VRIJWILUGERS Informatie Punt Dfdfaoetuf VRIJWILLIG ERS- PLATFORM VERBINDT ORGANISATIES Servicepas Stichting Welzijn Heiloo SUBSIDIE VAN PIUSSTICH- TING VOOR VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT VRIJWI LLIG ERS- VACATUREBANK Zondagmiddag Samen Eten in het Trefpunt Samen Uit Samen Thuis Gezelsehapsbank Programma ZondagmiddagCafé in het Trefpunt Inloopmiddag Partnerverlies Diensten Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois - hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl /&ing VV/^x HEILOO Heiloo telt veel vrijwilligersorga- nisaties. Zij delen in meer of min dere mate dezelfde ervaringen en vraagstukken die het werken met vrijwilligers met zich meebrengt. Vertegenwoordigers van vrijwilligers organisaties uit verschillende sec toren treffen elkaar in het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo. In dit platform worden kennis, informa tie en ervaring uitgewisseld. Thema's Regelmatig wordt tijdens de bijeen komsten een bepaald thema met betrekking tot vrijwilligerswerk ver kend. Hiervoor wordt zo nodig een externe spreker uitgenodigd. De organisaties dragen zelf de thema's hiervoor aan. Er wordt gewerkt aan promotie van het vrijwilligerswerk, tenminste eenmaal per jaar wordt een vrijwil- ligersmarkt georganiseerd. Belangenbehartiging In Heiloo zijn de lijnen kort, de beleidsambtenaar die vrijwilligers werk in haar portefeuille heeft is bij de vergaderingen aanwezig, zo ook een vertegenwoordiger van het WMO-platform, het orgaan dat de gemeente adviseert met betrekking tot onder andere het gemeentelijk vrijwilligersbeleid. Breed platform We streven naar een breed vrijwil- ligersplatform met vertegenwoor digers vanuit de diverse sectoren zoals welzijn, sport, jeugd, natuur, cultuur, onderwijs, religie, etc. Een breed platform dat op de hoogte is van de behoefte van de vrijwilligers- Sinds september heeft de Stichting Welzijn Heiloo een Servicepas geïntroduceerd. Deze kost 19,20 per huishou den per jaar. Met de Servicepas kunt u gebruik maken van de Graag Gedaan, WonenPlus Heiloo, de Belastinghulp en Administratieve Ondersteuning, het Vrijwilligersvervoer en onze de Boodsehappenserviee. Bovendien krijgt u een korting van 0,55 op de Vriesvers (hoofd)maaltijden, een korting van 5,00 op het lidmaatschap van de Gezelsehapsbank en kor ting op diverse activiteiten van de Stichting Welzijn Heiloo, bij voorbeeld op de entree van het Zondagmiddagcafé. Ook ont vangt u korting bij diverse aange sloten bedrijven of een voordeel op vertoon van de Servicepas (bijvoorbeeld 5 korting bij de Ouderenwinkel te Limmen). En voor wie alleen van Graag Gedaan gebruik wil maken is er de Servicepas 'beperkt' voor 9,60 per jaar. Een telefoontje is genoeg om onze Servicepas aan te vra gen: (072) 5331297. En u kunt natuurlijk ook bij onze recep tie in het Trefpunt terecht voor nadere informatie. Let op: leden van WonenPlus ontvangen automatisch de Servicepas in december 2010. organisaties in Heiloo en daarmee een reële gesprekspartner is waar het gaat om die behoefte te vertalen naar beleidsmakers. Aansluiten Voor meer informatie over het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo of om aan te sluiten bij het platform kunt u terecht bij de vrij- willigerseoördinator, Marian van Dam. Zij is bereikbaar via het Vrijwilligers Informatie Punt, tele foonnummer 5320281 of per e-mail m.vandam@welzijnheiloo.nl. Sinds half 2010 is het Vrijwilligers Informatie Punt te vinden in de bibliotheek in Heiloo. Het steun punt moet nog verder worden inge richt en er ontbreken nog de nodige aanwijzingen waar het Vrijwilligers Informatie Punt zich precies bevindt. De Piusstiehting heeft hier een mooie subsidie voor beschik baar gesteld. Binnenkort wordt daarmee het meubilair, dat nu nog geleend wordt van de bibliotheek, vervangen en wordt het Vrijwilligers Informatie Punt beter zichtbaar gemaakt. Vacatures zijn in te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: Een vrijwilliger voor de telefoon cirkel van het Rode Kruis vanaf 1 januari 2011, dagelijks een half uurtje gedurende een week of een weekend per maand Een bestuursseeretaris bij de Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo