Jaap Limmen doet dame cadeau Teleurstelling voor trampolinespringers Jeugdleden laten zien wat ze waard zijn op springwedstrijd GTH 1 SPORT 31 Foresters E3 Najaarskampioen Schaakvereniging Vredeburg beleeft drukke schaakweek Boeiend duel tussen Jan Borst en Sandra Hollander Triffis springsters gaan zich nu voorbereiden op NK Limmen wint duel tegen Saenden Pas in de 20ste minuut kwam Limmen op een voorsprong Nieuwe nunchaku-do leraar bij Dojo t Loo UITKIJKPOST 24 NOVEMBER 2010 TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Het jeugdwereldkam pioenschap trampolinespringen is voor de Nederlandse trampo linespringers niet gegaan zoals ze voor ogen hadden tijdens de voorbereidingen. Danique Keijzer en Bo Bet van trampolinevereniging Triffis spron gen een prachtige oefening, mooi synchroon, helaas viel Bo na haar tiende sprong op de mat, wat me teen leidde tot een halve punt aftrek. Hierdoor kwamen zij slechts een tiende punt te kort voor een finaleplaats. Zij werden in de ran king negende. Pascal Wiebering vormde samen met Rornana Schuring van TV Umuiden een gelegenheidskoppel. Tijdens de training ging het goed, maar tijdens de wedstrijd belandde Pascal helaas na sprong twee op de mat. Op vrijdag sprong Pascal haar individuele wedstrijd. Tijdens deze dag ging er van alles mis. Veel blessures bij andere sporters, veel valpartijen en veel springers had den te maken met vermoeidheid. Ook Pascal had hier mee te maken. Tijdens het inspringen sprong zij met gemak haar oefening met een moeilijkheid van 13.1 uit, maar tij dens de wedstrijd kreeg zij toch te maken met tegenslag. Het rumour in de zaal, gebrek aan concentratie en vermoeidheid, resulteerde in een zeer matige oefening. Evengoed sprong zij een oefening van 10.4 uit, maar helaas belandde zij na sprong tien op de mat. Dat kostte haar haar punten en zodoende een finaleplaats. Toch kunnen Danique en Pascal terug kijken op een geweldig wereld kampioenschap en zijn zij weer een ervaring rijker. Nu kunnen zij zich in alle rust voorbereiden op de Nederlandse Kampioenschappen trampolinespringen teamwedstrij den, op 11 december in Oss. SCHAKEN LIMMEN - Voor Schaak ver eniging Vredeburg was het een drukke schaakweek met een bekerwedstrijd, een bondswed strijd voor het tweede achttal en een interne competitieron de. Op dinsdag 16 november vond het bekerduel tegen het sterke Schaakmat uit Zuid-Scharwoude plaats. De nederlagen van Ed Stolp en Bert Hollander werden gecom penseerd door goede overwinnin gen van Koen Kramer en Bob Stolp. Het 2-2 resultaat was voor Vredeburg genoeg om de volgen de ronde te bereiken, omdat bij een gelijke stand het eerste bord, waar Koen Kramer won, de door slag geeft. Het tweede achttal van Vredeburg speelde op donderdag 18 november een bondswedstrijd bij Heerhugowaard 4. Dankzij overwin ningen van Cees Dinkla, Dirk Aafjes, Jan Levering, Bert Hollander, Mare Voorwalt en Marlies Sturk en remi ses van Robert Termes en Kees Aafjes werd het een verpletterende 7-1 score. Op vrijdag 19 november werd de achtste ronde van de inter- VOETBAL LIMMEN - Limmen won zondag zeer gelukkig met twee doel punten verschil. Van Limmen- zijde was er veel op aan te mer ken. Nadat Limmen de gehele eerste helft verstek liet gaan, gaf het de tweede helft iets meer thuis. Op het sompige veld van Saenden kon het blauwAvit al bijna na zes minuten juichen. De kans werd net naast het doel van keeper Koen Seignette gekopt. Tien minuten later was het opnieuw Seignette die een lastige redding had na een vrije trap van Saenden. Pas in de 20ste minuut kwam Limmen iets beter TURNEN HEILOO - Op zondag 14 november werd de jaarlijkse springwedstrijd gehouden bij Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH). Met behulp van een minitram- poline of een springplank over kast of pegasus, op de dubbele trampoline en sprongen maken met de minitrampoline lieten zo'n 120 jeugdleden zien wat ze waard zijn aan het enthousiaste publiek. Sommige deelnemers waren pas in september met gymles begonnen maar sprongen al aardig mee. Bij de springwedstrijd is duidelijk de opbouw van de sprongen te zien. Het begint met 'eenvoudig' ophur- ken en met een mooie streksprong afspringen en kan eindigen in sal to's over pegasus of een overslag met een hele draai over de pegasus. Zowel de Streetdaneegroep als de Springgroep hebben tussendoor een demonstratie gegeven. Daarna werd de zaal omgebouwd voor de trampolinegroep. De tram polinespringers waren opgedeeld in twee groepen: beginners en gevor derden. Allen lieten keurige series sprongen zien. Na afloop gaf trainer Patrick Warmer nog een dernon- ne competitie gespeeld. De sluwe Ed Stolp verstevigde