Iers concert in Slotkapel Presentatie Monsterfietstocht Limmen- Burkina Faso Nina tekent kerstkaart voor KidsRights Op 29 november mogen de winnaars aanwezig zijn bij uitreiking Kindervredesprijs Contemplatief gebed Lezing in Akersloot: op de Royal Enfield door de Himalaya Emile Ratelband treedt op bij Kleurenorkest regio 21 LIMMEN - Johan Oiling, pas tor van de Corneliusparochie te Limmen en in samenwer king met de HALE en Floor van der Wind, predikant van de gemeente Limmen en Heiloo, nemen beiden deel aan de mon sterfietstocht van Limmen naar Burkina Faso. over onderwijs in ontwikkelingslan den. Bij voldoende belangstelling zal de presentatie begin 2011 in Heiloo worden herhaald. Opgeven via e-mail: seeretariaat@willibror- duskerk-heiloo.nl. Verdere medede lingen volgen via de kerkbladen. EGMOND - Op vrijdag 26 november vanaf 20.00 uur zal de muziekgroep Elato een uniek Iers concert geven in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het concert A Musical Odyssey biedt een uiteenlopend program ma vol Ierse en Iers gerelateerde muziek. Zo komen er traditionele reels, jigs en airs aan bod naast eigen composities en stukken van Handel. Het is voor het eerst dat Elato optreedt in deze omgeving. „De historische omgeving biedt de ideale setting en sfeer voor een concert als dit", aldus Sebastiaan Boekhoorn, whistle speler uit de groep. Elato is een vijfkoppige Ierse muziekgroep van Nederlandse bodem. De arrangementen zijn van eigen hand, waardoor de groep een unieke stijl heeft. Naast hedendaag se en oude 'traditionals' brengen zij eigen composities ten gehore. Kaarten a 17,50 zijn te reserveren via www.elato.nl. Er vindt tevens losse kaartverkoop plaats voor aan vang van het concert. AKERSLOOT - Op zaterdagavond 27 november geeft Leo Lubbers een lezing over zijn belevenissen tijdens zijn motortrip door de Himalaya. Op een originele Royal Enfield dwars door de Himalaya naar de hoogst berijdbare bergpas ter wereld, de 5600 meter hoge Khardung la in de Indiase Himalaya. Een avontuurlijke motorreis door fantastische landschappen en langs eeuwenoude culturen. Van de bronnen van de Ganges, waar je Hindoe pelgrims met weelderige baarden en getooid in oranje gewa den ziet, naar de weelderig groene valleien van Kullu. Routes via slingerende bergflanken, lang zaam omhoog de Himalaya in. De organisatie is in handen van AMC Bacchus en de toegang is gratis. Aanvang 20.30 uur bij bar 't Voorom/Achterom, Kerklaan 20 te Akersloot. Aangeleverde foto van 7 a druk in de weer om zoveel mogelijk de kerstkaarten van Pax Christi (de nummers 9 (van Julia), 11 (van Robin), 19 (van Noa) en 20 (van Nina)) te promoten. Men kan deze kerstkaarten, bestellen via www.kidsriglitscards.nl. Samen met haar vriendinnetjes en klasgenootjes, Amber, Sanne en Noa, zal Nina Nuijens aanwezig zijn bij de uitreiking van de Internationale Kindervredesprijs 2010 op maandag 29 november, in de ridderzaal in Den Haag. Foto: Carolien Breed LIMMEN - Groep 7a van basis school Pax Christi heeft meege daan aan het schoolprogramma dat KidsRights, een ontwik kelingsorganisatie die wereld wijd opkomt voor kwetsbare kinderen, heeft opgesteld in het kader van de Internationale Kindervredesprijs 2010. De uitreiking ervan vindt maan dag 29 november plaats in de Ridderzaal in Den Haag. Eén van de vier genomineerde kinde ren, afkomstig van over de hele wereld, namelijk Tatiana (15 jaar) uit Verenigde Staten, Getahun (16 jaar) uit Ethiopië, Franeia (16 jaar) uit de Dominicaanse Republiek en Emanuel (14 jaar) uit Rwanda, zal deze eretitel maandag ontvan gen. Het schoolprogramma bevatte onder andere een tekenwedstrijd, waarbij leerlingen een tekening met daarop een mooie kerstwens aan één van de vier genomineer den maakten. Juf Judith van groep 7a had de moeilijke taak om de vier beste tekeningen van de klas te selecteren voor deelname aan de wedstrijd. Van alle inzendingen zijn door KidsRights de veertig leukste, mooiste en/of origineelste teke ningen gekozen en vervolgens als kerstkaart uitgegeven. De makers van de winnende inzendingen zijn uitgenodigd om samen met drie vriendjes of vriendinnetjes bij de uitreiking van de Internationale Kindervredesprijs aanwezig te zijn. Onder hen ook Nina Nuijens (10 jaar) uit groep 7a. Zij heeft Tatiana gekozen om haar wenskaart aan te richten. Tatiana heeft namelijk zelf een inzamelings actie van boeken opgezet om kin deren in Afrika van school- en lees boeken te voorzien, zodat ook hen de mogelijkheid wordt geboden te leren lezen en schrijven. Nina heeft een mooie tekening voor Tatiana gemaakt met de wens: 'dat iedereen kan leren!' Vrij snel kreeg Juf Judith bericht dat Nina één van de prijswinnaars is. En Nina mag daarom aanstaande maandag naar de uitreiking in Den Haag. De klas waarvan de meeste wenskaarten via KidsRights worden verkocht, maakt bovendien in janu ari kans op een leuke prijs voor de hele klas. Daarom zijn de leerlingen De tocht startte op 21 augustus in Limmen. Op 27 november hoopt de hele groep weer veilig thuis te zijn. Het doel van deze fietstocht is geld inzamelen voor verschillende onderwijsprojecten in het noorden van dit Westafrikaanse land. Pastor Oiling fiets de hele afstand van bijna 9000 kilometer. Hij geeft op deze wijze invulling aan zijn studieverlof van drie maanden. Dominee van der Wind haakte de laatste maand aan in Dakar, Senegal en fiets het derde traject van ongeveer 3000 kilometer. Samen met de groep van in totaal 23 fietsers hebben zij meer dan een jaar getramd en andere voorbereidingen getroffen. Op donderdag 2 december wordt om 20.00 uur een presentatie gege ven in de ontmoetingsruimte van de Corneliuskerk in Limmen. De presentatie bestaat uit een uit eenzetting van het ontstaan van het plan. Daarna volgt een toelichting op de millenniumdoelen, die gaan EGMOND - In een serie van vier bijeenkomsten over het contem platief gebed maakt de deelnemer in theorie en praktijk kennis met deze oude vorm van christelijk gebed. De benedictijner monnik John Main heeft vorige eeuw deze oude gebedstraditie opnieuw ontdekt voor de moderne mens. Iedere bijeenkomst begint met een inleiding, waarna de medi tatie in praktijk wordt gebracht. Data: zaterdag 8, 15, 22 en 29 januari, van 14.00 tot 16.00 uur. Locatie: Benedietushof, bege leiding: Janneke Krijger (oblaat Benedictijnen, psychotherapeut) en Bep van der Zijden (lid stuur groep wccm.nl). Aanmelding: via aanmeldingsformulier of per e-mail. Info: Janneke Krijger, tel. 06-490800900.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19