Mededeling uitvoeringsbesluiten voor het wegaanpassingsbesluit Ag Alkmaar - Uitgeest Geen krant ontvangen? 20 Rijksoverheid De minister van Infrastructuur en Milieu maakt het volgende bekend. In november 2010 is het wegaanpassingsbesluit Ag Alkmaar - Uitgeest vastgesteld. Dit wegaanpassingsbesluit is op 16 november 2010 bekendgemaakt in de Staatscourant en ter inzage gelegd. Inmiddels zijn ook de voor het wegaanpassingsbesluit benodigde uitvoeringsbesluiten vastgesteld. Van 23 november 2010 tot en met 4 januari 2011 liggen ook de uitvoeringsbesluiten ter inzage. Tot en met 4 januari 2011 kunnen belanghebbenden tegen zowel het wegaanpassingsbesluit als de bijbehorende uitvoeringsbesluiten op grond van de Spoedwet wegverbreding (zoals gewijzigd bij de Wet versnelling besluitvorming wegprojecten) en de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Spoedaanpakwegen Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) 24 NOVEMBER 2010 UITKIJKPOST De uitvoeringsbesluiten voor het wegaanpassingsbesluit zijn bekendgemaakt in de Staatscourant op 23 november 2010. Achtergrond De A9 is de belangrijkste verbinding tussen de regio Alkmaar/ Heerhugowaard en de Randstad. Tussen Alkmaar en Uitgeest staan vrijwel dagelijks files. In de ochtendspits naar het zuiden, in de avondspits naar het noorden. De files worden veroorzaakt door onvoldoende capaciteit van deze weg- vakken. Dit probleem is dan ook de directe aanleiding voor het aanleggen van spitsstroken. Een spitsstrook is een vlucht strook die op drukke tijden (met name in de spits) dienst doet als tijdelijke extra rijstrook. Zonder deze aanpassing zullen de files de komende jaren verder toenemen door de groei van het autoverkeer. Uitvoeringsbesluiten Ter uitvoering van het wegaanpassingsbesluit zijn de volgende uitvoeringsbesluiten vastgesteld: - Bouwvergunningen - Sloopvergunning - Watervergunning - Ontheffing Flora- en Faunawet - Melding Boswet - Intrekkingen Wbr-vergunning Waar kunt u het wegaanpassingsbesluit en de uitvoerings besluiten inzien? Het wegaanpassingsbesluit A9 Alkmaar - Uitgeest en de bij behorende uitvoeringsbesluiten liggen tot en met 4 januari 2011 gedurende de reguliere openingstijden ter inzage op de volgende locaties: - Ministerie van Infrastructuur en Milieu, Plesmanweg 1-6, 2597 JG Den Haag; - Rijkswaterstaat Noord-Holland, Toekanweg 7, 2035 LC Haarlem; - Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Stationsplein 39,1703 WD Heerhugowaard; - Gemeente Uitgeest, Middelweg 28,1911 EG Uitgeest; - Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie, Laan van Nieuw Oost-Indië 131-133, 2593 BM Den Haag. U kunt het wegaanpassingsbesluit ook inzien op internet, www.centrumpp.nl. Hoe kunt u beroep instellen? Op grond van de Spoedwet wegverbreding en de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden die hun zienswijze al bij het ontwerpwegaanpassingsbesluit naar voren hebben gebracht, alsmede belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat zij geen ziens wijze bij het ontwerpwegaanpassingsbesluit naar voren hebben gebracht, beroep instellen tegen het wegaanpassings besluit en/of de uitvoeringsbesluiten. Dit kan tot en met 4 januari 2011 bij: Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019 2500 EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: - uw naam en adres; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - een opgave van redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat alle beroepsgronden binnen de beroeps termijn bekend moeten zijn. Het is niet toegestaan buiten de termijn nog (aanvullende) beroepsgronden aan te voeren. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigd. Voor particulieren is dit vastgesteld op 150,-en voor niet-natuurlijke personen op 298,-. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient te betalen, krijgt u, na indiening van het beroep, bericht van de griffie van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Nadere informatie Voor het aanvragen van een exemplaar van het wegaanpas singsbesluit en de uitvoeringsbesluiten of het verkrijgen van nadere informatie over de inhoud van het project, kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat, telefoon 0800 8002, of kijken op www.rijkswaterstaat.nl/a9. Voor inlichtingen over de procedure kunt u contact opnemen met het Centrum Publieksparticipatie, telefoon 070 456 87 71. Het project Ag Alkmaar-Uitgeest is onderdeel van het programma Spoedaanpak Wegen. Rijkswaterstaat pakt dertig hardnekkige knelpunten op de weg versneld aan om de doorstroming te verbeteren en de reistijd betrouwbaarder te maken. De Spoedaanpak kenmerkt zich door eenvoudige en snellere procedures, uiteraard met behoud van inspraakrecht van betrokkenen. Bij de dertig Spoedaanpakprojecten gaat vóór mei zon de schop in de grond en tien daarvan worden vóór mei zon afgerond. Inmiddels is bij 18 projecten de schop de grond in gegaan. Twee trajecten zijn al geopend. aanleg spitsstroken in beide richtingen Krommenie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20