zijn leidende positie met een degelijke overwin ning op Cees Dinkla, die ditmaal niet in de gelegenheid kwam te put ten uit zijn arsenaal aan gemenig- heidjes. De 77-jarige routinier Jan Borst en het 13-jarige talent Sandra Hollander speelden een boeiend duel waarbij Borst na onnodig dameverlies toch remise afdwong met een niet meer te stoppen vrij pion over de e-lijn. Ook Ronald van der Storm en Jos Admiraal noteer den een remise, evenals Harold Ebels en Bob Stolp. In dat duel won clubkampioen Stolp een pion in het vroege middenspel, maar moest na een lelijke damezet twee pion nen inleveren en mocht van geluk spreken dat Ebels niet het juiste plan vond om de voordelige stel- in de wedstrijd. Limmen kwam op voorsprong. Het kreeg een vrije trap, welke goed op waarde werd ingeschat door Ruiter. Saenden pro beerde de buitenspelval in werking te stellen door met z'n allen naar voren te stappen, maar dit werd gezien door Ruiter. In plaats van de bal voor het doel te gooien werd de bal breed gespeeld op Gido Meijer. Meijer gaf de bal goed voor en werd door Tjeerd Kruidenberg goed van uit de draai binnengeschoten, 0-1. Het was echter een kwestie van tijd voordat Saenden de gelijkma ker zou maken. Dit gebeurde in de 49ste minuut van de eerste helft. Na een vrije trap kon Seignette nog redden, maar niemand van Limmen stratie. Duidelijk werd dat het pla fond in de gymzaal voor zijn niveau ling te verzilveren. Jaap Limmen deed in een gelijkwaardige stelling spontaan een dame cadeau aan Harry Levering. Foutje, bedankt! Ed van Duin kreeg billenkoek van de sterke Gertjan Hafkamp. Jan de Graaf en Robin Rommel voer den een wildwest-partij op, waarbij eerst Rommel een pion en een kwa liteit won door een dubbele aanval met een sterk paard maar daarna zomaar een toren teruggaf. In een remise-aehtige stand werd de vrede getekend. Niels Hageman had geen moeite met Peter van der Heijdt die een tsunami van vrijpi onnen op zich af zag komen. Mare Voorwalt liet zijn zoon Karei nog even zien wie thuis de sterkste is: hoewel Karei zich geconcentreerd verdedigde, trok zijn vader de par tij naar zich toe door paardwinst. Dirk Aafjes toonde zich in het pion- neneindspel net even handiger dan Dylan de Vries. In de langste par tij van de avond lukte het Robert Termes met de nodige moeite om de stugge Barry Blekemolen te ver slaan. In de B-groep verloor Sewints Dahi van Patrick Wempe, terwijl René Voorwalt won van Silke Ebels. René voert nu de ranglijst aan. reageerde op de rebound. Dit werd wel gedaan door Saenden, waardoor zij simpel konden binnenschieten, 1-1. Limmen bleef de onderliggen de partij, maar creëerde wel kan sen. De 2-1 was een plaatje. Veldt werd met een prachtige dieptebal van Meijer vrij gespeeld. Alleen voor de keeper faalde hij niet en schoot keurig binnen, 1-2. Het duurde tot de 90ste minuut voordat Limmen de wedstrijd in het slot gooide. Een diepe bal op J. Veldt werd door de keeper totaal verkeerd ingeschat, waardoor hij op de terugweg naar zijn doel een prachtige lob van Veldt te verduren kreeg. De bal werd door Veldt het lege doel ingeschoten en de wedstrijd was gespeeld, 1-3. te laag is, zo hoog springt hij. De foto's staan op www.gth-heiloo.nl. De sprong begint met 'eenvoudig' ophurken. Aangeleverde foto HEILOO - Vorig jaar was F1 al zeer succesvol. Nu als eerstejaars in de tweede klasse E was het even afwachten. Zonder Kenneth (naar Ajax), maar met Brooklyn (van DEM) bleek dit E3 al snel een klasse appart, en wat voor klasse. Wekelijks worden de toe schouwers getracteerd op prachtig combinatievoetbal wat in hoog tempo wordt uitgevoerd. Uiteindelijk heeft dit geresulteerd in een ongeslagen kampioenschap met een prachtig doelsaldo. In de wetenschap dat dit team nog elke week groeit onder de lei ding van Rik en Rik ('Rik in het kwadraat') gaat dit team in het voorjaar in de eerste klasse van zich laten spreken. De groeiende supporters-schare verheugt zich al op het nieuwe halve seizoen. Op de foto de toppertjes Marnix, Stef, Tim, Thijs, Skip, Jim, Brooklyn, Hidde en Daan. Aangeleverde foto HEILOO - Na meer dan 15 jaar heeft leraar Arno Kuipers afscheid genomen van Dojo 't Loo. In die tijd heeft hij met veel verve het nunchaku-do in Heiloo en omstreken op de kaart gezet. Arno heeft zelf voor een ervaren en enthousiaste opvolger gezorgd in de persoon van Kasper van Heerden. Kasper heeft inmiddels een vliegende start gemaakt. Meer informatie over deze uitdagende sport kunt u vinden op www.dojotloo. Op de foto geeft Arno onder het toeziend oog van een aantal leerlingen de nunchaku's symbolisch door aan Kasper. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 31