Adventconcert in de Ter Coulsterkerk i Gregoriaanse vespers Willibrorduskerk Buurtbus •ttkoetm&v H E I L O O 9 I KERK DIENSTEN f Een Rondje Heiloo Eerste Communie Willibrorduskerk INGEZONDEN BRIEF De Boekenstein brievenbus Ode aan de bomen UITKIJKPOST 17 NOVEMBER 2010 HEILOO - Zondagmiddag 28 november vindt er in Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo het traditionele adventconcert plaats met het Zaans Interkerkelijk mannen koor onder leiding onder lei ding van J.Q Zwart. De aanvang is 15.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 8.- Voorts werken mee de bariton Bert Oenerna, de organist Ronald LJmker en de pianist Jan Lenselink. Evenals vorig jaar is de verwach ting dat de belangstelling weer groot zal zijn. Telefonisch reserve ren is mogelijk via 072-5332703 of 072-5323241. Tevens voorverkoop in de Ter Coulsterkerk, op donder dag tussen 10.00 en 12.00 uur. En voor aanvang concert vanaf 14.00 uur. Het programma bestaat uit samenzang van bekende kerstlie deren, koorzang van eigentijdse kerstliederen en bekende compo nisten. Het Oratoriumkoor Heiloo verzorgt op vrijdag 17 december een concert in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 27 november zal de Schola Cantorum Kennemerland in RK Willibrorduskerk te Heiloo de vespers zingen. Dit kerkelijke avondgebed komt in de plaats van de gebruikelijke viering. Gezongen wordt de vespers van de eerste zondag van de Advent. De vespers bestaan uit een aan tal psalmen, een hymne, een korte lezing uit de H. Schrift en de lof zang van Maria, het Magnificat. De gezangen zullen, waar de dirigent dit aangeeft, door het koor samen met de kerkgangers gezongen worden. Omdat dit avondgebed in de eerste plaats gedacht is als een gebed van het hele kerkvolk, zijn hiervoor vaak de mooiste en de meest toegankelijke psal men uitgekozen. Gregoriaans is de liturgische muziek die eigen is aan de klassieke Latijnse litur gie van de katholieke kerk. Sinds de middeleeuwen is deze muziek in een eigen soort notenschrift vastgelegd. De muziek wordt zo genoemd naar paus Gregorius de Grote (590-604) die veel invloed heeft gehad op de liturgie. Zaterdag 27 november, 19.00 uur in de Willibrorduskerk in Heiloo. door Tim van der Laan De ochtend begint vreemd: hele maal geen passagiers tijdens mijn eerste rit om 11.30 uur, dus geen vaste klanten vandaag? Wat nu, denk ik, maar ja: 'elk nadeel heb z'n voordeel', zei ooit een beroem de Nederlander en ik besluit van de nood een deugd te maken door onderweg aantekeningen te maken voor de beschrijving van dit rondje met de bus door ons mooie dorp. 't Looplein ligt er nog stilletjes bij, maar het witte kerkje ziet er machtig uit, prachtig blinkend wit. Zo zou de heilige Willibrordus het vast bedoeld hebben! De rijbaan van het plein, met opzij z'n uitno digende bankjes bij de platanen met hun uitbundig bladerdak, lijkt wel een majestueuze oprijlaan voor een Oudhollands kasteeltje, zoals je die in Duitsland langs de Rijn veel ziet. Het meisje met de blok fluit speelt stilletjes voor niemand en het nu al verkleumde personeel van de Boerenmarkt wacht gedul dig op haar eerste klanten. Na het opdraaien van de Laan van Zeeman is het eerste wat me opvalt de bij zonder fraaie 'Bed Breakfast van Beukenrode'. Jammer dat ik hier niet even kan stilstaan, maar lang zaam rijden mag wel en ik bewon der de mooie tuinaanleg. Even verderop op de hoek bij Kleijn Barlaken staat een woning met de bijzondere naam '8 Glazen'. Zou hier een kapitein of stuurman van de grote vaart wonen? Langs de Laan van Frans liggen de beide grote vijvers er verstild en ver laten bij; ineens mis ik de twee grote ganzen die hier in het verle den altijd rondscharrelden en vaak dreigend naar de bus stonden te snateren. Misschien zijn ze ver huisd of verjaagd door de aanleg van het riool in deze wijk. De brie venbus bij de Loet is vandaag bijna onzichtbaar door de grote stapels Wienerberger straatbakstenen die daar op de stoep zijn neergezet, ook al vanwege de aanleg van het nieuwe riool. De mensen in Plan Oost zullen er blij mee zijn, want de buurt knapt er wel van op met een goed riool, de nieuwe bestra ting en nieuw aangeplante bomen. Even later toch nog een klant die naar het vernieuwde Hoekstuk wil, als ze uitstapt, zegt ze: 'Ik sta straks onder de luifel bij het eetcafé, want daar sta ik droog als gaat regenen. Gelukkig breekt even later de zon door als ik langs de campings rijdt, een voorbode voor de komende zomer? Hoe lang zullen de gasten hier nog kamperen? Op de hoek van De Omloop en Spillaan kijk ik altijd even naar links en geniet van het opvallend groepje donkerharige berken. Wat heeft Heiloo toch veel en vooral veel mooie bomen! Na een sanitaire stop bij het Trefpunt zwaait een fietser vrolijk naar de bus of zou wethouder Ouderkerken mij misschien herkend hebben? Op het woonerf van 't Looplein heerst tegen half één nu wel wat bedrijvig heid van fietsers, boosters en over stekende voetgangers. Het klop pend hart van Heiloo ontwaakt en er zit ondanks de gure wind toch een vrouw op het bankje te kijken naar het meisje met de blokfluit en het witte kerkje houdt alles in de gaten, witter dan ooit. