Goud en zilver voor HOS turnsters 't Vennewater badminton maakt de tussenstand op Judoka's in de prijzen Zeevogels wint met 2-0 van Egmondia SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Ben te behaalde monsterscores op brug en vloer Fabrice de Boer tweede in Duitsland Dojo t Loo neemt deel aan Open Helderse' Gaby de By was in topvorm en won al haar partijen Foresters E3 najaarskampioen sport3i TURNEN LIMMEN - Afgelopen weekend deden alle turnsters van sport vereniging TIOS mee aan de eer ste competitiewedstrijd van het seizoen. Op zaterdag was het meteen raak. Bente Knijnenberg behaalde monsterscores op brug (13.80) en vloer (13.25). Ook sprong en balk zagen er net jes uit, zodat ze met wel drie pun ten voorsprong op de nummer twee met overtuiging het goud pakte. Suzanne de Jong, die ook meedeed in deze categorie, belandde op de negende plaats. Ook Teun Rommel, Irene Molenaar, Mei-lin Bakker en Ariënne Adrichem turnden in deze BADMINTON HEILOO - Afgelopen week end was het een drukte van belang in de badmintonhal. Vijf Vennewater teams streden voor iedere punt. De helft van de competitiewedstrijden is gespeeld en de meeste teams staan er goed voor. Team 1 speelde dit weekend tegen HBV uit Hoorn. Zij wonnen met 7-1 en staan eerste in hun poule. Team 6 kwam uit tegen Weesp en had weinig moeite met de tegenstander. Het team won met 8-0 en staat met kop en schouders bovenaan in de poule. Jeugd 1 won met 7-1 en staat na deze wedstrijd vijfde. Jeugd 2 heeft een zwaar seizoen, het team verloor met 6-2 en staat onderaan, 't Vennewater 4 nam het op tegen baan. Teun eindigde als negende, Irene als twaalfde, Ariënne als 13de en Mei-lin als 16de. Mila Dekker kwam als enige voor TIOS in de tweede wedstrijd uit. Ze behaalde heel knap een zevende plaats mede door goede scores voor vloer en brug. Op zondag waren de kinderen van de vijfde divisie aan de beurt. Nina Burgering, Lisa Hoeben en Amy de Leeuw deden mee bij de jeugdmeisjes en deze groep was enorm groot. Toch wist Nina beslag te leggen op de zesde plek, mede dankzij een uitstekende vloeroefe ning (11.50). Lisa sprong wel haar arabier flikflak maar had wat proble men met de sprong waardoor ze als 19de eindigde. Amy raakte helaas Huizen. Martijn Harren en Tom Blekkenhorst haalden het eerste punt binnen met de herendubbel. De dames Laura Duin en Brenda Mannes gingen goed van start in de eerste set maar lieten het lopen in de tweede en derde set. Tom Blekkenhorst speelde een spannen de driesetter. Het uithoudingsvermogen van de tegenstander was net iets groter, met 21-15 20-22 en 20-22 ging de partij verloren. Maurice van der Mey, Laura en Brenda wisten hun enkels in twee sets te winnen. Met een 4-2 voorsprong ging het team naar de mixdubbels. Maurice en Brenda wonnen in twee sets. Bij Laura en Martijn was een derde set nodig. Deze wonnen zij met 21-13 waardoor het team met 6-2 won. Team 4 staat na deze wedstrijd eer ste in de poule. na twee toestellen geblesseerd en kon de wedstrijd niet uitturnen. Op de andere baan waren Meike Groot en Fleur Le Belle aan het strijden. De meisjes deden het uitstekend op brug en vloer. Meike haalde zelfs punten boven de 14 uit en mocht de zilveren medaille in ontvangst nemen. Fleur eindigde als zesde. Als laatste kwamen Daniëlle Dam, Lotte Koot, Han Ying Min en Iris Bruyns in actie. Voor Iris was dit de eerste wedstrijd. Na een goede koprol op de balk liet ze een fraaie brugoefe- ning zien (14.20). Bij Lotte ging het mis op de brug en zo belandde ze op de 15de plaats. Bij Daniëlle ging de brug wel goed (10.25) en ze liet ook een mooie vloeroefening zien (11.50). Ze eindigde als tiende. Han Ying scoorde het hoogst