Oratoriumkoor Heiloo Oratoriumkoor Heiloo zingt en Maartje van Weegen presenteert: Vivaldi. n fiy| ORATORIUMKOOR HEILOO Maartje van Weegen V 1 - Paul Waerts: na Bach komt Vivaldi! De Solisten van het Kinderkoor Sopraan Karin ten Cate Aad van derjagt: Nestor van de bassen. Sopraan Elise Keep. en Kinderkoor Orkest: Cappella Maria Barbara PAUL WAERTS 24 NOVEMBER 2010 UITKIJKPOST Het Oratoriumkoor Heiloo zal op vrijdag 17 december een con cert verzorgen in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Op het programma staan werken van Vivaldi en Telemann. Alle mede werkende musici presenteren zich in een afwisselend program ma, waarin zowel het orkest, de solisten, het koor en het kinder koor krijgen de gelegenheid hun kunnen te laten horen. Op vrijdag 17 december zal de bijzondere muziekavond van het Oratoriumkoor Heiloo gepresenteerd worden door niemand minder dan Maartje van Weegen. Zij werkt al bijna 40 jaar bij de publieke omroep en is in uiteenlopende rollen te zien en te horen geweest. De eerste dertien jaar bij de KRO als omroepster, presentator en quizmaster. Zij was ruim twee decennia verbonden aan de NOS. Ze werkte voor het NOS Journaal, NOS Laat, NOVA, Het Capitool en Buitenhof. Als pre sentator van NOS Actueel ver sloeg ze hoogtepunten in het koninklijk huis, zoals het hu welijk van kroonprins Willem- Alexander en prinses Maxima. Een aantal jaren geleden is ze gestopt met haar televisie werk en presenteert nu op Radio 4 het programma De Klassieken. Zij weet als geen ander in dit programma een bijzondere sfeer te creëren en in combi natie met haar deskundigheid is het een genot om hier naar te luisteren. Dat Maartje op het gebied van de klassieke muziek geen onbekende is, bewijst ze ook als voorzitter is van de vak jury tijdens het grachtenfestival Conservatoriumconcours. Wij zijn bijzonder trots dat zij ons Vivaldi concert zal presenteren. r - Paul Waerts is nu bijna 5 jaar dirigent van het Oratoriumkoor Heiloo en heeft in die periode een aantal succesvolle uitvoeringen verzorgd. Onder zijn bezielende leiding heeft het koor zich Bach eigen gemaakt en nu is Vivaldi aan de beurt. Dit Vivaldi-eoneert zal niet alleen bestaan uit koor werken, maar instrumentaal zal er heel wat te beleven zijn. Ook het kinderkoor zal door Paul gedirigeerd worden en zij voeren een prachtige cantate uit. "Lang zal ze leven in de Gloria"! Zo moet het Gloria van Vivaldi klinken: het is een feest roept onze dirigent tijdens de repetities. Dat gaat deze uitvoering ook worden, een groot muzikaal feest waarin voor alle deelnemers een rol is weggelegd. Deze bijzondere muzikale avond wordt gepresenteerd door Maartje van Weegen. Zij zal de aanwezi gen deze avond door dit muzikaal avontuur leiden en de afzonder lijke onderdelen presenteren. Repertoire: VIVALDI Het wordt "Genieten en nog eens genieten" als die prachtige barokke muziek uw oren gaat strelen en er een weldadig en virtuoos Italiaans timbre weerklinkt. Vivaldi, Vivaldi, wie houdt er nu niet van Vivaldi! Hij creëerde heerlijke en toegankelijke muziek met een rijk scala aan muzikale kleuren door solisten en diverse groepen in het orkest steeds op andere wijze te combineren. Dit concert mag u niet missen! Kaarten kunnen worden besteld via de website www. oratorium- koorheiloo.nl of telefonisch: 0226 426751. Ook kunt u in de plaat selijke boekhandel "De Schrijve rij" en Deutekom kaarten kopen. De Ter Coulsterkerk zal op vrij dagavond, 17 december 2010 dé concertzaal zijn in Heiloo waar u warm wordt onthaald en waar u op "Vivaldi" wordt getrak teerd! Meer bijzonderheden en achtergrondinformatie over dit "Vivaldi- concert" leest u op deze pagina maar eigenlijk wist u het al: 'Als het oratoriumkoor uit Heiloo o.l.v. dirigent Paul Waerts gaat optredendan wordt het GENIETEN met hoofdletters!" Noteert u de datum: Vrijdag avond, 17 december 2010. Plaats: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Het Kinderkoor heeft in ons con cert een zelfstandige rol. Zij zin gen een cantate van G.RTelemann met twee eigen jeugdige solisten. Zij stellen zich voor. Wij zijn Rivkah en Rebecca Blom, wij zijn 12 jaar en komen uit Almere. Wij zitten nu bijna 3 jaar op het Kinderkoor. We zijn bij het Kin derkoor terecht gekomen doordat onze oma een advertentie in de Uitkijkpost zag staan waarin kin deren gevraagd werden om mee te zingen in de Matthaus Passion. Wij houden van klassieke muziek. Veel kinderen vinden dat saai, maar wij vinden het prachtig. We vinden de repetities met Paul, onze dirigent, erg gezellig. We vinden hem een goede dirigent en leren veel van hem. Naast onze grootste hobby zingen houden we allebei ook nog van tekenen en wedstrijdzwemmen. De cantate van Telemann die we nu met het Kinderkoor aan het oefenen zijn, is erg mooi. We hopen dat veel