Vader en zoon naar finale golftoemooi Succesvol zeilseizoen voor Tornado team Succesvol Keez-toemooi Wytze van der Meer neemt afscheid als voorzitter van de Terriërs SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Uit handen van wethouder Schmalschlager ontving hij een Koninklijke Onderscheiding Ook in de toekomst zal Van der Meer aan de Terriërs verbonden zijn HEILOO - Zoon Jeroen en vader Henk van der Ham van Golf- Countryclub Heiloo hebben zich gekwalificeerd voor de Nationale Finale van het lan delijke ABN Amro Ouder&Kind golftoernooi. Zij strijden met 29 andere koppels in de finale om de nationale titel. Het landelijke Ouder&Kind Golftoernooi wordt voor de elfde keer gehouden. De opbrengst komt ten goede van Unicef en wordt tijdens de prijsuit reiking bekend gemaakt. In 2009 bedroeg de opbrengst 70.000 euro. De voorronden van het golftoernooi zijn dit jaar gespeeld op 120 golf banen in Nederland en België. De finale vindt plaats op de Kennemer Golf Country Club in Zandvoort op vrijdag 22 oktober aanstaande. De winnaars ontvangen twee tickets voor het KLM Open. Ter gelegenheid van het afscheid als voorzitter van Wytze van der Meer hield hockeyvereniging Terriërs zaterdag een afscheidswedstrijd. Hiervoor was een wel zeer bijzonder team samengesteld, bestaande uit Van der Meer, zijn kinderen en kleinkinderen. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Na 21 jaar nam Wytze van der Meer (66 jaar) op zaterdag 23 oktober op eervolle wijze afscheid als voorzitter van hockeyvereniging Terriërs. Ter verrassing werd een bijzon dere afseheidwedstrijd gehouden waarbij Van der Meer was ingedeeld in een team, dat geheel was samen gesteld uit zijn familieleden (kinde ren en kleinkinderen). Zij werden onder feestelijke muzikale begelei ding van het Heilooër Harmonie orkest naar het veld geleid. De conditie van Van der Meer is nog altijd goed en dat stelt hem in staat als bondsseheidsreehter regelmatig hockeywedstrijden te fluiten. Het familieteam, waarin een oud-speler van Jong Oranje, nam het in de eerste helft op tegen Van der Meer's oude hoekeymaten. De tweede helft werd gespeeld tegen een voor de gelegenheid samen gesteld jeugdteam. De van tijd tot tijd met bakken uit de hemel val lende regen deerde geen van allen! Na afloop van de wedstrijd verza melde iedereen zich in de kantine voor een gezellig borreluurtje ter ere van het afscheid. Daar stond de nietsvermoedende Van der Meer een tweede verrassing te wachten. Uit handen van wethouder Desirée Schmalschlager ontving hij de Koninklijke onderscheiding als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Van der Meer: „Ik heb de functie met veel plezier vervuld en geef de voorzittershamer vol vertrouwen over aan de jongere generatie. Ik kijkt terug op mooie jaren waarin Terriërs zich met drie kunstgras velden en een stijgende lijn in de prestaties aardig op de kaart heeft gezet." Hij zal in de toekomst zeker met de Terriërs en de hoekeysport verbonden blijven, want hockey maakt nu eenmaal deel uit van zijn leven! CATAMARANZEILEN HEILOO - Aan het begin van het seizoen zijn Ronald Vermolen, Tim Berende en Peter Molenaar weer begonnen aan een nieuw zeilseizoen op de Tornado. Helaas ging dit niet zonder slag of stoot. Toch kan het team spreken over een van de meest succesvolle sei zoenen tot nu toe! Na hard trainen begonnen eind mei de eerste wed strijden alweer. De eerste wedstrijd in Friesland sloten zij dan ook af met een geweldige tweede plaats achter de Olympische zeiler Sjoerd Hoekstra op de A-cat. Vol moed is het team naar Texel vertrok ken voor het beruchte Rondje om Texel. Jammer genoeg werden deze wedstrijden op de dag zelf afge last in verband met hevige storm. Vierhonderd zeilteams, inclusief Ronald en Tim, vertrokken dezelf de dag nog richting huis. Gelukkig werd dit weekend goed gemaakt bij de wedstrijden van Hargen Sail waar Ronald en Peter bij zeer gun stige windomstandigheden de eerste prijs pakten. Ook de Paalehallenge in Hargen leidde tot een geweldige eerste prijs. Uiteindelijk sluit het team af tijdens de Fastwell wed strijd in Medemblik, waar na een slechte start de schade snel wordt ingehaald. Uiteindelijk komt het team als eerste over de finish, maar de zes minuten voorsprong was wegens de handicap van de boot net niet genoeg om voor de eerste prijs door te gaan. Toch gaat het team ook bij deze wedstrijd met een welverdiende tweede prijs naar huis. Nu het zeil seizoen van 2010 afgesloten wordt met twee keer een eerste en twee keer een tweede prijs, is ook de Tornado weer terug naar zijn thuis haven in Uitgeest gegaan. Hier zal het team nog tot half november doorzeilen. In de winter zal het team weer verder gaan met het uitvoeren van reparaties en het doorontwik kelen van de boot om zo in 2011 opnieuw met een snelle boot aan de start te verschijnen. Het zeilseizoen van 2011 zal in het teken staan van meer wedstrijden en het behalen van nog meer goede resultaten. HEILOO - Op vrijdagavond 15 oktober is het eerste Keez- toernooi gehouden in het Oosthonk. Tijdens deze avond hebben verschillende koppels het tegen elkaar opgenomen. De eerste prijs is gewonnen door Pieter Leering en Johan Schipper. Op vrijdag 17 december om 20.00 uur wordt in het Oosthonk het tweede keez-toer- nooi gehouden. Bent u 'keezer' en lijkt het u leuk om deel te nemen? Geef u op via tel. 06-13420642, 06-55347071 of per e-mail: kee- zen-oosthonk@hotmail. com. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt is 5,-. Locatie: Het Oosthonk, De Oostkanter 14a te Heiloo. Ronald Vermolen, Tim Berende en Peter Molenaar van tornadoteam NED-131, hebben een succesvol zeilseizoen achter de rug en gaan zich voorbereiden op 2011. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23