contact Dinsdag 23 november wijkavond Heiloo Zuid HEILOO 15 GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Op dinsdag 23 november houden wij voor inwoners van Heiloo Zuid tussen 19.30 en 21.30 uur een wijkavond over de openbare ruimte. De avond wordt gehouden in de Bowling Heiloo aan de Kennemerstraatweg 341. Tijdens de wijkavond kunnen de inwoners van de wijk informatie krijgen over onderwerpen die met de openbare ruimte te maken hebben: het groen, verlichting, wegen, water, ver keer, speelvoorzieningen en handhaving. Wij horen graag van u Wij horen graag van u hoe u het beheer van de openbare ruimte in uw wijk vindt. Medewerkers van de gemeente zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u tijdens de wijkavond meldingen doen over de openbare ruimte. Vindt u dat het wegdek in uw straat slecht is, of vindt u dat het groen niet goed is onderhouden? Dan kunt u dat melden op het formulier dat wij tijdens de avond uitdelen. Natuurlijk horen wij ook graag wat u goed vindt in uw wijk. De wijk avond heeft geen vast programma. Wat doen wij met de meldingen Alle meldingen die wij over de openbare ruimte krijgen, verdelen we in drie groepen: - meldingen die we meteen gaan uitvoeren of meldingen die we over een paar jaar gaan uitvoeren; - meldingen waarvoor we eerst onderzoek moeten doen of waar geld voor moeten proberen te krijgen; - meldingen die we niet uitvoeren, omdat ze bijvoorbeeld tegen het vastgestelde beleid of tegen de regels zijn. Op onze website www.heiloo.nl staan alle meldingen en wat ermee gebeurt. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met mevrouw A. Jaspars van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 66 66. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 15.45 uur 12.00 uur Zondagopenstelling van supermarkten Op maandag 8 november heeft wethouder Hero Veger de loting verricht voor de zondagopenstel ling van supermarkten in Heiloo. Het resultaat van de loting is dat de Lidl aan Het Hoekstuk in 2011 op zondagmiddag en -avond open mag en de Albert Heijn in 't Loo in 2012. In 2013 mag de Albert Heijn aan Het Hoekstuk op zondag open en in 2014 de Vomar aan het Stationsplein. Vier aanvragen In 2009 en 2010 was de Vomar aan het Stationsplein de enige die de ontheffing aanvroeg en de Vomar heeft de ontheffing die twee jaar ook gekregen. Voor 2011 is er ontheffing aangevraagd door vier supermarkten: de Vomar (Stationsplein), de Lidl (Het Hoekstuk) en de Albert Heijn ('t Loo en Het Hoekstuk). De gemeente heeft de aanvragers uitgenodigd om te kijken of zij in onderling overleg tot een oplos sing konden komen. Dit is niet gelukt. De gemeente moest daarom beleid maken over hoe zij omgaat met de aanvragen. Bij het opstellen van dat beleid heeft de gemeente niet alleen gekeken naar de economische belan gen van de supermarkten, maar ook naar de belangen van de inwoners die in de buurt van een supermarkt wonen en naar de belangen van de inwoners bij een supermarktvoorziening op zondagen. Wij hebben besloten om Het Hoekstuk, het Stationsplein en 't Loo aan te wijzen als locaties waar supermarkten op de zondagmiddag en -avond open kunnen. Deze winkelge bieden en hun omgeving zijn ingesteld op bedrijvigheid en er zijn voldoende parkeervoorzieningen aanwezig. Waarom één supermarkt per jaar? Supermarkten vallen onder de Winkeltijdenwet. Deze wet heeft als uitgangspunt dat winkels op de zon- en feestdagen gesloten zijn. Maar aan een supermarkt kan een ontheffing verleend worden om op zondagmiddag en -avond open te zijn. Zo'n ontheffing mag gegeven worden aan één super markt per 15.000 inwoners. In Heiloo kan er daarom per jaar maar één ont heffing worden vergeven. Voorwaarden zondagopenstelling De supermarkten die een aanvraag voor zondagopenstelling indienen moe ten wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo mag er bijvoorbeeld op zondag niet bevoorraad worden. En als blijkt dat de omgeving ontoelaatbare overlast krijgt, dan kan het college alsnog besluiten dat de supermarkt op de zondagmiddag en -avond niet meer open mag. Verleende ontheffingen Elke winkel heeft zijn eigen ontheffing voor het betreffende jaar ontvangen. De ontheffingen zijn verzonden op 15 november 2010. Bezwaar Mocht u het met het verlenen van één van deze ontheffingen niet eens zijn, dan kunt u binnen zes weken na de dag waarop de ontheffingen zijn verzonden een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer van team Juridische Zaken, telefoonnummer 072 535 66 47. Actie fietswrakken Stationsgebied De gemeente Heiloo gaat opnieuw actie ondernemen tegen de achterge laten (brom)fietswrakken in en rondom het station. Dit gebeurt niet alleen van wege het aanzien van deze omgeving, maar ook om de overlast van deze (brom)fietswrakken te verminderen. Van 17 tot en met 19 november plak ken we een sticker op de wrakken met een waarschuwing dat de gemeente de fiets binnen twee weken verwijdert. U heeft dus ruim de tijd om de (brom)fiets zelf mee te nemen. Staan de wrakken met sticker er na veertien dagen nog, dan halen we deze weg. Wanneer is een (brom)fiets een wrak? Er is sprake van een (brom)fietswrak, als met de (brom)fiets niet meer mee te rijden is, als het rijtechnisch in onvoldoende staat van onderhoud is en ook in een duidelijk verwaarloosde toestand verkeert. Fiets of bromfiets verwijderd? Wanneer uw (brom)fietswrak is verwij derd kunt u, gedurende een periode van drie weken na het verwijderen, op maandag tot en met donderdag van 8.00-16.30 uur en op vrijdag tot 16.00 uur contact opnemen met een mede werker van het Klantencontactcentrum van de gemeente, telefoonnummer 072 535 66 66. Uw (brom)fietswrak kunt u dan na een telefonische afspraak ophalen op het terrein van de Oude Belt, Kanaalweg (viaduct over bij de A9) te Heiloo. Om uw (brom)fietswrak mee te kunnen nemen moet u zich kunnen legitimeren, een omschrijving van de (brom)fiets kunnen geven en de bijbe horende sleutel hebben. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Openingstijden ma t/m vrij zaterdag 08.00 09.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15