Heiloocontact PvdA tiCPti Belangrijke nummers Lijst Gré Ris 13 072 564 44 44 Politie Vervolg Algemene beschouwingen UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen zonder spoed Brandweer alarmnummer 112 0900 8844 tisch naar de uitgaven van 808 duizend euro voor bijvoorbeeld ruimtelijk beleid, wijkgericht werken, wegenonderhoud. We kijken ook kritisch naar de stelpost in de begroting van 780 duizend euro op personeel, omdat niet aangegeven is hoe dat ingevuld wordt. D66-GroenLinks wil bij de discussie over de kerntaken begin volgend jaar een herijking van de gemeentelijke organisatie en van het subsidiebeleid. Besparingen zouden gehaald kunnen worden door bijvoorbeeld meer regio naal samen te werken en uitvoerende taken uit te besteden. Wij willen dat een zo groot mogelijk deel van de Nuon gelden gereserveerd wordt voor investeringen in duurzame ontwikke lingen. De uitvoering van de Wmo heeft terecht een hoge prioriteit gekregen. We dringen er op aan dat de moder nisering en uitbreiding van zorg voorzieningen voor ouderen binnen afzienbare tijd wordt gerealiseerd. D66- GroenLinks wil dat de inwoners van Heiloo standaard in het beleidsproces voorafgaand aan besluitvorming wor den betrokken. Het moet duidelijk en transparant zijn hoe besluitvorming tot stand komt en hoe alternatieven tegen elkaar worden afgewogen. Wij willen dat Heiloo een duurzame gemeente wordt met veel zorg voor onze leefomgeving en een sociaal en rechtvaardig beleid voor de kwetsbare groepen in onze samenleving. Vandaar ons motto: 'Heiloo toekomstbestendigi'. De volledige tekst van de algemene beschouwingen van D66-Groenlinks staat op http://d66groenlinks-heiloo.nl CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL CDA Heiloo bijzonder betrokken Het zal niemand zijn ontgaan dat we de komende jaren niet kunnen ontko men aan ingrijpende ontwikkelingen en veranderingen. Voordat we keuzes maken, moeten we weten wat de gevolgen voor ons dorp en de inwon ers zijn. Bij het zoeken naar oplossin gen voor de problemen streven wij vanuit onze christendemocratische uitgangspunten naar waardigheid en wederzijds respect, zorg voor elkaar en met name voor de kwetsbaren. In ons coalitieakkoord is opgenomen dat de zwakste groepen in onze samenleving niet geraakt worden door de bezuinigingen. De Wmo-taken en het minimabeleid zullen wat ons betreft geen onderdeel uitmaken van de aanstaande maatregelen. Een nieuwe maatregel van het Rijk is om het gemeentelijk minimabeleid vast te stellen op 110% van het wettelijk minimumloon (in Heiloo hanteren we 120%). Op dit moment is onduidelijk wat de financiële gevolgen hiervan zijn. CDA zal er op toezien dat het minimabeleid zo goed mogelijk wordt zekergesteld binnen de mogelijkheden van het Rijksbeleid. De gemeente is verantwoordelijk voor het onderhoud en vervanging van de sportvelden. Voor noodzakelijk basisonderhoud worden gelden gere serveerd. Wanneer vervanging aan de orde is, moet budget worden gezocht. In deze financieel lastige tijd moeten we ons bezinnen hoe we met de aan vragen van de sportclubs omgaan. De CDA-fractie zal deze kwestie tijdens de begrotingsbehandeling aan de orde stellen. De komende jaren zullen we rekening moeten houden met een besparing van 8% op het totaal van onze kosten. Voor 2011 presenteert het college een sluitende begroting, waarvoor een bezuiniging van ruim een miljoen nodig is. Dit geld is voor het grootste deel afkomstig uit een bezuiniging op per soneel. De CDA-fractie neemt de uit nodiging van het college aan om begin 2011 gezamenlijk te bekijken hoe en waar we nog meer kunnen bezuinigen. CDA wil de bewoners actief betrekken in de discussies die daarop volgen en wij zullen aan de andere fracties voor stellen dit gezamenlijk op te pakken. Bezuinigingen met perspectief Afgelopen maandag hebben de poli tieke partijen hun algemene beschou wingen uitgesproken. De PvdA heeft daarbij de volgende zaken naar voren gebracht: - continuering huisbezoeken in het kader Wmo; - instellen van een vervangingsfonds voor sportvelden; - invoeren inkomensafhankelijke eigen bijdrage voor woonvoorzieningen; - instellen maximale inkomensgrens van 1,5 maal het netto norminkomen voor vervoersvoorzieningen. Mensen met een inkomen boven deze grens kunnen geen beroep doen op de vervoersvoorziening; - inlopen van de achterstand van huis vesting voor ouderen; - terugdringen van indirecte subsidies. Naast deze concrete maatregelen heeft PvdA zijn zorg uitgesproken over de uitvoeringsmaatregelen van het nieuwe kabinet. Door deze maatrege len zal de gemeente de komende jaren zeer fors moeten bezuinigen en komen er extra taken op de gemeente af. Op 1 januari treedt een Europese richt lijn in werking waarbij wordt