Heiloocontact Concept-welstandsnota ter inzage vanaf 6 december 14 Meer informatie? Bel! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen DECEMBER 2011 UITKIJKPOST Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De gemeente Heiloo werkt aan de nieuwe welstandsnota 'Prachtig dorp in het groen'. Het concept van de wel standsnota ligt vanaf maandag 6 december zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij het loket Bouwen en Wonen, bij de Openbare Bibliotheek Heiloo en is ook in te zien via de website van de gemeente Heiloo. U kunt op deze conceptversie reageren door uw zienswijze in te dienen. Wij vragen uw reactie om zo samen een goede welstandsnota maken. Tot en met maandag 17 januari 2011 kan iedereen met een brief, e-mail of mondeling zijn of haar zienswijze indienen. Waarom een nieuwe welstandsnota Heiloo werkt sinds 2002 met een welstandsnota. In de prak tijk bleek dat vooral voor verbouwingen weinig aanknopings punten in de nota stonden. Daarom is Heiloo in deze nieuwe concept-nota onderverdeeld in zes soorten architectuur met criteria voor verbouwingen. Daarnaast staan in deze nieuwe versie 'sneltoetscriteria'. Aan de hand van deze sneltoets criteria kunnen we kleine, veel voorkomende verbouwingen afhandelen zonder dat een volledige welstandstoetsing nodig is. De ruimere mogelijkheden voor vergunningsvrij bouwen zijn ook verwerkt in de concept-welstandsnota. Wat is een welstandsnota Heiloo is een prachtig dorp dat we willen behouden. Tegelijkertijd willen we ook de ruimte hebben om te bouwen en te verbouwen. Als we een huis neerzetten, doen we dat misschien wel voor 100 jaar. Bouwen is daarom een verant woordelijke onderneming. Om ons te helpen het mooie Heiloo te behouden, voeren we een welstandsbeleid. Daarbij horen een welstandscommissie en een welstandsnota. In die wel standsnota staan regels en toetsingscriteria voor het bouwen, verbouwen en de architectuur. Voor wie is de welstandsnota bedoeld De welstandsnota is bedoeld voor inwoners met bouw- of verbouwplannen, de gemeente als architectuurbeleid en de welstandscommissie. Omdat de welstandsbeoordeling com plex is, vragen burgemeester en wethouders advies aan de welstandscommissie van Heiloo. Deze commissie bestaat uit deskundigen op het gebied van stedenbouw, architectuur en cultuurhistorie. De welstandscommissie kijkt bij de beoorde ling van bouwplannen naar de kwaliteit van het bouwwerk zelf en bekijkt of het bouwwerk in de omgeving past. De commis sie houdt zich bij het advies aan de regels en beoordelingscri teria die in de welstandsnota staan. Wat doen we met uw zienswijze Na de inzageperiode van zes weken beoordelen en verwer ken we alle zienswijzen. De zienswijzen betrekken we bij het voorstel over de concept-welstandsnota dat het college aan de gemeenteraad gaat uitbrengen. U kunt op drie manieren reageren op de concept-welstandsnota. U kunt een brief stu ren naar: Gemeente Heiloo, ter attentie van burgemeester en wethouders, postbus 1, 1850 AA in Heiloo. U kunt een e-mail sturen naar: info@heiloo.nl, ter attentie van burgemeester en wethouders. Of u kunt uw zienswijze mondeling indienen bij het loket Bouwen en Wonen. Planning Na verwerking van de zienswijzen gaat de nota via de formele vaststellingsprocedure eerst langs het college en dan langs de raadscommissie Openbare Ruimte. De nota wordt, volgens de planning, op 9 mei 2011 vastgesteld door de gemeenteraad. Meer informatie Voor meer informatie kunt u een e-mail sturen naar info@ heiloo.nl onder vermelding van 'vragen over welstandsnota'. Ook kunt u uw vragen stellen bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. De concept- welstandsnota kunt u voor 25,- krijgen op Cd-rom bij het Klantcontactcentrum in het gemeentehuis. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Ontvangen aanvragen om omge vingsvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ontvangen: De Houtwal 77,zaaknr. 110 14633 bouwen woning en aanleggen uitrit ontvangstdatum: 2 december 2010 Kanaalweg 80, zaaknr. 110 14701 slopen woning ontvangstdatum: 2 december 2010 Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunningen verleend: Goodeslaan 41, zaaknr. 10 13918 vergroten woning verzending: 3 december 2010 Kerkelaan 12, zaaknr. 10 14207 vergroten woning verzending: 1 december 2010 De Kistemaker 30, zaaknr. 10 14208 vergroten woning (dakopbouw) verzending: 1 december 2010 De Krommert 19, zaaknr. 10 14150 veranderen garage (garagedeur vervan gen door pui) verzending: 3 december 2010 De Stuifbergen 5, zaaknr. 10 14031 plaatsen dakkapel op het achtervlak van de woning verzending: 3 december 2010 Bezwaar Als u het niet eens bent met een besluit waartegen bezwaar kan worden aan getekend, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 11850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Beroep Een bezwaar- of beroepsschrift heeft geen schorsende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u grif fierecht verschuldigd. Afgegeven bouw- en sloopvergunning Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouw- en sloopvergunning verleend. De Laghe Weijdt 40, reg.nr. 2010/0228 vergroten woning (dakopbouw) verzending: 1 december 2010 Bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloop vergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 11850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Afgegeven bouwvergunning na ontheffing bestemmingsplan Burgemeester en wethouders hebben met toepassing van artikel 3.22 of 3.23 Wet ruimtelijke ordening de volgende bouwvergunning verleend. Groeneweg 12, reg.nr. 2009/0248 bouwen van een woning met berging verzending: 19 november 2010 Beroep Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemo tiveerd beroepschrift indienen bij de rechtbank Alkmaar, sector bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouwplan. Een beroepschrift heeft geen schor sende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een beroepschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251 1800 BG Alkmaar. Bij het indienen van een beroepschrift of het vragen om een voorlopige voorziening bent u griffierecht verschuldigd. Verleende uitritvergunningen Burgemeester en wethouders hebben vergunningen verleend voor het maken van een uitrit ten behoeve van de per celen Westerweg 46 en Molenweg 22 (verzending: 26 november 2010) en het verbreden van een uitrit ten behoeve van het perceel Tulpencroftlaan 18/20 (Verzending: 3 december 2010) Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken ligt vanaf 9 december 2010 gedurende zes weken, ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitritvergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voor ziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Als er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, ook om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251 1800 BG Alkmaar. Als u van de laatst genoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Scheffer van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon nummer 072 535 67 62. www.helloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 14