Heilooër Nederlands kampioen stockcar racen Anne de Wildt in profploeg Van Moorsel Schaker Remi Aafjes mat 'achter de paaltjes' Noodklok dames- en meisjessoftbal in Heiloo SPORT 25 TlffiENHDW» Fred Hink behoort bij de besten van Nederland Sinds 2009 rijdt wielrensterAnne voor Leontien.nl SV Vrede burg speelt vierde ronde interne competitie De naam Hink zal niet snel bij stockkarraces ontbreken Het was geen goed seizoen voor de softbalafdeling UITSLAGEN UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2010 1 iki^kamerspeci"^ \01irdeiniie (NH SJ Drie generaties Hink met vlnr. Fred, Stijn, Freek en Sjaak Hink; allen aangestoken door het stockcar racen. Aangeleverde foto Stockcar racen HEILOO - In het weekend van 9 en 10 oktober werd nogmaals bevestigd dat Fred Hink bij de besten van Nederland hoort als het gaat om stockcarra ces, een ruige autosport die in Nederland gestaag aan popula riteit wint. Met machtig motorgeronk afkom stig van zo'n 700 pk liet hij op de sintelbaan in Emmen op 9 oktober de rest van het deelnemersveld ach ter zich in de finalemanche en werd kampioen. De volgende dag deed hij dit dunnetjes over in Sint Maarten en pakte ook hier de kampioensti tel. In augustus schreef hij, voor de tweede maal in zijn racecarrière, de Nederlandse titel al op zijn naam; de eerste keer was in 1990. Fred racet vanaf zijn 17de jaar. Stockcarraces zit de familie Hink in het bloed, want ook vader Sjaak was vroeger fanatiek coureur. Fred: „Mijn vader zei altijd, dat als ik hem zou overtreffen, hij met racen zou stoppen." In 1990, toen Fred op zijn twintigste zijn eerste Nederlandse titel haalde, besloot vader Hink zich geheel te wijden aan het technisch onderhoud van de wedstrijdwa gen van zijn zoon en het zelf actief racen te laten voor wat het was. Stockcarraces worden gehouden op een ovale baan van vierhonderd meter. In Nederland wordt doorgaans op kleibanen gereden, zoals in het Noord-Hollandse Sint Maarten. De enige sintelbaan die ons land rijk is, ligt in Emmen. In Engeland en Amerika is stockcar-racen een grote sport, waar al gauw enke- WIELRENNEN HEILOO - De 20-jarige Anne de Wildt uit Heiloo gaat komend jaar deel uit maken van de professionele wielerploeg AA Drink/Leontien.nl Cycling Team. Sinds 2009 heeft Leontien van Moorsel naast haar eigen toertocht ook een vrouwenwielerteam met voornamelijk jonge talenten. De viervoudig Olympisch kampioene voorziet deze aanstormende meiden hoogstpersoonlijk van trainings schema's en tips. Renster Anne de SCHAKEN ie tienduizenden toeschouwers per dag komen kijken. Maar ook in Nederland wint de sport aan bekendheid. Het enorme motorver mogen maakt dat de wagens op de korte rechte stukken spectaculaire snelheden rond 140 kilometer per uur kunnen bereiken. Fred rijdt tegenwoordig nog zo'n vijftien races per jaar, maar dat maakt hem niet minder snel. „Succes is een combi natie van een goed afgestelde auto, een goede monteur en een goede coureur." De vreemd uitziende spoilers bovenop de auto zorgen, door de neerwaartse luchtdruk, voor meer grip. Een rode spoiler betekent dat een coureur hoog in de ranglijst staat, aflopend naar blauw, geel, groen en wit. Fred heeft de carros serie van zijn stockcar in Engeland laten bouwen. „De motor heb ik samen met mijn vader samengesteld met onderdelen uit Amerika. Er komt veel techniek bij kijken om de motor juist af te stellen." De naam Hink zal niet snel bij stockcarraces ontbreken, want ook de derde generatie coureurs, Stijn (6 jaar) en zijn broertje Freek, zijn aangestoken door het stock carvirus. Ze moeten echter nog een paar jaartjes geduld opbrengen. „Als zij mij voorbijgaan, stop ik met racen", belooft Fred plechtig met een lach. LIMMEN - Vrijdag 22 oktober speelde SV Vredeburg de vierde ronde van de interne compe titie. Thomas Komin was lut tele minuten na aanvang van de partij tevreden al weer uit- geschaakt: Remi Aafjes had zich mat laten zetten 'achter de