Stichting Abajo ontvangt bedrag van Culinair Plaza Succesvolle BROEM cursus Varilux najaarsactie bij Zonneveld Optiek Keer op Keer doet het wéér H E I L O O t) INGEZONDEN MEDEDELING Rijvaardigheidstest speciaal voor 50+ Als tegenprestatie rijdt de buurtbus door Heiloo met reclamestickers van XopX Dakgoten reinigen Basiskookcursus voor mannen Sinterklaas Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies december Visagie 50+ Thuisfit - valpreventie UITKIJKPOST 24 NOVEMBER 2010 ALKMAAR - Vrijdag heeft het organisatiecomité van het Rabobank Alkmaar Culinair Plaza 2010 namens de Junior Kamer Alkmaar de opbrengsten van het evenement overhandigd aan vertegenwoordigers van de elf geselecteerde goede doelen. Dankzij sponsoring door bedrijven en een omzetpereentage van de restaurateurs, is een bedrag gedoneerd van in totaal ruim 27.000 euro. De Junior Kamer Alkmaar heeft de opbrengs ten in de vorm van cheques uitgedeeld. De cheque voor Stichting Abajo uit Heiloo vertegenwoordigt 2.500 voor het organiseren van activiteiten voor mensen met een verstandelijke beperking, zodat zij hun sociale net werk kunnen verbeteren. Met dit geweldige bedrag kunnen ze weer hele mooie activiteiten gaan organiseren. €2~S00,00 HEILOO - Wamreer u ouder wordt gaat de kwaliteit van de ogen achter uit. Vooral het afwisselen tussen dichtbij en veraf scherp stellen kan voor mensen van 40 jaar en ouder moeilijker worden. Omdat het een langzaam proces is, hebben veel mensen echter niet in de gaten dat zij minder goed gaan zien. Klachten als hoofdpijn of geïrriteerde ogen kunnen betekenen dat u toe bent aan een (lees)bril. Een regelmatige oogmeting bij een gekwa lificeerde vakopticien is erg belangrijk om uw ogen in optimale conditie te houden. Door het laten aanmeten van de juiste kijkoplossing op maat bent u verzekerd van optimaal kijkeomfort en beter zicht. Zonneveld Optiek heeft een uitgebreid assortiment multifocale glazen in huis. Multifoeale gla zen zijn altijd prijziger dan unifoeale glazen, maar zijn daarentegen veel gemakkelijker in gebruik omdat u geen aparte leesbril nodig heeft. Varilux, het enige merk multifocale brillenglazen, biedt de beste kijkoplossingen. En aangezien elk oog uniek is, heeft Varilux voor elk type brildrager wel een passend glas. Binnen de Varilux-serie kunt u bijvoorbeeld kiezen voor Varilux Sport, Varilux Computer of de nieuwste generatie Varilux Physio 2.0. Deze zijn ook geschikt voor kleine monturen. Profiteer bij Zonneveld Optiek in het Stationscentrum in Heiloo nog tot en met 4 december van de Varilux najaarsactie met als thema 'Great Migrations' in samenwerking met National Geographic. Klanten die tijdens de actieperiode langskomen voor een oogmeting, krijgen een speciale wandkalender van Great Migrations 2011 cadeau. Wanneer u een bril met Varilux-glazen aanschaft ontvangt u zelfs een luxe editie van het fotoboek Great Migrations, met daarin unieke beelden en de verhalen achter de trektochten. HEILOO - Vrijdag 19 November heeft Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met Stichting Welzijn een BROEM cursus gegeven in het Sportcentrum Vennewater. Deze rijvaardig heidstest is speciaal voor 50+ automobilisten in Heiloo. De aftrap werd gegeven door wethouder Ouderkerken van ver keer. De cursisten rijden in eigen auto een route, een rijinstruc- teur kijkt naar het rijgedrag, en beoordeelt later in een persoonlijk gesprek de bevindingen met de automobilist. Beter in de spiegels kijken werd vaak genoemd. Daarnaast werd de ogentest en een gehoortest afgenomen, waar bij sommige ogen extra aandacht moeten krijgen. Ook was er een verkeersles, met de bearner werden diverse knelpunten in Heiloo besproken, met de nieuwe verkeersborden en regels. Daarnaast is les gegeven in 'Het Nieuwe Rijden'. De politie was aanwezig om vragen te beant woorden. De BROEM cursus had een maximaal aantal cursisten, deze gingen met een certificaat en naslagwerk zeer tevreden huis waarts. n Onder de rijvaardigheidstest viel ook een ogentest. Aangeleverde foto HEILOO - Voor de tweede keer is de Vereniging Buurtbus Heiloo blij gemaakt met een gulle gift van Kringloopwinkel Keer op Keer. De eerste keer was op 10 juni 2009; toen was het bedrag 5000. En dit jaar, op 16 november, kreeg voorzit ter John Daas een cheque ter waarde van 7500 uit handen van Mariëtte Putter, namens de Goede Doelen Werkgroep van Keer op Keer. Als tegenprestatie rijdt de buurt bus sinds juni 2009 dagelijks door Heiloo met reclamestickers van X op X én de goede doelen die zij jaarlijks finananeieel ondersteunen. John Daas vertelde na afloop, dat het bestuur van Buurtbus Heiloo enorm veel waarde