mensen komen luisteren. Als soliste in ons Vivaldi-eoneert treedt op de sopraan Karin ten Cate uit ons eigen Heiloo. Zij begon haar zangcarrière in de popmuziek en maakte reeds op jonge leeftijd plaatopna mes. Vervolgens haalde zij het diploma Klassiek Zang aan het Conservatorium Alkmaar bij Maja Schermerhorn en Maria Rondèl. Daarna volgden lessen en masterelasses bij onder meer Cora Canne Meyer, Elly Aine- ling, Kurt Equiluz en Roberta Alexander. In 2005/06 maakte zij deel uit van de internationale Elite Singers Class van Cathrine Sadolin in Kopenhagen. Karin ten Cate trad in vrijwel elk Europees land op: in Praag, Madrid en het Concertgebouw zong zij de soli in Bach's Mat thaus Passion. Zij voerde het Stabat Mater van Pergolesi uit in de Serie Internationale Orkes ten in het Concertgebouw. De rol van Pamina zong zij op de Nederlandstalige Zauberflöte- opname van het bekende label Brilliant Classic en vertolkte zij in het Duits bij l'Opera d'Eté en Bourgogne in Dijon. In Zuid- Frankrijk speelde zij Miehaela in Bizets Carmen, rijdend op een wit paard. "In 2008 zong zij de vrouwelijke hoofdrol in de Westeuropese première van Qa Ira, de opera van Pink Floyd coryfee Roger Waters, die deze week weer opgevoerd werd in Rotterdam in het bijzijn van Koningin Beatrix. Deze opvoering stond in het teken van de moord op de zoon van de tenor André Post en de opbrengst was bestemd voor de Stichting TegenZinloosGeweld". Op zijn werk schrokken de col lega's zich regelmatig een hoedje als Aad van der Jagt een moppie ging zingen. Maar tijdens een eindejaarsdineetje van de school waar Aad hoofd Administratie was, ontdekte de vrouw van de di recteur het zangtalent in Aad. Zij zong indertijd bij ons koor en wist hem die avond te strikken. "En zo werd ik per 1 december '84 beta lend contributielid" Ingedeeld bij de tenoren en onder de hoede van toenmalig dirigent Piet Reuver deed Aad zijn eerste stapjes in de wereld van de koormuziek. Met het toenemen der jaren werd zijn stem wat lager en in 2000 ging hij op eigen initiatief de baspartij versterken. Nu is hij zo'n beetje de nestor van de bassen. Nadat hij in Grootebroek in het huis van zijn ouders is gaan wonen, bleef hij toch lid. De sfeer in het koor is voor hem altijd erg belangrijk geweest: "ge moedelijk en informeel, je maakt makkelijk contact"Hulppenning meester, voorzitter, administratie bijhouden en nu 'baas van de partituren'. Aad is altijd actief binnen de organisatie van het koor: "het aardige van dit koor is de betrokkenheid van veel leden. Dat diverse leden in overleg met het bestuur zelfstandig een aantal taken behartigen is tamelijk uniek". Het 5 jarenplan 'Bach in Heiloo' is een kolfje naar Aad's hand, hij is een echte baroklief- hebber. Over Vivaldi kan hij kort zijn: "barok op topniveau". Hij luistert ook wel naar popmuziek (Country en Western, BZN) maar het klassieke repertoire heeft zijn voorkeur. Wat kenmerkt dan volgens Aad die muziekwerken? "Ze blijven boeien, ook najaren, klassiek is blijvend mooi". Een andere hobby van Aad is biljar ten, hij speelt in de Westfriese oudereneompetitie. Ook hier geldt: het moet niet te vrijblijvend zijn. Je moet wel ergens naartoe willen: "anders kan je net zo goed thuisblijven". Zij heeft haar eigen leerlingenpraktijk waar zij zang en piano doceert en laat haar leerlingen regelmatig optreden tijdens leerlingenconcer ten. Ook coacht ze verscheidene leerlingen ter voorbereiding op een conservatoriumopleiding of musical-en theateropleiding. Voorverkoop: De Schrijverij, Heerenweg 199 Heiloo; Boekhandel Deutekom (winkelcentrum 't Loo) Telefonisch: 0226-426751 Via www.oratoriumkoorheiloo.nl of per email: kaartverkoop@oratoriumkoorheiloo.nl VRIJDAG, 17 DECEMBER 2010 TER COULSTERKERK Holleweg 111, HEILOO Aanvang 20.15 Zaal open 19.30 Toegangsprijs 23,— VIVALDI Elise Keep - sopraan Karin ten Cate - sopraan Barbara Erdner - viool MAGNIFICAT, rvmo LAUDA JERUSALEM, rvsos GLORIA in D, rvss9 WINTER uit: Vier Jaargetijden, RV297 Presentatie van het programma: Maartje van Weegen Algehele artistieke leiding: De sopraan Elise Keep zal in ons Vivaldi-eoneert optreden als soliste. Zij studeerde na haar Vwo-studie piano en zang aan het conservato rium in Alkmaar. Zij vervolgde haar pianostudie bij Gerard Hengeveld en zangstudie bij Sophia van Santé en Irene Maessen. Tegenwoordig wordt zij gecoacht door James MeCray en Prizrenka Petkovie MeCray. Als soliste zong zij o.a. Carmina Burana van Orff, Messiah van Handel, Gloria van Vival di, Matthaus Passion en Weihnachts- oratorium van Baeh, Stabat Mater van Pergolesi, Die Zauberflöte van Mozart. (Königin der Nacht) en werkte samen met o.a Het RBO, Barokorkest Capella Maria Barbara en leden van het Promenade Orkest.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 22