paaltjes'. Paul Zwart liet zijn ervaring spre ken tegen de jonge Ozair Dahi. Hij won materiaal en de partij. Jos Admiraal ontpopt zich tot de remise koning van de club: hij noteerde zijn vierde remise uit even zoveel duels. Deze keer was het Cees Dinkla die hem een halfje afsnoepte. Gertjan Hafkamp creëerde in zijn partij tegen Jeroen Tebbens met dame en loper een onstuitbare en beslis sende aanval op het veld f7. Sandra Hollander behandelde het ingewik kelde pionneneindspel in de partij tegen Harold Ebels uitstekend. Het was haar e-pion die het promotie- veld als eerste bereikte. Met deze knappe overwinning meldt het top talent zich aan de kop van de rang lijst. Niels Hageman gebruikte te veel tijd in zijn partij tegen de sluwe Ed Stolp die langzaam maar zeker zijn stellingvoordeel omzette in winst. Ronald van der Storm vloog als vanouds uit de startblokken met een vlammende aanval tegen de koning van Jan Borst en bouwde een gewonnen stelling. Maar met een laatste handigheidje wist Bost een loper te veroveren en een remi se veilig te stellen. Jan Levering keek tevreden terug op zijn fraaie overwinning tegen Jaap Limmen, die wel een heel matige seizoenstart kent. Hij wacht nog steeds op zijn eerste overwin ning. Barry Blekemolen verknalde op afschuwelijke wijze een gewon nen stelling tegen Bert van Diermen door het weggeven van zijn dame. Met een dankbare glimlach op het bebaarde gelaat nam Van Diermen het presentje in ontvangst. Mare Voorwalt speelde een puike partij tegen Gijs Pouw. Met krachti ge zetten, waarbij vooral de centraal geposteerde dame sterk was, werd de doorgaans degelijke Pouw in de penarie gespeeld. De veelvoudig clubkampioen Koen Kramer speelde zijn eerste partij van het seizoen. De kersverse leraar filosofie had geen moeite met Alex Termes. Afgelopen seizoen was er slechts één dames seniorenteam actief en ook maar één meisjes aspirantenteam. Aangeleverde foto SOFTBAL Wildt uit Heiloo maakt ook deel uit van deze ploeg. Schaatsen is ruim dertien jaar haar sport geweest, maar toen Anne de Wildt op aandringen van haar trainer in de zomermaanden op de racefiets klom werd duide lijk dat in die tak het talent er vanaf droop. Sinds vorig jaar rijdt ze met Leontien.nl en nu gaat ze ook deel uit maken van de nieuwe profploeg. Anne zit in het laatste jaar van de opleiding tot verpleegkundige. Haar mooiste succes tot nu toe is haar winst behaald tijdens de Tour ta' Malta. HEILOO - Het jaar 2010 was geen goed seizoen voor de softbal afdeling van Double Stars Heiloo. De trend van een teruglopend ledenaantal, die eind 2008 werd ingezet, heeft geresulteerd in een historisch dieptepunt aan teams, dat mee heeft gedaan aan de dames en meisjes competitie. Afgelopen jaar was er slechts één dames senioren team actief en ook maar één meisjes aspiranten team. Gelukkig hebben deze beide teams wel goed gepresteerd en vormen ze voor Double Stars een harde enthousiaste kern, die in 2011 zeker doorgaat. Nog niet zo heel lang geleden waren er voor sotbal- lend Heiloo drie dames teams actief met daarnaast drie volledige meisjes teams, te weten pupillen, aspiranten en junioren. Bij de jeugd is de con currentie van het sterk opkomende meisjesvoetbal een belangrijke oor zaak voor het afhaken bij en het niet beginnen aan softbal. Dat is trouwens niet alleen in Heiloo zo! De senioren teams hebben vooral last van het verhuizen naar elders van speelsters tussen 18 en 21 jaar en van stoppende dames van 25 tot 35 jaar wegens de komst van kinde ren. Nu het speelseizoen is afgelo pen, wordt er bij Double Stars hard gewerkt om de organisatie en het kader van de softbalafdeling klaar te stomen om een groter aantal teams te kunnen ondersteunen en te bege leiden. Er zijn coaches en trainers voor twee senioren teams en voor twee jeugdteams beschikbaar. Deze gaan in januari 2011 in de zaal starten met hun nu deels nog niet volledige ploegen. In de komen de maanden november en decem ber worden er diverse wervings- en publieiteits acties ondernomen door de club om begin 2011 meteen met een aantal nieuwelingen erbij aan de zaaltrainingen te kunnen beginnen. Voor informatie over of aamnel- ding voor softbal bij Double Stars Heiloo: Gert-Paul van der Horst, tel. 072-5337614 of 06-50969586 of via e-mailadres horsl663@planet. nl), of kijk op www.doublestars.nl. