Het Ypeblad, wijkblad van Ypestein, stopt na ruim twintig jaar Aan alle mooie dingen komt een einde. Zo ook aan het Ypeblad het wijkblad dat diende als platform voor de in 1989 opgerichte wijkvereniging Ypesteinwaarin nieuwtjesaankondigingen en al wat leefde in de wijk Ypestein werden geplaatst. Feestmaandbijlage Anneke Nedrepelt et Mieke de Vries, jcire woordelijk voor de c het Ypeblad. vereni Taken, zoals coördi natie van de redac tie, ad ver In de loop der jaren hebben veel mensen aan het Ypeblad bijgedragen, waaronder Anneke Nederpelt en, jaren later, haar dochter Mieke. Anneke Nederpelt, Jelle de Vries en hun kinderen Mieke en Kitty behoorden in 1988 tot de pioniers van de al maar groeiende nieuwbouwwijk. Zij waren in dat jaar vanuit Blokker naar Heiloo verhuisd. Anneke en Jelle onder namen, samen met een aantal enthou siaste wijkgenoten (onder andere Allard de Graaf, Maria Dudock, Peter Kroon, Edo Postma, Ed van IJzendoorn en Pim Haanraads) het initiatief tot meer activi teiten in de wijk. Anneke: „Blokker kende al een traditie van een gezellige Konin ginnedag in het dorp en wij wilden zoiets ook voor Ypestein. Het kleinschalige buurtfeest, met spelletjes voor de kin deren, pannenkoeken eten en dergelijke, groeide vrij snel uit tot het Oranjebal. Het wij-gevoel was alom aanwezig; iedereen kende elkaar en velen hielpen mee." Uit deze groep mensen is tevens de wijkvereniging ontstaan. Met het doel informatie te verspreiden en meer ver bondenheid te creëren, werd een blaadje uitgegeven. Anneke: „In de garage van Allard stond een kopieermachine en met ons groepje zetten we hier uit losse A4tjes het eerste blad in elkaar; het O-nummer van het Ypeblad! Het tweede nummer ver scheen in kleur. Het Ypeblad was de schakel tussen de wijkvereni ging en de bewoners. Via de wijk vereniging zijn veel extra voorzieningen in de wijk tot stand gekomen." Anneke heeft aan de hand van ingezon den stukken haar bijdrage aan het Ypeblad geleverd. Het wijkblad, dat vier keer per jaar verscheen, kreeg een professio nelere aanpak en uiterlijk. Het Ypeblad groeide mee in de glorietijd van de wijk- Anneke Nedrepelt, een van de mensen van het eerste uur van de wijkvereniging Ypestein. tiewerving, financiën, vormgeving, druk en verspreiding, werden verdeeld. In 2006 werd de toen 23-jarige Mieke de Vries geïnterviewd voor het Ypeblad en werd haar interesse voor het blad gewekt, waarbij haar moeder ooit zo nauw betrokken was geweest. En net als haar moeder ging zij voor het Ypeblad schrijven. Door gebrek aan nieuwe aanwas, werd zij al snel de opvolgster van Thea van Hulst als coördinator van het wijkblad. Mieke: „Het Ypeblad was in 2006 zo goed als losgekoppeld van de wijkvereniging en was een apart orgaan geworden. Ik ging voor een verfrissende aanpak met als uitgangspunt het blad weer aan de wijkvereniging te koppelen. Toen hier de functie voor voorzitter vrij kwam, heb ik ook deze taak maar op mij genomen. In glorietijden was het Ype blad kostendekkend, mede door inkom sten uit advertentiewerving. Maar het werd steeds moeilijker om het hoofd boven water te houden. Bovendien verminderden de acti viteiten in de wijk en daarmee de input voor het Ypeblad vanuit de wijkvereniging. Dit had tot gevolg dat we steeds meer algemene items in het blad plaatsten. De redactie werd almaar kleiner door gebrek aan animo. Het voelde aan alsof ik een doodlopend pad bewandelde." Na lang overwegen zag Mieke in dat het Ypeblad geen toekomst meer had. Mieke: „De wijk is volwassen gewor den en draait goed. Ik heb mijn uiter ste best gedaan voor het voortbestaan van het blad. In mei hebben we uitein delijk de knoop doorgehakt en besloten om het blad op te heffen." Ter afsluiting verscheen in september het laatste nummer. De wijkvereniging blijft bestaan. Een kastje bij de Albert Heijn dient nog als portaal voor aankondigin gen van activiteiten. Door de recente verhuizing van Mieke naar Eindhoven zal haar inzet voor het voorzitterschap van de wijkvereniging op een lager pitje komen te staan. Mieke besluit: „Het komt erop neer, dat de wijkvereniging, het bestuur van Oranjebal en de Ypsalon weer apart van elkaar opereren. Eigenlijk net als in de beginsituatie!" UITKIJKPOST

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 38