voor ongeveer 10 uur per week Twee kosters voor de Willibrordusparoehie voor twee maal per maand tijdens een vie ring en eventueel bij uitvaart en/ of avondwake. Een vrijwilligers die een klein klanttevredenheidsonderzoek ontwikkelt en uitvoert bij de Stichting Welzijn Heiloo Het Vrijwilligers Informatie Punt van de Stichting Welzijn Heiloo is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrij- willigers@welzijnheiloo.nl, web site www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak Gezellig eten en spontaan mensen ontmoeten in het "Huiskamer restaurant van Heiloo". Juan Garcia ser veert 5 gerechten, 5 wijnen, koffie en thee 39,50 pp. Reserveren: 06 51897035. Op zondagmiddag bent u, meestal om de veertien dagen, van harte welkom in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt om te klaverjas sen, biljarten, bridgen, sjoelen, rummikub, enz. te spelen. Bent u alleen? Geen probleem, want de spelleiding heet u welkom en is u met alles behulpzaam. Geen vervoer? Even een telefoontje naar 072-5331297 en de buurtbus haalt u van huis op en brengt u ook weer terug. Entree 2,00. Eerstvolgende data: 28 november, 12 december. In de kerstvakantie in het Golden Tulip hotel op 2 januari 2011. Zie ook: www.welzijnlieiloo.nl. Op vrijdag 17 december om 18.00 uur serveren de vrijwil ligers van Samen Eten in het Trefpunt u een heerlijke maaltijd, die met zorg vers is bereid door het Buffettenpaleis in Akersloot. Nieuw dit seizoen: iedere keer ook een gratis verloting met leuke prijzen. In 2011 op 18 februari en 15 april. Prijs 14,00 p.p. Reserveren: 533 12 97 of bij de receptie in het Trefpunt. Hierbij stellen wij ons aan u voor: wij zijn Jopie Brantjes-Smit en Martha Dunselman. Als opvolgers van het echtpaar Langedijk gaan wij in 2011 de vakantiereis van Samen Uit, Samen Thuis organi seren. Bestemming: Onze keus is gevallen op hotel Brinkzieht in Vledder (Drenthe). Voor velen van u wel bekend. Het hotel heeft veel goede reacties gehad van de ongeveer 10 men sen die deze reis al hebben mee gemaakt. Wij hebben het hotel bezocht en hebben er een zeer goede indruk van gekregen. De vakantieweek is gepland van 30 juli t/m 6 augustus 2011. Het bedrag voor de hele week bedraagt 495,00 p.p. voor een tweepersoonskamer. Voor de eenpersoonskamer wordt een toeslag berekend van 60,00 p.p. Voor een driepersoons- karner ontvangt u een korting van 30,00 p.p. De kamers beschikken over dou che en toilet, tv en een alarmap paraat. Het verblijf is op basis van volpension, dus drie maaltijden per dag. 's Ochtends en 's avonds een kopje koffie/thee en alle entreegelden voor de excursies. We maken de volgende drie excursies: Met de bus rijden we naar Koudum en stappen daar op een salonboot. We gaan varen over de Fluessen met o.a. de dorpjes Woudsend en Heeg. Aan boord van de salonboot wordt een lunch geserveerd. Verder bezoeken we "Het Nieuwe Boerderij Museum Ot en Sien" en de advocaatmakerij in Leggeloo. En er worden vier gezellige avonden georganiseerd. Mocht u met deze vakantiereis meewillen, dan kunt u zich aan melden aan de balie van het Trefpunt, telefonisch: 072-533 12 97, of bij Martha Dunselman tel. 533 31 16; (afwezig van 11 t/m 23 november). De Gezelsehapsbank is een leuke en gemakkelijke manier om nieuwe mensen te ontmoeten. Voor iedereen vanaf 55 jaar die gezelligheid zoekt en met anderen op vriendschappelijke basis activi teiten wil ondernemen. Lid worden Iedereen vanaf 55 jaar kan lid worden van de Gezelsehapsbank. Het lidmaatschap bedraagt 12,50 per jaar (2010). U maakt met ons een afspraak voor een insehrijfgesprek. In dit gesprek bespreken wij uw wensen over de persoon met wie u iets samen zou willen ondernemen. Ook kunt u aangeven wat u samen wilt gaan doen (bijvoorbeeld naar de film of samen winkelen). Hoe ontmoet je anderen? Leden kunnen een oproep plaatsen in het contactblad of via e-mail (als men hierover beschikt). Daarin staat kort wie men is en wat men met iemand anders samen wil doen. Andere leden kunnen hierop reageren. Tweemaandelijks organiseren wij een bijeenkomst, vaak met een activiteit of een spreker. Hier kunt u op een ongedwon gen manier kennismaken met andere