Vrijwilligers Informatie Punt ouderenwinkel. nl •Sta-op stoelen Seniorenbedden •Telefoons en mobieltjes •Rollators -Scootmobielen •Alarmtelefoons -Hulpmiddelen en vele andere artikelen Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois - hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Comfortabel ouder worden Dienstenaanbod Stichting Welzijn Heiloo /£tÏNG DAG VAN DE VRIJWILLIGER LEUKE MIDDAGTOCHTJES MAATSCHAPPELIJKE STAGE: WE KUNNEN UW HULP GOED GEBRUIKEN! VRIJWILLIG ERS- VACATUREBANK LI MM EN Het Palet 1, 1906 CJ Limmen, C 072-5055055 V HEILOO J Op 7 december, de 'Dag van de Vrij williger', houdt de gemeente Heiloo een feestelijke vrijwilligersavond in Golden Tulip van 19.30 tot 22.00 uur. Burgemeester en wethouders heb ben grote waardering voor mensen die zich belangeloos voor anderen inzetten, al of niet in georganiseerd verband, en willen hen daar graag voor bedanken. Iedere vrijwilliger is uitgenodigd om zichzelf of een andere vrijwilliger voor deze avond aan te melden. Er zijn 200 kaarten beschikbaar en bij overschrijving wordt er geloot. Vrijwilligerswerk staat voor veel verschil lende activiteiten: voorlezen op school; inzet voor sport- of hobbyclub; uw buurman ondersteunen bij zijn bezig heden; organiseren van een buurtfeest; collecteren voor het goede doel; actief zijn in het jongerenwerk; op natuur- of cultuurgebied; etc. Avondprogramma Hans Laduc, een bekende gitarist uit Heiloo, verzorgt een muzikaal intermez zo en De Nachtzusters, bekend van radio, TV en theater treden op. Daarnaast is er gelegenheid om andere vrijwilligers te ontmoeten. Trudie Prins en Stichting Welzijn Heiloo organiseren in 2011 weer een aantal leuke middagtochtjes per touringcar, ook voor men sen die een rollator mee willen nemen. Koffiebranderij Kaan in Dirkshorn Donderdag 17 maart, prijs 19,95 inel. koffie/cake en koffiepakket ter waarde van 9,00. Museum van de 20ste eeuw in Hoorn Zondag 17 april, prijs 21,95 inel. koffie/gebak, entree. Texel met rondtoer o.l.v. gids Zondag 22 mei, prijs 24,95 inel. koffie/gebak, boot Texel, gids. Rigaraneh, in Zuid-Holland, Paarden melkerij in Oudrussische boerderij Donderdag 23 juni, prijs 21,95 inel. rondleiding, koffie/gebak en paardenmelk proeven. Boottocht Kagerplassen Zondag 17 juli, prijs 24,95 inel. koffie/cake. Tropisch Rozenland-Burgerveen in Zuid-Holland Donderdag 25 augustus, prijs 19,95 inel. koffie/cake en rondleiding. Distributiecentrum Vomar Alkmaar Woensdag 21 september, prijs 11,00 inel. koffie/koek/rondleiding enz. Voor deze excursie dient u echter goed ter been te zijn, want er zijn enkele trappen te lopen. De vertrektijden vanaf Trefpunt Heiloo zijn afhankelijk van de bestem ming tussen 12.00 en 14.00 uur. Nieuw: ook opstapplaats in Egmond aan Zee bij Hotel Zuiderduin. Nadere informatie en reserveren Stichting Welzijn Heiloo 533 12 97 Aanmelden voor de feestavond U kunt uzelf en/of een andere vrijwilliger tot en met 6 november aanmelden door het invullen van het formulier op de web site www.heiloo.nl of via de website van het Vrijwilligers Informatie Punt, www. vrijwilligersheiloo.nl. Telefonisch kan ook bij het KlantenContaetCentrum van de gemeente, via telefoonnummer 072 535 66 66. Half november ontvangen de aangemelde vrijwilligers een uitnodiging met het programma van de avond. 24 november 2010 organiseert het Vrijwilligers Informatie Punt in Heiloo een thema-avond over Maat schappelijke Stage voor vrijwilligers organisaties. Zij ontvangen nog een uitnodiging, waarna men zich kan aanmelden. Middelbare scholieren zijn op zoek naar een plek voor hun maatschappelijke stage. Zo ervaren ze wat het betekent om vrijwilligerswerk te doen. STAGEPLAATSEN GEZOCHT! Naast een verplicht onderdeel van de middelbare schooltijd willen we van de maatschappelijke stage voor de leer lingen vooral een bijzondere ervaring maken. Daar kunnen we uw hulp goed bij gebruiken! We zijn voor dit schooljaar op zoek naar geschikte stageplaatsen, waar de leerlingen kunnen meemaken hoe het is om zich in te zetten voor een ander. Voor hen én voor u een leerzame ervaring. Leerlingen bieden u vol enthousiasme een helpende hand. Als jonge, gemotiveerde medewerkers bieden zij een frisse kijk op uw organisatie en werkwijze. En met een beetje geluk maakt u nu alvast kennis met de vrijwilligers van