Lidl op zondag open X Sint Radboud winnaar schoolschaken Voorleespiet in bibliotheek t\ winkelhof GEOPEND H E I L O O 3 Zondag 28 november van 12.00 tot 17.00 uur INGEZONDEN BRIEF Liefde voor de bomen Sr kA SV Oppositie heeft met veel plezier het toernooi georganiseerd Nog kaarten voor Sinterklaastoneelstuk UITKIJKPOST 24 NOVEMBER 2010 HEILOO - Wethouder Hero Veger heeft vorige week de loting verricht voor de zon dagopenstelling van supermark ten. De Lidl aan Het Hoekstuk mag als eerste in 2011 op zon dagmiddag en -avond open. De Winkeltijdenwet heeft als uitgangspunt dat winkels op de zon- en feestdagen gesloten zijn. Maar aan een supermarkt kan een ontheffing verleend worden om op zondagmiddag en -avond open te zijn. Zo'n ontheffing mag gegeven worden aan één supermarkt per 15.000 inwoners. In Heiloo kan er daarom per jaar maar één ontheffing worden vergeven. In 2009 en 2010 was de Vornar aan het Stationsplein de enige die de ontheffing aanvroeg en de Vornar heeft de onthef fing die twee jaar ook gekregen. Voor 2011 is er ontheffing aange vraagd door vier supermarkten: de Vornar (Stationsplein), de Lidl (Het De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkij kpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen met Arnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Printi* V.N,i,lh Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardig' met een waterloos drukproces Hoekstuk) en de Albert Heijn ('t Loo en Het Hoekstuk). De gemeen te heeft de aanvragers gevraagd om te kijken of zij in onderling overleg tot een oplossing konden komen. Dit is niet gelukt. De gemeente moest daarom beleid maken en dat heeft geleid tot de loting. De ande re aanvragers zijn in de volgende jaren aan de beurt. De Albert Heijn in 't Loo krijgt de zondagopenstelling in 2012. In 2013 mag de Albert Heijn aan Het Hoekstuk op zondag open en in 2014 de Vornar aan het Stationsplein. Wat een prachtige in rijmvorm geuite liefde voor bomen in de brief onder de kop Ode aan de bomen' van Marijke Bruin vorige week in deze krant. Een ontroeren de liefdesverklaring aan de bomen vanwege hun schoonheid en nut zoals zij dat ervaart bij haar dage lijkse wandeling met haar hond in het Heilooërbos. Ik voel, denk en treur met haar mee. Ook bomen zijn een balsem voor de menselijke ziel! Het bevel tot vernietiging voor een meer ruimtelijk aangezicht' van het bos komt van eigenaar Natuurmonumenten. Ik heb afge lopen vrijdag de heer Bets, hoofd afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo, gebeld. Hij zou, op mijn verzoek, op zeer korte termijn uitzoeken of de gemeente nog inspraak heeft. Wanneer de te doden bomen binnen de kom van de gemeente staan zou er wellicht een mogelijkheid zijn voor redding gezien de dan geldende Boswet. Massaal Natuurmonumenten bena deren is ook een methode om de zinloze geplande moord op gezon de bomen te voorkomen. Marijke Bruin, zeer bedankt. Willem Gomes Heiloo De St. Radboud ging er lachend met de eerste prijs vandoor! Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Donderdag 18 november was het dan zo ver, het schoolschaken voor 2010 in Heiloo. Dit keer was Springschans Oost de gast- school voor dit evenement. Van de elf scholen in Heiloo hebben er acht scholen meegedaan. Om stipt 16.00 uur kon het spel beginnen. Het kostte de scha kers en het publiek de grootste moeite om de kalmte te bewaren. Regelmatig moesten onze arbiters ingrijpen als het schaak staan niet werd opgeheven, of als er vreemde manoeuvres werden uitgehaald om HEILOO - De Sint is afgelo pen weekeinde weer gezellig in Heiloo aangekomen en heeft ook dit jaar weer de voorlees piet meegenomen. Deze knappe knecht zal zijn taaitalent in de bieb tonen. Op woensdag 1 december aan staande is het weer zo ver. Ook dit jaar komt op de laatste woens dag voor de verjaardag van Sint Nicolaas de voorleespiet naar Bibliotheek Heiloo. Deze Piet is een echte kindervriend en kan zoals zijn naam al verklapt ontzettend goed voorlezen. De voorleespiet heeft beloofd dat hij om ongeveer 16.00 uur in de bibliotheek aan de Westerweg zal zijn. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn welkom, de toegang is natuurlijk gratis. i Woensdag 1 december komt de Voorleespiet weer voorlezen in de bibliotheek. Foto: Ricardo Marcker te roeheren. Gezeten aan een tijdli miet van maar zeven minuten per persoon per partij was het een hele opgave om te winnen. Daar kwam nog eens bij dat het meerendeel nog nooit met een sehaakklok had gespeeld. Bijna het onmogelijke werd gevraagd. Maar ondanks alles was na zes ronden de eindstreep weer gehaald. Dit leverde behalve de vele rode gezichten en een oplo pende temperatuur van de span ning, ook een einduitslag op. Vooraf was er een heel systeem bedacht om de einduitslag te bepa len, dit bleek echter niet nodig. Het aantal punten van de teams was direct doorslaggevend. De Duif had dit jaar de kans om de wisselbeker definitief te ontvangen door voor de derde keer op rij te winnen. Zij kwamen echter bedrogen met een achtste plaats uit. Dat gold overi gens voor wel meer scholen die de laatste keer nog hoog eindigden. De St. Radboud ging er lachend met de eerste prijs van door. Dat was verrassend omdat zij in eerde re jaren nooit heel hoog eindigden. Maar met een toptalent van slechts 5 jaar oud op het eerste bord dat één remise speelde en de rest won, ging dit haast als vanzelf. Hij moest dat alleen wel staand doen, want hij was anders niet groot genoeg om bij de andere kant van HEILOO - Voor het Sinterklaastoneelstuk in Theater De Beun van zaterdag 27 novem ber zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij de Herna, Albert Heijn en Bruna. Er zijn twee voorstellingen, te weten om 13.30 en 15.00 uur. het bord te komen. Natuurlijk heb ben ook de andere spelers het goed gedaan. De St. Radboud kreeg wel de laatste ronde nog klop van de Elekerlye, maar dat maakte toen al niet meer uit. Tweede school werd Springschans Centrum. Dus toch nog een van de Springschans scholen in de prijzen! Derde school was de Elekerlye die zich weer knap in de kop heeft hersteld. Deze ploegen kregen elk vier medailles, zodat de overwinning nog lang zal heugen. De volledige eindstand is onderaan opgenomen. De schaakvereniging SV Oppositie heeft met veel plezier het toernooi dit jaar weer georga niseerd. Schaken is een prachtige sport en het schoolschaken is een mooie kans om je erin te verdie pen. Wie nog meer wil schaken, kan natuurlijk ook terecht bij het jeugdsehaak op vrijdagavond, van 19.30 tot 20.30 uur in het Trefpunt. Zie ook www.sv-opposi- tie.nl. De eindstand was als volgt: 1. Sint Radboud (10 uit 12 pun ten), 2. Springschans Centrum (9 uit 12 punten), 3. Elekerlye (8 uit 12 punten), 4. Meander (7 uit 12 punten), 5. Willibrord (5 uit 12 punten), 6. Springschans Oost (4 uit 12 punten), 7. Benedictus (3 uit 12 punten), 8. De Duif (2 uit 12 punten). ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3