Afscheid meester Fokke Veenstra Sinterklaas komt in Egmond aan den Hoef In de jas kruipen van bijbelse figuren Sinterklaasfeest in de Burgerij Sinterklaas feestelijk onthaald in Limmen regio 21 NIEUWS UIT DE REGIO Rembrandtschool zwaait gewaardeerde Remedial Teacher en internbegeleider uit Hangt u ook de vlag uit voor de Goedheiligman? Vrijwilligers planten 15.000 bollen in drie uur tijd Na de intocht gaat het feestprogramma door in het Dorpshuis. De zaal gaat even voor 15.00 uur open. Aangeleverde foto EGMOND - Ook dit jaar komt de Sint naar Egmond aan den Hoef. Op zondag 21 november zal hij samen met zijn Pieten zijn feestelijke intocht in Egmond aan de Hoef maken. Natuurlijk zijn ook de fanfare van Lamoraal en de Ponyclub Egmond weer aanwezig bij de optocht. De Sint heeft gevraagd of de kinderen langs de route op die dag hun vlag willen uithangen, want dat vindt hij een feestelijk gezicht. De start van de optocht is om 14.15 uur bij de Jozefschool en gaat dan via de Marijkelaan naar de Irenelaan daarna rechtsaf door de Bernardlaan weer rechtsaf de Beatrixlaan op. Daarna linksaf via de Herenweg door het centrum van Egmond aan den Hoef en linksaf de Julianaweg in. Zo rond 14.45 uur EGMOND - Wat de bijbel ver telt over bijbelse figuren als Elisabeth, Zacharias en hun zoon Johannes de Doper, over de boodschap van de engel aan Maria, de ontmoeting van Maria en Elisabeth en de geboorte van Jezus, wordt heel intens als het niet enkel wordt gelezen maar door deelnemers wordt gespeeld. Bibliodrama maakt vaak gehoor de verhalen springlevend. In het spel ontvouwt zich een nieuw en AKERSLOOT - Deze maand neemt meester Fokke na 37 jaar afscheid van de Rembrandtschool in Akersloot en gaat genieten van zijn pen sioen. Fokke, een Fries in hart en nieren is circa 20 jaar groepsleerkracht geweest op de Rembrandtschool. De laatste 17 jaar werkte hij als Remedial Teacher en internbege leider. Met name de leerlingen die wat extra aandacht en steun nodig hadden, waren bij hem in goede handen. Fokke zorgde samen met het team voor een goede zorgstrue- tuur op school en volgde veel cur sussen om zich op diverse gebieden te bekwamen. Zijn specialisme was dyslexie. Van deze deskundigheid blijft de school gelukkig profiteren, want Fokke is bereid de onderzoe ken die hiervoor afgenomen moeten worden te blijven doen. Het team van de school is hier uiteraard heel blij mee. Vanaf augustus werkt Sonja Zwart op de Rembrandtschool. Een enthousiaste internbegeleider die Fokke gaat opvolgen. Het afscheid van Fokke wordt met de kinde ren en het team gevierd op don derdag 25 november. Om 14.45 uur treedt het Groot Zelfgemaakt Schoolpleinorkest op. Meester Fokke nemet afscheid van 'zijn' kinderen. Aangeleverde foto zal de Sint bij het Dorpshuis op het Hanswijk aankomen. Aansluitend op de optocht is er van 15.00 tot onge veer 16.00 uur in het Dorpshuis Hanswijk een feestprogramma met Sint en veel van zijn Pieten. Dit pro gramma is speciaal bedoeld voor alle kinderen tot en met groep 5 van Egmond aan den Hoef. De Sint hoopt dat al die kinderen kunnen komen en dat ze alvast veel oefenen met het zingen. In de zaal is beperkt zitplaats voor begeleidende ouders. Verder mogen in verband met de veiligheid kinderwagens of bug gy's niet in de zaal. U kunt deze in een aparte zaal van het Dorpshuis 'stallen'. Bij slecht weer vervalt de optocht. Het feestprogramma in het Dorpshuis gaat onafhankelijk van de weersomstandigheden door. Zaal gaat open even voor 15.00 uur. LIMMEN - Zondag 28 november wordt om 14.00 uur (zaal open 13.30 uur) weer het sinterklaas feest in de Burgerij gevierd, entree 3,-. 's Nachts sluipen de Pieten over de daken om cadeautjes rond te brengen bij kinderen die een echte schoorsteen hebben. Het is al bijna licht als twee kinderen uit het dorp een Piet op het dak zien zitten. Wat zou hij daar doen? Zit hij daar voor zijn plezier? Zit ie vast? De politie, de brandweer, de radio en de tv, iedereen komt kijken. Niemand weet het en dat is maar goed ook. Zwarte Piet is namelijk vast blij ven zitten in de schoorsteen omdat hij te dik is. Hij heeft veel te veel gegeten. Gelukkig krijgt hij al gauw gezelschap van een oma die hem vanuit haar dakraam ziet zitten. De andere pieten komen kijken en proberen te helpen. Misschien is het een oplossing om zeep in de schoorsteen te smeren? Of mis schien wel een terug in de tijd- drankje? Niets helpt! Kleindochter Annabel komt een kijkje nemen en probeert tegelijkertijd de pieten zover te krijgen dat zij meedoen aan haar sponsorloop. Hilariteit op het dak. Maar Zwarte Pieten komen altijd met oplossingen en oma draagt ook haar steentje bij. Deze sinterklaasvoorstelling wordt gespeeld door Paneratius en Forento. Twee toneelverenigingen uit Castrieum. Samen maken zij al jaren een sinterklaasproductie die zij in de hele omgeving op het podium brengen. Eigengemaakte decors, kleding van Greet Verkleedt en spelers die er ongelooflijk veel plezier in hebben. Dat zijn de ingre diënten voor een heerlijk middagje Zwarte Pieten theater. verrijkend perspectief dat de deel nemer stil maakt en nieuwe inzich ten schenkt. Deze serie van vier bijeenkomsten is een unieke voor bereiding op Kerstmis en staat voor iedereen open. Data: vrijdag 26 november en 3, 10 en 17 december telkens van 14.00 tot 16.00 uur, locatie: kapittelzaal van de Abdij. Begeleiding: Hanna Novakova, kos ten voor de hele serie: 65,-. Info: abdijvanegmond.nl. Aanmelden via benedictushof@abdijvanegmond.nl, tel. 072-5061415, Benedietushof, Abdijlaan 26, Egmond-Binnen. LIMMEN - Ruim dertig ludieke Limmer vrijwilligers waren zaterdagochtend 13 november vroeg uit de veren gekomen. Samen met Limmen Ludiek, de stichting Bloemendagen en de gemeente Castrieum werden 15.000 narcissenbollen langs de Rijksweg aangeplant. In de aanloop naar de 59ste Bloemendagen van Limmen zullen ze alle 15.000 volledig in bloei staan. Aangeleverde foto 17 NOVEMBER 2010 BUI '0IJEV44R

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19