Heilooër Michiel Wouda in Soldaat van Oranje - de musical SOLDAAT van ORANJE bijlage THEATER HANGAAR De musical Soldaat van Oranjedie op 30 oktober in aanwezigheid van Koningin Beatrix haar wereldpremière beleefde en in de media lovende recensies oogstteis voor het grote publiek de komende tijd op spectaculaire wijze te zien en vooral te beleven in De Theater Hangaar op vliegbasis Valkenburg in Katwijk. voorpremières was iedereen gespan nen want in het publiek waren kritische mensen aanwezig. De première was de eerste voorstelling waarin niets was aan gepast, zodat we allemaal heel relaxed de voorstelling ingingen. Catherine ten Bruggencate doet in de rol van Wilhel- mina een aantal komische uitspraken, waar het publiek in de try-outs hard om moest lachen. Door de aanwezigheid van Koningin Beatrix bij de première, voelde je dat het publiek iets ingetogener op deze scènes reageerde. De ontlading aan het einde van de voorstelling was daardoor waarschijnlijk des te groter; we ontvingen een zeer luid applaus!" Na de premièrevoorstelling had de hele cast de eer om de koningin te ontmoeten, zo ook Michiel. „Het was heel bijzonder, zij bewoog zich gewoon in ons midden en maakte met een aantal van ons een praatje. Ik heb haar een hand mogen geven." Inmiddels loopt de voorstelling al weer een aantal weken met veel succes en speelt Michiel zeven voorstellingen per week mee. „Het is een fantastische erva ring en ik vind het geweldig om mee te mogen doen! Voor de toekomst weet ik nog niet wat ik wil gaan doen. Het mo dellenwerk trekt mij nog steeds enorm aan, maar ook de zang- en spelkant blijft een optie. Welke kant het voor mij uiteindelijk ook op zal gaan, ik zal me er volledig voor inzetten; mijn dromen achterna!" Meer informatie over de musical Soldaat van Oranje: www.soldaatvanoranje.nl. DE MUSICAL zenuwen hem waarschijnlijk parten zouden hebben gespeeld. „Ik moest een nummer zingen voor de auditiecommis sie die met laptops achter een lange tafel zaten. Zelfs op dat moment had ik er totaal nog geen idee van dat het om zo'n grote productie ging. Halverwege het eerste refrein hadden ze genoeg gehoord, werd ik bedankt voor mijn inbreng en kon ik weer gaan." Een week later kreeg Michiel bericht, dat hij was aangenomen om in het ensem ble te spelen, waarin hij een zogeheten swingfunctie vervult. Dit houdt in dat hij een kleine vaste rol heeft en in geval van nood rollen van zes andere en sembleleden kan overnemen. „Tijdens het gesprek om het stagecontract te tekenen waarbij ik de concepttekeningen voor de musical mocht inzien, drong pas tot mij door, hoe grootschalig deze productie is." In de daaropvolgende repetitieperiode bekroop Michiel regel matig een gevoel van onzekerheid. „We repeteerden zes dagen per week. Het is geweldig leerzaam om de hoofdrolspe lers van zo dichtbij met de regisseur aan het werk te zien. Ik vroeg me in het be gin vaak af of ik wel goed genoeg was. Gaandeweg kwam ik er achter dat als ik geen commentaar kreeg, het dus goed was en kreeg ik steeds meer vertrouwen in wat ik deed." Zaterdag 30 oktober ging de musical of ficieel in première. Michiel: „De try-outs waren vanaf dag één uitverkocht, zo'n 1103 man per voorstelling. Elke try-out werd er wel iets aangepast. Tijdens de Deze speciaal voor deze musicalproduc tie tot een theater omgebouwde vlieg- tuighangaar bevindt zich op het voor malige militaire vliegveld in Katwijk. Toeschouwers worden op bijzondere wijze -middels een langzaam draaiende tribune, omringd door een indrukwek kend decor waarbij zelfs de kustlijn van Scheveningen is nagebootst- van set tot set meegenomen in het verhaal van Soldaat van Oranje, gebaseerd op het gelijknamige boek van verzetsheld Erik Hazelhoff Roelfzema. Onder regie van theater- en filmregisseur Theu Boermans vertolken Catherine ten Bruggencate (Koningin Wilhelmina), Matteo van der Grijn (Erik Hazelhoff Roelfzema) en Loes Haverkort (Charlotte) de belangrijkste hoofdrollen in de musicalproductie van producenten Fred Boot en Robin De Levita. Michiel Wouda (25 jaar) uit Heiloo is vierdejaarsstudent aan de Theaterschool in Amsterdam. Daarnaast doet hij modellenwerk en heeft hij fasionshows gelopen voor onder andere Replay, John Galliano en G-Star in Amsterdam, Parijs en New York. Michiel kreeg afgelopen maart de unieke kans auditie te doen voor Soldaat van Oranje. Eén van zijn docenten van de Theaterschool had gehoord, dat de productie op zoek was naar een lange jongen met een goede rockstem en heeft Michiel aangeraden om auditie te doen als invulling van zijn stage. Michiel: „Ik twijfelde vooraf nog of ik auditie wilde doen, of dit nu was wat ik eigenlijk wilde, mede omdat het modellenwerk zo goed liep. Uiteindelijk heb ik de knoop doorgehakt en heb ik aan de laatste auditieronde in maart meegedaan." Michiel had er geen flauw idee van dat het om zo'n grootschalige musicalproductie ging. Misschien werkte dit in zijn voordeel, omdat anders de SOLD AAT VANORAHJ8 Music*] DE MUSICAL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 44