van ieder een op brug (11.20) en bijna ook op balk (11.85). Zij eindigde als zesde in het klassement. HEILOO - FYmakoshi karate ka Fabrice de Boer heeft bij het internationale toernooi om de Niederrhein Cup in het Duitse Kleve de tweede plaats behaald. In de finale verloor hij met 3-0 van een andere Nederlander, de Rotterdammer Wouter Deijl. Na zijn overwinning vorige maand in Berlijn was het zilver opnieuw een belangrijke stap op weg naar kwalificatie voor het Europees Kampioenschap junioren. Tegenstander Deijl is op dat moment te oud om daar uit te komen. Succes was er ook voor Dong Tsang met een derde plaats en een tweede plaats voor het team van FYmakoshi bestaan de uit Orsine de Boer, Ivan FYmg en Dong Tsang. JUDO HEILOO - Zaterdag 20 en zon dag 21 november namen tien judoka's van Dojo 't Loo deel aan de 'Open Helderse'. Er was een sterk deelnemersveld van 860 judoka's met naast vele nationale toppers diverse buiten landse afvaardigingen uit onder andere Denemarken, Engeland, België, Luxemburg. Zaterdag kwa men Bas de Laleijne, Romy van Diest en Bruno van Beek in actie. Bas en Romy wisten beiden één partij te winnen, maar kwamen verder niet tot scoren. Bruno won drie wedstrijden op rij in zijn poule en plaatste zich hiermee door naar de kruisfinales. In de kruisfinales verloor hij zijn eerste partij maar kwam daarna weer op stoom en kwam tot een uitstekende derde plaats in een poule van maar liefst 39 deelnemers. Op zondag kwam Thijs Lesterhuis al vroeg op de mat. Zijn eerste partij was direct een spannende maar werd helaas na de golden score op scheidsrechters- beslissing verloren, daarna volg den een winst en een verliespartij en daarmee was zijn toernooi ten einde. Maaike Stevenson en Jasmijn Lesterhuis komen uit in dezelfde gewichtsklasse. Maaike won twee wedstrijden met onder andere een overname en houdgreep, en verloor twee wedstrijden. Jasmijn verloor alleen in de twee- de ronde van de latere kampioen en kwam daarna in de verliezersronde met een aantal fraaie ippons tot een mooie derde plek. Tim van der Zwet en Lieke Kampstra kwamen helaas niet tot een winstpartij. Martin Brouwer verloor ook zijn eerste partij, won daarna met een fraaie Harai-Goshi en verloor daarna zijn derde partij met een armklem. Gaby de By was in topvorm, ze won al haar partijen met Ippon waaronder een spetterende O-Soto- Gari. Gaby werd hiermee kampi oen! Tijdens de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen won Bente Knijnenberg (liggend) overtuigend goud. Aangeleverde foto VOETBAL EGMOND - Het blijven lastige wedstrijden; spelen tegen de hekkensluiter. Zeker als die hekkensluiter ook nog eens buurman Egmondia is. Ondanks dat het spel veel te wensen overliet hield thuisclub Zeevogels de punten op sportpark Hogedijk. Nadat Egmondia in de beginfase een dot van een kans niet benutte en Zeevogels vlak voor rust, tot twee keer toe het net niet vond, stond het in de pauze nog gewoon 0-0. Na zestig minuten spelen open de Jorrit Groot de score voor de gastheren. Arno Tromp bracht met het hoofd de bal uit een hoekschop terug voor het doel waar Groot de bal binnen kon knikken; 1-0. Vijf minuten later was het weer raak. Sven Vermeeren gaf vanaf de lin kerkant een prachtige voorzet die door Jorrit Groot fraai werd afge maakt; 2-0. Egmondia had op basis van de getoonde inzet ook recht op een doelpunt. Het kwam er niet van voor de Derpers. Invaller Tom Damstra zag zijn afstandsschot, via de lat, in de handen van Zeevogels doelman Rick Klijbroek belanden. Jorrit Groot opent de score voor Zeevogels door de bal succesvol in te koppen. Foto: Monica van Hemelt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25