Byzantijnse mannenkoren in Ter Coulsterkerk Kerstoptreden NoteBook Kerstconcert met kerstprojectkoor Verliespost van 12,5 miljoen pwm H E I L O O 19 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Kerstconcert in Akersloot Christmas Carols in Egmond aan den Hoef UITKIJKPOST DECEMBER 2010 Zaterdag 11 december geven twee Byzantijnse mannenkoren een éénmalig gezamenlijk Adventconcert in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 11 december om 20.00 uur geeft een tweetal beken de Byzantijnse mannenko ren een éénmalig gezamen lijk Adventconcert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Het Hoorns Byzantijns Mannenkoor dat dit jaar 25 jaar bestaat en het Utrechts Byzantijns Koor dat zijn zestigjarig jubile um viert staan onder leiding van Grigori Sarolea een expert op het gebied van Slavische kerkmuziek. Beide koren, gezamenlijk en afzon derlijk, vertolken op monastiek stijl en a eapella gezongen liederen uit de Slavische kerkelijke tradi tie en speciale kerstliederen uit Rusland en Oekraïne. Kaarten a 12,50 verkrijgbaar bij De Schrijverij te Heiloo en de VW te Alkmaar en Bergen of vanaf 19.30 uur bij de kerk. Reserveren, tel. 0229-591618 of 072-5717580. HEILOO - Ook dit jaar zal Koor NoteBook een kerstoptreden verzorgen. Geheel in NoteBookstijl gekleed en met traditionele en moderne kerstliedjes. Het koor zal naast de kerstliedjes ook enkele liedjes uit het nieuwe thema 'Hello, Goodbye', zingen. Het geheel is te beluisteren op zondag 12 december, tussen 13.00 uur en 16.00 uur bij Deka-tuin, Vennewatersweg 15 in Heiloo. Kom samen met Koor NoteBook in de kerstsfeer. AKERSLOOT - Twee Akersloter koren, Shosholoza en Phonation, geven op vrijdag 10 december hun jaarlijkse kerstconcert in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Dielofslaantje te Akersloot. Het dameskoor Shosholoza tim mert aan de weg met een reper toire van Afrikaanse liederen. Deze avond zingen zij liedjes uit hun Zulu en Swahili repertoire, afgewisseld met kerstliederen. De mannen van Phonation zor gen met hun fijne samenzang weer voor een uitgebreid, divers en kwalitatief hoogstaand pro gramma. De combinatie van deze twee koren brengen u alvast in een warme, en inspirerende kerst sfeer. Het concert begint om 20.00 uur. De deur gaat om 19.30 uur open. De toegang is gratis. EGMOND - Op 12 december is er een Christmas Carols avond in het Dorpshuis, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Onder de bezielende muzikale leiding van Chris Kooiman (van Nuts Notes) op zijn mobiele antieke piano worden oude en nieuwe Kerstliederen gezongen. Iedereen kan meezingen! Geniet van koffie, thee of fris tij dens het zingen, voor een liede- renblad wordt gezorgd. Voor de huur van de zaal wordt een toe gangsprijs van 1,- gevraagd. De avond begint om 19.00 uur en is afgelopen om 20.30 uur. Voor meer informatie kunt u mailen naar openpoort@ziggo. nl of bellen naar Peter, tel. 072- 5321266. REGIO - Evenals vorige jaren is opnieuw een kerstprojectkoor samengesteld dat in vijf repeti ties een gevarieerd en spranke lend repertoire heeft ingestu deerd. De 65 deelnemers/-sters zijn afkomstig uit ondermeer Heiloo, Limmen, Akersloot en Castrieum. Bijzonder nu is dat de meerderheid van de deelnemers ruime koorerva ring heeft, zodat ook in vijf weken tijd enkele imposante vierstem mige koorwerken in het repertoire zijn opgenomen. Naast enkele traditionele carols en lichtvoetige Amerikaanse kerstsongs worden ook ingestudeerd het beroemde Laudate Dominum van Mozart en het sfeervolle A Clare Benediction van John Rutter. Dit speciale kerst koor zal optreden tijdens een spran kelend kerstconcert op zaterdag 18 december in de Maranathakerk in Castrieum. Medewerking wordt verleend door twee professionele solisten, namelijk dwarsfluitiste Paula van Wijk en mezzosopraan Arien Blees. De organisatie is in handen van Clementine Brusehke en Ina Nieuwenhuis. Dirigent is de bekende Alkmaarse musicus Cees Brugman. Naast ruime ervaring als koordirigent heeft hij diverse orkesten geleid en hij is tevens actief als dirigent van het koor Vocal Choice uit Castrieum. De pia nobegeleiding wordt verzorgd door Gijs Braakman, muzikaal leider van het musicalkoor Take it easy uit Beverwijk en vaste begeleider van Vocal Choice. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk vanaf 19.30 uur. Aanvang concert 20.00 uur. Toegangsprijs 7,- inclusief gratis programma. Informatie of reser veren: Ina Nieuwenhuis, tel. 072- 5052537, e-mail: Nieuwenhuis. ina@gmail.com of Clementine Brusehke, 072-5052087. De deelnemers aan het kerstprojectkor zijn afkomstig uit onder meer Heiloo, Limmen, Akersloot en Castrieum. Aangeleverde foto Roelof Bos doet maandeüjks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. Het maandelijkse verslag van de raads vergadering is deze keer geschreven door oud-wethouder Juup Wuijster Door een besloten raadsvergadering vooraf over de financiële positie van Heiloo, begon de openbare raadsver gadering een half uur te laat. De voor zitter, burgemeester Romeyn, voegde enkele pas ingekomen moties toe aan de agenda. Voor de raadscommissies Maatschappelijke en Bestuurlijke zaken zijn geen kandidaten van de NCPN meer beschikbaar. Tegenvaller In de voorafgaande besloten verga dering van de raad werden de grondex ploitaties van onder andere Zuiderloo, Zandzoom,bedrijventerreinBoekelermeer en Maalwater opnieuw vastgesteld. Ook in Heiloo slaat de economische crisis toe waardoor de woningbouw en de uitgifte van bedrijfsterreinen stagneren. Omdat grondopbrengsten achterwege blijven resulteert dit in een verliespost van 12,5 miljoen euro, die meegenomen moet wor den in de forse bezuinigingen die Heiloo te wachten staan. Alleen een spoedig eco nomisch herstel waarbij geplande objec ten weer gerealiseerd gaan worden kan dit verlies beperken. De raad betreurde deze forse tegenval ler, vooral omdat het grote consequenties zal hebben voor de gemeentebegroting en dus voor de inwoners van Heiloo. Alle fracties gingen met tegenzin accoord, behalve de PvdA, die bij monde van de heer Rootjes een andere begrotingssyste matiek voorstond. OZB en tarieven zwembad Uit marktanalyse is gebleken, dat de waarde van woningen met gemid deld 3 procent is gedaald en de waarde van bedrijfspanden met 2,8 procent gemiddeld is gestegen. Om eenzelfde opbrengst te krijgen en de inflatie op te vangen zal de ozb met gemiddeld 1,5 worden verhoogd, evenals de tarieven voor het zwembad en de sporthal. De raad ging hiermee unaniem accoord, met het nadrukkelijke verzoek om via de Uitkijkpost goed aan de inwoners uit te leggen dat ondanks de waardevermin dering van woningen de tarieven iets omhoog gaan. Moties In twee moties van de NCPN uitte de heer Gomes zijn ongenoegen over vermeende schoffering door de raad. Niemand steunde de moties. Naar aanleiding van een bespreek- notitie over de geluidsoverlast van de A9 in Ypestein van de WD-fractie en een inspreker uit die wijk in de commissie Grondgebied waarin gepleit werd voor de aanleg van een geluidswal nodigden de collegepartijen in een motie het col lege uit om in overleg te treden met Rijkswaterstaat teneinde ter hoogte van geheel Heiloo op de A9 een maxi mum snelheid van 100 km/uur te hante ren, ook wamreer de aan te leggen spits- stroken in gebruik zijn. Wethouder mil- lieuzaken mevrouw Schmalschlager rea geerde positief: wat haar betrof mocht het zelfs 80 km/uur worden. Zij beloofde het motievoorstel neer te leggen bij Rijkswaterstaat, maar voegde er aan toe de kansen somber in te zien, gezien het streven naar 130 km/uur van de huidige minister. De motie werd unaniem aange nomen, met ook de steun van de WD, die het als eerste stap op de goede weg beschouwde. Bij monde van de heer Hiemstra (CDA) dienden de coalitiepartijen een motie in over de verkeerssituatie in het Stationscentrum, omdat de situatie voor al op het Stationsplein als onduidelijk en gevaarlijk ervaren wordt. Een kant en klaar plan, compleet met tekeningen om het Stationscentrum verkeersluw te maken. Het plan was tot stand gekomen na overleg met omwonenden en winke liers. Voorgesteld werd een proef van een jaar te nemen. In een eerste reactie waarschuwde de burgemeester, die het plan vandaag voor het eerst onder ogen had gekregen, dat het bij de brandweer op bezwaren stuitte. De heer Van Beek (WD) vroeg waarom het voorstel niet eerst, zoals gebruikelijk in de commissie besproken wordt zodat ook insprekers, zoals winkelend publiek en wegbrengers naar het station, hun mening kunnen geven. De indieners handhaafden hun motie, die met algemene stemmen werd aangenomen. Tot slot was er een motie van de WD om zoveel mogelijk besprekingen over de financiën en bezuinigingen in Heiloo openbaar te houden. Beslotenheid is onnodig", volgens fractievoorzitter Van Splunteren, „meedenken van inwoners kan draagvlak kweken". De burgemeester lichtte toe dat achtergrondinformatie (het verhaal achter de getallen) in besloten bijeenkomsten gegeven wordt maar dat politieke besluitvorming in de openbaar heid geschiedt. Namens het college raad de hij de motie af. Alle fracties bepleitten nadrukkelijk voor openbaarheid te zijn, maar stemden toch, met uitzondering van de WD, tegen de motie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19