Wadi Vastgoed BV Abajo houdt dinnershow in Klein Vamebroek Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Kerstkaarten maken Kettingen maken Nivon Boekenmarkt Trefpunt Geslaagd Opbrengst collecte Brandwonden Stichting Avond voor en door mensen met een verstandelijke beperking Op vrijdag 29 oktober in de herfstvakantie Beeldtaal op de Willibrordusschool UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Ook dit jaar worden er weer kerstkaarten gemaakt in het Trefpunt in Heiloo. In twee middagen leert u weer bijzondere kerstkaarten te maken. U kunt zich opgeven voor maandag 1 en dinsdag 8 november of woens dag 2 en 9 november. De kosten bedragen twaalf euro voor twee lessen inclusief al het materiaal. U dient alleen zelf uw snijmat, snijmesje, liniaal, schaartje, pot lood en gum mee te nemen. U kunt zich opgeven bij de docente Wanda Vasbinder, tel. 072- 5338612. HEILOO - Na de herfstvakan tie start het Nivon Heiloo op de woensdagavond éénmaal per veertiendagen, vier bijéén komsten, een cursus kettingen maken onder leiding van docente Sabrina Stap. Leuk om zelf uw kettingen te maken voor de komende feestdagen! Iedere les maakt u uw eigen ketting, steeds weer anders. De eerste les ver zorgt de docente alle materialen, (vijf euro). Volgende bijeenkom sten kunt u deze zelf aanschaf fen of via de docente. De eerste avond is van 19.30 tot 22.00 uur, de andere avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Zelf meenemen: punttangetje, schaar en theedoek. Kosten cursus exclusief materia len 29,-. Curus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis. Opgave/info: Reina Mulder, tel.072 5333127, Riavander Laan tel. 072-5333217 of eMail R.Oudgenoeg@zonnet.nl. Kijk ook eens op de website www. nivonlieiloo.punt.nl. HEILOO - Op zaterdag 30 okto ber van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boe kenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam heeft onze plaatsge noot Herman Liebegut (80 jaar!) in 2005 met goed gevolg het Doctoraalexamen Engelse Taal en Literatuur afgelegd. Van stu deren krijgt hij nooit genoeg en deed op 20 oktober aan dezelfde universiteit het Bachelorexamen Duitse Taal en Cultuur. De vol gende dag startte hij voor zijn Masterdiploma in die taal. HEILOO - De totale opbrengst van de collecte die werd gehou den van 10 tot en met 16 oktober in Heiloo heeft geweldige bedrag van 7971,97. Bij deze dankt men alle collectanten, brandweer en gulle gevers. Collectanten zijn altijd nodig. Mocht u volgend jaar ook willen collecteren bel dan 072-5338645 of kijk op www. brandwonden.nl. Gem Bot, Robijnstraat 22, 1812 RB Alkmaar, tel. 072 - 5400468, mob. 06 - 51075820, www.wadivastgoed.nl. gbot@'wadivastgoed.nl. ALKMAAR - Wadi Vastgoed biedt een efficiënte combinatie van pro jectontwikkeling, ontwerp en bouw in één als het gaat om kantoor- en/ of bedrijfspanden. Bedrijven die in een verouderd kantoorpand zijn gevestigd of uit hun jasje zijn gegroeid en op zoek zijn naar een nieu we, toekomstgerichte locatie voor een duurzaam, ruimer pand zijn bij Wadi Vastgoed aan het juiste adres. Momenteel ontwikkelt de bouwer/ projectontwikkelaar zeven hectare groene eeo-zone van bedrijventer rein Boekelermeer Zuid 2een door de gemeente Alkmaar aangewezen ecologisch gebied waar natuur, ecologie en bedrijvigheid samengaan. Inmiddels zijn er al twee luxe, hoogwaardige kantoorpanden gereali seerd, waarvan er één, Bufo genaamd, reeds enkele maanden in gebruik is en de ander (Calamita) zeer binnenkort in gebruik zal worden geno men door internationaal opererende bedrijven. De namen Bufo en Calamita vormen tezamen de Latijnse naam voor de rugstreeppad, een beschermde paddensoort die in de eeo-zone goed gedijt. De pas geves tigde bedrijven geven de voorkeur aan een duurzaam, representatief en bovendien natuurlijk en eigentijds vormgegeven kantoorpand, een pret tig werkklimaat binnen en dito werkomgeving buiten, een goede bereik baarheid en niet geheel onbelangrijk; een hoogwaardig pand tegen relatief lage exploitatiekosten, want investeringen in duurzame instal laties zullen zich op termijn terugverdienen. Kortom: milieuverantwoord ondernemen in een moderne, luxe en bovenal groene werkomgeving. Zo wordt bijvoorbeeld de ruimteverwarming gevoed door de restwarmte van de