Terriers Dames 1: Niet gewonnen, niet verloren Judoka's Dojo 't Loo scoren op eigen toernooi Geslaagde sponsoravond bij de Foresters Judo Groefsema behaalt twee overwinningen sport27 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Veel judokaatjes deden voor het eerst mee Oud-Foresters Thomas Ouwejan in Oranje Sammerijhal: Clinic Sander Marijnissen Keepster Laura Hakvoort bewees gelukkig weer haar klasse Terriërs MD2 bijt van zich af Spreker Toon Gerbrands gaf stof tot nadenken Daan Pepping van Dojo 't Loo scoort een mooie ippon en bereikt ZO de eerste plaats. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Afgelopen zon dag werd alweer het zevende Ontwikkelingstoernooi bij Dojo 't Loo gehouden, waar maar liefst 270 jonge judoka's in de leeftijd van 3 tot en met 10 jaar van twintig clubs uit heel Noordholland meededen. Voor veel judokaatjes was dit zelfs de eerste keer dat zij meededen aan een echt toernooi. Verdeeld over de hele dag hebben de kinderen in poules een aantal wedstrijden gejudood, om zo kennis te maken met judo als wedstrijdsport. In het laatste blok werden de prijzen uit gereikt door de heer Veger, wet- VOETBAL HEILOO - Voornamelijk door de inbreng van begenadigd spreker Toon Gerbrands is de sponsor avond bij de Foresters een suc ces geworden. Degene die de moeite hadden genomen om door de hevige storm naar het sportcomplex te komen kunnen terugkijken op een amusan te en zeker interessante avond. De selectie van Foresters was eer der gaan trainen om bij deze avond aanwezig te zijn en dit gaf de avond een leuke wending. Gerbrands speelde in op de situatie van de jonge spelersgroep en dit gaf zeker bij de voetballers en begeleiding stof tot nadenken. Interessant was het om te horen dat situaties die zich voordoen bij een topsportorganisa tie moeiteloos gekopieerd kunnen worden op bedrijven en soms zelf in gezinssituaties. Uiteraard werd er aandacht besteed aan de diverse houder sportzaken van de gemeente Heiloo. Maar liefst de helft van de veertig deelnemers van Dojo 't Loo viel in de prijzen. Een eerste prijs werd behaald door Daan Pepping, Jesse Nieuweboer, Kars Kroon, Tika Smit en Mats Kroon. Zilver was er voor Kira Kuijper, Kyle de Vries, Max Vreeswijk, Barend Min en Romy van Diest. Verder behaalden Otto Bosch, Max Voorn, Casper Kivit, Gijs Aaftink, Vip Kosters, Sofie Nes, Jens Jeukens, Tristan Henning, Bas de Laleijne en Anouk van der Graaf een knappe derde plaats. Alle judo ka's die naast het podium stonden werden vierde en kregen ook een mooie medaille mee naar huis. topeoaehes waar Toon Gerbrands in zijn lange sportearrière meegewerkt heeft en het was interessant om te horen hoe iedereen op zijn eigen manier hetzelfde doel nastreeft, het bereiken van een topprestatie. De zaal was muisstil en na ruim een uur was er ruimte voor vragen. De selectie van Foresters werd nog even getest op de bereidwilligheid om hard voor elkaar te werken en het resultaat geeft goede hoop op een mooi vervolg in de rest van deze competitie. Uiteraard was er na afloop nog tijd genoeg om onder het genot van een al dan niet alco holische versnapering nog even na te kaarten. Al met al een geslaagde avond die de sponsorcommissie van Foresters de mogelijkheid gaf om de aanwezige sponsoren te bedanken voor de trouwe steun aan de club en de hoop uit te spreken dat ook in de toekomst een beroep gedaan mag worden op deze belangrijke groep mensen. HOCKEY HEILOO - Dames 1 van Terriërs tegen Bloemendaal, afgelopen zondag, was zo'n wedstrijd, waarvan een van de drie uitsla gen mogelijk was. Het werd een 0-0 gelijkspel, waar beide teams recht op hadden, maar met de conclusie dat zij er weinig mee op schieten. Winst voor Terriërs was mooi geweest, zeker toen bleek dat HEILOO - Thomas Ouwejan is geselecteerd voor het schadu welftal van Oranje onder de 15 jaar. Dit elftal bestaat uit reserve spelers voor het nationale voet balelftal onder 15 jaar. Thomas is een voormalig jeugdlid van De Foresters en speelt nu in AZ Cl De betrokkenheid van de familie Ouwejan bij de Foresters is groot. Ouwejan Vastgoed Advies is één van de shirtsponsors en Thomas zal binnenkort op de woensdag middag gaan helpen met