Milieubewust wakker worden met de Wake Cup! Jozefien van Haaren (22 jaar) uit Heiloo volgt de opleiding Hotel- en Eventmanagement aan de Hogeschool Tio in Amsterdam. Zij zit in het laatste jaar en hoopt juni 2011 af te studeren. In het kader van 'Jong Ondernemen' bedacht zij met haar team een 'broeikasmok'. dbijlage Het is een mok met een zwart-wit design, waarop een globe is afgebeeld. Eenmaal gevuld met een hete vloei stof, zoals koffie of thee, verkleurt de thermische inkt van dat gedeelte, dat mogelijk onder water komt te staan wanneer mensen niet beter met het milieu omgaan. Groepsfoto van links naar rechts: Romy van Keppel, Jozefien van Haa ren, Rianne Königsmann, Lisa Favier, Alexander Tan, Daan den Hollander, Sylvia Hink, Klaas Koopman. Jozefien en haar medestudenten kregen aan het einde van vorig studiejaar de opdracht om in een paar maanden tijd een product op de markt te brengen. Dit in het kader van 'Jong Ondernemen', waarbij aspecten als planning, organi satie en teamwork aan bod komen. Ver deeld in groepjes van acht gingen ook Jozefien en haar team hiermee enthou siast aan de slag. Jozefien: „Het stond ons vrij om ieder idee uit te werken, en na een poosje brainstormen hebben we uit drie ideeën het meest haalbare gekozen; een leuke gadget met een milieubewuste invalshoek. De opleiding besteedt namelijk veel aandacht aan Maatschappelijk Verantwoord Onder nemen en bovendien komen veel van dit soort onderwerpen regelmatig in het nieuws. Ons plan voor een broeikasmok bleek echter al te bestaan. Dus hebben we een verbeterde versie bedacht." Het is een mok met een zwart-wit design ge worden, waarop een globe is afgebeeld. Eenmaal gevuld met een hete vloeistof, zoals koffie of thee, verkleurt de thermi sche inkt van dat gedeelte, dat mogelijk onder water komt te staan wan neer mensen niet beter met het milieu om gaan. Jozefien en haar team, die zich voor de gelegenheid Students Earth Support noe men, bedachten de toepasselijke naam Wake Cup! Met de slogan: „We're thinking about tomorrow, how about you? Wake Cup!" Om het project te financieren hebben de studenten een aandelenconstructie op gezet. Jozefien „We hebben ieder twintig Jozefien en haar team, die zich voor de gelegenheid Students Earth Support noemen, bedachten de toe passelijke naam Wake Cup! Natuurlijk hoopt Jozefien, die de PR en Marketing op zich heeft genomen, dat hun project een succes wordt en veel bewustzijn creëert. Begin volgend jaar wordt door de school bekend gemaakt welk team met het beste idee/product is gekomen. Jozefien: „We hebben in eerste instantie 580 Wake Cups laten maken, waarvan we al een deel heb ben verkocht. Afhankelijk van de vraag laten we er mokken bij maken. Buiten dat de Wake Cup een origineel cadeau artikel voor particulieren is, richten we ons ook op het bedrijfsleven. De Wake Cup kan bijvoorbeeld als relatiegeschenk in het kerstpakket worden opgenomen. Bij afname vanaf honderd stuks kan de Wake Cup worden voorzien van het eigen logo." Bij aankoop van de Wake Cup a 6,95 per stuk ontvangt men een brief met daarin een vijftal handige tips, komende uit de Grote 10:10 Klimaatkennis test (www. 10:10global.org) om energie te besparen. Voor meer informatie of bestel len: Jozefien van Haaren, Westerweg 140, 1852 AM Heiloo, of via www.wakecup.nl, e-mail: info@wakecup.nl. aandelen van 20,- verkocht. De aan deelhouders, grotendeels afkomstig uit de familie- of vriendenkring, krijgen na afloop hun geld terug, mits de beoogde winst gehaald wordt en dit is uiteraard onze intentie. Verder hebben we er een goed doel aan gekoppeld; Jongeren Mi lieu Actief, dé jongerenorganisatie (voor en door jongeren tussen 12 en 28 jaar) van Milieudefensie. Hieraan wordt een groot deel van de opbrengst geschonken. JMA maakt zich op een positieve en creatieve manier sterk voor een schone en duurzame wereld aan de hand van thema's als klimaatverandering, duur zame veehouderij, duurzame consumptie en dergelijke. De organisatie informeert leeftijdgenoten, het bedrijfsleven en overheden op het gebied van milieu en duurzaamheid en komt met alternatieve, duurzame ideeën." Meer informatie over JMA vindt men op www.jma.org.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 50