Regina Albrink speelt Liszt in de Beun Schilderijen Meinard Kloppenburg in praktijk dierenartsen Heiloo H E I L O O Vergeetboek kggfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK El secreto de sus ojos Vergeetboek door Douwe Draaisma door Douwe Draaisma voor 19,95 Boeiende expositie in t Loo Komende zondagen aandacht voor klassieke muziek Concert Neva ensemble Elke zondag live muziek in café d'Sfinx Expositie 'Dieren in de hoofdrol' UITKIJKPOST 10 NOVEMBER 2010 Oscarwinnende Argentijnse thril ler waarin federaal agent Benjamin Espósito een 25 jaar oude moord probeert op te lossen. Derde film die vertoond wordt onder de naam Castrieumse FilmClub. Kaartjes kosten zeven euro inclusief een kopje koffie of thee voor de film. Voor meer info kunt u kijken op De Castrieumse FilmClub. Na zijn pen sioen bij de Argentijnse rechtbank besluit Benjamin Espósito (Rieardo Darin) een boek te schrijven over een oude zaak die hem nooit heeft losgelaten. In 1974 wordt een jonge, pasgetrouwde vrouw verkracht en vermoord. Espósito moet de afschuwelijke misdaad onderzoeken. Al snel denkt hij te weten wie de dader is. Met het onderzoek, waarbij hij veel tegen werking krijgt, brengt hij zichzelf, zijn alcoholistische collega Pablo Sandoval (Guillermo Franeella) en zijn nieuwe baas Irene Menéndez Hastings (Soledad Villamil)op wie hij heimelijk verliefd is, in gevaar. El secreto de sus ojos, een thril ler en liefdesdrama van Juan José Campanella (El hijo de la novia), werd bekroond met de Oscar voor beste niet-Engelstalige film. Waarom hebben we z'n slecht geheugen voor dromen? Bestaat verdringen? Wat gebeurt er met gedeelde herinneringen als dege ne waar je die herinneringen mee deelde er niet meer is? Hoe kan het dat een collega wel uw idee heeft onthouden, maar vergeten is dat het idee was? De lastig ste vragen die je over het geheu gen kunt stellen gaan niet over het herinneren maar over verge ten, schrijft Douwe Draaisma in Vergeetboek. De 'eerste keren' markeert niet alleen het begin van ons geheugen, maar onderstreept tegelijk de vergeten jaren die daar aan vooraf zijn gegaan. Ons goede geheugen voor eerste keren' her innert ons ook aan al die keren die er op volgden en die we zijn ver geten. Het sterkst is Draaisma als hij komt met vragen die je onmid dellijk als belangrijk voorkomen, terwijl je tegelijkertijd beseft dat je er tot je verbazing nooit bij hebt stilgestaan. HEILOO - In Theater De Beun is er de komende zondagen aan dacht voor klassieke muziek. Op 14 november schetsen pianiste Regina Albrink en acteur Klaas Hofstra een fascinerend beeld van Frans Liszt. Een week later is Paul Witteman gast van De Vrienden. Hij verzorgt samen met de Heilooër concertpianist Gerard Boeters een concertvoordracht. Componist en pianist Frans Liszt was een man van uitersten. Heen en weer geslingerd tussen zijn gees telijke en lichamelijke begeerten. Als pianist bejubeld, als compo nist door zijn tijdgenoten miskend. Liszt's intrigerende levensverhaal wordt door Klaas Hofstra op mee slepende wijze tot leven gebracht, Regina Albrink laat horen dat Liszt's composities tot de mooiste behoren die er voor vleugel zijn geschre ven. Regina Albrink is één van de meest veelzijdige pianisten van Nederland. Het theater is de plaats waar haar carrière begon. Na haar solistendiploma behaald te hebben in Amsterdam bij de Franse pia niste Danièle Deehenne en nog drie jaar studie aan de beroemde Franz Liszt Academy in Boedapest bij Pal Kadosa en Ferene Rados, speelde zij Chopin en Liszt in vele voorstel lingen van Hans van Manen's ballet ten. Met Klaas Hofstra maakt zij nu al de derde theaterproductie, een voorstelling waar spel en muziek elkaar afwisselen in een sfeer die in De Beun helemaal tot zijn recht komt. Aanvang 11.