de toekomst. Vacatures zijn in te zien op de web site Vrijwilligers Informatie Punt: Incidentele computerhulp voor senio ren bij de Stichting Welzijn Heiloo; Creatieve begeleiders bij de jeugd groepen bij de Hobbyfarm; Zorgvrijwilligers in het Respijthuis; Receptioniste in een buurtcentrum; Vrijwilligers voor huisbezoeken bij kwetsbare inwoners van Heiloo voor Humanitas of de Stichting Welzijn Heiloo; Koster bij de Willibrordusparoehie; Ledenadministrateur bij Kath. Bond van Ouderen Het Vrijwilligers Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, website www.vrijwilligersheiloonl Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. ServicePas Sinds 1 september heeft de Stichting Welzijn Heiloo een ServicePas. Deze kost €19,20 per huishouden per jaar. Met de Servicepas kunt u gebruik maken van al onze diensten: Graag Gedaan, WonenPlus, Maaltijden, Administra tieve Ondersteuning, het Vrijwilligersvervoer en de Boodsehappenserviee. Bovendien krijgt u een korting van 0,55 op de Vriesvers (hoofd)maaltijden, een korting van 5,00 op het lidmaatschap van de Gezelsehapsbank en korting op diverse activiteiten van de Stich ting Welzijn Heiloo. Ook zijn wij met diverse bedrijven in gesprek om ook bij hen - met korting - gebruik te kun nen maken van de Servicepas. En voor wie alleen van Graag Gedaan gebruik wil maken is er de ServicePas 'beperkt'. Een telefoontje is genoeg om onze pas aan te vragen: (072) 5331297. En u kunt natuurlijk ook bij onze receptie in het Trefpunt terecht voor nadere informatie. Als u al lid bent van WonenPlus ontvangt u eind 2010 de Service- Pas automatisch. Graag Gedaan en WonenPlus Een enthousiast team van vrijwilligers van Graag Gedaan staat u terzijde voor het uitvoeren van kleine klusjes (maximaal een uur). Tegen een vergoeding van 3 euro per klusje kunt u hen inschakelen voor bijvoor beeld het vervangen van een lamp, ophangen van schilderijtjes, naaiklusjes of elektraklusje. Als u klussen heeft die wat groter zijn, heb ben wij de dienst WonenPlus. Via WonenPlus worden de grotere klussen door een betaalde vrijwilliger of door een betrouwbaar profes sioneel bedrijf uitgevoerd. U ontvangt altijd vooraf een kostenopgave. Personenalarmering Wie om medische reden personenalarmering nodig heeft, gaat hiervoor naar de huisarts. Deze regelt de aanvraag bij uw ziektekosten verzekering. Wij kunnen voor u bemiddelen bij het aanvra gen van de personenalarmering van Evean. Bij een noodoproep komt iemand van deze thuiszorgorganisatie direct naai' u toe. Onze Ouderenadviseur kan u informeren over deze en andere vormen van personenalarmering. Maaltijden Wie voor korte of lange tijd zelf niet meer kan of wil koken, kan gebruik maken van onze vriesverse maaltijdservice. Ons assortiment bestaat ook uit vegetarische en dieetmaaltij- den. De maaltijden worden eenmaal per week bij u thuis bezorgd voor 5,50 per maaltijd. Vrijwilligersvervoer Wie voor het onderhouden van zijn sociale contacten geen gebruik kan maken van het openbaar vervoer, kan een beroep doen op een van de vrijwilligers van het Vrijwilligers vervoer Heiloo. Zij vervoeren u op een vrien delijke manier tegen een redelijke kostenver goeding met hun eigen personenauto van uw huis naar waar u zijn moet en terug. U dient uiteraard wel tijdig te reserveren. Als u tele fonisch contact met ons opneemt brengen wij u in contact met een van onze vrijwilligers. Belastinghulp en administratieve ondersteuning Ook voor uw jaarlijkse belastingaangifte kunt u een beroep doen op onze deskundige vrijwilligers. Tegen een kleine vergoeding ondersteunen zij u bij uw belastingaangifte. Ook als u wat hulp nodig heeft om uw admi nistratie op orde te brengen of als u moeite heeft om bepaalde formulieren in te vullen, kunt u bij ons terecht. BoodschappenService Wie voor kortere of langere tijd zelf geen boodschappen meer kan doen, kan tegen een kleine vergoeding gebruik gaan maken van onze BoodschappenService, die komende tijd zal worden vernieuwd en uitgebreid. Als u gebruik wilt maken van de dienst kunt u contact met ons opnemen, Wij zullen u dan informeren over de mogelijkheden. Ook als u interesse heeft om voor een be paalde periode, als vrijwilliger, de boodschap pen voor iemand te doen kunt u zich bij ons aanmelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 26