Sinterklaas beleeft groot avontuur in Limmen Openingsavond van de Uylenspieghels geslaagd Jubilea bij Harmonie Excelsior in Limmen Loop eens binnen bij 't Praethuys in Alkmaar REGIO 21 Even leek het een ramp te worden: de kluis zat op slot De nieuwe Raad van Elf heeft zich bekend gemaakt KORTOM Excursie omgaan met grazers in de duinen KORTOM Workshop over het verhaal van Lucas Spiritualiteit van de tweede levenshelft Scouting Jacobusgroep Akersloot viert feest UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 Sinterklaas moest in Limmen met brandkast en al door een tele- kraan uit de boot worden gehesen. Foto: Jos Bruijns LIMMEN - Zondag 14 november was het zover, vol verwachting en de regen trotserend ston den kinderen, papa's, mama's, oma's en opa's uit te kijken naar Sinterklaas langs de kade van het Stet in Limmen. Om 14.00 uur kwam hij per boot in het haventje aan, maar omdat de motor pech kreeg moest de goedheiligman gered worden. Een echte telekraan moest er aan te pas komen om de oude weldoener ruim tien meter omhoog te hijsen en voor het podium weer op vaste grond neer te zetten. Na een rondrit door het dorp is de Sint daarna traditio- LIMMEN - In een gezellig vol Vredeburg was op zondag 7 november heel wat te vieren. Ten eerste viert Harmonie Excelsior dit jaar haar 85-jarig bestaan. Tijdens het herfsteoneert werd daar wel even bij stil gestaan, maar door de drukte van de verbouwing van het repetitiegebouw, blijft het grootse feest nog even uit. Naast dit 85-jarig jubileum heeft de vereni ging ook drie jubilarissen gehuldigd. neel ontvangen in de Corneliuskerk. Daar was het zingen en swingen, want een live spelende peperno- tenband zorgde voor een geweldige feeststemming. Spannend werd het even toen de sleutel van de brandkast, waar het grote boek in was opgeborgen, tij dens het hijsspektakel bij het Stet, in het water viel. Even leek het een ramp te worden, want de kluis zat op slot. Uiteindelijk kwam alles weer goed, want in de kerk bleek toch nog een reservesleutel vanuit de hemel te komen. Eind goed, al goed. De Sint en zijn Pietermannen zijn blij dat alles weer goed is afge lopen. Berno Snijder en zijn zus Ryanne Smeman zijn al 25 jaar lid van de Harmonie en Arjan Welboren maar liefst 40 jaar. De voorzitter sprak zijn waardering uit en speldde de jubila rissen de ere-speld op. Excelsior hoopt dat er in de toekomst nog veel meer jubilea gevierd kunnen worden. De muzikale omlijsting van deze feestelijkheden werd verzorgd door Harmonie Excelsior onder leiding van Liesbeth Zonneveld en Slagwerkgroep Excelsior onder lei ding van Kloris van Tol. LIMMEN - Afgelopen zater dagavond was het gezel lig druk in De Burgerij te Limmen. Carnavalsvereniging De Uylenspieghels uit Limmen opende haar carnavalsseizoen met het prinsenbal. Rond 22.30 uur kwam Prins Tyl XIII met de raad van het afgelopen seizoen de zaal in. Nadat iedereen één voor één achter het doek ver dween werd het tijd voor de uitvoe ring van de MusiCAL. De Uylenspieghels hadden een mengeling van diverse musicals gemaakt, die aan elkaar werd gesproken door 'Frits Sissing', waarin te zien was wie er uit de raad zouden verdwijnen. Verschillende musicals verschenen ten tonele zoals de Sound of Music, We will rock you, Joseph, Phantoms of the Opera en Evita. Tijdens de optre dens gebeurde er soms hilarische dingen waaruit bleek dat er iemand van de Uylenspieghels mee stopte. Ook verschenen er vreemde onbe kende figuren, twee 'Phantoms' of the Opera en Marradona, ten tonele waarbij druk door het aan wezige publiek werd gegist wie dit toch zouden kunnen zijn. Na een ALKMAAR - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massage, Reiki, een gezicht behandeling of voor deelname aan een creatieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Donderdag 18 november is er van 10.30 tot 12.30 uur de bijeenkomst Uitzaaiingen en hoe nu verder..? Samen nadenken over wat er met u gebeurt en waar u hoop en kracht uitput. De bijeenkomst is zowel voor patiënten als voor partners. Maandag 22 november is er van 19.30 tot 21.00 uur zingen. Geniet van het samenzijn en laat uw stem horen. Zangervaring is niet nodig en de liedjes zijn voor iedereen toegan kelijk. Dinsdag 23 november is er REGIO - Zondag 21 november neemt de boswachter