hecht aan deze manier van sponsoring door Keer op Keer. Allereerst omdat X op X de buurtbus blijkbaar ook als een goed doel beschouwt en dat is volkomen terecht. „Maar wij vin den het echt fantastisch, dat wij als vrijwilligers-vereniging die in een maatschappelijke behoefte voorziet, nu juist gesteund worden door een vrijwilligers-organisatie met ook een duidelijk maatschap pelijk doel, want X op X keert dit jaar maar liefst 50.000 uit aan allerlei goede doelen. Is dat niet prachtig? En natuurlijk hopen we dat deze samenwerking en steun nog tot in lengte van jaren mag blijven bestaan." Antoinette Bontje en Mariëtte Putter zijn beiden lid van de Goede Doelen Werkgroep en vertelden dat zij de ideeën en suggesties die zij van klanten ont vangen heel zorgvuldig selecteren voor ze in het Goede Doelenboek worden genoteerd. Antoinette die het boek bijhoudt vertelde ook hoe geweldig blij verenigingen altijd weer zijn met iedere klein bedrag, zoals bijvoorbeeld met de maande lijkse Opkikker van 300,-. Het bewuste boek is trouwens voor iedereen in te zien in de Winkel van Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17. Voor meer foto's van de happening kunt u kijken op: www.buurtbusheiloo.web-log.nl steunt ook De Vereniging Buurtbus Heiloo is blij gemaakt met een gulle gift van Kringloopwinkel Keer op Keer. Aangeiverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De bladeren zijn weer van de bomen gevallen. Dit kan betekenen dat u bij veel regenval last krijgt van overstroming van uw dakgoot. Als u lid bent van WonenPlus of de Servicepas kunt u tegen een kleine vergoeding uw dakgoten laten rei nigen. Opgave voor 1 december via 5331297. Begin december zal dan uw dakgoot worden gereinigd. Op woensdag 24 november start bij het Mirakel van Bakkum, (Heereweg 36) een kookcursus voor mannen. Ook geïnteresseerde dames mogen uiteraard deelne men. De cursus start om 15.00 uur en duurt tot circa 19.00 uur. U gaat samen met de kok van het Mirakel aan de slag om met elkaar een heerlijke Hollandse maaltijd te bereiden. Hierna zult u deze met elkaar nuttigen. De prijs voor de hele cursus van vier donderdagen, inclusief eten bedraagt 100,-. Aanmelden via tel. 072-5331297. Zaterdag 2 7 november organise ren we voor opa's en oma's en hun kleinkinderen een Sinterklaasfeest in het Trefpunt. Inloop vanaf 10.00 uur, het duurt tot 11.30 uur. Dinsdag 7 december wordt van 13.30 tot 15.30 uur de maande lijkse bijeenkomst gehouden van de 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies'. Het doel van deze middagen is het ontmoeten en samenzijn van deelnemers die in een vergelijkbare situatie verkeren. Iedereen verwerkt rouw op een eigen manier. Het kan prettig zijn om hierover met elkaar in gesprek te gaan, om een luisterend oor te bieden en te ontvangen. Door deze ontmoeting en uitwisseling van herkenbare gevoelens ondervinden deelnemers steun van elkaar. Het lijkt allemaal zo normaal. Samen oud worden en genieten. Toch kan daar plotseling verandering in komen door ziekte en het over lijden van een partner. Mensen staan ineens alleen op, eten alleen en komen thuis in een leeg huis. Bij wie kan hij of zij terecht om op verhaal te komen? De groep kent geen vaste samenstelling. Er wordt gepraat over een onderwerp dat door de deelnemers zelf kan wor den ingebracht of over een bepaald thema. In deze speciale sfeervolle bijeenkomst in december zullen we met name met elkaar spreken over de 'feestdagen'. Iedereen is van harte welkom, ook als u eerst eens de sfeer wilt komen proeven. U hoeft zich hiervoor niet aan te melden. De toegang voor de inloopmid dagen bedraagt 5,- inclusief consumptie. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Annita Ruijs (ouderencoach)tele foon: 072-5331297, e-mail: oude- rencoach@welzijnheiloo.nl. Donderdag 9 december van 19.30 tot 22.00 in het Trefpunt. Voor alle 'meiden' vanaf 50 jaar die tips en trucs willen krijgen over de oudere huid. Na een gezichtsana lyse leert u wat u het beste kunt doen met uw ogen, huid en mond. We werken met professionele make-up. U kunt uw eigen make up meenemen voor een eheek-up. Docente: Armanda Hesta. Kosten: 27,50. Opgave: 072-5331297. Donderdag 27 januari tot en met 10 maart in het Open Huis van 09.30 tot 11.00 uur start Barbara Grooteman met deze cursus die bedoeld is om uzelf in conditie te houden. U leert oefeningen gericht op beweeglijkheid, kracht, coör dinatie en ontspanning. De rode draad in het programma is het voorkomen van vallen. Na afloop kunt u eventueel met behulp van een dvd thuis verder oefenen. Kosten: 32,50 voor zes lessen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7