in de buurt gelegen huisvuileentrale. In de lunchpauze doet men tijdens een ontspannen wandeling tussen de wuivende rietkragen nieu we energie op, al genietend van wat de natuur aan flora en fauna te bie den heeft. Gern Bot, directeur van Wadi Vastgoed, werkt nauw samen met Eddo Carels van Caas Architecten en Koos Kruijer van Kruijer Bouwmanagement BV. Bot ziet het als een geweldige uitdaging om bedrijven, ook diegenen nog niet gewend zijn om duurzaam te onderne men, enthousiast te maken zich hier te vestigen. „Van elke kavel, gesi tueerd op eilanden, wordt volgens ecologische criteria maximaal 40 bebouwd. Toch zijn we er in geslaagd een goed evenwicht te vinden, waarin de natuurlijke vormgeving van de gebouwen op de aanwezige natuurlijke begroeiing is afgestemd en waarbij daarnaast volop rekening wordt gehouden met de huidige wensen van klanten." De plannen voor de andere eilanden zijn al in vergevorderde staat en ook hiervoor heb ben zich al enkele gegadigden gemeld. Carels heeft zich als architect in het ontwerp laten inspireren door de rugstreeppad, waarvan vormele menten terug te vinden zijn in het metselwerk van de buitengevel. Het interieur ademt licht en ruimte uit door hoge ramen rondom, als zijnde de strepen op de rug van de pad. Bij de bouw is rekening gehouden met een eventuele andere indeling van de units. Bot besluit: „Omdat we met zo'n klein team werken, kunnen we tegen lage kosten hoogwaardige kwaliteit op een sehitterende, toekomstgerichte locatie leveren!" HEILOO - Op 13 november pre senteert stichting Abajo een luxe dinnershow in Restaurant Klein Varnebroek. De avond wordt zowel vóór als achter de schermen georganiseerd door mensen met een verstandelijke beperking. Samen met de professionele hulp van Klein Varnebroek hopen ze er een onvergetelijke show van te maken. Tijdens een heerlijk viergangendiner worden de gas ten vermaakt door optredens van Dansgroep Grapelli en het MAMS zangtheater. Ook zal Dennis Hof optreden. Dennis is blind en schrijft en zingt zijn eigen muziek. „Begin dit jaar hebben we een geweldig ope ningsfeest hier gevierd", vertelt Bestuurslid Kitty. „Dennis was ook toen een van de klappers van de avond. We zijn blij dat Klein Varnebroek nu weer de deuren voor ons openzet." Op 30 okto ber krijgen de deelnemers een workshop koken bij het Golden Tulip. Die kookkunsten hopen ze op 13 november aan de gasten in Klein Varnebroek te laten zien. De mensen een culinaire topavond bezorgen is niet het enige doel van Abajo. Kitty: „We willen natuurlijk in de toekomst nog meer activitei ten organiseren voor onze leden. Extra inkomsten zijn daarom altijd welkom." Stichting Abajo zet zich middels vrijetijdsactiviteiten in voor men sen met een verstandelijke beper king. De organisatie zorgt er met vrijwilligers voor dat zij hun soci ale netwerk kunnen verbeteren. Iedereen kan meegenieten van de sfeer en het lekkere eten tijdens deze avond. Het programma is avondvullend van 17.30 tot 22.00 uur en de kos ten bedragen 75,- per persoon (inclusief Abajo-eoektail, diner, passend wijnarrangement en koffie) Voor meer informatie of reserveren kunt u bellen naar 06-43017023 of mailen naar kitty@abajo.nl. HEILOO - Op vrijdag 29 okto ber houdt Bibliotheek Heiloo weer een grote verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositie ruimte van de bibliotheek. Opvallend bij deze verkoop is het grote aantal dvd-speelfilms. Daarnaast wordt een zeer groot aantal bijzondere boeken uit de informatieve afdeling verkocht. Uiteraard vindt u bij de verkoop ook nu weer veel lekker weglezen- de romans en boeken over aller hande onderwerpen, zoals reizen, knutselen en handwerken, jeugd boeken, grote letterboeken, bun dels tijdschriften enzovoorts. HEILOO - In het kader van de Kinderboekenweek 'Beeldtaal in kinderboeken' is er in groep 3 van de Willibrordschool gewerkt aan Beeldtaal, ofwel kunst! Maandag 18 oktober kwam kunste nares Tiny Olij langs. 'Juf Tiny' heeft de kinderen geleerd hoe je zelf ook zo'n mooi schilderij kunt maken. De kinderen hebben de hele ochtend goed opgelet en precies gekeken hoe zij alles voor deed, stukje voor stukje. Ze hebben het heel goed nagedaan en de kunstwerken zijn echt geweldig mooi geworden! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5