Eerste schaakteam van Oppositie verliest Trampolinespringsters naar kampioenschap SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Cabaret bij jubilerende handbalvereniging Meervogels Trias atlete Lenneke Stam sterk Zondag topwedstrijd voor W Limmen Pascal en Danique mogen naar Metz, Frankrijk AKERSLOOT - Als een vereniging vijftig jaar bestaat is er over die halve eeuw genoeg te bedenken, dat je in een avondvullend programma kunt verwerken. Dat was de gedachte achter het idee om voor alle leden en oud-leden, maar ook Akersloters, die de handbal een warm hart toedragen, een voorstel ling te maken, waarbij situaties en personen, die in de loop der jaren de revue gepasseerd zijn, op de korrel worden genomen. Zes leden van handbalvereniging Meervogels zijn al ruim een half jaar bezig om deze voorstelling gestalte te geven. Er werden teksten geschreven en liedjes gecomponeerd en ook de huidige multimediale hulpmiddelen werden niet geschuwd. Vrijdag 12 en zaterdag 13 novem ber is het dan zover, dan kan iedereen het resultaat in het Boshuis komen bewonderen. De voorstel lingen beginnen om 20.15 uur en de toegang is vijf euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur van de handbalkantine op de avond zelf of ze kunnen besteld worden bij Annemiek Krom, edenmiek.krom@ quicknet.nl. De cabaretgroep hoopt op een vol Boshuis op beide avonden; zij hebben er in ieder geval veel zin in, dus wilt u weer eens ouderwets genieten, kom dan naar de kantine van handbalvereni ging Meervogels. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Op dinsdagavond 2 november werden de eerste drie ronden gespeeld van het Rapidtoernooi. Dit toernooi loopt over drie avonden, ver spreid over het hele seizoen. Degene die na negen ronden bovenaan staat is dan de nieuwe Rapidkampioen. Bij Rapid wordt gespeeld met een bedenktijd van 15 minuten per persoon per partij. Het is dus niet echt snelschaken, maar diep nadenken over de stelling is er ook weer niet bij. Veel schakers gebruiken zo'n toernooi om eens een andere ope ning uit te proberen, soms met dramatische gevolgen. De opkomst was groot, een bewijs dat veel spe lers deze luchtige variant kunnen waarderen. Na de eerste drie ron den heeft zich een kopgroep afge splitst met nog honderd procent: Albert Bouma, de winnaar van het vorig seizoen, André van der Ark en heel verrassend Lueea Gandossi. Op een punt achterstand volgt een peloton van zeven man, met daar in clubkampioen Simon Smit, die tegen André door zijn vlag ging, onze Nestor Arie Roozing en de 'oude' nieuwkomer Joop Kerst. Op vrijdagavond reisde het eerste team van Oppositie af naar Hoogwoud voor de confrontatie met het pas gedegradeerde Aartswoud 2. Dat het geen gemakkelijke avond zou worden lag voor de hand tegen tegenstanders met gemiddeld een veel hogere rating. De enige die wist te winnen van Oppositie was Cor van Etten, die zijn tegenstander in zo'n greep had dat hij geen poot meer kon verzet ten. Albert Bouma accepteerde in een mindere stelling een remiseaan bod en Herman Maas had een vol komen gelijkstaande stand. De rest ging allemaal verloren. Timardi Verhoeff waagde een dap pere poging om uit te breken en haar tegenstander mat te zetten. Ze ging echter door de vlag. Ook André van der Ark wist zich niet uit de wurggreep te bevrijden. Hoewel Jan Jonkheer met zijn verrassende f4 kon openen, redde ook hij het niet, evenals Bouke Woudstra. Tenslotte verloor ook Simon Smit aan het eerste bord, hoewel hij achteraf een winnende voortzetting gemist bleek te heb ben. Zo ging Oppo 1 met slechts twee punten in de tas huiswaarts. HEILOO - Bij de eerste wedstrijd van de crosscompetitie voor de jeugd in Hensbroek vielen diverse Trias atleten in de prijzen. A-juniore Lenneke Stam wist ondanks een hinderlijke trap van een deelneemster op haar kuiten bij de start hiervan te herstellen en als derde op de twee kilome ter te eindigen. Ook B-junior Bastiaan Bouman werd derde op drie kilometer. Bij de C- junioren rukte Celine Ruiter uiteindelijk van een negende positie op naar een derde plaats. C-junior Dario Duineveld brak zijn snelle start op, maar niettemin kan hij op een prima wedstrijd terugkijken. Max van der Tholen finishte vrij kort achter Dario. LIMMEN - Na de overwinning van zondag 7 november en het puntverlies van de medekop lopers staat Limmen bovenaan in de competitie. Limmen deelt deze eerste plaats met Assendelft en dit team komt zondag naar Limmen. Dan zal blijken wie het sterkste is en een voorsprong kan nemen. De wedstrijd begint om 14.00 uur op Dampegheest. TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Voor de derde keer achtereen is het Pascal Wiebering uit Heiloo gelukt om zich te plaatsen voor het jeugd wereldkampioenschap trampo linespringen dat plaatsvindt van 16 november tot 20 november in Metz, Frankrijk. Danique Keijzer uit Heiloo maakt voor de tweede keer een wereld kampioenschap mee, de eerste keer in Quebec en nu heeft zij zich synchroon geplaatst met haar clubgenote van trampolinevereni ging Triffis Alkmaar, Bo Bet uit Zijdewind. Drie jaar geleden reisden Pascal, Danique en Nadia Keijzer samen met de Nederlandse delega tie af naar Quebec in Canada. De doelstellingen waren er toen alleen op gericht om hun oefening uit te springen. Dat hebben ze waar gemaakt door bij de beste dertig procent te eindigen. Vorig jaar reisden Pascal en Nadia met de Nederlandse delega tie af naar St. Petersburg. Pascal had zich individueel geplaatst en synchroon met haar maatje Nadia Keijzer uit Heiloo. Synchroon ein digden Nadia en Pascal als elfde en individueel sprong Pascal naar een twaalfde plek. Zij sprong in de tweede van vijf groepen en het zag er lang naar uit dat zij een finale plek bemachtigd had. Helaas bracht de laatste groep daar verandering in en sprongen er nog vier springsters een hogere score dan Pascal, waar door zij een twaalfde plek behaalde. Tijdens de wedstrijden, die plaats vonden in het voorjaar, konden de springsters de punten bij elkaar springen die ze nodig moesten hebben om zich te plaatsen voor de WAGC (jeugdwereldkampioen schappen). Pascal haalde haar pun ten voor zowel individueel als ook voor synchroon samen met Britt Bruinsma van TVIJ Umuiden. Helaas heeft zij op moeten geven wegens een slepende rugblessure. Pascal is nu gekoppeld aan Rornana Schuring van TVIJ IJmuiden. Een duo dat nog bijna niet met elkaar gesprongen heeft. Pascal en Rornana springen in de leeftijdsca tegorie 17/18. Danique en Bo in de leeftijdscategorie 15/16 jaar. Op de site van Triffis kunnen de verrichtingen van Pascal en Danique gevolgd worden. Zaterdag 13 november vertrekt de Nederlandse delegatie richting Metz. De eer ste dagen zal er getraind worden en op dinsdag begint het toernooi, op deze dag springen Rornana en Pascal hun synchroonwedstrijd. Op donderdag springen Danique en Bo hun synchroonwedstrijd en vrij dag is de dag dat Pascal individueel moet springen. Pascal Wiebering, hier met synchroonmaatje Britt Bruinsma, zal Nederland vertegenwoordigen in Metz. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23