Kunt u iets vertellen over de oorlogsjaren in Heiloo? Nieuwe leden gemeenteraad op BeatFM Lizzy's Choice Late herfst in het Heilooër Bos H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De film Heiloo 1940- 1945' wordt nu in de Oudheidkamer vertoond KORTOM Jaarvergadering Ijsbaan Heiloo Heiloo steunt Diabetes Fonds met 10.194,64 Jaarlijkse verkoopaktie Unicef Geslaagd UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo besteedt veel aandacht aan Heiloo in de Tweede Wereldoorlog. Er is een film gemaakt 'Heiloo 1940-1945' die nu in de Oudheidkamer wordt vertoond. In de film wordt een aantal men sen geïnterviewd die de oorlogsja ren in Heiloo hebben meegemaakt. Zij vertellen hun verhaal meestal op de locatie waar de gebeurtenissen zich hebben afgespeeld. Daarnaast is er een tentoonstelling die even eens op de oorlogsjaren betrekking heeft en die foto's, voorwerpen en documenten bevat uit die tijd. De vereniging heeft nog een derde onderdeel in het project 'Heiloo in de Tweede Wereldoorlog' op stapel staan, namelijk een publicatie in boekvorm over dit onderwerp. Er is al veel gepubliceerd, maar een meer omvattend en samenhangend overzicht van de gebeurtenissen ontbreekt nog. Door de film is men al in contact gekomen met veel mensen die informatie hebben ver schaft. Wellicht zijn er nog andere Heilooërs die ook hun verhaal wil len vertellen voor dit derde onder deel. Daarom zou de redactie graag in contact komen met mensen die uit de periode '40-'45 nog uit eigen ervaring over gebeurtenissen in Heiloo kunnen vertellen. U kunt daarvoor contact opnemen met tel. 072-5334185 of 072-5339736 of u kunt dit melden in de Oudheidkamer Heiloo. De Oudheidkamer Heiloo (Bergeonstraat 30) is geopend op dinsdagen van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdagen van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur zijn vier nieuwe fractieleden te gast in het radioprogramma Heiloo Centraal van Best FM. Zij vertegenwoordigen de frac ties van Heiloo 2000, WD, D66/ GroenLinks en het CDA. Zij ver tellen over hun ervaringen en inbreng in de plaatselijke politiek. Gespreksleider is Bob van Unnik. De uitzending is te ontvangen via de kabel op 89.0 en op FM 106.9. HEILOO - Op donderdag 25 november houdt de Ijsbaan haar jaarvergadering. Het aanvangs- tijdstip is 20.00 uur en de bijeen komst wordt gehouden in Het Open Huis, 't Loo 22 te Heiloo. Belangstellende seizoenkaarthou ders zijn welkom. HEILOO - Meer dan 175 collec tanten gingen begin november in Heiloo op pad voor het Diabetes Fonds. Gezamenlijk haalden zij met de collectebus ruim 10.194,64 op. Niemand aan de deur gehad? U kunt geld overma ken op giro 5766 ten nam van het Diabetes Fonds in Amersfoort, www.diabetesfonds.nl. HEILOO - Op vrijdag 19 en zater dag 20 november zal weer de jaarlijkse verkoopaktie plaatsvin den van Unicef. Plaats van hande ling is zoals gebruikelijk in't Loo, beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op 24 september is plaatsgenote Maaike de Wijs geslaagd voor het masterexamen voor sinologie, ofwel taal en cul tuur van China, aan de universi teit van Leiden. Tekst en foto: Carolien Breed Liesbeth Zonneveld, Heerenweg 246a, 1851 KZ Heiloo, tel. 072 - 5337474, www.lizzyschoice.nl, e-mail: info@lizzyschoice.nl. HEILOO - In maart 2010 opende Lizzy's Choice haar deuren na een complete restyling van het interieur van de voormalige Theeklipper. Liesbeth Zonneveld nam de winkel over van de vorige eigenaresse, Clara den Haan, maar zij is voor veel trouwe klanten zeker geen onbekende. Al op haar zestiende jaar, in 1997, liep zij