Scandag botdichtheid Bibliotheek aan Huis Afsluiting kinderboekenweek Sint Jacobusschool New Voice weer terug van vakantie Talkwalk bij 't Praethuys in Alkmaar Herfstwandeling in duin tussen Egrnond en Bergen REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Leerlingen presenteren zelfgemaakt digitaal prentenboek aan ouders Zaterdag 30 oktober zingt het koor in Adelbertuskerk Kom een keer kijken óf meedoen op de dinsdagavond KORTOM Kleindieren tentoonstelling Nationale Oogcollecte UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2010 LIMMEN - Osteoeheek houdt op donderdag 28 oktober een seandag botdichtheid bij Gezondheidswinkel Aker, Kerkweg 29 A te Limmen. Veel Nederlanders hebben osteoporose zonder dat ze het weten. Volgens het RIVM (Rijks Instituut voor voorlichting en milieu) één op de drie vrouwen boven de 55. Het is dus verstandig u preventief te laten meten. In tien minu ten heeft u inzicht in uw fractuur(botbreuk)risico. De botsean wordt uitge voerd door een natuurgeneeskundige of andere erkende therapeut. De scan valt onder alternatieve geneeswijze, aanvullende verzekerin gen. De therapeut is aangesloten bij de VBAG, waarbij de scan doorgaans wordt vergoed voor tachtig tot honderd procentzonder verwijsbrief. Voor meer informatie hierover kunt u bellen naar tel. 053-4313473. Osteoeheek is een onafhankelijke instelling die botmetingen verricht door heel Nederland. Raadpleeg hun site www.osteoeheek.nl voor meer informatie. Bij Gezondheidswinkel Aker, tel. 072-5053138, kunt u zich aanmelden voor een botmeting. Op de voorgrond de kinderen waarvan de illustraties waren uitgekozen voor het prentenboek, met van links naar rechts: Noa, Louise, Derk, Dirk, Job, Viggo, Juup, Frederique, Roos, Anne, Marieke en Jet. Foto: Ricardo Marcker REGIO - Leest u graag, maar bent u niet in staat om naar de bibliotheek te komen? Dan is de 'Bibliotheek aan Huis' echt iets voor u. Als u zelf niet kunt komen, komt de bibliotheek naar u toe. Het eerste contact is telefonisch. U kunt vertel len welke boeken u het liefste leest. Vervolgens komt een vaste contact persoon regelmatig bij u om nieuwe boeken te brengen. In de eerste plaats kunt u boeken lenen, bijvoorbeeld romans, hobby- boeken, boeken over uw eigen stad en streek, reisverhalen, romans in andere talen. Maar de bibliotheek biedt nog veel meer. Wist u dat u ook tijdschriften, muziek, films en games kunt lenen? Als u slech ter bent gaan zien heeft de biblio theek ook de zogenaamde grote letter boeken. U kunt kennis maken met boeken in gesproken vorm en informatie krijgen over vergro tende leeshulpmiddelen. Deze ser vice kost u niets extra; u betaalt de normale abonnementsprijs. Kijk op www.bibliotheekkennemerwaard. nl bij volwassenen, voor contact personen. Tevens is Bibliotheek Kennemerwaard op zoek naar vrij willigers die het leuk vinden om klanten van de Bibliotheek aan Huis service te bezoeken. Lijkt het u wat om op deze manier boeken te lenen? Neem dan contact op met de bibliotheek in uw woon plaats. AKERSLOOT - Donderdag 21 oktober was de afsluiting van het kinderboekenweekproject op de Sint Jacobusschool te Akersloot. Om 14.00 uur werd het zelfgemaakte digitale pren tenboek aan de kinderen gepre senteerd. Ook het papieren exemplaar kon worden ingekeken. Daarna werd door een fotograaf van de Uitkijkpost een foto gemaakt van alle kinderen van de school en ver volgens ging de kleedjesmarkt van start. In groepjes hebben de kin deren hun boeken in de klas en in de gangen uitgestald en geruild. De kinderen gingen met tassen vol nieuwe boeken naar huis. Na school werd het prentenboek gepresen teerd aan ouders en andere belang stellenden. Het boek en de digitale versie zijn ook te koop. Het boek kost 7,50 en de digitale versie 5,-. Als u interesse heeft dan kunt u bestellen via het mailadres: info@ sintjaeobussehool.nl onder vermel ding van uw naam en telefoonnum mer. Vergeet niet aan te geven of u een boek wilt of een ed. Na aftrek van de productiekosten komt de opbrengst ten goede van de school bibliotheek. De prentenboeken en digitale versies worden zo spoedig mogelijk gemaakt. Het prentenboek of de digitale versie kan dan opge haald en betaald worden op school. EGMOND - Zaterdag 30 oktober zal New Voice weer haar eerste viering in de Adelbertuskerk