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vrienden- vandebeun.nl of aan de kassa van het theater, 13.30 en 17.00 uur. Het optreden van Paul Witteman en Gerard Boeters is uitverkocht. HEILOO - Op donderdag 18 november, om 20.00 uur geeft het NEVA ensemble uit Sint Petersburg haar jaarlijkse concert in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, in Heiloo. Voor de pauze kunt u luisteren naar Byzantijns Kerkelijk repertoire, terwijl later ook Russische volksliedjes en ope rette op het programma staan. De toegang is vrij, wel is er na afloop een collecte ter bestrijding van de onkosten.De kapel is open vanaf 19.30 uur, en wie het eerst komt, die het eerst maalt. HEILOO - Op 7 november is café d'Sfinx gestart met elke zondag live muziek. De Nederlandstalige zangeres Bianea heeft deze reeks geopend en het was erg gezel lig en druk. Zondag 14 november komen Porc Pyn langs. Vanaf circa 16.00 uur in Cafe d'Sfinx zul len zij diverse singer-songwriters uit de 60's doen herleven op hun eigen semi-akoestisehe P&P wijze. Veel variatie en een boel mond harmonica bij grote hits en minder bekende nummers van Bob Dylan, Boudewijn de Groot, Cat Stevens, Armand, Rod Stewart, Tim Hardin, Neil Young enzovoorts. Veel van de komende zondag te spelen songs zijn nog niet door Porc Pyn in een Heilooër café gespeeld. Hun eigen nummer 'A Girl' brengen zij dan ook voor het eerst samen ten gehore. Dit melancholieke liedje zal te zijner tijd op de tweede cd van het trio verschijnen. Zondag 21 november is er weer Jazz op zondag in d'Sfinx, met het Cajan Witmer Trio, aanvang 16.00 uur. Vergeet ook de Beaujolais- avond, donderdag 18 november met onder andere Hans La Due en Alber. HEILOO - Op vrijdag 12 en zaterdag 13 november is er in win kelcentrum 't Loo weer een boeiende expositie van een acht kunstenaars. Verschillende van hen hebben ook werk laten zien op de succesvolle Kunsttiendaagse in Bergen: Rob Toeset heeft expressionistisch geschilderde paarden en koeien. Hetty Branderhorst en Lida Beemsterboer komen beiden met abstracte doeken (veelal in aardetinten). George Jurriaans staat er met zijn samengestelde oer-Hollandse landschappen. Voor het eerst kunt u de skulpures in ijzer en glas van Gideon Kalkman bewon deren. Verder nieuw in het gezelschap is er Nettie Rumping met plaquette keramiek (basic art). Ten slotte is ook Cor de Haan (foto) present met zijn fraaie aquarellen en uitbundige bloem- composities in acryl op doek. In 2001 was hij prijswinnaar bij de Winsor Newton schilderwedstrijd (meer dan 650 deelnemers uit Belgie en Nederland). Zij nodigen u uit om van dit alles te komen genieten en verheugen zich op uw bezoek. Aangeleverde foto HEILOO - In de dierenartsen praktijk van Schaap de Jong in Heiloo is sinds kort een expo sitie te zien van kunstschilder Meinard Kloppenburg met die ren in de hoofdrol. Meinard Kloppenburg (57) toont op verzoek van de praktijk in deze expositie een twintigtal tekenin gen en schilderijen van geiten tot olifanten, van katten tot kamelen. „Dieren hebben me van kinds af aan erg geboeid en al vroeg teken de ik ze. Toen ik eenmaal ging schilderen, kwam dat weer terug." De meeste werken in deze tentoon stelling zijn nieuw: van de afgelo pen twee jaar. Kloppenburg heeft een creatieve opleiding gehad in reclametekenen en esthetische vor ming, en les van de kunstenaars Dirck Nab en Cees de Haas waar hij model- en portretschilderen leerde en naar de natuur schilderen. Naast de dierportretten op deze expositie, zijn ook landschappen, imaginaire en surrealistische tafe relen en mensen vaak onderwerp in zijn werk. Diverse daarvan zijn inmiddels in opdracht gemaakt. Meinard Kloppenburg is geen onbekende in de regio. In 1999 richtte hij samen met vier andere kunstschilders uit Castrieum en omgeving de kunstgroep K me (Kunst is materie X emotie) op. 'Dieren in de hoofdrol' is te zien in de wachtkamer van de dieren artsenpraktijk van Schaap de Jong aan de Commandeurslaan 1 in Heiloo. Nog tot acht januari bent u welkom tijdens de openingstij den: op werkdagen van 09.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Werk van Meinard Kloppenburg, te zien bij Dierenartsen Schaap de Jong. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11