Concert met Europees tintje in kapel GGZ Expositie van Cita Schats- Koeman in Overkerck Falkland Toneel brengt Moordverhaal Bijzonder concert in Witte Kerk Heiloo H E I L O O 9 Verhalen van stad en streek kTOJ DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK La Rafle Verhalen van stad en streek door Uitgeverij Bert Bakker door Uitgeverij Bert Bakker voor 29,95 Op 30 oktober wordt een moord gepleegd in t Loo Borrelen met Robert Pfeiffer in d'Sfinx Na de pauze spelen de musici uitsluitend werk van Paganini UITKIJKPOST 20 OKTOBER 2010 Oorlogsdrama over een van de grootste Franse holocausttra- gedies waarbij 13.000 Joden in Parijs bijeen werden gedreven en naar Auschwitz afgevoerd. Joseph Weismann is elf jaar en woont in Montmartre, in het bezette Parijs. Die ochtend in juni gaat hij voor het eerst met een gele ster op zijn kleding naar school. De reac ties in zijn omgeving variëren van bemoedigend tot ronduit hate lijk. Gaandeweg ontdekt Jo dat speeltuinen, parken en bioscopen voortaan verboden terrein zijn voor hem. Toch proberen Jo, zijn Joodse vriendjes en hun familie zo goed en zo kwaad mogelijk iets van hun leven te maken. Tot die vroege ochtend van 16 juli 1942, wanneer er een einde komt aan hun broze geluk... Jo en zijn familie worden van hun bed gelicht en worden samen met lotgenoten naar het wielerstadion Vélodrome d'Hiver afgevoerd. Ze zullen daar vijf dagen blijven, zonder eten en drinken, en met amper medische zorg. Alle personages uit de film hebben echt bestaan. En alle gebeurtenissen, zelfs de meest schokkende, hebben werkelijk plaatsgevonden, in die zomer van 1942. Wie was ook alweer het vrouw tje van Stavoren? En wie heeft er wel eens gehoord van de malle graaf van Rottumeroog? Nederland wordt vaak geassocieerd met noor delijke nuchterheid en zwijgzaam heid. Toch kent het juist ook vele spannende, grappige, griezelige of opmerkelijke sagen, legenden en andere volksverhalen. Hansje Brinker, de Vliegende Hollander, het spinwijf van de Spinberg, aardmannetjes, witte wieven, graancirkels, ufolandplaatsen: ze zijn allemaal prominent aanwezig in verhalen die plaatselijk wor den verteld en die vaak worden ingezet om vorm te geven aan de eigen identiteit. In Verhalen van stad en streek worden honder den Nederlandse volksverhalen gepresenteerd en per provincie op plaats gerangschikt. Daarbij wordt ingegaan op de historische kern, de verspreiding, de functie en de betekenis. Aangevuld met prach tige illustraties. HEILOO - In het verzorgings huis Overkerck te Heiloo is vanaf begin januari 2011, dage lijks van 10.00 tot 17.00 uur een expositie van Cita Schats. In 1995 heeft zij een aquarelcur sus gevolgd in Alkmaar en heeft daarna les gehad van Fanny Mazure te Oudorp. Het werk van Cita is schijnbaar abstract, maar met dui delijke herkenbare elementen uit de natuur. Het is heel bijzonder en origineel, in de eerste plaats qua kleur: helder, sprankelend en ver fijnd. In de tweede plaats valt de buitengewone rijkdom aan details op, waarbij het is of je de natuur op een nieuwe manier ondergaat, zoveel valt er te beleven. De ronde lijnen en cirkelmotieven zijn ken merkend voor haar werk, evenals de afwisseling van de lichte en don kere partijen. Met dit werk viel zij diverse malen in de prijzen. Zo won zij met het schilderij dat betrekking heeft op het gedicht 'Souvenir' van Gerrit Komrij de regiopublieksprijs bij de Talens-sehilderwedstrijd in 2002. Falkland speelt in november een thriller in een thriller in een thriller... Aangeleverde foto HEILOO - Zondagmiddag 31 oktober om 15.00 uur vindt er in de kapel van de GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een uniek concert plaats met een Europees tintje. Medewerking wordt verleend door de Roemeense panfluitist Vasile Radueu en de in Nederland geboren en thans wonende in Tjeehië de panfluitiste Liselotte Rokyta. Beiden treden regelmatig op in zowel Europa als in andere continenten van de wereld. Elk jaar bezoeken zij ons land en doen ook Heiloo aan. Zij worden muzikaal bij gestaan door pianist Arie Horst uit Hoogwoud en de Zaanse organist Dub de Vries. Dit viertal zal allerlei soorten muziek tentoonspreiden op deze middag, waarbij de razend snelle Roemeense muziek passa ge's niet zullen ontbreken. Diverse componisten zullen de revue pas seren, zoals Handel, Stanley, von Weber, Mozart, Dussek, Schubert en Morrieone. De entree bedraagt €8,-, kaartverkoop