speciale techniektrainingen voor de F-jes. Het sehaduwteam van Thomas is goed van start gegaan. De eerste oefenwedstrijd afgelopen woensdag 3 november tegen Vitesse AGOW Cl werd met 8-1 gewonnen. De oefenmeester benadrukte dat het duel voor de Oranjetalenten in het teken stond van elkaar beter te leren kennen. „Het is voor het eerst dat de jon gens een Oranjeshirt aantrekken. Dan is het wel fijn om goed te starten." HEILOO - Zaterdag 20 novem ber zal internationaal dressuur ruiter Sander Marijnissen een clinic geven in de Sammerrijhal van Hippische Sportvereniging Heiloo aan de Zeeweg te Heiloo. Sander Marijnissen presteert al enige tijd internationaal zeer goed met zijn dressuurpaarden Moedwil, Sander en Wynona. Naast dressuurrijden op het hoogste niveau, brengt hij ook diverse jonge paarden succesvol uit in jonge paarden rubrieken. Naast het paardrijden, geeft hij hier lessen, clinics en begeleidt jong talent. De vereniging is blij dat hij in zijn drukke schema tijd heeft weten te maken voor een clinic bij Hippische Sportvereniging Heiloo. Diverse ruiters en amazones, ingedeeld naar niveau, rijden driekwartier in tweetallen in de rij hal, waarbij Sander Marijnissen hen van aan wijzingen voorziet. De toegang voor publiek is gratis. De clinics starten om 13.00 uur en duren tot 21.30 uur. Kijk voor informa tie op www.hsheiloo.nl. Push gelijk had gespeeld. Winst op Bloemendaal had de tweede plek opgeleverd, achter MOP, dat afgetekend boven aan staat en gezien het krachtsverschil met de rest op weg is naar het kampioen schap. Kampioen worden is niet de ambitie van het Heilooër team, wel boven in meedoen, en dat kan nog steeds. Dat moet de meisjes een troost zijn. Want troost hadden ze na afloop nodig. Wie echter de hele wedstrijd zag, moest vaststellen dat win nen te veel was geweest. Verliezen trouwens ook. Terriërs begon daadkrachtig en zette Bloemendaal in het eerste kwartier goed vast. De bezoekers kwamen echter terug en kregen een strafbal - van scheidsrechters, die niet in top vorm waren - maar schoten naast. Terriërs kroop nog een keer door het oog van de naald. Keepster Laura Hakvoort bewees gelukkig weer haar klasse. Terriërs had kan sen om te scoren en in de laatste minuut werd zelfs een kans op de volle winst benut. Goed hockey werd er overigens van beide kanten niet gespeeld. Spannend was het wel...tot in de laatste minuut.Het spel was onrustig, de passing te gehaast, waardoor snel balverlies werd geleden, en de flanken waar snelle meiden lopen, werden onvol doende benut. Dat was overigens ook de kwaliteit van Bloemendaal, dat een solide verdediging en mid denveld had. MOP staat 'stijf boven aan. Van die ploeg verloor Terriërs vorige week uit met 2-0, door doelpunten in de laatste tien minuten. De komende drie wed strijden tot de winterstop wachten drie 'makkelijker' tegenstanders, zodat hopelijk negen punten bin nengehaald worden. Om mee te doen met de top is dat strikt nood zakelijk. Aanstaande zondag wacht - thuis - Groningen, dat helemaal onder aan staat. Terriërs won tot nu toe alle thuiswedstrijden. Coach Jisse Waasdorp van Dl was niet voor commentaar beschikbaar. Teleurgesteld? Boos? Hoe dan ook, hij ging direct spelen bij Heren 1 in de streekderby tegen Castrieum. Het werd voor Terriërs een makke lijke middag. Het prestigeduel werd met een nulletje of zes gewonnen, maar het ook 10-0 kunnen worden. Castrieum had weinig in te bren gen. Voor de mannen was het een belangrijke zege, want ze staan nu weer wat steviger in de midden moot. HEILOO - Na een voor de Terriërs MD2 teleurstellend begin van het seizoen 2010-2011, waarin, op één gelijkspel na, alle wedstrij den werden verloren, laten de meisjes nu weer van zich horen in de hockeycompetitie. Afgelopen zaterdag speelde het team thuis een spannende wedstrijd tegen Amsterdam MD7, waarna zij het veld konden verlaten met 3-0 winst. De vorige wedstrijd werd gewonnen met een overtuigende 5-0 tegen Overbos in Beverwijk. De ambitieuze meisjes kijken uit naar de volgende wedstrijd die op zaterdag 20 november wordt gespeeld tegen MD2 van AMVJ in Amsterdam. Foto: Yvette Volkering

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25