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds. E.J. Kooiman. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. Blaauw, einde kerkelijk jaar, heilig avondmaal. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, voorganger pastor Th. Klaver. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucha ristieviering, vrijdag 09.00 Eucharistieviering, zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger G.H.B. Bruggink, koor: Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Meditatieve viering, alle koren zijn welkom, voorganger ein- gen werkgroep Meditatieve vieringen. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.15 uur Communieviering. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur Gregoriaans Avondgebed. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering, laatste zondag na Pinksteren, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde, her denking overledenen. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14, info: 072-5123864 Geen opgave ontvangen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voorbereidingen voor de com munieviering in mei 2011. De kinderen die in groep 4 zitten en gedoopt zijn, zijn al in de gele genheid gesteld om zich hiervoor aan te melden. Na het aanmelden krijgen de kinderen en ouders in december een uitnodiging voor de start van de voorbereidingen thuisgestuurd. Heeft u, om wat voor reden dan ook, uw kind hier voor nog niet aangemeld, doet u dat dan zo snel mogelijk bij de parochie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 in Heiloo, tel. 072-5330906. U kunt reage ren tot uiterlijk 19 november. Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger ds. G.J. van Aller, herdenking gestorvenen. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Niet zo lang geleden had Nederland een onfeilbaar vertrouw de postdienst, maar in september heb ik een belangrijke zakelijke brief naar het buitenland in de brievenbus in Boekenstein gedaan (ja, ik weet het, ik had het aange tekend moeten versturen). Toen ik een maand later naar Zwitserland e-mailde, omdat ik nog niets had gehoord, kreeg ik als reactie dat de brief nooit was aangekomen. Dus vorige week dinsdag opnieuw naar de brievenbus van Boekenstein. Daar bleek dat deze tot de nok toe vol was en de dag erna nog steeds, ik kon mijn brief van gisteren er uit halen! Maar het had ook iemand anders kunnen zijn die mijn (of uw) brief eruit had kunnen halen. Na TNT gebeld te hebben was mij beloofd dat de bus binnen twee uur geleegd zou worden; dat is inderdaad gebeurd. Blijkbaar komt degene die de brievenbus moet lichten alleen als het hem of haar uitkomt! Een dag later ontving ik van TNT per e-mail een enquête met het verzoek te melden hoe ik de dienstverlening heb ervaren en of ik wel of niet tevreden ben over de kwaliteit van de helpdesk. Maar daar gaat het helemaal niet over! Ik wil gewoon dat TNT zijn werk goed doet en de brievenbus op tijd wordt geleegd. Blijkbaar gaat het niet alleen om het terugbrengen van het aantal postbodes, maar ook van het aantal medewerkers dat de brievenbus leegt! D.J. Falla Heiloo De Kracht van een boom daar kan de mens niet aan tippen, maar om het gevecht aan te gaan, geef je de boom gewoon drie rode stippen. Dat is een teken zonder geweld, dat de boom in de kracht van zijn leven wordt geveld. In het bos van Heiloo moeten er straks vele mooie, vaak, gezonde bomen weg, dat is vanwe ge het ruimtelijk aangezicht en als je dan in de weg staat heb je pech! Als je de bomen zo ziet staan, ieder aan de rand van het pad, ik noem ze de liefdesbomen, met een innige omarming in de top, dan doet het je wat! Maar het is niet anders, er is al besloten vanuit de top, dus als je in de weg sta dan ruimen ze je gewoon maar op! Elke dag als ik er met mijn hond loop geeft het mij plezier, een prachtig stukje Heiloo, een rustpunt voor mens en dier! De vogels hadden er hun nest en gaan in het voorjaar maar verkassen. Want ja, een ding is zeker, je moet als boom wel in het plaatje passen. Ik wil de bomen bedanken die er altijd waren met hun knoppen, het prachtige groen, het ruisende maar ook het vallende blad, We hebben heel veel mooie momenten met elkaar gehad! Al is het oude gezeg de: leven en laten leven, het is deze mooie bomen met de rode stippen helaas niet meer gegeven! Marijke Bruin Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9