Official 'Checking Ku' releaseparty Buk Buk Art Dining bijzondere ervaring voor kunstenaar Lia Schapendonk Karin ten Cate zingt in opera tegen geweld Het Lucifer Effect DEUTEKOM Corso Bioscoop Foeksia de Miniheks BOEK VAN DE WEEK Het Lucifer Effect door Philip Zimbardo door Philip Zombardo voor 27,95 Tha Bonerz in La Strada Ook Lia heeft genoten van de bijzondere avonden Een groot avontuur begint soms met een klein eitje. Dat ontdekt de tovenaar Kwark als hij in het Heksenbos een ei vindt, waar geen vogel uit komt, maar een klein meisje. Een bijzonder meisje. Een miniheksje, dat hij Foeksia noemt. Foeksia wil dolgraag net zo goed leren toveren als haar vader, en is dan ook dolblij als ze naar de Heksenschool mag. Deze school wordt geleid door Juf Minuul, een moerasheks die al meer dan vijf tig jaar een oogje op Kwark heeft en die haar gevoelens niet onder stoelen of banken steekt. Op de miniheksensehool leert Foeksia wind maken en tovert ze met wol ken. Maar doordat ze soms wat overmoedig is, gaan haar tover kunsten regelmatig ook goed fout. Daarnaast is ze nieuwsgierig naar de mensenwereld. Ondanks de waarschuwingen van haar vader bezoekt ze het jongetje Tommie in de Mensenstad. Als Foeksia er ach terkomt dat Tommies oom Rogier het Heksenbos wil platgooien, zit er nog maar één ding op. Foeksia zal samen met Tommie het Heksenbos moeten redden. Het Lucifer Effect gaat over het beruchte gevangenisexperiment van de Amerikaanse psycholoog en hoogleraar Philip Zimbardo, waar uit blijkt dat doodgewone mensen onder bepaalde omstandigheden tot gruwelijke dingen in staat zijn. In een nagebootste gevangenis kre gen studenten willekeurig de rol van bewaker of van gevangene toe bedeeld. Hoewel het de bedoeling was het experiment twee weken te laten doorlopen, moest het na zes dagen worden afgebroken omdat de studenten geen onderscheid meer konden maken tussen spel en werkelijkheid. De gevangenen stortten psychisch in en de bewa kers ontwikkelden zich in rap tempo tot sadisten. De kracht van Zimbardo's analyse is dat deze niet beperkt blijft tot gevangenissitua ties, maar kan worden gegenerali seerd naar uiteenlopende machts systemen zoals leger en politie, asielzoekerscentra, internaten en psychiatrische inrichtingen. Het Lucifer Effect bracht een schok teweeg in de Verenigde Staten en wordt nu overal ter wereld als een standaardwerk beschouwd. HEILOO - Plaatsgenote sopraan Karin ten Cate zingt op woens dag 17 november in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam mee in de opera Qa Ira. Deze modern-klassieke opera is van de Pink Floyd-legende Roger Waters. Aanleiding om Qa Ira voor de tweede keer in Nederland uit te voeren, is de moord op de zoon van tenor André Post, exact twee jaar geleden. HEILOO - Eind jaren '80 kwam er een nieuwe muziek stroming, Housemuziek! Deze muziek werd razend populair en al snel werden er house feesten gegeven. Deze feesten waren toen nog illegaal en de massa dacht dat deze rage snel voor bij zou gaan, maar housemuziek is gebleven en populairder dan ooit. Dat housefeesten tegenwoordig volledig geaccepteerd en van een hoog niveau zijn blijkt wel uit het enorme succes van Heilectroo. Voordat er feesten als Heilectroo werden gegeven was er in Heiloo een groep jongens bezig met het organiseren van feesten en het maken van muziek. Begin jaren '90 werd de High Low Techno (HLT) opgericht en om te vieren dat de HLT ruim 17 jaar bij elkaar is werd er besloten om een van de tracks van toen 'Checking Ku' uit te bren gen op vinyl. Vele Internationale Dj's vonden deze track destijds al geweldig en de plaat wordt dan ook regelmatig gedraaid door bij voorbeeld de Franse Dj Laurent Garnier. De leden van de HLT heb ben ondertussen niet stil gezeten en hebben besloten om vanwege het jubileum van de HLT een tour door Nederland te gaan doen, uiteraard te beginnen in Heiloo op 6 november in de Buk Buk, gevolgd door de Waerdse Tempel in Heerhugowaard op 3 december. Vervolgens zal de HLT dieper het land in trekken en te vinden zijn in Den Haag, Delft, Middelburg, Utrecht en Amsterdam. Line Up DYFR Area: Pirn Warnars, MZR (live), Maurice Baas Baz Reznik. Line Up HSSS Area: Hypersonic Soundsystem by Dr. Tjoink, Dj Lard 400%Ivo. Meer informatie op: www.bukbuk.nl en op de HLT Fanpage op Facebook. Karin ten Cate zingt in populaire opera Qa Ira. Aangeleverde foto Koningin Beatrix