StoereMeidenDag op PCC Oosterhout ADD Architecten wint ontwerpwedstrij d Kuyper groente en fruit neemt moeilijk besluit Van Swieten Society eert Chopin KNRM eert zes trouwe donateurs REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Amak wandelt Het Groot Castricums dictee Naast Chopin hoort u ook Offenbach en Paganini Reddingsmaatschappij afhankelijk van giften Egmond heeft een nieuwe prins! UITKIJKPOST i 7 NOVEM BER 2010 ALKMAAR - Op PCC Oosterhout volgen meisjes die in techniek geïnteres seerd zijn de opleiding Vakcollege Techniek. Kennis maken met techniek kan tijdens de StoereMeidenDag op woensdag 24 november. Meisjes die het leuk vinden huizen of etalages in te richten, sieraden te ontwerpen of op een andere manier met techniek, design en ondernemerschap bezig te zijn, kunnen hun hart ophalen in de zesjarige vmbo/mbo-opleidingseombinatie Vakcollege Techniek. Aan het eind van deze opleiding met dertig procent praktijk vanaf de eerste dag, mag de leerling zich vakman of -vrouw noe men en is dan helemaal klaar voor een prima baan in de techniek. Op PCC Oosterhout loopt al een aantal meiden rond die hebben gekozen voor deze opleiding. Isa Leerling (12, Heiloo) wil later binnenhuisarchitecte worden: ,Ik zit anderhalve maand op de opleiding en ik vind de techniek- lessen heel leuk. Sommige opdrachten zijn lastig, want het moet allemaal heel precies, maar dat is juist interessant. Daisy de Klerk (15, Alkmaar) is al vierdejaars: „Mijn stage in het derde jaar heb ik gelopen bij Cofely. Ik mocht toen op alle afdelingen van het MCA drie weken lang kabels trekken en luehtfilters vervangen. Ik ben net begonnen met een stage bij de marine. De komende weken werk ik op een boot die helemaal is gestript. Ik ga helpen nieuwe kabels aanleggen en nieuwe contactpunten en -dozen. Dat was echt een droom van mij, ik wil later graag naar de marine of de luchtmacht." De StoereMeidenDag op PCC Oosterhout is woensdag 24 november om 08.30 uur. Aanmelden tot uiterlijk maandag 22 november via www.pcc.nu. LIMMEN - Het Nederlandse bedrijf Trespa International BV uit Weert is wereldwijd marktleider in de ontwikkeling, productie en levering van hoog waardige panelen voor decoratieve gevelbekleding en interieuroppervlak ken. Om haar vijftigste verjaardag te vieren schreef het bedrijf een wedstrijd voor architecten uit. Het idee achter de wedstrijd is architecten in woord en beeld te laten vertellen hoe de bekende Trespa platen er over vijftig jaar uit zullen zien. Van Architectenbureau ADD Architecten nam architect Rogelio Cano graag de handschoen op. En met groot succes. Veel nationale en internationale architectenbureaus hebben aan de wed strijd meegedaan. ADD Architecten BV is heel trots op het winnen van de eerste prijs. Een prestatie waar elke werknemer een aandeel in gehad heeft. De eerste prijs die de Ir. Frans van Tuel van Trespa International BV op het kantoor van ADD Architecten in Limmen op woensdag 27 oktober uitreikte is een reis naar New York voor twee personen. Ook leuk voor Rogelio is dat zijn prijswinnend idee opgenomen wordt in een internationale kalen der en in het jubileumboek van Trespa. ADD Architecten Sehipperslaan ld, Limmen, tel. 072-5052842. LIMMEN - Groenteboer Kuyper uit Limmen sluit medio december zijn deuren. De broers Siem en Ed Kuyper kunnen wegens gezondheidsre denen de winkel niet meer open houden. Met pijn in het hart vertelt Siem Kuyper over de sluiting. „Het is snel gegaan. Door omstandigheden hebben we vorige maand de knoop doorgehakt. We kunnen de kwaliteit die men van ons gewend is niet meer leveren. Dus zetten we er een punt achter." Mogelijkheden op voortzetting door derden worden nog besproken. De beëindiging is een gemis voor de regio en ook voor Kuyper zelf. „Ik zal de liefde voor het vak missen. Het behandelen van de verse spullen, elke dag weer." Vooral reacties van klanten doen de familie goed. „Ze vin den het verschrikkelijk. Ze staan met tranen in de ogen als wij het slechte nieuws vertellen." De groentezaak van S. Kuyper zonen aan de Rijksweg is al jaren een begrip in Limmen en omstreken. In 1960 vestigde vader Siem zich hier en betrok al snel zijn twee zoons bij de activiteiten. Vlak voor zijn overlijden in juli van dit jaar mocht Siem senior het 50-jarig jubileum aan de Rijksweg nog meebeleven. De rode draad in vader Siems leven was familie, werk en zijn dorpsgenoten. Groenteboer bleef hij tot op hoge leeftijd. Ed en Siem kregen het vak al vanaf hun tienerjaren in de vin gers. „Wij hebben veel van onze vader geleerd. Eerlijk zaken doen, kiezen voor kwaliteit en de juiste service bieden. Dan houd je het het langst vol, daar komen de klanten voor terug." Het is voor de broers nog wel even wennen dat het na half december over is. „Je merkt het aan de simpelste dingen. Sommige spullen hoeven we nu niet meer te bestellen en we hebben onze laatste boerenkool gesneden. We zullen het allemaal missen." EGMOND - Zaterdag 13 november is tijdens de zeer gezellige prinsverkiezing de nieuwe Prins Carnaval voor carnavalsvereni ging 't Alf Ellefie gekozen. In 't Vlack was het al snel gezellig deze avond en werd er gefluisterd en geraden wie de nieuwe prins zou worden. Na een act door 'Hans Klok' (niet van de echte te onder scheiden) werd Prins Wiebe 'uit de kast' getoverd. Hierna werd de adjudant en raad van Elf benoemd voor de volgende carna valsperiode. Iedereen danste tot in de late uurtjes en richting het carnaval van 2011. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 21 november wandelt Amak uit Akersloot de de St. Nicolaas wan deltocht in Bergen, over een lente van 15 kilometer. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Iedereen is welkom. Voor inlich tingen, Time Leijen, tel. 0251- 315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. CASTRICUM - Op dinsdagavond 23 november houdt de Stichting Welzijn Castrieum in samen werking met de bibliotheek voor de vierde keer het Groot Castricums dictee. Leerlingen van het Bonhoeffereollege en het Jac. P. Thijsse college nemen het op tegen een groep 55+ers. Ook toeschouwers zijn deze avond welkom. U bent welkom vanaf 19.00 uur in de bibliotheek van Castrieum. EGMOND - Van Swieten Society speelt vrijdag 19 november om 20.00 uur het program ma Chopin en Belcanto in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef. Het gezelschap bestaande uit Bart van Oort op fortepiano, Igor Ruhadze op viool, Job ter Haar op cello, behoort tot de toonaangeven de topensembles van ons land. Bart van Oort is stuwende kracht achter de Van Swieten Society. ,,AEin het slot van het Chopinjaar 2010 willen we het publiek als het ware onderdompelen in het kleur rijke en romantische muziekleven van Frédérie Chopin. We gaan terug naar de jaren dertig van de negen tiende eeuw. De Parijse Salon, de Opéra, de aanbidding van de virtu ozen: ons Franse programma heeft het allemaal in zich." Naast Chopin passeren ook componisten als Offenbach, Paganini en Donizetti de revue. Kijk voor het concertpro gramma op www.slotkapel-egmond. nl. Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 per concert (inclusief consumptie). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973/ 072-5062033, e-mail: info@ nederlandseconcertstichting.nl. EGMOND - Het was zaterdag 6 november een speciale dag bij het reddingstation van Egmond aan Zee. Op uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij(KNRM), was een zestal personen aan wezig die reeds vijftig jaar door middel van een jaarlijkse bij drage, financiële steun geven aan de KNRM. Deze redders aan de wal, zoals zij door de KNRM worden genoemd, werden door de heer Ger Zwart, het lid van de commissie voor het reddingwezen Egmond aan Zee, belast met technische en nauti sche zaken welkom geheten. De donateurs werden door de voorzit ter van deze commissie, mevrouw Hetty Hafkamp, burgemeester van Bergen, waar het dorp Egmond aan Zee deel van uit maakt, uitge nodigd om te vertellen waarom zij vijftig jaar geleden redder aan de wal waren geworden. Opvallend was dat de meeste gevaren hebben gedurende een bepaalde periode van hun leven. Op één uitzondering na: de bekende sportfotograaf Cor Mooij was als 'Derper' al vanaf zijn jeugd gebiologeerd van alles wat met de reddingboot en de zee te maken had. Als de reddingsboot op het rupsvoertuig, met ijzeren rups banden, over de bestrating van de Voorstraat met veel lawaai naar het strand werd getransporteerd stond hij als kleine jongen met zijn eer ste fototoestel vooraan om dit voor het nageslacht vast te leggen. Ook voormalig raadslid voor de WD in Heiloo, Frits Calf, was op jonge leeftijd naar zee gegaan. Hij wilde wat van de wereld zien en mon sterde in 1959 als steward aan op de Johan van Oldebarneveldt, een groot en luxe passagiersehip dat met emigranten naar Australië en Nieuw Zeeland voer. Na de boeiende verhalen kregen deze redders aan de wal een herin neringsspeldje en werden de gasten met het Kust Hulp Voertuig naar het strand gebracht waar de redding boot Adriaan Hendrik en een rub berboot een gezamenlijke oefening gingen doen. Het was die ochtend prachtig weer, maar met een ruige zee en een flinke branding, hetgeen voor het talloze wandelpubliek een spectaculair schouwspel opleverde. De oefening 'man overboord' gaf een realistisch beeld over wat er moet gebeuren als om een drenke ling te redden. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij doet dit al vanaf 11 november 1824 en wordt uitsluitend door vrijwillige bijdra gen, schenkingen en legaten in stand gehouden. Op www.knrm.nl kunt u veel meer wetenswaardighe den vinden en als u zich aangespro ken voelt kunt u zich ook aamnel- den als Redder aan de wal. De zes 'Redders aan de wal' werden onthaald met koffie en een spectaculaire oefening van de KNRM. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23