Nieuwsgierig naar Freinetonderwijs? Informatiebijeenkomst voor slechtzienden in Bibliotheek Heiloo Eensgezindheid start projectkoor Beelden van Heiloo in de Tweede Wereldoorlog Uitreiking fotowedstrijd bij Zonneveld Optiek H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Expositie en film in de Oudheidkamer Heiloo Dakgoten reinigen Kleinkinderen Lezing Oud Heiloo Zondagmiddagcafé Westfries Cabaret Beeldhouwen voor beginners Inloopmiddag Partnerverlies BoodschappenService Maatschappelijk Stages UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2010 HEILOO - Regelmatig bereikt het team van de Elekerlye de boodschap: 'Wisten we maar eerder wat het Freinetonderwijs voor onze kinderen had kunnen betekenen!' Om een goede schoolkeuze te maken is het natuur lijk belangrijk goed geïnformeerd te zijn over het soort onderwijs dat past bij uw visie over opvoeden en begeleiden van uw kind. Individueel onder wijs, uitgaand van de belangstelling van het kind, een school vol leven en betrokkenheid, maar hoe krijgt dit gestalte? Op dinsdag 9 november kunt u uitgebreide informatie krijgen over de manier van denken en werken op Elekerlye, basisschool voor Freinetonderwijs. Aanvang is om 19.45 uur met een kop koffie of thee. Hierna kunt u kennismaken met de uit gangspunten van Freinet en hoe die op deze school worden uitgewerkt tot prachtig onderwijs voor de kinderen, de ouders en de leerkrachten. Tijdens deze avond kunt u natuurlijk een kijkje nemen in de lokalen en kunnen al uw vragen worden beantwoord. Ter oriëntatie kunt u ook de website bezoeken: www.elckerlyc-heiloo.nl. Nieuwsgierig geworden? U bent welkom op dinsdag 9 november om 19.45 uur bij Elekerlye basis school voor Freinetonderwijs, Boekenstein 45, 1852 WS Heiloo. Tel. 072- 5321585. HEILOO - Onder de noe mer 'Lezen kan altijd' houdt. Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, op dinsdag 26 oktober een informatiebijeenkomst voor slechtzienden en voor diegenen die beroepsmatig of als vrij williger te maken hebben met mensen met een visuele handi cap. Low Vision Totaal, een bedrijf gespecialiseerd in (lees)hulpmidde len (op maat) voor slechtzienden, geeft een presentatie van diverse mogelijkheden. Solutions Radio BV vertelt over de Orion Webbox en demonstreert dit apparaat. Bibliotheek Heiloo informeert over de mogelijkheden van lezen voor mensen met een visuele beperking. Er is ook ruime gelegenheid voor het stellen van persoonlijke vragen. Graag op tijd aanwezig zijn zodat om 10.00 uur met het programma kan worden gestart. Deze bijeen komst is gratis te bezoeken. Vóór 21 oktober opgeven bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670 of www. bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid start binnen kort weer met het projectkoor waarbij gezongen kan wor den door mensen uit Heiloo en omstreken. Na vijf repeti ties zal er op 18 december een kerstconcert gegeven worden tezamen met het orkest van Eensgezindheid. Bij voldoende belangstelling zal ook dit jaar weer een projectkoor worden samengesteld, bedoeld voor iedereen vanaf 18 jaar die het fijn vindt een aantal sfeervolle kerstliederen te zingen met ande ren. De repetities vinden plaats in de Muziekschool Heiloo op vijf zaterdagmiddagen van 15.30 tot 17.30 uur op zaterdag 13, 20 en 27 november en 4 en 11 december. Het kerstconcert wordt gegeven op zaterdagavond 18 december om 20.00 uur in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Verdere informatie over de diri gent en het koor is te verkrijgen via www.mv-eensgezindheid.nl en/of het informatienummer 072- 5334851. HEILOO - In de eerste week van oktober is in de Oudheidkamer Heiloo een expositie over de Tweede Wereldoorlog in ons dorp geopend en heeft de eerste vertoning van een film over de oorlogsjaren plaatsgevonden. De tentoonstelling werd geopend door dhr. René van Heijningen van het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie (NIOD). Hij haalde in zijn voordracht enkele rap portages aan over Heiloo die tijdens de oorlog in de landelijke pers zijn verschenen. Met het luiden van de noodklok die dienst deed in de toren van de Willibrorduskerk tijdens de oorlog was de tentoonstelling offici eel geopend. De film 'Heiloo 1940- 1945' brengt persoonlijke herin neringen van Heilooërs in beeld. Sommige van die herinneringen zijn als avontuurlijk te bestempelen, andere zijn schokkend te noemen. De expositie 'Heiloo in de Tweede Wereldoorlog' toont verschillende facetten van het leven in de oorlog in Heiloo. Onderduiken en verzet maken daarvan deel uit. Ook de Duitse bezetting komt aan de orde. Tevens wordt aandacht besteed aan HEILOO - Begin dit jaar hebben National Geographic en brillenglazen- fabrikant Essilor, ook wel bekend van de Varilux brillenglazen, een foto wedstrijd uitgeschreven onder het motto: scherp en natuurlijk