voor aanvang concert. Telefonisch reserveren kan via tel. 072-5332703. HEILOO - Op vrijdag 5 en zater dag 6 november is het spannend in theater De Beun in Heiloo. Falkland Toneel brengt de inge wikkelde, maar boeiende thril ler 'Moordverhaal'. Het is een avond ontspanning waarbij u toch wakker moet blijven. De verhaallijn verandert steeds en brengt de kijker in de war. Het verhaal doet denken aan die ouderwetse cacaoblikjes waarop een verpleegster staat met een dien blaadje waarop een blikje cacao staat met daarop een verpleegster met een dienblaadje waarop een blikje cacao staat met daarop een verpleegster.enzovoorts. Het zogenaamde Droste-effect? Bij dit stuk is er ook zoiets aan de hand. Alleen gaat het over spelers die spelen dat ze spelen dat ze spelers spelen. Een thriller in een thriller in een thriller. Met parallellen die getrokken worden tussen de spe lers en de personages die ze spelen. Met een politie-inspeeteur die mis schien ook wel boter op zijn hoofd heeft; met moorden die al dan niet per ongeluk gebeuren; met lijken HEILOO - Vrijdag 22 oktober borrelen bent u in café d'Sfinx wel kom om te komen ontspannen na een drukke werkweek, met om de week levende muziek en een hapje van de zaak. Vrijdag 22 oktober, aanvang 18.00 uur treedt Robert Pfeiffer op, vrijdag 5 november, aanvang 18.00 uur is het de beurt aan de Nederlandstalige zangeres Bianea. Ook kan worden ingeschre ven voor het gezellige spel Keezen in café d'Sfinx, tel. 072-8885855. HEILOO - Zondag 24 oktober start de winterserie in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) met een heel bijzonder con cert. Allereerst door een zeker niet alledaagse combinatie van viool en saxofoon, bespeeld door de wereldvermaarde solis ten Rudolf Koelman en Raaf Hekkema. Daarnaast zit het bij zondere ook in het programma. Na de pauze spelen de musici namelijk uitsluitend werk van Paganini, te weten zijn 24 Capricci. Deze beroemde capricci hebben diverse componisten, zoals Brahms, Schumann en Raehmaninof geïnspireerd tot eigen composities. Aardig om te weten: Pagnini spe len is slechts weggelegd voor uiter mate virtuoos ontwikkelde musici. Voor de pauze staan werken van Buseh, Germanus, Bach en Bartók op het programma. Ook dat is zeer de moeite van beluisteren waard. Rudolf Koelman studeerde achter eenvolgens bij Jan Bor, Herman Krebbers en Jasha Heifetz. Hij was concertmeester van het Koninklijk Concertgebouw Orkest van 1996 tot 1999. Sinds 1987 is hij docent aan de Zürcher Hoehsehule der Ktinste (ZHdK) in Zwitserland. Hij is een veelgevraagd solist, jurylid en gastdocent. Koelman maakte talrijke ed-opnamen, onder andere van de drie sonates van Johannes Brahms, de belangrijkste werken van Fritz Kreisler en een live-opname van de 24 capricci van Niccolo Paganini. Meervoudig prijswinnaar Raaf Hekkema heeft een avontuurlijke geest. Hij geeft ongeveer honderd concerten per jaar wereldwijd, waarbij hij, naast het klassieke en hedendaagse saxofoonrepertoirevoorname lijk arrangementen van eigen hand uitvoert, Voor zijn solo-cd Paganini Caprices for saxophone werd hij onderscheiden met de titel 'Instrumentalist of the Year 2007' door het Duitse Echo Klassik, een prijs die uitgereikt werd tijdens een live TV-gala (ZDF). Als solist trad hij op met orkesten in binnen- en buitenland. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,- (voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-). Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072-5334804 en 072-5335852. Dit concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangen- menu direct na afloop van het con cert) in restaurant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,50 (tevoren reserveren via tel. 072-5333352). die weer wonderbaarlijk tot leven komen. En uiteraard heeft het stuk een gelukkige afloop. Of toch niet? Uitvoeringen: vrijdag 5 en zaterdag 6 november aanvang: 20.15 uur in Theater de Beun. Reserveringen en info: www.falk- landtoneel.nl of bel met Edith Otto tel: 072-533 43 55 Als promotie voor dit verhaal pleegt Falkland Toneel op zater dag 30 oktober om 13.30 uur een 'moord' in winkelcentrum 't Loo. Falkland hoopt die samen met de bezoekers op te lossen. De Roemeense Vasile Radueu geeft samen met de Nederlands/ Tjechische Liselotte Rokyta een panfluitconcert. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wJ^ÊH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9