Feestelijke opening Kapsalon Madeleine Winterevent Albert Heijn Ypestein Nieuwe bus voor de Stichting Rolstoelbus Heiloo Begroting voor 2011 1 H E I L O O 15 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD UITKIJKPOST 3 NOVEMBER 2010 HEILOO - Op zaterdag 13 november van 15.00 tot 17.00 uur wordt u uitgenodigd de opening van de nieuwe Kapsalon Madeleine te vieren aan de Kennemerstraatweg 452 in Heiloo. Er zal een drankje en hapje voor u klaarstaan en er zal ook een make-up demonstratie van het betaalbare merk Teaz gegeven worden. De openingstijden van de kapsalon zijn maan dag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en behande lingen gaan volgens afspraak. „Ik zal uitsluitend met Goldwell producten gaan werken", vertelt Madeleine. „Hiermee heb ik al ruim 25 jaar zeer goede ervaringen, speciaal op het gebied van kleuren, permanenten en verstevigingen. Op het gebied van haaraeeessoires heb ik een breed assor timent te koop. Voor het parkeren is er aan beide zijde van het woonhuis ruimte voor uw auto of op het speciaal aangelegde parkeerterrein op de hoek Kennemerstraatweg' Kanaalweg." U kunt Kapsalon Madeleine be rei- HEILOO - Vol trots presenteert Albert Heijn Ypestein het Winterevent omdat ze de wintertijd willen vieren! Dit doen de medewerkers van Albert Heijn door in de winkel aan het Rosendaal een aantal demonstraties te doen om de klanten lekker te verwennen! „Tevens kunnen onze klanten profiteren van 50% korting op een drietal hele mooie artikelen, te weten: Edammer kazen, premium biefstuk en de verse ambachtelijke appeltaar tjes (op op). Omdat we ook de kinderen niet willen vergeten, hebben we ook wat 'fun' voor de kinderen geregeld! En alsof dat nog niet genoeg is, bij aankoop van 15 euro of meer, krijgt u van onze caissières een Albert Heijn stevige boodschappentas cadeau!" Dit Winterevent zal plaats vinden op 6 november van 10.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Op maandag 1 novem ber is de nieuwe bus voor de Stichting Rolstoelbus Heiloo afgeleverd. Het betreft een Mercedes Sprinter die uitgerust is voor het vervoer van drie rol stoelen en drie begeleiders. Na bijna zes jaar werd het tijd om te investeren in een nieuwe rolstoelbus, die moderner en com fortabeler is voor de klanten. De aanschaf van de nieuwe bus werd mogelijk gemaakt met de financi ële steun van onder andere de Pius Stichting, Stichting Ouderenwerk Heiloo, trouwe donateurs en de eigen inkomsten uit het vervoer. Omdat de exploitatie van de bus gedaan wordt door vrijwilligers, is het mogelijk om alle inkomsten te gebruiken voor onderhoud, brand stof, verzekeringen en het opbou wen van een vervangingsreserve voor de aanschaf van de volgende bus over ongeveer vijf a zes jaar. De oude bus heeft bijna zes jaar dienst gedaan en is zeer intensief gebruikt. Slechts een paar dagen in al die jaren kon er niet gere den worden. Sinds kort heeft de Stichting ook een website: www. rolstoelbusheiloo.nl. Dankzij de inzet van de vrijwilliger/chauffeurs en de sponsoren is het mogelijk om gedurende 365 dagen per jaar de gehandicapte medemens in Heiloo en omstreken op tijd te halen en te brengen naar familie, kinderen, culturele uitvoeringen en de zor ginstellingen in de regio. Ter gele genheid van de ingebruikneming van de nieuwe bus doet de stich ting een oproep aan de inwoners van Heiloo die nog geen donateur zijn om zich te melden als begun stiger van deze vrijwilligersaetivi- teiten. Informatie via de website of via tel. 072-5334458, secretariaat. Met meer nieuwe donateurs kan de stichting haar klanten nog beter bedienen. De nieuwe bus, geflankeerd door de voorzitter van de Stichting Rolstoelbus Heiloo mevrouw van Vliet (rechts), de heer