opluisteren, nadat zij van een lange vakantie heeft genoten. Alweer een vertrouwd beeld: zo'n 20 tot 25 dames én heren, die Engelstalige, maar natuurlijk ook Nederlandstalige liederen zingen ter opluistering van de kerkvieringen in Egmond-Binnen. Het koor heeft ervoor gekozen om een eigen repertoire te gaan opbouwen van (veelal meerstem mige) liederen die in de kerk kun nen worden gezonden én natuurlijk zoveel mogelijk bij deze vieringen passen. Ditmaal zal door het koor onder meer het Ave Maria van Beyoneé worden gezongen. Het koor New Voice heet u welkom. Zij vertrouwt erop dat de kerkbezoe kers ook op 30 oktober weer met een goed gevoel naar huis zullen gaan. De viering in Egmond-Binnen begint zoals altijd om 19.15 uur. Kunt u een beetje zingen en wilt u het koor gaan versterken: kom een keer kijken óf meedoen op de dins dagavond (in bijzondere gevallen wordt wel eens uitgeweken naar een andere avond). Ook de repetitie vindt plaats in de Adelbertuskerk in Egrnond Binnen. Ze beginnen daar om 19.30 uur met een kopje koffie of thee. ALKMAAR - 't Praethuys, cen trum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massage, Reiki, een gezichtbehandeling of voor deelname aan een creatieve activiteit. Openingstijden maan dag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Donderdag 28 oktober staat de Talkwalk op het programma. Een lekker ontspannen herfstwande- ling voor een ieder die met kanker te maken heeft (gehad). De start is om 10.30 uur bij 't Praethuys, tot 12.30 uur. Vrijdag 29 oktober denkt men aan alle mensen die kanker hebben (gehad). De dag heeft als thema: Leef je leven! Er wordt een kort uitstapje naar de Alkmaarderhout gemaakt. Burge meester Bruinooge houdt een praat je, het Praethuyskoor brengt een aantal swingende liedjes ten gehore en er worden verhalen en gedichten voorgelezen. De start is om 14.00 uur bij 't Praethuys. Voor meer informatie: www. praethuys.nl, 072-5113644 of e-mail info@praethuys.nl. New Voice ondersteunt de kerkvieringen in Egmond-Binnen met Engels- en Nederlandstalige liederen. Aangeleverde foto REGIO - Voor mensen die een stevige tocht door een herfstig duingebied niet schuwen, is er zaterdag 30 oktober de moge lijkheid om mee te lopen met boswachter Natasja Nachbar. Zij voert de deelnemers aan deze struinexeursie mee door bos en struweel, over duintoppen en door valleien. Eind oktober, midden in de herfst. Plant en dier bereiden zich voor op de komende winter, onder andere door een wintervoorraad aan te leggen of blad te laten vallen. Wat gebeurt er met al dat blad? En kunnen we planten en bomen nog wel herkennen in hun herfst- en wintertooi? Waar verstopt bijvoor beeld de bosmuis zich? De wande ling start om 10.00 uur en duurt ongeveer 2 uur. Verzamelen op de parkeerplaats aan de Woudweg tussen Egrnond en Bergen. Stevige schoenen en water- en winddiehte kleding die tegen een stootje kun nen wordt sterk aanbevolen. Het is ten slotte herfst! Deelnemen kost 3,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Aanmelden kan via 0900-7966288 of www. pwn.nl/activiteiten. UITGEEST - De kleindierenver- eniging Jong-Leven Uitgeest en omstreken houdt op 30 en 31 oktober de jaarlijkse clubshow. Op deze tentoonstelling zullen de leden van Jong-Leven hun mooi ste konijnen, cavia's, (dwerg) hoenders en sierduiven aan het publiek tonen. Tijdens de ten toonstelling zijn de aanwezige leden van de vereniging graag bereid een deskundig antwoord te geven op vragen over het hou den en verzorgen van deze soor ten kleindieren. Voor kinderen is er een leuke knuffelhoek inge richt. De tentoonstelling wordt gehouden in het Clusius College, Oranjelaan 2A in Castrieum. De openingstijden zijn op zaterdag van 09.30 tot 18.00 uur en op zondag van 10.00 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. REGIO - De Nationale Oogcollecte wordt gehouden van 29 november tot en met 4 december. Met de Nationale Oogcollecte wordt geld inge zameld voor wetenschappelijk onderzoek naar oogaandoenin gen. Dat kunnen aangeboren beperkingen of aandoeningen zijn, maar ook aandoeningen als gevolg van vergrijzing of wel- vaartsziekten. Voor aanmelding als collectant: www.oogcollecte. nl, de heer Greijer, tel. 072- 5335967 of info@oogcollecte.nl. -yrOlfK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21