Heiloocontact Fr I U HEILOO jiwT A m Meer informatie? Bel! I|T^4 GROEN IfÜÜI LINKS Burgerzaken Bouwen en wonen telefoonnummer 072 535 66 66. Algemene beschouwingen i g HEILOO 3 NOVEMBER 2010 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, Ontvangen aanvragen om omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ontvangen: Stationsweg 78, zaaknr. 10 12899 veranderen winkelgebouw (portiek) ontvangstdatum: 19 oktober 2010 Termijen 26, zaaknr. 10 12723 verwijderen asbesthoudend materiaal (vinylzeil) ontvangstdatum: 18 oktober 2010 parkeerterrein Het Hoekstuk, zaaknr. 10 12725 plaatsen twee winkelwagen overkap pingen ontvangstdatum: 19 oktober 2010 De Watergang ong., zaaknr. 10 12983 bouwen 2 woongebouwen ontvangstdatum: 25 oktober 2010 Verleende omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunning verleend: Termijen 26, zaaknr. 10 12723 verwijderen van asbesthoudend materiaal (vinylzeil) (verzending: 26 oktober 2010) Tegen een omgevingsvergunning die verleend is met de reguliere procedure bestaat de mogelijkheid om bezwaar aan te tekenen. Bezwaar Als u het niet eens bent met een besluit waartegen bezwaar kan worden aan getekend, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 11850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Verleende uitritvergunning Burgemeester en wethouders heb ben de volgende vergunning verleend voor het verbreden van een uitrit ten behoeve van het perceel Goodeslaan 35 (verzending: 27 oktober 2010) Ter inzage De uitritvergunning met de bijhorende stukken ligt vanaf 4 november gedu rende zes weken, ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de boven genoemde uitritvergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Scheffer van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon nummer 072 535 67 62. Burgerlijke stand tot en met 29 okt. Geboren Mette J. Waldram d.v. R.A. Waldram en C.A.M.M. Spiekermann Elders geboren Zia T. Boddendijk d.v. M. Boddendijk en L.M. Fransen Louise M. Rammers d.v. L.E. Rammers en A.K. Hagenaar Ruben T. Dekker z.v. J. Dekker en S.C. Vanner Michelle A. Schouffoer d.v. R.A. Veldt en B.N. Schouffoer Huwelijken gereg. partnerschappen M. Schouten en P.K.H. de Leeuw Overleden P.G. Kaandorp Elders overleden A.R.A. Firch A.J. Verhoeff 200C Een uitdagende start De eerste begroting van ons nieuwe college is gepresenteerd. Het zal vanaf nu duidelijk moeten worden of de nieuwe coalitie op een goede wijze de aangegeven koers blijft varen. HEILOO-2000 zal hierop scherp toezien. Bij de begroting en zeker bij het meer jarenperspectief spelen de bezuinig ingen een dominante rol. De regering legt bezuinigingen op, schuift meer taken door en de gemeenten dienen hier maar uitvoering aan te geven. Dit zal een grote wissel trekken op het gemeentebeleid en de ambtenaren. De begroting 2011 is sluitend. De bezuinigingsmaatregelen zijn echter niet geheel ingevuld, zodat bijstellingen nog mogelijk zijn. HEILOO-2000 wil de structurele bezuinigingen primair vin den in de ambtelijke organisatie. Beter samenwerken met andere gemeenten, een andere organisatievorm en andere werkmethoden, moeten leiden tot meer personele bezuinigingen. Heiloo is geen grote gemeente en daarom is het efficiënter en vooral besparend om gebruik te maken van de competenties en de ervaring van de buurgemeenten. Natuurlijk willen we daarbij de zelfstan digheid van Heiloo behouden met een hoog ambitie- en voorzieningenniveau; zelfstandigheid en in stand houden van o.a. zwembad en muziekschool. De financiële risico's, die nu een maal aan onze grootse bouwplan nen kleven, nemen door de huidige economische situatie alleen maar toe. HEILOO-2000 wil die risico's beperken. Of door de projecten te heroverwegen of door deze risico's af te kopen met éénmalige bezuinigingen. Nieuwe projecten, zoals de invulling van de campingterreinen met zorgwoningen, moeten zonder financiële risico's voor de gemeente worden uitgevoerd. Overigens vindt HEILOO-2000 het in het licht van de prioriteiten verantwoord dit project snel te realiseren. Tot slot: HEILOO-2000 zet in op kwaliteit van leven en wonen en han teert daarbij de prioriteitenladder met de speerpunten financiële soliditeit, zorg, sociaal en duurzaamheid. De afwegingen moeten voor de burger duidelijk zijn en wij moeten weten wat bij de burger leeft. Dus duidelijke com municatie en de wijk in, is het devies van HEILOO-2000. WD Heiloo komt met concrete oplossingen Nu dit college tot stand is gekomen, waarvan de WD Heiloo voor het eerst sinds jaren geen deel uitmaakt, zal de WD Heiloo het op zijn daden beoorde len. Wat zien we dan? Men stelt bezuinigingen voor zonder enige visie en zonder dat de gevolgen hiervan voor de inwoners duidelijk wor den. Eenvoudig bezuinigen op amb tenaren, maar niet zeggen bij welke afdelingen is te simpel. Bezuinigen op de mededelingen in de Uitkijkpost, terwijl het nieuwe college de com municatie met inwoners hoog in het vaandel zegt te hebben staan, vinden wij ook raar. Het college lijkt op een trainer die zijn "Team Heiloo" inkrimpt van 22 naar 11 spelers zonder reser ves en zonder te weten of er straks 3 aanvallers of 3 keepers of misschien wel geen verdedigers staan opgesteld. Voor je het weet verschijnt de Jupiler League aan de horizon. Wij vrezen dat de kwaliteit van de dienstverlening nog meer in gevaar zal komen. Wat wil de WD dan? Hieronder enkele van onze wensen en voorstellen: - duidelijk aangeven wat de gevolgen zijn van bezuinigingen voor de inwo ners; - geen verhoging OZB (behalve met inflatiecorrectie); - actieve opstelling bij het onderzoek naar het vestigen van het MCA in Heiloo; - nauwere samenwerking met de gemeenten Castricum en Bergen om de voorzieningen voor de inwoners te verbeteren in plaats van af te bou wen; wij stellen voor de oprichting van 'Servicecentrum Duinstreek'; - de mogelijkheden onderzoeken om het regionale politiebureau in Heiloo te vestigen; - de woningbouw dient tegemoet te komen aan wat de markt wil; er dient meer naar de wensen van de eigen inwoners geluisterd te worden; er kan meer worden gedaan met constructies die voordelig zijn voor starters; - bij woningbouwlocaties dienen de risico's beter verdeeld te worden tussen gemeente en ontwikkelaars, tekorten mogen niet worden gedekt met belastinggeld. Heiloo toekomstbestendig! Heiloo is een welvarend dorp waar het goed wonen is. Maar we moeten nu rekening houden met structurele bezui nigingen van op termijn rond anderhalf miljoen euro per jaar en daar komen de bezuinigingen van het nieuwe kabi net nog bij. Een flinke opgave dus voor het nieuwe college met daarin voor het eerst D66-GroenLinks. De titel van onze algemene beschouwingen is: 'Heiloo toekomstbestendig!'. De begroting 2011 sluit met een posi tief saldo van 991 duizend euro dankzij de 1,7 miljoen euro uit de verkoop van de Nuon aandelen. D66-GroenLinks wil echter niet dat de Nuon gelden gebruikt worden om gaten in de begro ting te dichten. Daarom kijken we kri- www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 12