Mee Atelier Binnenhuiscouture Varilux najaarsactie bij Zonneveld Optiek Uitreiking van de cheque PCC Maalwater Run 2010 Fair Wissel Week nü in de Wereldwinkel Kwartje Koffie maakt doorstart H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zondagmiddagcafé Creatieve workshop Inloopmiddag Partnerverlies Beeldhouwen voor beginners Ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank Amerika in volle pracht Rijvaardigheidstest Vrijwilligersavond UITKIJKPOST 27 OKTOBER 2010 HEILOO - Gordijnen maken is door Mirjam Synesael van Mee Atelier tot een ware kunst verheven. Een unieke en uitgebreide stoffeneolleetie, gecombineerd met grote vakkundigheid, ervaring en creativiteit omtrent de bewerking ervan zijn de basis voor de vervaardiging van exclusieve gordijnen. De creatief ontworpen vloerkleden uit de collectie van Paola Lenti en de losse accessoires, zoals gordijnklemmen en kussens, zijn een schitte rende aanvulling in het assortiment en zorgen voor een apart en persoon lijk interieur. Ook voor zonwering van het merk Luxaflex kan men terecht bij Mee Atelier. Mirjam heeft textiele vormgeving gevolgd aan de Hoge School voor Kunsten in Amsterdam. Hier heeft zij haar creativiteit voor textiel verder ontwikkeld en kennis omtrent de behandeling van exclusie ve- én basisstoffen geleerd. „Elke stof vraagt een andere bewerking. Een eenvoudige stof wordt ineens heel apart met stoere hoge plooien of een mooie grote zoom. De ruimten van een huis hebben consequenties op de confectie van gordijnen, dus een goed contact met de klant is heel belang rijk. Daarom ga ik vaak naar de klant toe en luister naar hun wensen en vorm me een beeld van wat mooi zou zijn. De uitgekozen stof breng ik mee. Omdat we alles in eigen hand houden is de levertijd kort. Binnen drie weken hangt het eindresultaat bij de mensen thuis. Ook als mensen zelf een aparte stof hebben, bijvoorbeeld meegenomen na een verhuizing of van vakantie, kunnen wij dit bewerken tot mooie, passende gordijnen. Daarnaast confectioneren wij gordijnen voor de betere interieurwin kels." Mee Atelier, De Hoefsmid 33a, 1851 PZ Heiloo, tel. 072-5324430, www.meeatelier.nl, e-mail: mirjam@meeatelier.nl. HEILOO - Vrijwel alle mensen van 40 jaar en ouder krijgen moeite met het overschakelen tussen dichtbij en veraf zien, omdat de elasticiteit van de ooglens vermindert. Speciaal voor de 40+ consument is het multifo- cale brillenglas Varilux ontwikkeld. Essilor heeft deze technologie ruim 50 jaar geleden geïntroduceerd en sindsdien heeft Varilux een constante ontwikkeling doorgemaakt. Moderne brillenglazen worden steeds meer op maat van de individuele brildrager gemaakt en er is voor elk type brildra ger wel een passend Varilux-glas beschikbaar. Zonneveld Optiek voert een uitgebreid assortiment aan Varilux- brillenglazen en kan u uitstekend adviseren over de juiste kijkoplossing die bij u past. Zo is er een speciaal brillenglas, Varilux Sport, waarmee sporters op alle afstanden in een fractie van een seconde scherp zien. Er is ook een speciaal glas ontwikkeld voor mensen die regelmatig werken met computers. Beeldschermwerkers hebben - zeker na hun 50ste - vaker last van het Computer Vision Syndroom (CVS). Dit ontstaat doordat de ogen tot wel 3.600 keer per uur afwisselend van het scherm naar het toet senbord, naar documenten op hun bureau en naar andere objecten in hun werkomgeving kijken. Varilux Computer geeft rust aan ogen die telkens op het beeldscherm en de omgeving moeten seherpstellen. De Varilux Ipseo 2.0 is het nieuwste multifoeale brillenglas, waar de laatste technologie in verweven zit: de 'image stabilizer'. Deze technologie zorgt ervoor dat alle optische effecten die voortkomen uit oog- en hoofdbewegingen gecom penseerd worden. De glazen houden daarnaast rekening met de vorm van het montuur