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 25 oktober gespeelde wedstrijden zijn ais voigt: A-iijn 1. familie van Lochem 58.8, 2/3. familie Schaffer mevrouw Vecht - de heer Schouten 57.5,4. de heer Dijkema - Heivoort 52.9; B-iijn 1. mevrouw Sanders - de heer Hekker 60.1, 2. de heer van Duijn - Uiji 58.7, 3. Dames Beerepoot - Daudey 58.3, 4. dames van der Kiis - van der Linden 57.6; C-iijn 1. dames Feyen - Magermans 62.2, 2. dames van Baar - Haan 59.0, 3. dames Hommes - Schouten 57.6,4. de heren Theune - de Vries 56.6. Bridgeclub 't Oosthonk HEILOO - De uitslagen van de op woensdag 20 oktober gespeelde partij en bij bridgeclub t Oosthonk: A-lijn: 1. Familie Haanstra 57,92, 2. R. Hogeslag - H. Koomen 56,25, 3. D. de Klerk - J. Beerse 54,17.4. Familie Eeitink 53,33, B-iijn: 1. L. Eveieens - L. Santifort 70, 2. B. Geeriings - B. Kos 59,17, 3. R. Walree - C. Theune 57,92,4. E. van Lochem - T. Bras 55,42. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van 20 oktober bij damesbridgeclub Sans Atout: A-lijn: 1. Buys -van Toornburg 65,42; 2. Kuijt - Kuijt 64,17. B-lijn: 1. Vijn - Wuijts 56,25; 2. Kuiper - Haan 55,73. C-lijn: 1. Heijne Sunder 63,02; 2. Otte - Krul 61,46. Heilooër Bridge Club HEILOO - Dinsdagavondcompetitie: A-lijn: 1. familie Huting 61,46; 2. Polderwaard -Meuleman 57,81; 3. Oosterwijk - Warmenhoven 56,77. B-lijn: 1. Bakkum - Nijman 59,17; 2. Ontrop - Noordenbos 57,08; 3. Familie Brouwer 54,58. Donderdagavondcom petitie: A-lijn: 1. Haan - Huting 61,67; 2. Pias - Van Poeier 60; 3. Schreiber - Van de Viies 57,08. B-iijn: 1. Famiiei Cnossen 59,38; 2. Koot - Spruit 57,81; 3. Haanstra - Rutjes 56,25. C-iijn: Familie Leek 60,83; 2. Roozen - Sprenkeiing 60,42; 3. Koenders - Van der Wardt 55,42. D-iijn: Haanstra - Rutjes 62,08; 2. Van Kappei - Oei 57,92, 3. Snijders - Theune 55. Damclub Heiloo HEILOO - De uitslagen van 14 oktober Ronde 7: S. Kierk- F. Schouten 0-2, C. van Lieshout-A. Vaikering0-2, P. Heijne-A. Stegeman 1-1, S. Droog-W. Soiieveid 2-1. Ronde 8: S. Droog - F. Schouten 1-1, S. Kierk-W. Soiieveid 2-0, A. Stegeman - C. van Lieshout 0-2. Schaakvereniging Oppositie HEILOO - De uitslagen van SV Oppositie: Simon Smit - Cor van Etten 1-0, Albert Bouma - Herman Limmen 1-0, Bouke Woudstra - Frits van der Werff remise, Gerard Heeringa -TimardiVerhoeffo-i, Johan van der Wai - Jan de Jong remise, Gerard Rump - Peter Foikertsma 0-1, Harry de Jager - Herman Maas 0-1, Arie Roozing - Aart van den Brink 0-1, Indriaas Booij- Mohammad Hotaki 1-0, Foikert Smoor - Joop Kerst 0-1. Zwemdiploma's 't Vennewater HEILOO - Op zaterdag 16 oktober is in zwembad 't Venneweater afge zwommen. De volgende kinderen zijn geslaagd: A-diploma: Samuëi Jongkind, Meiie Boon, Sterre Lenssen, Naomi Meijer, Kiaas de Jager, Annouk Kuyper, Tika Smit, Moïse Zuurbier, Sem Deidda, Hu An Tan, Mette Haan, Yara Groot, Dean van der Velden, David Slot, Amber de Wit, Jari Seignette, Jort Kooien, Zorro Rozing, Finn Kosters en Lars Versammen. B-diploma: Pien Weehuizen, Joëiie van Duuren, Lewi Hishai, Suzet van Hove, Fenne Hes, Rick Bootsma, Pup Pruymboom, Ward Beentjes, Luuk van Ziit, Jort Schoeber, Stijn Ploeger, Lianne Dekker, Rhodé Nobei, Kim en Lars Tervoort, Puck Groendijk, Rosa Oppenhuizen, Robin Langedijk, Joris Twisk, Inge Engei, Sem Vader, Jiii Bakker, Jamie Graanstra, Joseiien Hageman, Stephan Hus, Nieck Roest, Fioor Tervoort, Daan Verhoogt, Borvan Haaren, Naomi Heijne, Stijn de Vries en Thom Kuijper. C-diploma: Xavier Zonneveld en Pauiien de Groot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25