4Fun Fashion Creativiteit kent geen leeftijd Textielexperimenten bij Nivon Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Expositie van werkstukken en kettingen van de creatieve bewoners van de Loet Slingerende drankrij'der aangehouden Aangehouden man vernielt politieauto UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 111, 1851 BC Heiloo, telefoon: 072 - 5330950, www.4funfashion.nl,info@4funfashion.nl. HEILOO - De kersverse en enthousiaste ondernemers Marlies Bleekemolen en Jacqueline Schipper zijn meer dan tevreden over de enerverende start en de vele positieve reacties, die zij hebben ontvangen sinds de opening van 4Fun Fashion aan de Kennemerstraatweg. Een deel van de eerste voorraad sportartikelen, waaronder skateboards en originele New Era 59 Fifty caps, is inmiddels van eigenaar verwisseld en nieuwe aanvoer wordt binnen een paar dagen verwacht. Het idee voor 4Fun Fashion, een winkel die zich niet zomaar in een paar woorden laat omschrijven, was spontaan ontstaan tijdens een familieweekendje, waarbij de zussen Marlies en Jacqueline een soortgelijke winkel elders in het land hebben bezocht. Als enthousiaste buitensportbeoefenaars, zoals wintersport en surfen, zijn ze ervan overtuigd, dat er ook in Heiloo een markt is voor aparte, hippe items, veelal afkomstig uit deze levendi ge sporteulturen, en modisehe, sportgerelateerde casual kleding waarin niet alleen jongeren, maar ook volwassenen er vlot en sportief uitzien. Met topmerken zoals PeakPerformanee, Quicksilver, Roxy en Ripeurl, merken die tot voor kort nog niet in Heiloo verkrijgbaar waren en waar voor 4Fun Fashion exclusiviteit heeft verkregen. Jacqueline: „Dit was voor ons een voorwaarde om ons plan verder uit te werken; we willen namelijk met een verrassende en onderscheidende collectie voor de dag komen." Het assortiment van 4Fun Fashion is zeer breed; van aller lei gave uitvoeringen in sportartikelen en -accessoires, zoals skate- en snowboards, skeelers en skikleding, tot en met de meest hotte items als Skulleandy headphones, te gekke hoedjes, vetgave baseballeaps van New Era, trendy wollen mutsen, sleutelhangers en armbandjes. Kortom: gad gets die cool zijn, sportief en vooral fun uitstralen! Maar ook kwaliteits producten zoals X Soeks, sportsokken waarin hoogwaardige technisch kennis is verwerkt en daarmee voor een goede drukverdeling zorgen. Of thermische sportonderkleding met een goede vocht- en warmteregu- lerende werking. Voor veel outdoorsporten is een goede bescherming van de blote huid onontbeerlijk; met waterbestendige sunproteetion van Island Tribe ben je de hele dag op of in het water of op de skipiste beschermd tegen de felle zon! 4Fun Fashion is laagdrempeligheid voor iedereen. Marlies: „We bieden al leuke, hippe artikelen aan vanaf 5,-. Zoek je bijvoorbeeld een apart cadeautje voor iemand, dan vind je bij 4Fun Fashion volop keuze. Jongeren die graag zo'n supergave longboard of de nieuwste, in maat verstelbare skeelers (inclusief bescherming voor knieën, elle bogen en polsen) willen aanschaffen, moeten hiervoor vaak eerst nog even sparen. Met de 4Fun Fashion cadeaubon help je hem of haar daarbij aardig op weg. Bij ons mag je de board (of skeelers) gerust even in de winkel uitproberen, zonder dat je jezelf verplicht hoeft te voelen om meteen iets te kopen!" Voor mensen die liever voor het gemak van homeshopping gaan, is de webwinkel www.4fimfashion.nl een uitkomst. HEILOO - Op vrijdag 15 okto ber 2010 rond 05.45 uur werd de politie getipt door een automobilist dat hij achter een drankrijder reed. Deze getuige had gezien dat de man voor hem slingerend rijgedrag vertoonde. Bij een tankstation kwa men de twee elkaar tegen en toen rook de melder een dranklucht. De verdachte kon door de politie op de snelweg A9 worden aangehouden. Een ademanalyse wees uit dat de verdachte, een 38-jarige automobi list uit Bergen inderdaad iets teveel gedronken had. Hij blies 245 ugd (tot 220 toegestaan). Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. HEILOO - Op zondagmorgen 17 oktober rond 03.00 uur werd een 32-jarige man uit Heiloo aangehou den op de Pastoor van Muijenweg. Agenten die op deze straat horeea- toezieht hielden zagen een opstoot je ontstaan op de parkeerplaats. De 32-jarige man werd aangewezen als zijnde degene die geslagen zou hebben. Bij het zien van de politie rende de 32-jarige man weg. Hij werd na een krote zoekslag aange houden. In de politieauto trapte hij met zijn voeten het het zijraam van de politieauto in stukken. Hij werd overgebracht naar het politiebu reau in Alkmaar. HEILOO - Tot 22 november exposeren de creatieve bewo ners van De Loet een selectie van hun werkstukken en kettin gen in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Iedere week is er een druk bezochte creatieve ochtend bij Viva Zorggroep Locatie de Loet in Heiloo. Op die ochtend kunnen de bewoners en activiteitenpashou ders meedoen met het maken van sieraden van Firno klei, schilderen van zijden sjaals en stropdassen, tekenen en schilderen. Dat oude ren meer kunnen en willen dan breien, haken of borduren komt hier heel duidelijk tot uiting! De bewoners vinden het bijzonder leuk om nieuwe technieken aan te leren. Ook het werken in groepjes bevalt hen heel goed. Voor deze exposi tie zijn verschillende werkstukken gemaakt zoals collages, werkstuk ken met pastelkrijt, met behang en gemengde technieken. De sfeer tijdens zo'n ochtend is heel belangrijk en met elkaar iets moois maken geeft een goed gevoel. Het is mooi om te zien dat ze trots zijn op hun werkstukken. De meeste bewoners zijn ouder dan 80 en sommige zelfs ouder dan 90 jaar. Dat ze ondanks hun lichamelijke beperkingen toch in staat zijn dit te kunnen, is bewonderenswaardig. Er zijn al vele zijden sjaals gemaakt voor familie en vrienden en ook de fraaie kettingen met zelfgemaakte kralen van Firno klei vinden gretig aftrek. Samen met de activiteiten begeleiding en een aantal actieve vrijwilligers komen de bewoners tot opmerkelijke prestaties en dat geeft veel voldoening. Ook zijn er wat werkstukken te bezichtigen die gemaakt zijn op de handwerkmid- dag van het Rode Kruis en kera miek dat gemaakt is op de kleimid- dag. Het is beslist de moeite waard om in Bibliotheek Heiloo eens te komen kijken naar een selectie van werken die door de creatieve bewoners van De Loet zijn vervaar digd. Op donderdag 25 november is er van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van de kettingen, sjaals en andere werkstukken die gemaakt zijn, in het restaurant van De Loet. De kunstenaars voor hun werk, nu te zien in de bibliotheek. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Bij het Nivon Heiloo wordt een geheel nieuwe cursus aangeboden Textiel Experimenten op dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur, zes veer tiendaagse lessen, onder leiding van docente May de Lange. Dagelijks komen we in aanraking met letters, woorden, zinnen en teksten. Veelal worden de uitingen van de taal gedragen door papier in de vorm van kranten, tijdschrif ten, boeken enzovoorts. Deze berg papier is het basismateriaal en tevens uitgangspunt. Met behulp van naaimachine, maar ook met de hand wordt bedrukt papier onder handen genomen. Samen met een scala aan handelingen, waaron der knippen, scheuren, lamineren, verven, knopen, branden en door toevoeging van textiele materialen, moet deze cursus leiden tot 'nieuwe boeken'. Persoonlijke boeken, vol met eigen experimenten. De cursus start op dinsdagmorgen 2 novem ber en vindt plaats in het Open Huis in Heiloo. Reina Mulder tel. 072- 5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217 of www.nivonheiloo. punt.nl. Textiel experimenteren met het Nivon Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5