Drukke avond Oppositie Ruige omstandigheden voor zeevissers van DVW Drie teams TV Limmen najaarskampioen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Foresters speelt mee op Ajaxtoernooi Akersloot kleurt oranje/ wit na overwinning SCHAKEN HEILOO - Het was dinsdag avond een drukte van jewel ste bij de schaakvereniging Oppositie. Er waren liefst der tig schakers opgekomen zodat er tafels bijgezet moesten wor den. Van de 15 partijen eindig den er acht in remise. Dat betekent niet dat er geen strijd werd geleverd. Dat zegt iets over het evenwicht in speelkraeht. Gerard Heeringa, Indriaas Booij en Eric Huffnagel noteerden hun eerste winstpartij. Aart van den Brink offerde een licht stuk voor twee pionnen tegen Luea Gandossi. Dat bleek toch te optimistisch. Hij moest na een lange strijd de koning omleggen. Cor van Etten kreeg een levensge vaarlijke koningsaanval te verduren van Albert Bouma. Die sloeg echter net niet door, waardoor Cor als win naar uit het strijdperk kwam. Hij voert nu voorlopig de ranglijst aan, mede door de remise van André van der Ark en Paul Vonk. Ook rege rend kampioen Simon Smit kwam niet verder dan remise. HEILOO - De Foresters F1 heeft afgelopen woensdagmiddag op het sportcomplex de Toekomst bij AJAX meegedaan aan HETT-toernooi voor F-Pupillen. Aan dit toernooi deden vijfhonderd jonge voetballertjes uit de regio mee. Meteen de eerste wedstrijd van de poule speelden de F-pupillen van Foresters tegen Ajax Fl. Foresters begon sterk en hield goed stand tegen de talentjes van Ajax, het bleef dan ook ruime tijd 0-0. Echter kwam hier halverwege de wedstrijd verandering in en scoorde Ajax, dat na deze goal los ging. Foresters verloor uiteindelijk met 6-0. Ajax werd winnaar van HETT- toernooi en de jongens van Foresters hadden genoten van een geweldige dag met veel mooie, onver getelijke en vooral leerzame momenten! het hele team, coach Dico Blei én jawel Sjaak Swart, de Ajaxkoning. Aangeleverde foto HENGELSPORT HEILOO - Op zaterdagmorgen 16 oktober voer zo tegen ach ten de Rival met aan boord 21 zeevissende leden van DVW de haven van Den Helder uit. De overtocht over het woe lige Marsdiep richting Texel met overdwars een noordelijke wind kracht 6 was pittig. Even voorbij de Mokbaai, in de luwte van Texel, werd voor het eerst geankerd. Al vlot werden, al was het mondjesmaat, de eerste vissen gevangen. Na verloop van tijd ruim de de wind naar het noordoosten en omdat de vloedstroom er flink in kwam, kwam het schip dwars op de steeds hoger oplopende golven te liggen. Schipper Jaap vond dit niet verantwoord en koos voor een rustiger ankerplaats op het ondiepe Wad. Het was hier echt sprokke len om een visje vangen, alleen de echte peuteraars wisten een enkel botje aan de schubben te komen. De schipper die er echt alles aan deed om het de vissers naar de zin te maken verkaste nog een keer naar dieper water. Vooral achterop de boot werd daar nog wat wijting en schar gevangen, voorop kwamen nog een paar botten boven. Bij het tellen en wegen was het dringen geblazen. Zes vissers hadden even veel vissen gevangen. De gelukkige winnaar bleek Gerrit Unsen te zijn, hij had met de vangst van een spie ring een nieuw DVW record geves tigd en dus een bonus van 1000 punten verdiend. De spiering met een kenmerkende komkommergeur was 17,5 centimeter lang en woog vijftig gram. Tweede werd alweer Chiel Oudejans en de winnaar van de vorige wedstrijd Paul Steenhoek derde. Een eervolle vermelding verdiend de jeugdige Ramon Klaver, hij werd met een keurige vierde plaats het beste van de rest en wist onder andere zijn vader en opa voor te blijven. AKERSLOOT - Zondag was de eer ste gemeentederby van dit seizoen een feit. Limmen moest op bezoek bij Meervogels uit Akersloot. Het in grote getale opgekomen publiek kon genieten van een heerlijke wed strijd waarin beide ploegen voor de winst gingen. Limmen was blij met de terugkeer van René Hof. Menig maal dolde Hof, net als ploeggenoot Jeroen Veldt, zijn directe tegen stander. Nadat Meervogels beter gestart was, was het Limmen dat al snel de overhand kreeg, waarbij het ook enkele serieuze kansen kreeg om de score te openen. Toch was het Meervogels die het eerste doelpunt maakte. Limmen rechtte direct de rug en kreeg binnen drie minuten drie goede kansen en zoals het spreekwoord luidt is driemaal is scheepsrecht. Bij de derde kans kopte Kruidenberg schitterend bin nen. Zowel Limmen als Meervogels kregen nog enkele mogelijkheden om met een voorsprong de rust in te gaan, maar het was Limmen die dit uiteindelijk deed. Een corner werd door niemand aangeraakt en verdween achter de Akersloter doelman, 1-2. Meervogels kwam na de 15 minuten rust beter uit de kleedkamer dan Limmen en kon na tien minuten juichen voor de 2-2. Limmen ging vurig op zoek naar de winst. In de 61ste minuut was het weer raak voor Limmen. Een vrije trap van Hof werd bij de tweede paal door Rik Seignette op doel gekopt. De keeper redde nog, maar legde de bal precies voor de voeten van Emile Veldt, die de bal hard in een leeg doel kon schieten, 2-3. Het werd ook nog 2-4 door invaller Jan Welboren na een prachtige actie van Jeroen Veldt. Vanwege een pittige noordelijke wind kracht 6 werd er maar mondjesmaat vis gevangen. Aangeleverde foto TENNIS LIMMEN - Voor de eerste keer heeft TV Limmen meegedaan aan de jeugd najaarscompetitie. Dit leverde meteen al drie kam pioenen op! Het mix-team, bestaande uit Stijn Bakker, Sven Kerssens, Quinty Boontje, Sanne Glorie en Fleur Admiraal speelde vijf wed strijden op de woensdagmiddag en wist alle wedstrijden te win nen. Jongens tot en met 12 jaar, bestaande uit Isidoor Stuifbergen, Kees Peeters, Kick Wamsteeker, Jaap Menick, Tim Ehlhardt en Per Houtenbos, maakte het nog span nender. Doordat er één partij gelijk was gespeeld moesten ze afgelopen zondag winnen. Met een overtui gende 5-1 zege wisten ze het kam pioenschap veilig te stellen. Ook de 'mannen' tot en met 14 bestaande uit Roy Bakker, Mika Ehlhardt, Rox Houtenbos, Kevin Dam en Loek en Mats Admiraal hadden nog een spannende dag voor de boeg. Er moest gewonnen worden omdat de concurrent voor het kampioenschap nog niet alle partijen had gespeeld. Ook deze mannen wonnen met een overtui gende 5-1 stand. Een van de kampioensteams van TV Limmen (vlnr): Mika Ehlhardt, Kevin Dam, Roy Bakker, Rox Houtenbos, Mats Admiraal, Loek Admiraal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19