bepaald dat aan mensen met een gezamenlijk inkomen van 33.000 en hoger geen sociale huurwoningen meer mag wor den toegewezen. Huishoudens in deze inkomenscategorie komen tussen wal en schip. PvdA heeft aangekondigd in 2011 met een initiatiefvoorstel te komen met een oplossing. Aandacht is gevraagd voor de ophan den zijnde scheiding tussen wonen en zorg. Met andere woorden mensen in een verzorging- of verpleeghuis gaan huur betalen voor hun kamer en ande re voorzieningen. Heiloo heeft een achterstand ten aanzien van zorggeschikte wonin gen. PvdA heeft aangekondigd al in januari 2011 te komen met een initiatiefvoorstel voor hoogwaardige zorgappartementen op de locatie Noordergeestkerk. Zoals gezegd is het onontkoombaar dat de gemeente de komende jaren zeer fors zal moeten bezuinigen. Naar ons idee zal dit wel met perspectief moeten gebeuren en zal het beginsel dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen uitgangspunt moeten zijn. Droevige ervaringen Het jaar 2010 stond voor NCPN in het teken van de wijze waarop "collega"raadsleden (CDA, PvdA) en leden van de WD en Heiloo2000 zich meenden te moeten afzetten tegen de NCPN en specifiek raadslid Gomes middels artikelen in diverse media. Een ware politieke heksenjacht. Leugens, verdachtmakingen en vileine opmerkin gen was hun strategie. Dit omdat men bang was dat de NCPN op 3 maart minimaal twee zetels zou bemachtigen. Na de verkiezingen heeft NCPN op verzoek van Heiloo2000 en D66-GroenLinks gedoogsteun verleend inzake de coalitievorming en vele uren daaraan besteed. Op 9 mei werd de NCPN aan de kant gezet! De PvdA en het CDA werden aan de borst gedrukt nadat hun eis, de coalitiebe sprekingen met de NCPN verbreken, door D66-GroenLinks en Heiloo2000 was ingewilligd. Van D66-GroenLinks en Heiloo2000 heeft NCPN nooit een bedankje voor haar gedoogsteun ont vangen!! De NCPN slaat terug. De eerste per soon die zich binnenkort voor de rech ter zal moeten verantwoorden is raad slid Hiemstra (CDA). Wordt vervolgd. De NCPN vindt het beschamend dat het college haar steun aan het college/ raad van Bergen heeft opgezegd in de strijd tegen de in een onstabiele onder grond in de Bergermeer geplande gasopslag. Het college heeft de mond vol van samenwerking in regioverband, maar als er voor de gezondheid, het milieu en tegen de aan een gasopslag verbonden gevaren voor de burgers moet worden geknokt laat Heiloo het afweten. Ook het Heilooër bos zal schade ondervinden. Het is te hopen dat er zich binnenkort een lichte aard schok voordoet, dan worden we voor verdere ellende bespaard. Het college stond weer een nieuwe de volksgezondheid ondermijnende zend mast toe op de hoek Vennewatersweg/ Het Malevoort. Veel te dicht bij de won ingen en sportvelden. Het college koos weer voor de duizenden euro's per jaar van KPN in ruil voor de gezondheid van haar burgers. Snoeien doet groeien? De bezuinigingen in de begroting van 1,2 miljoen moeten voor meer dan de helft gevonden worden in het ambtelijk apparaat! Volgens Lijst Gré Ris lijkt dit een slag in de lucht, er is geen onder bouwing voor op dit moment. Sterker nog: "Er komen steeds meer taken op het bordje van de gemeente". Het gevolg is dat de gemeente zijn taken niet meer naar behoren kan uitvoeren. Ook op de communicatie met de bur ger wordt bezuinigd, de voorlichting via de Uitkijkpost wordt sterk verminderd. Lijst Gré Ris maakt zich vooral zorgen over de Wmo. De huisbezoeken zijn gestopt maar deze zijn juist hard nodig om vast te stellen wat mensen nodig hebben om zich te kunnen redden in hun eigen omgeving. Afgesproken was om het effect van de huisbezoeken eerst te evalueren, dat is niet gebeurd! Met het project de Kanteling wil len de Gehandicapten Raad en de Ouderenbonden samen met de VNG de uitvoering van de Wmo zo "kantelen"dat de participatie van men sen met een beperking en ouderen centraal komt te staan. Het vraagt een nieuwe manier van denken en doen: vanuit de persoon, vanuit oplos singen en niet vanuit de bestaande voorzieningen. Meer maatwerk en niet dezelfde regels voor iedereen, omdat elke beperking anders is en je met maatwerk meer kunt besparen! Verschillende taken in onze gemeente moeten worden gedeeld met andere gemeenten om een deel van de bezui nigingen te kunnen opbrengen! Ook vindt Lijst Gré Ris dat de OZB, "Het Hete Hangijzer", die in vergelijking met de omliggende gemeenten relatief laag is, besproken moet worden om uit de ergste problemen te komen! Het is gênant dat daar zoveel weerstand tegen is in zo'n welvarend dorp als Heiloo. In een tijd dat het slecht gaat moet men meer solidariteit hebben met elkaar, op wat voor plek je ook staat in deze maatschappij! www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13