eerste prijs op het Internationaal Van Wassenaer Concours is een hoogtepunt in hun carrière. Het concours slaagt er al ruim twintig jaar in om jonge, ambitieuze muziekgezelschappen te ondersteunen op weg naar de top. Het concert in de Slotkapel maakt deel uit van een Benelux- tournee, die als prijs is verbon den aan het concours. Kijk voor het programma in de Slotkapel op www.slotkapel-egmond.nl. Vrijdag 22 oktober om 20.00 uur Slotkapel, Slotweg 19, Egrnond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reser veren, tel. 072-5065973, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl. Meer informatie op www.slotkapel- egmond.nl. nen de omdijkte gronden van de Brakersdijk. Aan dit gedeelte, vanaf de afrit naar het tunneltje tot aan het eerste bruggetje, is daarom de naam Binnendijkspad toegekend. Vanaf het eerste bruggetje tot aan het tweede bruggetje volgt het fietspad de Nesdijk en is voor dat gedeelte de naam Nesdijk gehandhaafd. Het fietspadgedeelte vanaf de tweede brug tot aan de Uitgeesterweg pas seert de Koogvaart en ligt in De West Maedt. Westmaderpad is voor dit gedeelte dan ook een toepasse lijke naam. Met de aanleg van het fietspad, met tunnel en brugverbindingen, is De Nes toegankelijk geworden en daardoor beleefbaar. Fortepianoduo Tempo Rubato. Aangeleverde foto den door de gastheren/vrouwen van het IVN-informatiecentrum 'de Uilenvanger'. En er is ahe gelegen heid om met elkaar na te praten en vragen te stellen. Bovendien is er in het ontvangstcentrum een uiterst aantrekkelijke fototentoonstelling te zien. Vanaf het centrum loopt u in minder dan tien minuten terug naar fiets/auto. Wandel mee met Herl Roos Lindgreen, kosten vijf euro voor volwassenen, kinderen gratis. Gaarne van tevoren opge ven: www.IVNNKL.NET of tel. 06-23576647. AKERSLOOT - Wie echt eens iets anders wil meemaken kan op 19 november een bezoek brengen aan de kerkenvei ling in Akersloot. Deze veiling, die eens in de vier jaar wordt gehouden, is een opvallend eve nement. Honderden, door particulieren en middenstand geschonken kavels worden geveild en dus verkocht aan de hoogste bieder. De kavels bestaan uit drank, taarten, paling, avondje oppassen, speelgoed, plan ten, bloemen en heel veel andere bijzondere en vaak ook persoonlijke zaken. De ervaren veilingmeesters verkopen in een rap tempo tussen 20.00 en 24.00 uur circa vierhon derd kavels. Wie nog nooit een vei ling heeft meegemaakt, kan hier de eerste ervaringen op een ontspan nen manier meemaken, maar ook de meest geroutineerde veilingbe- zoeker zal hier iets van zijn/haar gading vinden. De opbrengst wordt besteed aan het noodzakelijk onder houd van de St. Jaeobuskerk en een deel van de opbrengst gaat naar de Scoutinggroep Akersloot. Vrijdag 19 november zal vanaf 19.30 uur de zaal van De Vriendschap aan de Kerklaan in Akersloot open staan en om 20.00 uur zullen de veilingmees ters de hamer opnemen en de eer ste kavel gaan verkopen. Wie voor 20.00 uur binnen is en een kopers nummer heeft laten registreren, ont vangt een extra lot voor de verloting na de veiling. De catalogus wordt in Akersloot huis aan huis verspreid. Wie niet in Akersloot woont, maar toch belangstelling heeft voor de catalogus, kan die vanaf 12 novem ber verkrijgen door een telefoontje naar I. Krom, tel. 0251-314567 of H. Hoogervorst tel. 06-51144954.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15