Schoonheidsbehandeling Parfumerie mOOI Bijzondere avond over Klezmer in bibliotheek Kadooljesmarlct in zorgcentrum Overkerck Geen cameratoezicht Oratoriumkoor Heiloo zingt en Maartje van Weegen presenteert: Vivaldi H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Kraam Rode Kruis in t Loo December party in de Ypsalon Verkoop Hobbymaterialen Balkan workshop D66 Filmavond Camino Santiago de Compostela Thema-avond maatschappelijke stage Sinterklaas Visagie - Zelf opmaken 50+ Mindfullness Cultuurgeschiedenis: Realisme Kunstgeschiedenis: dynamiek van de Romantiek UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 HEILOO - Bij mOOI Parfumerie van Komen in Heiloo kunt u ook terecht voor uw schoonheidsbehandeling. In de prachtige salons waar gewerkt wordt met Clarins, staat het team zes dagen per week voor u klaar. Voor een optimale verzorging van uw huid is een regelmatig bezoek aan de schoonheidsspecialiste van belang. Ook het verantwoord gebrui ken van de juiste huidverzorgingsproducten hoort hierbij. Het advies is om met een regelmaat van zes tot acht maal per jaar de huid gespeciali seerd te laten behandelen. In overleg met de specialiste worden uw wen sen en haar adviezen tot een op maat gemaakt programma gecombineerd. Is dit uw eerste kennismaking met de schoonheidssalon? Ervaar dan een gezichtsbehandeling. De prijs van deze kennismakingsbehandeling bedraagt slechts 29,50 en bovendien bij aanschaf van Clarins produkten ter waarde van 90,- is deze behandeling geheel gratis! U kunt ook heer lijk genieten van speciale behandelingen zoals harsen, epileren, wimpers verven en feest make-up. Deze behandelingen kunnen in uw geboekte tijd worden meegenomen of, in overleg, als extra worden gepland. Voor meer informatie over de schoonheidssalon of voor het maken van een afspraak kunt u terecht bij het Team van mOOI Parfumerie, winkelcentrum 't Loo, tel. 072-5320773. HEILOO - Het Nederlandse Rode Kruis wil graag bekendheid geven aan haar activiteiten in de directe omgeving. De vrijwil ligers begeleiden handwerkclubjes in De Loet en het Trefpunt, men heeft een Speel-O-Theek en een levendige telefooncirkel. Om dit alles te kunnen bekostigen wordt er een winterverkoop van de Welfare spullen gehouden. Vrijdag 19 en zaterdag 20 november is het weer zover. Met twee kramen staat het Rode Kruis, zoals altijd, voor Albert Heijn in winkelcentrum Het Loo. Ook dit jaar weer met hele mooie zelfgemaakte handwerkstuk jes. De opbrengst is voor aanschaf van nieuwe materialen en voor de sociale hulp in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 9 decem ber wordt een bijzondere muziekavond in Bibliotheek Heiloo. Muziekbibliothecaris Gert Floor gaat dan uitgebreid in op Klezmermuziek. De muziek die Joodse immigran ten in de Verenigde Staten begin vorige eeuw meebrachten uit Oost Europa, dreigde met de hoogbe jaarde jazzmuzikanten uit te ster ven. Gelukkig liep het anders, zoals tijdens deze avond met veel muziekfragmenten zal blijken! De avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. Bent u nog geen lid? Sluit dan nü een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ontvang 7,50 van uw toegangskaart retour (en betaal HEILOO - Op woensdag 24 november is er in zorgcen trum Overkerck een markt met leuke betaalbare, zelfgemaakte kadootjes voor de december maand. Er is van alles te koop, zoals handwerkjes en kaarten (gemaakt door bewoners en pashouders), sieraden, versierde doosjes en bus sen voor kadootjes, diverse spullen gemaakt door de Keniaanse bevol king en vele leuke kleine hebbe dingetjes. Ook de wereldwinkel uit Heiloo is weer aanwezig met mooie pakketjes. Op het 'terras' kunt u genieten van warme glühwein en chocolademelk, tegen een kleine vergoeding. U bent deze middag welkom van 15.00 tot 16.30 uur op de etage in zorgcentrum Overkerck, Stationsweg 92c te Heiloo. HEILOO - Het cameratoezicht in het uitgaansgebied van het Stationscentrum is voorlopig van de baan. De genomen maatregelen hebben positief effect gehad: er is minder overlast. Burgemeester en wethou ders vinden camera's daarom niet meer nodig. De discussie over de overlast in het uitgaanscentrum heeft geleid tot maatregelen over toezicht, extra portiers, sluitings tijden en toegangsontzeggingen voor lastige bezoekers. Zo'n twintig jongeren komen de café's voor een bepaalde periode niet meer in. Sinds deze maatregelen zijn genomen zijn er minder meldingen binnengeko men bij gemeente en politie. HEILOO - Wijkvereniging Ypestein houdt op vrijdag 17 december een deeemberparty in de Ypsalon. Dit om de onderlinge contacten tussen de wijkbewo ners weer eens aan te halen. De avond wordt muzikaal omlijst door de welbekende Zemsonites. De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. Entreekaarten zijn vanaf heden te koop bij de service-counter van Albert Heijn in Ypestein, Roosendaal 95. Ze kosten 2,50, inclusief één consumptie. HEILOO- Wie nog op zoek is naar hobbymaterialen, zoals penselen, papier, verf, kralen, stempels, knipvellen et cetera kan op zater dag 20 