Steenaert van de Piusstichting en (links) mevrouw Terol, voorzitter van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Aangeleverde foto Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. De gemeenteraad sprak op maandag 1 november over de begroting voor het jaar 2011 en keek al enigszins vooruit op het meerjarenperspectief vanaf 2012. De begroting voor 2011 is sluitend, maar voor de jaren vanaf 2012 dreigen stevige tekorten vooral als gevolg van de doorwerking van de economische crisis, die leidt tot aan zienlijk lagere toelagen van het rijk aan de gemeenten. In deze vergadering werd een bedrag van ongeveer 1,5 miljoen euro genoemd dat door de gemeente Heiloo bezuinigd zal moeten worden in de periode van 2012 tot 2014. Vanaf januari gaan col lege en raad hiervoor een zogenaamde kerntakendiscussie voeren, om tot invul ling van dit bedrag te komen. Maar dus eerst maar eens de begroting voor het jaar 2011. Deze is dus sluitend, maar wel sluitend gemaakt op een wijze die de fractie van D66/GroenLinks slechts matig beviel. Fractievoorzitter Hans van Halem wees erop dat hiervoor onder meer gebruik was gemaakt van de gelden die waren vrijgekomen door de verkoop van NUON-aandelen. Deze gelden moe ten echter eerst en vooral besteed worden voor investeringen in duurzaamheid, zoals in het coalitieakkoord is afgesproken en in het collegeprogramma is bevestigd, zo onderstreepte Van Halem. De meeste discussie kwam door het plan van het college om vanaf 2011 struc tureel 780.000 euro te besparen op per soneel. Dit bedrag, een stelpost, moet bereikt worden 'langs natuurlijke weg' door bij vacatures, ziekte of zwanger schap niet tot vervanging over te gaan. Wethouder Hero Veger (CDA) erkende dat je op die manier van te voren niet weet waar de klappen zullen vallen en of die klappen wel verantwoord zijn. Daarom: mocht in bepaalde gevallen de continuïteit van de bedrijfsvoering hier door in gevaar komen, dan wil het college via de driemaandelijkse bestuursrapporta- ges (buraps) de raad om fiat vragen voor toch noodzakelijk gebleken inhuur van personeel. Hier waren de meeste partijen niet gelukkig mee, anders gezegd niet gerust op. Zij zijn bang achteraf met vol dongen feiten geconfronteerd te worden en wilden het realiseren van die 780.000 euro zelf scherper bewaken. Een motie hierover hing maandagavond nog in de lucht en zal wellicht donderdagavond, bij de besluitvorming, ter tafel liggen. Samen met Bergen en Castricum Oppositiepartij de WD kwam bij monde van fractievoorzitter René van Splunteren met een motie waarin de WD nauwe samenwerking met andere gemeenten aanbeval. Van Splunteren raakte hier over in discussie met wethouder Veger, die gewag maakte van samenwerking die er al is - en verder zou kunnen groeien - met onder meer Alkmaar. Dit was nu precies de gemeente die Van Splunteren niet bedoelde. Hij was niet gerust op deze grote broer en zag veel lie ver samenwerking van kleinere gemeen ten rondom Alkmaar. Hij noemde hierbij Bergen en Castricum en zag Castricum als trekker voor de leerplichtzaken, Bergen voor de financiën en Heiloo voor personeelszaken. Hans van Halem van D66/GroenLinks gaf in dit verband als voorbeelden: gezamenlijk innen van de onroerend zaakbelasting, de administra tieve uitvoering van sociale voorzieningen en operationele taken in de groenvoor ziening. Heiloo2000 bespeurde in de toe lichting bij de begroting twijfels van het college over de voortzetting van het wijk gericht werken, aldus fractievoorzitter Dick Bergmans. En toch werd al in vier van de zes wijken zo gewerkt. Hoezo dan toch nog twijfels? Hij was benieuwd naar de toegezegde 'uitgebreide evaluatie'. Het CDA stelde bij monde van fractie voorzitter Elly Beens een afgewezen sub sidieverzoek van de honkbalvereniging Double Stars aan de orde. Volgens de vereniging was een vernieuwd veld hard nodig, maar de gemeente had er geen geld voor, waarbij als argument werd genoemd dat de gemeente niet reserveer de voor vervanging of groot onderhoud. Kerntakendiscussie! Het CDA kwam ook met een motie over het minimabeleid, die breed werd gesteund, ook door het colle ge. Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA begon met een kenschets van zege ningen van het nieuwe bewind in Den Haag: 'Eerst roken in de kroeg, dan in je auto met 130 kilometer naar huis en daar nog even een inbreker in elkaar slaan.' Serieus was hij over een voor nemen van het college om na een proef van een jaar op 1 april te stoppen met standaard huisbezoeken voor huishoudelijke hulp vanuit de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning). Dit voornemen achtte hij voorbarig en daarmee schaarde hij zich, evenals diverse andere partijen trouwens, achter de enige inspreker in deze verga dering, voorzitter Erik Bijkerk van het Platform WMO. Raadslid voor de rechter gedaagd Voor bijzonder rumoer zorgde Willem Gomes van de NCPN. Eerst voerde hij een stukje op, dat hij later zelf 'cynisch' noemde en waarin hij aangaf waarom hij weinig te zeggen had. Als oudste raadslid was hij eerder moe en hij besteedde zijn tijd liever aan ingezonden brieven. Maar later op de avond pakte hij keihard uit naar ongeveer alle andere partijen die volgens hem 'in diverse media' een 'ware politieke heksenjacht' tegen hem hadden gevoerd. En hij zei: 'De NCPN slaat terug. De eerste persoon die zich binnenkort voor de rechter zal moeten verantwoor den is raadslid Hiemstra van het CDA. Wordt vervolgd.' Op deze stap naar de rechter, vermoedelijk een unicum in de politieke geschiedenis van Heiloo, rea geerde (alleen) Cees Rootjes van de PvdA. Hij noemde het feit dat een raadslid voor de rechter wordt gedaagd voor uitspraken die hij als politicus heeft gedaan 'getuigen van een triestheid die zijn weerga niet kent'. Hierop kreeg Rootjes een ziedende Gomes over zich heen, waarop burge meester Romeyn zich genoodzaakt voelde verdere inbreng van Gomes buiten de orde te verklaren. Deze raadsvergadering LTIllÉ:a I v bracht het debuut van de nieuwe wethou der Desirée Schmalschlager, die in het college Heiloo2000 en D66/GroenLinks vertegenwoordigt. In vorige raadsverga deringen was zij nog niet sprekend aan wezig, nu verwoordde zij de visie van het college in twee hoofdpunten: opkomen voor burgers die voor hun welzijn van de gemeente afhankelijk zijn en een bewus te keuze voor een duurzame toekomst, 'zodat volgende generaties geen nadeel van ons handelen ondervinden'. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) kondigde een nieuwe welstandsnota aan, die in 2011 moet verschijnen. Dan zal ook de functie en inrichting van de welstands commissie bezien worden. Burgemeester Romeyn bevestigde dat ons politiebureau zeker dicht gaat, maar zei ook dat de poli tieregio 'Duinstreek' nog op zoek is naar een locatie voor een nieuw regionaal poli tiebureau en dat Heiloo hiervoor een van de (meerdere) kandidaten is. Tenslotte vermeld ik nog: - dat afwezig waren de raadsleden Gree Ris (fractie Gree Ris) en Hessel Hiemstra (CDA); en dat - de beraadslagingen van de gemeen teraad over de begroting voor 2011 don derdagavond 4 november om 20.00 uur worden afgerond met finale discussie en besluitvorming niet alleen over de begro ting, maar ook over de subsidies en de belastingtarieven. En over de ingediende moties en amendementen uiteraard. Op 8 november volgt er dan nog een reguliere gemeenteraadsvergadering.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15