Kerkenveiling Limmen Gemengd Koor De Vredeburgers viert 35-jarig jubileum Najaarsconcert Eensgezindheid Excursie: Omgaan met grazers in de duinen Sint Jacobusschool sluit Kinderboekenweek af met digitaal prentenboek NIEUWS UIT DE REGIO regio 21 Driehonderd uiteenlopende 'kavels' onder de hamer Groots concert in Corneliuskerk onderstreept feestelijke mijlpaal Fraaie zonsopgang in Limmen au Op het programma van het jubileumconcert staan onder andere een selectie uit Die Zauberflöte van Mozart, La Sonnambula van Bellini en het Slavenkoor van Verdi. Aangeleverde foto LIMMEN - Vrijdag 6 novem ber vanaf 19.30 uur zal in De Burgerij te Limmen de jaarlijk se veiling ten bate van Kerk en Jeugd worden gehouden. Een traditie die terug gaat tot ruimschoots voor de veertiger jaren in de vorige eeuw. Oorspronkelijk begonnen met het veilen van bloem bollenplantgoed, geschonken door kwekers en gekocht door kwekers, wijzigde het aanbod van goederen en diensten in de loop van de vele jaren daarna. De huidige catalogus omvat ongeveer driehonderd kavels van uiteenlopende aard. Zo wor den er dit jaar onder andere excur sies/wandelingen met aansluitend diner, barbecues, kaartavonden, timmer- en schilderwerk, kunst en antiek, mooie cognacs en whiskeys en fraaie wijnpakketten. Uiteraard worden ook de bekende vleesbon nen, taarten, kisten (sinaas)appels en mandarijnen, kappersbonnen en VW geschenkbonnen aangeboden. maar natuurlijk zijn er ook weer bomen, heesters, struiken en bloem bollenpakketten van bijzondere samenstelling. Tussen de kavels door is er een loterij met Rad van Fortuin. De zes, door de wol geverf de veilingmeesters, die bij toerbeurt optreden, zullen de gezellige sfeer verhogen bij het aanprijzen van de goederen. Toegang is gratis en cata logi zijn ruimschoots aanwezig. LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers viert haar 35-jarig bestaan met een groots jubile umconcert op zondagmiddag 7 november in de Corneliuskerk te Limmen. Voor de invulling van het pro gramma hebben de leden hun voor keur kenbaar kunnen maken uit het repertoire dat in deze 35 jaren is opgebouwd. Dit heeft geresulteerd in koorwerken uit de beginperiode met dirigent Bob Brusehke, vervol gens uit de tijd van dirigent Huub Brusehke en tenslotte uit de jaren met de huidige dirigent Gerard Leegwater. Aan dit bijzondere con cert wordt medewerking verleend door de sopraan Sabine Kirsten en de tenor Hans van Dijk. Ruud Luttikhuizen begeleidt de solisten en het koor aan de vleugel samen met een strijkkwartet. Op het gevarieer de programma staan onder andere een selectie uit Die Zauberflöte van W.A. Mozart, La Sonnambula van V. Bellini en liederen uit diverse ande re opera's waarbij natuurlijk het bekende Slavenkoor van G. Verdi niet mag ontbreken. Voor dit spe ciale concert heeft het koor door middel van sponsoring een prachtig podium op maat laten maken waar door de presentatie van het koor letterlijk en figuurlijk op een hoger plan zal worden gebracht. De aan vang van het concert is 15.00 uur. De entreeprijs bedraagt 10,- (inelusief koffie/thee) Kaarten kun nen telefonisch worden besteld bij Clementine Brusehke, tel. 072- 5052087 en bij Ria Hooijboer, tel. 072-5052235 en vanaf 14.30 uur bij de ingang van de kerk. Na het concert is er gelegenheid na te praten in De Burgerij onder het genot van een drankje. Speciaal voor bezoekers van het concert bestaat de mogelijkheid daar een EGMOND - Muziekvereniging Eensgezindheid houdt op zater dag 30 oktober in dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen een najaarsconcert. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is voor donateurs gratis. Andere bezoekers betalen per persoon 5,-. Tijdens het concert is er een gastoptre den van de harmonie Excelsior uit Limmen onder leiding van Liesbeth gevarieerde stamppotmaaltijd a 7,50 te gebruiken. Kaarten hier voor zijn alleen te bestellen in combinatie met een entreekaart bij bovengenoemde personen. Voor informatie over het koor: www. de vredeburgers. nl REGIO - Een wandeling of fietstocht in het duin. Nietsvermoedend komt u een bocht om en staat u ineens oog in oog met een of meerdere Schotse Hooglander. Wat nu? Zondag 31 oktober neemt de PWN-boswaehter u mee om uit leg te geven over de omgang met vee in het duin. In veel delen van het Noordhollands Duinreservaat lopen Schotse Hooglanders en Exmoorpony's. Dit vee neemt de taak van de konijnen over en houdt het duin met hun activiteiten open. Tijdens een duinbezoek kunt u run deren of paarden tegenkomen, gra zend, liggend, trekkend van plek naar plek. Soms ziet u ze op grote afstand, soms van zeer dichtbij. Wat kunt u doen als u de dieren op uw pad treft? Daarover en over het gedrag van het vee gaat deze excursie. De excursie start om 09.30 uur in Bergen aan Zee en duurt ongeveer twee uur. Startpunt is de parkeerplaats tegenover het Zeehuis. Aanmelden: www.pwn.nl/ activiteiten of 0900-7966288. Zonneveld. Tevens zijn twee orkes ten van Eensgezindheid actief. Het opleidingsorkest onder leiding van Elivera van Slooten en het fanfare-orkest onder leiding van Jeroen Drenth. Het belooft een geanimeerd concert te worden met een programma dat een populair karakter draagt. Werken van onder andere Alfred Reed, Leon Vliex, George Lloyd, Jan de Haan, Derek Bourgeois, Hendy, Custer en James Hosay zullen de revue passeren. LIMMEN - Annelies Westerbeek, bewoonster aan de Oosterzijweg in Limmen stuurt regelmatig fraaie plaatjes van taferelen in de natuur die haar aandacht trekken. Zo kan zij vanuit haar woning vaak genieten van indrukwekkende zonsopgangen kijkend in de richting van de A9. Ze wil u daar graag deelgenoot van maken. Deze foto werd vorige week door haar gemaakt om 08.40 uur in de och tend. Foto: Annelies Westerbeek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19