Vak AZ Heiloo viert feest Adres Onbekend: bijzonder toneelstuk in De Beun Sondebokken Uitverkoren Zondebokken DEUTEKOM Corso Bioscoop Haar naam was Sarah BOEK VAN DE WEEK THEO TOEBOSCH UITVERKOREN ft Uitverkoren Zondebokken door Theo Toebosch door Theo Toebosch voor l8,00 Eensgezindheid met Braziliaans slagwerk Nederland Leest met Rop Janze De tienjarige Sarah wordt in de nacht van 16 juli 1942 samen met haar ouders opgepakt en naar het Vélodrome d'Hiver in Parijs gebracht, waar duizenden joden worden verzameld voor deportatie. Niemand heeft echter gezien dat Sarah haar kleine broertje Michel in een kast opsloot, net voordat de politie het appartement bin nendrong. Zestig jaar later krijgt Julia Jarmond, een Amerikaanse journaliste in Parijs (Kristin Scott Thomas)de opdracht een artikel te schrijven over deze razzia, een inktzwarte bladzijde in de Franse geschiedenis. Ze gaat op zoek in archieven en via het dossier van Sarah ontdekt ze een goed verbor gen geheim van haar eigen schoon familie. Haar echtgenoot probeert haar ervan te weerhouden zich met deze geschiedenis te bemoeien, maar Julia besluit desondanks het spoor van Sarah te volgen. Met onder andere Kristin Scott Thomas, Mélusine Mayanee, Niels Arestrup en Michel Duchaussoy. Haar naam was Sarah is de ontroerende verfil ming van de bestseller van Tatiana de Rosnay over het grote drama dat zich in Parijs voltrok. EEN FAMILIEGESCHIEDENIS Uitverkoren Zondebokken be handelt de aloude thema's van migreren, de pogingen zich aan te passen en zich in te zetten voor de maatschappij, en van het opgaan in een groter geheel. Het is een meeslepend familieverhaal waarin de joodse afkomst even bepalend blijkt als de grote ambities - en waarin die twee niet zelden met elkaar botsen. Het verhaal begint in de aehtiende eeuw als Nathan Jitta vanuit het Duitse Bamberg naar Amsterdam en daar voor een groot nageslacht zorgt. De lezer wordt voorgesteld aan ver schillende generaties Josephus Jitta. De persoonlijke lotgeval len van de diverse familieleden zijn ingebed in de grote Europese geschiedenis. Het beschrijft op luchtige wijze de geschiedenis van een bijzondere familie, die na de oorlog voor een deel uiteinde lijk is neergestreken in Alkmaar. HEILOO - Met het stadion op fietsafstand kent ons dorp vele enthousiaste AZ supporters die samen een plek hebben gevon den in vak V: AZ Heiloo. Sfeer maken, dat kunnen ze, maar feestvieren ook. AZ Heiloo is ontstaan uit een groep supporters die AZ al lang steunen. De afgelo pen tientallen jaren is AZ Heiloo uitgegroeid tot een hechte groep liefhebbers die de club steunt in goede en slechte tijden. Met de komst van het nieuwe stadion werd er gezocht naar een eigen plek. En dat kwam er, als dank voor de trouwe steun. Vak V is sindsdien vak Heiloo. Zaterdag 6 november viert Vak Heiloo weer een legendarisch feest in café La Strada. Met gezellig heid, bier en live muziek. En met een paar leuke verrassingen. Het begint om 22.00 uur, iedereen is welkom. HEILOO - Op zaterdagavond 6 november geeft Eensgezindheid in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk in Heiloo vanaf 20.00 uur een aantrekkelijk Najaarsconcert dat deze keer in het teken staat van het thema Temperament! Onder leiding van de nieuwe dirigent Ikina van der Aar zullen zowel het groot- als leerlingen- orkest een spetterend optreden verzorgen. Om het thema tempe rament! te benadrukken zal ook de Braziliaanse Slagwerkgroep van Sherwin Kirindongo een belangrijke bijdrage leveren aan dit concert. Daarnaast zal ook het pas opgerichte