woont de opera bij. Qa Ira is vooral een verhaal over onderdrukte bevolkingsgroepen en hun vrijheidsstrijd. Een strijd die gepaard gaat met veel geweld. De opera is klassiek van opzet en om de strijd tussen oorlog en vrede uit te beelden, op een moderne manier vormgegeven. Zo zijn er tal van bijzondere geluidseffecten in ver werkt die zo kenmerkend zijn voor en passen bij de stijl van de com ponist. Het is met recht een epos over de vrijheidsstrijd en een aan klacht tegen geweld. De opbrengst van deze concertante uitvoering van Qa Ira komt dan ook ten goede aan Moed, visie van de landelijke Stichting TegenZinloosGeweld. De bekende bariton en tv-presen- tator Ernst Daniël Smid zingt enke le hoofdrollen. Andere solisten zijn André Post, sopraan Karin ten Cate en trompettiste Melissa Venema. Het geheel staat onder leiding van dirigent Maurice Luttikhuis. HEILOO - Zaterdagavond spelen Tha Bonerz in La Strada. Deze zeer regionaal wereldberoemde Roekeoverband, ontstaan vanuit Akersloot, bestaat uit vier enthou siaste vrienden met een missie: Dak eraf bij La Strada! Tha Bonerz staan garant voor een avond reeht-door-zee Rockmuziek met covers van onderandere: PearUam, Nirvana, Greenday, Live, Rage Against the Machine, maar ook bijvoorbeeld Neil Young en Black Sabbath. Dus heb je de top-40 nummers en de Volendamse sound van tegen woordig een beetje gehad, kom dan naar La Strada, Tha Bonerz beginnen rond de klok van 23.00 uur. Vak Heiloo viert feest Met het stadion op fietsafstand kent ons dorp vele enthousiaste AZ supporters die samen een plek hebben gevonden in vak V: AZ Heiloo. De afgelopen tientallen jaren is AZ Heiloo uitgegroeid tot een hechte groep liefhebbers die de club steunt in goede en slechte tijden. Zaterdag 6 november viert Vak Heiloo weer een legendarisch feest in cafe La Strada. Met gezel ligheid, bier en een paar leuke verrassingen. Het begint om 22.00 uur, iedereen is welkom. HEILOO - De eerste Art Dining in La Locanda was een groot succes en een bijzon dere ervaring voor kunstenaar Lia Schapendonk, ook bekend onder de naam Ietepietelietje. Lia heeft textiele werkvormen gevolgd op de kunstacademie en jaren later keramiek. Het schilde ren heeft Lia pas vijf jaar gelden 'ontdekt', maar in korte tijd zijn haar vrolijke taartmadammen alom al veel gevraagd. Lia: „Ik vond het best eng om te schilderen, terwijl de gasten zaten te dineren. Het is heel anders dan een opening van een expositie.. Ik heb dit nog nooit eerder gedaan en wist niet wat ik ervan kon verwachten. Maar de mensen reageerden heel leuk en geïnteresseerd en vroegen mij van alles over mijn werk." Lia had, ondanks haar geslaagde vuurdoop van de zondag ervoor, toch enige kriebels in haar buik uit voor haar tweede 'live-performance' op zon dag 31 oktober. Terwijl de gasten genoten van een heerlijk culinair driegangen diner, maakte zij op flamboyante wijze een kleurrijk schilderwerk af, dat aan het einde van de avond onder de aanwezigen werd geveild. De inzet voor het schilderwerk begon bij 200,-, maar al gauw werd er flink hoger geboden. Het schilderij, waarin zelfs echt bladgoud was verwerkt, werd voor de mooie som van 330,- verkocht. Alle gasten moch ten sowieso het porseleinen onder bord, ontworpen door Lia en in beperkte oplage exclusief vervaar digd voor La Locanda, mee naar huis nemen. Maar dat was nog niet alles; er werd ook nog een schilde rij van Ietepietelietje verloot onder alle gasten. Dit schilderij werd zon dag gewonnen door Con en Emile Oord uit de Goorn (bij Hoorn). Het echtpaar had eerder bij La Locanda gegeten en daar toen de schilderijen van Lia zien hangen. Con: „Wij houden beiden van de vrolijkheid, die de schilderijen van Lia uitstralen en zijn speciaal daar voor deze avond teruggekomen. En dat we dan uitgerekend een schilderij van haar winnen, daar zijn wij heel blij mee!" O ok Lia heeft genoten van de bij zondere avonden: „Het is een leuke en aparte manier om mensen ken nis heel direct te laten maken met mijn werk! Uit de grote interesse bleek wel, dat de gasten het ook bijzonder vonden." Op zondag 21 en 28 november nodigt La Locanda Nicolette Arens voor een nieuwe Art Dining avond. Meer informatie www.lalo- canda.nl. Lia (midden) samen met Con en Emile Oord die eigenaar werden van het schilderij dat zondagavond werd geveild. Foto: Caroiien Breed Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9