3 c' Kerstsfeer bij Onze Lieve Vrouw ter Nood 'Vrije schijf release van de band MeuG Noord-Hollands wintereireus viert 10-jarig jubileum met internationaal topprogramma PHLH H E I L O O Schaatsenrijden DEUTEKOM Corso Bioscoop The Chronicles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader (3D) BOEK VAN DE WEEK Schaatsenrijden door Marnix Koolhaas Boek van de week: door Marnix Koolhaas voor 24,95 KORTOM Kinderdisco Oosthonk NOU NOG classic rock band bij café d' Sfinx -A. èiH UITKIJKPOST DECEMBER 2010 Gerard Aberkrom, Mike de Ruiter en Eus van den Nieuwendijk van MeuG. Aangeleverde foto Edmund en Luey zijn terugge keerd naar Engeland. Samen met hun neef Eustace worden ze in een magisch schilderij getrokken, waar door ze terugkeren naar Narnia voor hun volgende fantastische avontuur. Eenmaal daar worden ze herenigd met koning Caspian aan boord van het machtige, konink lijke schip, The Dawn Treader, waar ze al gauw ontdekken dat ze in een gevaarlijke tijd zijn terecht zijn gekomen. Een onheilbrengen de mist dreigt het magische land te overheersen en het is nu hun mis sie om Narnia tegen elke prijs hier tegen te beschermen. Met de hulp van Caspian, Reepieheep en de rest van de dappere bemanning varen Lucy, Edmund en Eustace naar de eilanden in het oosten, vechten ze met slavenhandelaren, bedwingen ze hevige stormen, verslaan ze zee slangen en strijden ze tegen ande re, nieuwe gevaren die op de loer liggen. Ondanks deze gevaarlijke hindernissen blijven ze op koers in de hoop de kwaadaardige mist te vernietigen, voordat Narnia voor eeuwig is verloren. Prominent sehaatskenner Marnix Koolhaas duikt in de histo rie van één van onze meest gelief de sporten. Zowel in Nederland als tot ver over onze landgrens bezit het schaatsen een ongekend veel zijdige geschiedenis. Via een vijf tigtal rijk geïllustreerde verhalen neemt Koolhaas de lezer mee op een verrassende tocht. Verhalen over de schaatsers in de schilderij en van Jeroen Bosch en Hendriek Avereamp, over de meest afge legen ijsbaan ter wereld op het eilandje Tristan da Cunha, over een gevecht op leven en dood tus sen schaatsers en tangoliefhebbers in Argentinië, over Ard en Keessie, over liefde en dood op het ijs, over schaatsen op zondag, over Sonja Henie en nog veel meer. Een uniek boek voor iedere schaats liefhebber. De auteur schreef onder meer Oranje op olympisch ijs en De mannen van '63. Voor de NPS en VPRO maakte hij pro gramma's over onder andere de Elfstedentocht. Ook is hij schaats- bondcoach van Argentinë. HEILOO - Vanaf aanstaand weekend kan men op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo genieten van de kerstsfeer. Onze Lieve Vrouw ter Nood staat in de regio ook bekend als het Putje en is gelegen aan de Kapellaan. In het bezoekerscentrum 't Oesdom kan men gedurende de gehele kerstvakantie op speci ale dagen genieten van prach tige kerststallen. Deze kerststallen horen tot een verzameling van zeshonderd kerstgroepen, ooit in bezit van mevrouw Jos Levitus. Na haar dood zijn zij geschonken aan de Abdij van Egrnond. Vanuit de abdij worden ze nu uitgeleend aan Onze Lieve Vrouw ter Nood voor deze expositie. 'De verzameling is in liefde bijeen gebracht' schreven haar kinderen. Doordat vrienden zelfs kerstgroepen voor haar mee namen uit onder andere China en HEILOO - Het jaarlijks winter- circus in Heiloo is inmiddels een vast element tijdens de kerstva kantie. Wat in 2001 begon als een eenmalige gebeurtenis, is uitgegroeid tot een evenement dat jaarlijks door ruim tiendui zend gasten wordt bezocht. Van woensdag 22 december tot en met donderdag 30 december worden in het verwarmde tenten complex aan de Omloop in Heiloo maar liefst achttien shows gepre senteerd. Circusproducent Alex Sijm serveert in zijn piste ook dit jaar een 'maaltijd' van spanning, humor, magie en muziek, over goten met een saus van vaart en aanraakbaarheid. De betrekkelijk kleine tent (700 zitplaatsen) lijkt Peru, groeide haar verzameling uit tot een bijzonder geheel. Voor kinderen, die komen kijken, ligt er een speciale kerstfolder, waarop zij kunnen invullen wie zij zien en herkennen in de kerstgroepen, die staan uitgestald. Behalve deze kerstgroepen, vindt men allerlei religieuze arti kelen en boeken in de winkel van 't Oesdom. Het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood is een oase van rust waarin het heerlijk wan delen is. Een kaarsje opsteken bij Maria in de Genadekapel op het terrein maakt uw bezoek compleet. Openingstijden van 10.30 tot 16.30 uur. Geopend in het weekend op 3,4 en 5 december en 10,11 en 12 december. Vanaf 17 december dagelijks geopend gedurende de gehele Kerstvakantie. Natuurlijk met uitzondering van 25 decem ber en 1 januari. Contact: info@ onzelievevrouwternood.nl of 072- 5051288. wellicht een bescheiden alterna tief in vergelijking