stage bij de Theeklipper voor de opleiding aan de Detailhandelsschool. En met een enkele tussenpauze is Liesbeth aangebleven in het vertrouwde winkeltje, dat haar hart heeft gestolen. Jarenlang stond zij Clara bij op zaterdagen en in drukke tijden rond de feestdagen. Toen Clara na twintig jaar Theeklipper besloot te stoppen, hoefde Liesbeth niet lang na te denken en nam het stokje van haar over. Met een nieuw en overzichtelijk interieur en onder een nieu we naam; Lizzy's Choice. Maar dan wel met behoud van de vertrouwde formule en kwaliteit. Want hier kan de klant nog altijd zelf leuk verpakt thee- of koffieboeketjes laten samenstellen in elke prijsklasse. Liesbeth, een echte theeleut die van de gezellige sfeer die in de winkel rondwaart houdt, voelt zich als een vis in het water. Bij Lizzy's Choice draait het helemaal om thee, vers gebrande koffie en alles wat thee- en koffiedrinken zo gezellig maakt. Het aantal theeën telt nu maar liefst 75 soorten en smaken. Met keuze uit losse zwarte-, groe ne- en witte theeën zoals traditionele Ceylon, Darjeeling en Assamthee. Voor wie van een heerlijke aroma houdt is er volop keuze uit gearo matiseerde losse theeën. Aan deze theeën zijn gedroogde stukjes fruit toegevoegd, voor een fruitige smaak en geur. Daarnaast heeft Lizzy's Choice allerlei verpakte theeën van kwaliteitsmerken als Twinnings en Mr Jones, en verschillende merken rooibosthee waaronder Jacob Hooy. Liesbeth: „Veel mensen hebben een verkeerd beeld van losse thee; het zetten van losse thee zou omslachtig en duurder zijn. Niets is minder waar. Thee van losse theesoorten is gemakkelijk te zetten door gebruik van een theebol of een handige T-Sac, een theezakje dat men zelf kan vullen. Theeblaadjes van losse thee zijn iets grover en daarom van een betere kwaliteit. Het is goedkoper in gebruik en smaakt bovendien lek kerder!" Naast thee vindt men bij Lizzy's Choice allerlei aanverwante artikelen, zoals mooie porseleinen en glazen kopjes en bekers en vro lijke theepotten; ook 'for one', leuke dienbladen in allerlei afmetingen, koffiemolens, enzovoort. Bovendien volop lekkers voor bij de thee of koffie, zoals Oudhollandse snoepjes, bonbons, koekjes en zelfs honing en bijzondere jams uit Frankrijk of Schotland. Echte koffieliefhebbers kunnen bij Lizzy's Choice hun hart ophalen. Los verpakte koffiebonen, zowel single coffee als melanges, zijn ver krijgbaar in negen verschillende soorten; van krachtige espressomixen als donkergebrande Milano en Nero tot en met Wiener Melange of Golden Arabica decafé. Indien gewenst worden de bonen vers gemalen. Leuk om cadeau te geven; nog leuker om te ontvangen! HEILOO - Zoals elke derde zondag van de maand, organi seert het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, ook op zondag 21 november een natuurwandeling in het Heilooër Bos. Het afgevallen blad verstopt soms de grote blikvangers van de herfst, de paddestoelen. Maar de bomen komen wat beter in zicht. Donkere stammen tegen een neve lige achtergrond. Vanwege de kou stapt u stevig door, nu eens langs de noord- en westrand van het bos, langs de schaatsbaan en boerderij Noord-West en dan door het Overbos. Als er veel regen gevallen is, zijn laarzen of stevige schoenen wel nuttig. Ook deze keer begint de wandeling om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt deze ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nade re inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Aan de rand van het overbos. Foto: Immelien Kramer Paul ten Have ■IViener Metai

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5