leden. Vaak wordt er ook in kleinere groepjes afgesproken. We heb ben bijvoorbeeld een gezellige eetelub, een bridgeelubje en een actieve wandel- en fietsgroep. Ook is er een actieve culturele groep opgericht; die gaat naar musea, film en theater. Vindt u individuele contacten prettiger Op uw verzoek kan de coördinator voor u in ons bestand op zoek gaan naar een bij u passend persoon. Wat doen we samen? Een aantal voorbeelden: Sporten en bewegen (wande len, tennis, fietsen, zwemmen, golfen) Uitgaan (film, theater, museum, op (korte) vakantie) Denksporten en spellen (scha ken, rummikub, scrabble, cryptogrammen) Gezelligheidscontacten (koffiedrinken, borrelen, winkelen, samen eten) Creatieve activiteiten (muziek maken, schilderen, kaarten maken) Wij hopen dat u bij de Gezelsehapsbank leuke vrienden ontmoet en uw kennissenkring kunt vergroten. U kunt altijd een keer met een groep meegaan of bij een middag komen kijken voor u besluit of u wel of geen lid wilt worden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Claudia Spit (coördinator) telefonisch 072 - 5331297 of cspit welzijnheiloonl Zondag 16 januari 2011 Klankdiashow door Evert en Cisca Abspoel over RUSLAND m.n. Moskou, Gouden Cirkel en St. Petersburg. Zondag 30 januari 2011 Film Zondag, 13 februari 2011 Klankdiashow door J. v.d. Schee over het leven van de Russische componist Tsjaikowski, en luiste ren naar zijn schitterende muziek Zondag 27 februari 2011 Film Zondag, 13 maart 2011 Dialezing door Dirk Bakker, oud- Heilooër, over vroegere tijden, dat schepen van de VOC in aanraking kwamen met de volken van de Molukken en Papoea- Nieuw- Guinea. Hij werkte er 9 jaar als broeder en boer in de missie. Zondag, 20 maart 2011 Concert Stable Roof Jazz Bluesband in Prins Hendrik Stichting Egrnond aan Zee. Aanvang 14.00 uur. Entree: 8,50, op vertoon servicepas Stichting Welzijn Heiloo 7,00 Reserveren 5331297 Zondag 27 maart 2011 Film, Marokko Zondag 3 april 2011 Shantykoor The Lake Singers met liederen in de nautische sfeer om te luisteren maar ook om mee te zingen. Gezelligheid is onze koers. Iedere eerste dinsdag van de maand van 13.30 - 15.30 uur organiseren wij in het Trefpunt een maandelijkse inloopmiddag voor mensen die hun partner ver loren hebben. Want het lijkt alle maal zo normaal om samen oud te worden en te genieten. Toch kan daar plotseling verandering in komen door ziekte en het over lijden van een partner. Mensen staan ineens alleen op, eten alleen en komen thuis in een leeg huis. Het kan goed voor je zijn om hier over met anderen die hetzelfde meemaken in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervinden deelne mers steun van elkaar. Iedereen is van harte welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich niet aan te melden. De groep kent geen vaste samen stelling. Entree 5,00 inclusief consumptie. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Annita Ruijs, oudereneoaeh, of mail naar ouderencoach@welzijn- heiloo.nl Dakgoten De bladeren beginnen weer van de bomen te vallen. Dit kan betekenen dat u bij veel regen val last kan krijgen van over stroming van uw dakgoot. Als u lid bent van WonenPlus of de Servicepas kunt u tegen een kleine vergoeding uw dakgoten laten reinigen. Meer informatie of aanmelding: neem contact met ons op. In december zal dan uw dakgoot worden gerei nigd. BoodschappenService Wie voor kortere of langere tijd zelf geen boodschappen meer kan doen, kan tegen een kleine vergoeding gebruik gaan maken van onze BoodschappenService. Als u contact met ons opneemt informeren wij u over de moge lijkheden. Ook als u interesse heeft om voor een bepaalde periode, als vrijwilliger, de boodschappen voor iemand te doen, horen wij graag van u. Vriesverse maaltijden weke lijks thuisbezorgd Ons assortiment Dinnerland biedt u een keuze uit meer dan 100 heerlijke vriesverse gerech ten uit de Hollandse én buiten landse keuken, natriumbeperk- te, gemalen en vegetarische gerechten De maaltijden worden maan dags thuis bezorgd (zelf opha len mag natuurlijk ook) en zijn in de vriezer minimaal 3 maan den houdbaar. Kosten 5,50 per maaltijd 4,95 met ser vicepas).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 29