en de unieke manier waarop mensen een bril dragen. Het is nu extra aantrekkelijk om te kiezen voor een Varilux- kijkoplossing. Tot en met 4 december houdt Zonneveld Optiek in Heiloo de Varilux najaarsactie met als thema 'Great Migrations' in samenwerking met National Geographic. Klanten die tijdens de actieperiode langsko men voor een oogmeting, krijgen een speciale wandkalender van Great Migrations 2011 cadeau. Wanneer u een bril met Varilux-glazen aanschaft ontvangt u zelfs een luxe editie van het fotoboek Great Migrations, met daarin de verhalen achter de trektochten en unieke beelden. Zonneveld Optiek, Stationplein 24 Heiloo, tel. 072-5331275, e-mail@zonneveldop- tiek.nl. HEILOO - Op woensdag 13 oktober is de cheque met de opbrengst van de PCC Maalwaterrun 2010 uitgereikt Woonvoorziening 'de Stolp'. Uit handen van Patrick Kops van Rotary Club Heiloo heeft Susan Hoogland van woonvoorziening 'de Stolp' de cheque ter hoogt van 5.000,- in ontvangst geno men. Het bedrag betekende een goede bijdrage in de tuin, die gerealiseerd is na de nieuwbouw van woonvoor ziening 'de Stolp' aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo. De PCC Maalwaterrun werd afgelopen 5 september voor de derde maal met succes gehouden. Mede door het mooie weer verliep de dag op rol letjes, alhoewel het aantal deelne mers iets beter kon. De organisatie prijst zich gelukkig met het PCC als hoofdsponsor, maar ook met de vele subsponsors, die hebben bijge dragen tot het succes van het eve nement. Rotary Club Heiloo heeft besloten, dat de PCC Maalwaterrun 2011 in juni gehouden zal wor den. Rotary Club Heiloo heeft niet alleen een financiële bijdrage gele verd. Ook heeft zij er voor gezorgd dat diverse Heilooër ondernemers actief mee hebben gewerkt aan de realisatie van de tuin. Zo is de tuin gerealiseerd voor een bedrag dat onder de aanvankelijke raming van de kosten lag. Daarnaast heeft Arend de Winter Combi-Groen uit Heiloo de tuin in zeer korte tijd aangelegd, nog voor de verhuizing van de bewoners. Volgens Susan van woonvoorziening de Stolp is het van groot belang geweest voor de bewoners, dat zijn konden ver huizen en wonen in een gebouw, die van binnen en van buiten geheel af was. Uit handen van Patrick Kops (rechts) van Rotary Club Heiloo heeft Susan Hoogland van woonvoorziening 'de Stolp' de cheque ter hoogt van 5.000,- in ontvangst genomen. Aangeleverde foto HEILOO - In de Fairtrade Week van 21 tot en met 30 oktober roepen Fair Trade Original, Max Havelaar en de Wereldwinkel Nederlanders massaal op hun producten te Fair Wisselen voor een fairtrade product. Klanten komen natuurlijk niet echt een product wisselen. Het gaat om een symbolische wissel. Oftewel, loop eens niet een gewone cadeauwinkel binnen, maar koop je cadeaus, wijnen, chocola, koffie, enzovoorts bij de Wereldwinkel. De landelijke campagne Fairtrade Week wordt aangekondigd via radio, tv en advertenties, zie ook www.fairwissel.nl. In deze Fairtrade Week schenkt de Wereldwinkel aan de Stationsweg een kopje Fair Trade koffie met iets lek kers voor alle klanten. En... iedere Wereldwinkel, mag Piet Hein Eek artikelen verloten! Iedere klant die een Fair Wissel doet voor minimaal 10,- kan meedingen naar een van de twee prachtige prijzen geprodu ceerd in Vietnam. Voor de houders van de duurzame waardepas is er een korting op het glasservies. De Chileense wijn is tot eind oktober in de aanbieding. Alle mogelijkhe den voor uw kerst-, of relatiege schenken kunnen de medewerkers van de Werelwinkel vanaf nu tonen. Komt u deze week eens even bij de Wereldwinkel Wisselen! HEILOO - Het Golden Tulip Hotel en het bijbehorende res taurant Kwartje Koffie maken een doorstart. Vorige week vrijdag sprak de rechtbank in Alkmaar het fail lissement uit van het bedrijf aan de Kennemerstraatweg, maar de curator heeft nieuwe ondernemers gevonden die het hotel willen over nemen. Waarschijnlijk kan het grootste deel van de 39 werknemers er blijven werken. Hierover vinden de komende dagen nog gesprekken plaats. Het hotel blijft geopend, dus alle geboekte evenementen en verga deringen kunnen in de tussentijd gewoon doorgaan. Wel zijn het restaurant en de bar enkele dagen gesloten. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 31 oktober is het zon dagmiddagcafé in het Trefpunt van 13.30 tot 16.30 uur geopend voor vrij klaverjassen, bridgen, biljarten, rummyeub, sjoelen enzovoorts. Entree: 2,-. Bent u alleen? Geen probleem, want de spelleiding heet u welkom en is u met alles behulpzaam. Geen vervoer? Even een telefoontje naar 072-5331297 en de buurtbus haalt u gratis van huis en brengt u weer terug (alleen inwoners Heiloo). Zondag 31 oktober is er ook een creatieve workshop in het zondag middag café. Er wordt deze keer een kaart+doosje gemaakt voor waxinelichtjes. Dus als u op zoek bent naar een leuk zelfgemaakt cadeautje, dan is dit uw kans. Start 13.30 uur. Kosten 9,50 inclu sief materiaal en toegang zondag middag café. Opgave bij Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612. Dinsdag 2 november van 13.30 tot 15.30 uur in het Trefpunt maandelijkse inloopmiddag van de Lotgenotengroep Partnerverlies. Entree 5,- inclusief consump tie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Annita Ruijs (oudereneoaeh) Woensdag 3 november tot en met 8 december van 09.30 tot 11.30 start de korte cursus beeld houwen. U hoeft niets mee te nemen. Docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Kom eens lek ker beeldhouwen in zachte steen, juist als u het nog niet eerder heeft gedaan. 45,- voor zes lessen exclusief steen 2,- per kilo). Donderdag 4 november van 13.30 tot 15.30 uur. Deze keer met het Hoedeneabaret met Wil Gorter van het hoedenmuseum. Een bekende spreekster die op zeer hilarische wijze vertelt over hoeden. De Gezelschapsbank kan u van dienst zijn om mensen te ontmoeten om op vriendschap pelijke basis iets te ondernemen. Meer informatie via Claudia Spit, 072-5331297. Entree voor leden 3,- (niet leden 4,-) inclusief consumptie. Graag even van te voren opgeven. Zondag 14 november vertelt de bekende wereldreiziger Piet Rosenhart over zijn reis door de wonderbaarlijk mooie natuurge bieden van het zuidwesten van Amerika. Zijn verhaal, ondersteund door diabeelden gaat via San Francisco, het Yosemite Park met zijn watervallen en buitengewoon hoge bomen, Death Valley, de Grand Canyon en Brice Canyon naar het Yellowstone National Park. Als contrast ziet u ook nog beelden van het volstrekt onna tuurlijke Las Vegas. Aanvang 14.00 uur, entree 5,-. Voor gratis vervoer per buurt bus belt u van maandag tot en met donderdag tel. 072-5331297. Dit geldt echter alleen voor inwoners Heiloo. Zie ook www.welzijnhei- loo.nl. Vrijdag 19 november van 09.00 tot 13.00 uur organiseert Stichting Welzijn in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland in sporthal het Vennewater een rijvaardigheids test die geen gevolgen heeft voor uw rijbewijs. U krijgt theorieles en uw ogen, oren en reactiesnelheid wordt getest. U gaat ook met een instructeur in uw eigen auto een half uur rijden. Na afloop hoort u zijn bevindingen. Kosten: 15,-. Opgave via tel. 072-5331297. De gemeente Heiloo organiseert 7 december weer een feestelijke vrijwilligersavond om de vrijwil ligers van Heiloo te bedanken. Dit jaar kunnen vrijwilligers zich opge ven via de link op de startpagina van de website van het Vrijwilligers Informatie Punt, www.vrijwilligers- heiloo.nl. Het programma bestaat uit een muzikaal intermezzo door Hans Ladue en een ongetwijfeld verma kelijke act van de landelijk beken de Nachtzusters.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7