zien op alle afstanden. De strandfoto van Nico van Amstel uit Egmond aan den Hoef werd door een professionele jury van fotografen van National Geographic uit de vele inzendingen uitgekozen tot de beste foto. Essilor, officieel part ner van National Geographic, is leverancier bij Zonneveld Optiek van oog- optische producten volgens het Visioffice systeem, waarbij men 30 meer contrast in zicht verkrijgt, en de bijbehorende speciale apparatuur om deze glazen aan te meten. Vandaar dat de prijsuitreiking hier op woensdag 13 oktober plaatsvond. De gelukkige winnaar Van Amstel ontving uit han den van Gijs Maat namens Essilor een schitterende vierdaagse reis naar Finland voor twee personen, waarbij hij onder begeleiding van een gids van National Geographic op zoek gaat naar wilde beren. De winnende foto kan men bekijken in de fotogalerie van Nico van Amstel via www. collec tiefcontour, nl en op www.varilux.nl. Zonneveld Optiek, Stationsplein 24 Heiloo, WWW.ZOnneveldoptiek.nl. Foto: Carolien Breed de oplossingen die men bedacht voor de ondervonden problemen. De noodklok van de Willibrordus kerk, het noodkaeheltje en 'eigen teelt-tabak' zijn er voorbeelden van. Toen op 8 mei 1945 de Canadezen vanuit het zuiden door Heiloo trok ken, haalden de Heilooërs opge lucht adem en vierden zij feest. Daarvan worden ook beelden ver toond. Expositie en film kunnen worden bekeken op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Inlichtingen via tel. 072-532140/5339736 of www. oudheiloo.nl. Noodklok van de Willibrorduskerk. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De bladeren beginnen weer van de bomen tevallen. Dit kan betekenen dat u bij veel regenval last krijgt van overstroming van uw dakgoot. Als u lid bent van WonenPlus of de Servicepas kunt u tegen een kleine vergoeding uw dakgoten laten reinigen. U kunt u aanmelden via onze receptie. In december zal dan uw dakgoot wor den gereinigd. Woensdag 27 oktober van 10.00 tot 11.30 uur. Opa's en oma's opgelet: samen met de kleinkinde ren in de herfstvakantie een span nende en vrolijke ochtend bele ven in het Trefpunt? Speel samen onder leiding van Marlise Mantel een bekend sprookje na. 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar). Elk volgend kind 1,-. Woensdag 27 oktober om 14.00 uur lezing in het Trefpunt door Jan de Gruijter en Piet Stoffers over hun boek: 'Heiloo toen het dorp nog dorp was'. Over oude tijden in Heiloo, monumenten en oude gebouwen, ambachten en gewoon ten. Even terug naar de tijd van toen. Entree 5,- Zondag 31 oktober is het zon dagmiddagcafé in het Trefpunt weer van 13.30 tot 16.30 uur geopend voor vrij klaverjassen, bridgen, biljarten, rummy cub, sjoelen enz. Entree 2,-. Bent u alleen Geen probleem, want onze spelleiding heet u hartelijk welkom en is u met alles behulpzaam. Geen vervoer Ook geen probleem. Even een telefoontje naar ons en de buurtbus haalt u gratis van huis en brengt u weer terug, (alleen inwoners Heiloo) Op 31 oktober staat er ook weer een creatieve workshop gepland. Hiervoor kunt u reserveren op 072-5338612. Zie ook www.welzijnheiloo.nl Zondag 31 oktober om 14.00 uur treedt in Trefpunt Rene Steens op. Westfriese humor middels conferences in de stijl van Kees Stet. Deze gezellige middag is 'aangekleed' met een kleine high- tea. Entree 8,50. Reserveren gewenst. Woensdag 3 november tot en met 8 december van 9.30 tot 11.30 start de korte cursus beeldhou wen. U hoeft niets mee te nemen. Docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Kom eens lekker beeldhouwen in zachte steen, juist als u het nog niet eerder heeft gedaan. 45,- voor zes lessen exclusief steen 2,- per kilo). Dinsdag 2 november van 13.30 tot 15.30 uur in het Trefpunt maandelijkse inloopmiddag van de Lotgenotengroep Partnerverlies. Het lijkt allemaal zo normaal. Samen oud worden en genieten. Toch kan daar plotseling veran dering in komen door ziekte en het overlijden van een partner. Mensen staan ineens alleen op, eten alleen en komen thuis in een leeg huis. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bie den en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervin den deelnemers steun van elkaar. Iedereen is van harte welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich niet aan te melden. De groep kent geen vaste samenstelling, elnemers zelf kan worden ingebracht of over een bepaald thema. Entree 5,- inclu sief consumptie. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Annita Ruijs (oudereneoaeh). Wie zelf geen boodschappen meer kan doen, kan gebruik maken van onze BoodschappenService. Vrijwiliger worden voor kortere of langere tijd? Neem met ons con tact op! Woon je in Heiloo en ben je op zoek naar een maatschappelijke stage? Ga naar het Vrijwilligers InformatiePunt in de Openbare Bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7