november terecht in wijk- gebouw Ypsalon aan De Hueht 4 in Heiloo. Van 10.00 tot 14.00 uur is hier een markt. De toegang is gratis. Er zijn nog enkele plaat sen beschikbaar voor verkoop (het is geen rommelmarkt). Meer informatie: wandaenhenk® hotmail.com of saskiasengers® hotmail.com of tel 072-5338612. HEILOO - Op zaterdag 20 novem ber wordt een Balkan workshop gehouden door D66 Heiloo in Het Trefpunt, van 11.00 tot 13.00 uur. Deze workshop wordt gegeven door Lenneke Sprik, gespecialiseerd in de Balkan, nationalisme en etnisch conflict en werkzaam voor Internationaal Democratisch Initiatief, IDI, een stichting van D66. Deelname is gratis na aanmelden via neelamueller@planet.nl. HEILOO - Het Oratoriumkoor Heiloo zal op vrijdag 17 decem ber een concert verzorgen in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in Heiloo. Op het programma staan wer ken van Vivaldi en Telemann. Alle medewerkende musici presenteren zich in een afwisselend program ma, waarin zowel het orkest, de solisten, het koor en de kinderen de gelegenheid krijgen hun kun nen te laten horen. Deze bijzon dere muzikale avond zal worden gepresenteerd door Maartje van Weegen. Zij zal de bezoekers deze avond door dit muzikaal avontuur leiden en de afzonderlijke onder delen presenteren. De artistieke leiding is in handen van de diri gent van het koor Paul Waerts. Hij zal op een vakkundige wijze de algehele leiding op zich nemen en staat garant voor een ontroerende avond. Via oratoriumkoorheiloo.nl zijn toegangskaart(en) te bestellen of telefonisch: 0226-426751. De Ter Coulsterkerk opent de zaal om 19.30 uur, aanvang is 20.15 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zaterdag 20 november houdt Jan Veldt een lezing over deze voettocht. Vanuit vele plaatsen in Europa lopen of fietsen pelgrims naar Santiago de Compostela. In deze plaats in Spanje is apostel Kacobes gestorven. Jan Veldt is samen met Ruud van der Velde vanaf de Franse Pyreneeën gaan wandelen tot Santiago de Compostella, een kleine achthon derd kilometer. Een zeer afwisse lende route door de woeste natuur en kale vlaktes. Locatie: Trefpunt, Heiloo. Entree 5,-. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 24 november om 19.00 uur is er in de bibliotheek aan de Westerweg een inspire rende thema-avond over maat schappelijke stage. De avond is georganiseerd voor vrijwilligersor ganisaties van Heiloo. Wat levert het op voor de organisaties waar de maatschappelijke stageplaatsen gecreëerd moeten worden? Hoe organiseer je de maatschappelijke stage in je organisatie? Wanneer vindt de maatschappelijke stage plaats? En wat kunt u verwachten van het Vrijwilligers Informatie Punt? Wat is de behoefte van de organisatie aan ondersteuning daarbij? Het programma is in te zien op www.vrijwilligersheiloo. nl. Daar kunt u zich ook opgeven. Beschikt u niet over internet, dan kunt u zich ook telefonisch opge ven via tel 072-5320281 van het Vrijwilligers Informatie Punt. Zaterdag 27 november organise ren we voor opa's en oma's en hun kleinkinderen een Sinterklaasfeest. Inloop vanaf 10.00 uur, het duurt tot circa 11.30 uur. We gaan kleu ren, liedjes zingen, Marlise Mantel vertelt een mooi verhaal en u krijgt de mogelijkheid om een foto te maken van uw kleinkind op schoot bij Sinterklaas. Elk kind krijgt van de Sint een cadeautje mee naar huis. U komt toch ook?! Kosten: gratis. Net als de limonade. Donderdag 9 december van 19.30 tot 22.00 in het Trefpunt. Voor alle meiden vanaf 50 jaar die tips en trucs willen krijgen over de oudere huid. Na een gezichtsana lyse leert u wat u het beste kunt doen met uw ogen, huid en mond. We werken met professionele make-up. U kunt uw eigen make up meenemen voor een check up. Docente: Armanda Hesta van Studio VMV. www.studioVMV.nl Kosten: 27,50. Opgave: 072- 5331297. Woensdag 12 januari tot en met 9 februari van 9.30 tot 11.30 uur. In 5 lessen vertelt Nell Dekker u wat Mindfullness is en hoe u het kunt gebruiken. Niet piekeren, situaties accepteren zoals ze zijn, in het 'nu' leven met aandacht. Dus, als je eet, eet met aandacht. Hoe krijgt u ontspanning, wan neer krijgt u stress. U leert op een accepterende manier om te gaan met alles wat zich aandient in het dagelijkse leven. Deze cursus is een cadeau aan uzelf. Kosten: 55,- voor vijf lessen. Dinsdag 18 januari tot en met 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur. In zeven lessen vertelt Jan van der Giessen u over deze periode in de geschiedenis. Na het revolutie jaar 1848 breekt er in Europa een andere tijd aan. Met name door de wetenschappelijke ontwikkelingen en sociale interesses gaat de aan dacht uit naar de ontwikkeling van de maatschappij. Aan bod komen onderwerpen als geschiedenis, filosofie, bouw, kunst, literatuur en muziek. Kosten: 56,- voor zeven lessen. Dinsdag 25 januari tot en met 1 maart van 10.00 tot 12.00 uur. In zes lessen vertelt Anja Kalis u over deze interessante stroming. De laatste les is een excursie. Kosten: 48,- exclusief excursie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7