a id1 Nieuwe expositie in het Trefpunt Balkan ballades in Kapel GGZ NHN Expositie 'Bookfacing' van Collectief Contour in de bibliotheek H E I L O O 13 Koninkrijk vol slopen kTJfA DEUTEKOM Corso Bioscoop Harry Potter and the Deathly Hallows BOEK VAN DE WEEK Koninkrijk vol sloppen door Auke van der Woud Boek van de week: door Auke van der Woud voor 29,95 Jeanette Honing exposeert haar kinderschilderijen KORTOM 21 november Jazz op zondag in café d'Sfinx Cantate-uur in Witte Kerk Heiloo oik e van der Woui UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 Dinsdag 16 op woensdag 17 november om 00.01 uur gaat Harry Potter bij Corso Bioscoop in pre mière. 's Nachts te laat? De voor verkoop voor de voorstellingen van woensdag 17 november tot en met zondag 21 november is ook gestart. Harry Potter and the Deathly Hallows, het zevende en laatste avontuur uit de Harry Potter- filmreeks, is een langverwacht filmavontuur, dat in twee delen in de bioscopen komt. Deel 1 begint met Harry, Ron en Hermelien, die aan een levensgevaarlijke missie beginnen om het geheim achter Voldemorts onsterfelijkheid: 'de Gruzielementen' te vinden en te vernietigen. De drie vrienden zijn nu aan hun lot overgelaten zonder de begeleiding van hun professors en de bescherming van Professor Perkamentus. Ze moeten nu meer dan ooit op elkaar vertrouwen maar er zijn Duistere Krachten onder hen die hen uit elkaar dreigen te drijven. Harry Potter is geen kleine jongen meer en komt steeds dichterbij de taak waarop hij zich al voorbereidt sinds de dag dat hij de deuren van Zweinstein binnen stapte: het ultie me gevecht met Voldemort. Een koninkrijk vol sloppen gaat over het begin van de stedengroei in Nederland. Het stille land met drie miljoen zielen in 1850 was vijftig jaar laten in en rond de grote steden een drukke moderne wereld geworden. Maar rond 1900 wemelde het daar ook van de over bevolkte krotten en mensenpak huizen. Schoon water, deugdelijk voedsel, frisse lucht en modern sanitair waren in de achterbuur ten zeer zeldzaam. In alle grote steden hoopte het weeë vuil zich spectaculair op. Meer dan een mil joen Nederlanders leefden in een situatie die overeenkomsten ver toont met de slums van de huidige Aziatisch, Afrikaanse en Latijns- Amerikaanse metropolen. Auke van der Woud beschrijft die half vergane oude wereld in de duiste re delen van de stad. Met eerdere boeken heeft de auteur het beeld van de Nederlandse negentiende eeuw veranderd. r HEILOO - Van 19 november tot de kerstvakantie exposeert Jeanette Honing haar kinder schilderijen in het Trefpunt. Jeanette is onderwijzeres in Limmen. Haar hart ligt bij kinderen zoals op haar schilderijen is te zien aan onder andere fel kleurgebruik en aan de onderwerpen. Zij werkt graag met acrylverf op doek, maar ook met pen en inkt. Zij maakt dan kleinere zwart-wit illustraties met grijze aquareleffecten. Jeanette heeft van kinds af aan altijd gete kend; zelfs haar schoolschriften stonden vol 'gekliederd', zoals zij zelf zegt. Toen haar eerste baby geboren werd ontwierp zij hun eigen geboortekaartje en ook voor de twee volgende kinderen deed zij dat. Zij kreeg daarop zulke positie ve reacties, dat zij, samen met een vriendin, een bedrijf opzette gespe cialiseerd in het verkopen van ori ginele geboortekaartjes. In de vitrine heeft Marijke Verlaat de laatste tijd haar eigen keramisch werk laten zien, waarin elfen, trollen en andere fantasiefi guren centraal staan. De komende periode kunt u het werk van haar leerlingen bekijken. Hun eigen fan tasievolle creaties, die zij, geheel met de hand, boetseren, van zelf- hardende klei. Marijke geeft name lijk cursussen waarbij zij stap voor stap de juiste werkwijze en ver houdingen aanleert, maar waarbij eigen inbreng en fantasie worden gewaardeerd en gestimuleerd. Beide tentoonstellingen zijn te zien gedurende de openingstijden van het Trefpunt. Op zondag 28 november geeft Heilooër Srdjan Kekanovic een concert in de kapel GGZ NHN. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 28 november om 16.00 uur, geeft Srdjan Kekanovic een con cert in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Deze inwoner van Heiloo wil al zijn vrienden, bekenden en ieder een die van zijn repertoire wil komen genieten, trakteren op een intiem concert. De toegang is 6 en kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 15.30 uur in de kapel voorafgaand HEILOO - Collectief Contour is een fotoclub die bestaat sinds maart 2008. Opgericht door drie vrienden die een platform zochten om zichzelf als foto graaf verder te ontwikkelen. Al snel kwamen er veel aanmeldin gen van fotografen die hetzelfde zochten. Collectief Contour is een club van amateur- en beroepsfotogra fen die heel gepassioneerd en een tikkeltje eigenwijs in hun werk staan. Op 4 september heeft deze jonge en dynamische fotoclub een fotoshoot georganiseerd tijdens de Heiloo Uit&Zo. Het fenomeen 'bookfacing' houdt in dat mensen gefotografeerd worden met een boek voor hun gezicht. Op dat boek staat een afbeelding van een deel van een gezicht. Bedoeling was dat dit zo passend mogelijk te maken zodat de gezichten in elkaar overliepen. Het personeel van de bibliotheek had vooraf een twintigtal boeken verzameld met allerlei soorten gezichten. Tijdens de drukbezochte uitmarkt nodig den de fotografen van Collectief Contour toevallige pasanten uit om te poseren voor hen. Dit heeft hilarische momenten opgeleverd. De Heilooërs reageerden zo spon taan op de fotoshoot, dat er op een gegeven moment een rij stond om gefotografeerd te worden. In totaal zijn er meer dan tachtig mensen geportretteerd waaronder de burgermeester en de wethou der. Maar ook een kind van 6 en een man van 93. Alle beelden zijn de zien op de onlangs vernieuwde website van Collectief Contour: http :/Avww. collectiefcontour.nl/ fotoshoot/bookface/bookface.html Het personeel van de bibliotheek heeft uit de tachtig beelden, vijf tien beelden geselecteerd. Deze 15 beelden zullen van 22 november tot 10 januari te zien zijn in de expo sitieruimte van de bibliotheek. 'Kim's blood', één van de bookfacingbeelden die te zien zijn in de bibiotheek. Aangeleverde foto aan het concert. Srdjan woont al meer dan 15 jaar in Nederland. Hij ontvluchtte het oorlogsgeweld in voormalig Joegoslavië en kwam na vele omzwervingen terecht in Heiloo. In zijn geboorteland was hij professioneel zanger- muzikant en werkte bij het operahuis in Osijek. In de eerste jaren in Nederland stond zijn hoofd niet naar muziek maken en zingen, maar nu hij zijn plek hier heeft gevonden voelt hij zich weer muzikant. Het program ma bestaat uit liederen uit voorma lig Joegoslavië en Nederland, zowel bestaand werk van onder andere Lennart Nijgh als zelfgeschreven nummers. HEILOO - Zondag is er weer jazz in café d'Sfinx met het Witrner Trio: het pianotrio van Cajan Witrner, met contrabassist Han Slinger en drummer Maarten Kruijswijk. Dit moderne trio speelt een repertoire van latin en groovy (soul)jazz. Swingende muziek met gevoel voor stijl. De arrangementen zijn authentiek en verrassend. Pianist Cajan Witrner vertelt een helder verhaal. Samen met bassist Han Slinger en drum mer Maarten Kruijswijk vormt zich een geraffineerd geheel. Het trio gaat op avontuur zonder het karakter van de song te verliezen. Er is ruimte voor solo's van zowel Cajan Witrner als Han Slinger en Maarten Kruijswijk. HEILOO - Op zondagavond 21 november zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) om 19.00 uur weer een Cantate-uur plaatsvinden. Uitgevoerd wordt dan Bach's cantate 116 'Du Friedefürst, Herr Jesu Christ'. De tekst van de cantate is een roep om ontferming en bescherming, gebaseerd op een lied van Jakob Ebert. De tekst daarvan wordt in twee koorzettingen, twee recitatieven en twee aria's ten gehore gebracht. De tweede aria is een terzet (een zeldzaamheid in Bach's cantates) voor sopraan, tenor en bas. Deze cantate wordt uitgevoerd door Collegium Vocale Camerata met solisten en instrumentalisten, onder leiding Gerard Leegwater. Liturg is ds. H Ruitenbeek. De toegang is vrij maar een bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. iwriSlfOTRPTT! LET OP uitleentermijn 1 week SEIZOEN 1 SAISON 6228 213576 Bibliotheek Heiloo Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13