u mee om uitleg te geven over de omgang met vee in het duin. In grote delen van het Noordhollands Duinreservaat lopen Schotse Hooglanders en Exmoorpony's. Dit vee neemt de taak van de konijnen over en houd het duin met hun activiteiten open. Tijdens een duinbezoek kunt u runderen of paarden tegenko men, grazend, liggend, trekkend van plek naar plek. Wat kunt u doen als u de dieren op uw pad treft? De excursie start om 09.30 uur in Bakkum en duurt ongeveer twee uur. Startpunt is de par keerplaats aan de Noorderstraat. Aanmelden www.pwn.nl/activitei- ten of 0900-7966288. kleine pauze was het moment daar om te zien wie er komend seizoen als prins Tyl over Gorteldonk gaat regeren. Hier was geen wisseling en dus blijft Bart Lieferink als prins Tyl XIII ook dit seizoen met de scepter over Gorteldonk zwaaien. Wel bleek dat de raadsleden Edwin Gaasenbeek (na 13 jaar), Bob van Halderen (na 6 jaar) en Marco Schouten (na 1 jaar) helaas om diverse redenen de Uylenspieghels gaan verlaten. Zij werden, samen met hun dames, in het zonnetje gezet en bedankt voor hun inzet. De vreemde onbekende figuren die op het toneel waren te zien werden ontmaskerd als de nieuwe raadsleden om de raad weer compleet te maken. Dit waren Rob van Ernst, Sander Gerritsen en Marcel van Tol. Hierna was het tijd om lekker op de dansvloer 'los' te gaan voor de aanwezigen. De Uylenspieghels kunnen terug kijken op een geslaagde openingsavond van het nieuwe carnavalsseizoen. Het volgende wat op de agenda staat is de Eetmiddag op zondag 12 december in De Burgerij. Bezoek ook eens www.uylenspiegliels.nl voor foto's en meer informatie over de carnavalsvereniging. een themamiddag van het MCA in 't Praethuys. Een algemene voorlich ting over kanker, chirurgische- en ehemoterapeutisehe behandelingen. Aanmelden via MCA, tel. 072- 5483500. Woensdag 24 novem ber is de masseur in huis. Massage geeft ontspanning voor lichaam en geest. Wilt u het een keer proberen? Maak dan een afspraak op een van de woensdagmiddagen. Voor Reiki of een gezichtsmassage kunt u op maandag en donderdag terecht. EGMOND - Soms ken je men sen al lang en meen je te weten wat hun verhaal is. Maar een open oor kan wonderen doen. Hun verhaal klinkt als nieuw en er openen zich onvermoede perspectieven. Zo benaderen de deelnemers aan deze workshop de eerste drie hoofdstukken van het Lueas-evangelie. Eerst eens aandachtig luisteren en zijn tekst samen uitspitten. Datum: Vrijdag 3 december van 14.00 tot 16.30 uur. Locatie: Benedietushof, begeleiding door broeder-monnik Thijs Ketelaars osb. Kosten: 25,-, info te vinden op abdijvanegmond.nl en aanmelden via benedietus- hof@abdijvanegmond.nl of tel. 072-5061415, Benedietushof, Abdijlaan 26, Egmond-Binnen. EGMOND - Wie de tweede levenshelft ingaat, merkt dat de geestelijke en lichamelijke krach ten afnemen. Vragen naar het waarom, hoezo, waartoe en waarvoor duiken steeds vaker op en zetten het levensconcept op losse schroe ven. Is dat het? Of kan deze levensfase ook gezien worden als een aanbod om rijper en gezon der te worden? Twee bijeenkom sten met als uitgangspunt het bemoedigend boek Spiritualiteit van de tweede levensfase van de Benedictijner monnik Anselm Grün daagt de deelnemers uit naar zichzelf te kijken en nieuwe spirituele bronnen aan te boren data: zaterdag 11 en 18 decem ber, telkens van 14.00 tot 16.30 uur. Locatie: Benedietushof, begeleiding: Roel van der Voort, Benedictijner oblaat. Kosten voor beide bijeenkomsten: 20,-. Info:abdijvanegmond.nl. Aanmelden via benedietushof® abdijvanegmondBenedietushof, Abdijlaan 26 te Egmond-Binnen of tel. 072-5061415. De drie jubilarissen van Excelsior: Berno Snijder, Ryanne Smeman en Arjan Welboren. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op vrijdag 12 november heeft Scouting Jacobusgroep Akersloot een feest gehouden voor de Kabouters, Welpen en Esta's. Dit zijn jongens en meisjes uit de leeftijdsca tegorie 7 tot en met 11 jaar. Voor dit feest hebben zij uit omlig gende dorpen de verschillende scoutinggroepen uitgenodigd. Het thema van deze gezellige en zeker geslaagde avond was Tekenfilms en Kinderseries, de zeer enthousiaste leiding heeft in dat kader een Spongebob Squarepants gemaakt, zoals te zien is op de foto. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21