met alle grote shows die er in Nederland te zien zijn rond de feestdagen. Maar het Noord-Hollands wintereireus ont leent zijn kracht juist aan die klein schaligheid. De sfeervolle aankle ding - met rijen kerstbomen en een zee van lampjes - geeft het publiek een warm onthaal. Het creatieve team boekte - speciaal voor het tienjarig jubi leum - twee winnaars van het Internationaal Circus Festival van Monte Carlo. Zo wist de uit Letland afkomstige duivenfluis- teraar Andrejs Fjodorovs Prinses Stephanie te betoveren met zijn unieke dierenaet en de Italiaanse handstandacrobate Gina Giovannis werd op hetzelfde festival onder- HEILOO - Zaterdag 11 decem ber om 19.00 uur is de release van het debuutalbum van MeuG. De releaseparty wordt zaterdag 11 december vanaf 21.30 uur in café Odeon in Alkmaar gehou den. Het bijzondere is, dat iedereen vanaf dat moment het elf tracks tel lende album 'Two Rectifiers (And Some Goodwill)' gratis kan down loaden via www.aberkrom.nl/meug. De bandleden Gerard Aberkrom (sologitaar)Mike de Ruiter (drums) en Eus van den Nieuwendijk (slag- gitaar) hebben bewust voor deze in de muziekwereld niet gebruikelijke manier van 'Vrije Schijf' release gekozen, omdat zij de huidige trend van draagbare digitale media op een praktische manier in hun voordeel willen ombuigen. Gerard: „Veel bands nemen een cd op, waarvan bij wijze van spreken het onver kochte deel vervolgens in dozen ergens op zolder belandt. Zonde van het geld. Wij willen op deze manier onze muziek naar buiten brengen. We zien het gratis downloaden als een promotiemiddel voor onze band met als doel meer optredens! Want dat is waar het ons uiteinde lijk om gaat. De opnames hebben ons vrijwel niets gekost. Toch is het een volwaardige release, waar veel tijd en aandacht aan is besteed. De opnames zijn gemaakt in de RAW Studio in Zaandijk, de studio van Reniet Vrieze (The Pilgrims). Dit als wederdienst voor door mij eer der uitgevoerde reparaties aan zijn mengpaneel." Ondanks het korte bestaan van MeuG, nog maar ander half jaar, hebben ze relatief toch veel optredens op hun conto. Qua muziekgenre zit MeuG in de hoek scheiden met de titel 'Grande Dame du Cirque'. Dit jaar zijn beide artiesten de sterren van het Noord- Hollands Wintereireus. In de nok van de tent kan het publiek genie ten van bloedstollende acrobatiek. Het Duo Pasehenko volgende zijn opleiding aan de Staatscircusschool in de Oekraïne. Bij het Noord- Hollands Wintereireus tonen zij hun spierkracht niet alleen in de piste maar ook hoog in de lucht. Aanstormend circustalent Jasper Boleehowski brengt een wervelen de act met draaiende borden. Humor en afwisseling vormen de basis van deze jubileumproductie. Clown Dayve en Juffrouw Jannie zullen met korte en gevatte entrees het publiek vermaken en illusionist David Davidson zorgt met zijn wer- van de stevige rock. Gerard: „We hebben zelf de term rauneh roll bedacht. Ons credo 'Keep it Simple' vind je terug in onze muziek en de muziekbeleving, de naam, de web site en het artwork. Wij willen met minimale middelen maximaal effect scoren en gaan voor de kick van het live spelen. Tijdens de release party en verdere optredens vullen we graag en gratis usb-stieks, iPods of mp3-spelers van het aanwezige publiek met dit elf tracks vullende album." HEILOO - Zaterdag 11 decem ber is er weer een kinderdisco voor de jeugd van plan Oost uit groep 5 tot en met 8. Het is van 19.30 tot 21.30 uur. Entree is 2inclusief één keer dinken en ellips. Voor informatie: Margot, tel. 072-5334098. HEILOO - NOUNOG is een all round band met als specialisatie de echte roek classics. Naast klassiekers uit de jaren '60 en '70 spelen zij ook recenter werk. De band bestaat uit leadzanger Piet Kool, basgitarist Nico Apeldoorn, drummer Ger Beentjes, toetse nist Olga Beukers, slaggitarist Johan Kool en last-but-not-least 'guitarman' Frank van Iwaarden. Zondag 17.00 uur in café d'Sfinx aan de Heerenweg in het Stationscentrum. velende illusieshow voor spanning en spektakel. Eveneens spectacu lair is de zwaardbalans van Maria Bizzarro. Door deze kwaliteiten te mixen met show, dieren en spek takel ontstaat een wervelende pro ductie met tal van sferen. Voorverkoop Wie vóór 17 december reser veert via www.noordhollands- wintercircus.nl ontvangt maar liefst 2,50 korting per persoon. Tribuneplaatsen kosten 18,50 en logeplaatsen 25,- (ongeacht kind of volwassene - 0 en 1 jaar gratis). De circuskassa in Heiloo en de reserveerlijn (06 10 65 25 04) zijn vanaf zaterdag 18 december dage lijks geopend van 10.00 uur tot en met 16.00 uur. SCHAATSENRIJDEN Een cultuurgeschiedenis MARNIX KOOLHAAS Een van de kerststallen uit de verzameling van mevrouw Levitus, te zien in de Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Foto: Caroiien Breed Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15