opstaporkest een kleine muzikale bijdrage leveren. Sherwin Kirindongo is een veelzijdig percussionist die ver schillende percussiestijlen als Latin, Afrikaans en Braziliaans beheerst. Door zijn enthousiaste manier van werken weet hij zowel zijn slagwerkgroep als het luisterende publiek te inspireren. Sherwin krijgt het voor elkaar om zowel grote als kleine groe pen in een relatief korte periode aan het spelen te krijgen. Door zijn enthousiaste manier van werken stimuleert hij iedereen een belangrijke muzikale bijdra ge te leveren in zijn groep. Het resultaat: een fantastisch ritme en een enthousiast publiek. Als percussionist staat hij bekend om zijn werk bij Fame, Saturday Night Fever, De Drie Musketiers, The Lion King, Ruth Jacott en vele andere theaterproducties. Ook is hij verbonden aan de organisatie Musicians Without Borders. Een organisatie die in probleemgebieden en voormalig oorlogsgebieden mensen helpt met behulp van muziek. De muziek welke door het groot- en leerlingenorkest tezamen met de slagwerkgroep gespeeld wordt sluit volledig aan op het thema. Zo speelt het orkest tezamen met de slagwerkgroep het ritmisch sterke African Symphony (Van McCoy), en het overbekende Brazil en de ongekende zomer top-10 hit uit de jaren '90 Samba di Janeiro (Bellini). Daarnaast zal zowel het groot als leerlingenorkest aparte optredens verzorgen waarbij enig solistisch werk zeker niet geschuwd zal worden. Kaarten voor dit concert zijn op de betreffende avond vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo te verkrijgen voor slechts 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar krij gen vrij entree. Eventuele reserveringen kun nen plaatsvinden via tel 072- 5334851 of reserveringen® mv-eensgezindheid.nl. Verdere informatie over het programma is te verkrijgen via www. mv-eensgezindheid. nl. HEILOO - De opening van Nederland Leest met Rop Janze in de bibliotheek was erg geslaagd. Meer dan vijftig bezoekers gaven aan dat zij een fantastische en confronterende avond hebben gehad. Het was het eerste van een dertigtal optredens door het hele land met zijn speciaal voor de campagne Nederland Leest geschreven voorstelling 'Heel Nederland leest De Grote Zaal'. De avond werd in stijl afgesloten met een glaasje advocaat met slagroom of een glaasje boerenjongens. Aangeleverde foto HEILOO - Een bijzonder toneel stuk is volgende week woensdag (3 november) te zien in theater De Beun. Adres onbekend is een indringend en beklemmend ver haal over de teloorgang van een Joods-Duitse vriendschap, een aanklacht tegen het nazisme. Huib Rooymans en Hans van Veggel spelen Adres Onbekend sinds kort, het heeft al veel lovende kritieken gekregen. Het is een klein schalige productie zonder opsmuk. De nadruk ligt op de inhoud van de brieven die de twee vrienden elkaar schrijven. Gebaseerd op het beroemde boek van Katherine Kressmann. De hoofdpersonen zijn twee mannen die Duitsland voor de Tweede Wereldoorlog hebben ver laten en in San Francisco een suc cesvolle kunstgalerie zijn begon nen. Een van hen verhuist terug naar Duitsland, terwijl de ander in Amerika blijf om de galerie draai ende te houden. Ze schrijven elkaar brieven, tot het moment dat hun vriendschap een dramatische wen ding krijgt. Voor Adres Onbekend zijn nog kaarten te reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of ver krijgbaar aan de kassa van het the ater, 's middags tussen 13.30 en 17.00 uur. Huib Rooymans en Hans van Veggel spelen Adres Onbekend in theater de Beun. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11