Deijle Veldt Accountants Laatste boerenkoolmaaltijd van 'topkok' Gerrit Zes goede doelen in de regio blij met cheque! De wereld in 80 wijnen met Confusion Wines Artpracticum Egmond geeft theatershow Jac P Thijsse leerlingen brengen geld bijeen voor War Child REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Uylenspieghels vieren traditionele eetmiddag in Burgerij Natuurlijk wordt de boerenkool geserveerd met rookworst KORTOM Hou je van zingen? Zing dan mee! Kerstavond in Alzheimercafé Wie binnen komt lopen kan bij allerlei kramen artikelen kopen UITKIJKPOST DECEMBER 2010 UITGEEST - Wat in 2000 begon met een kantoor aan huis is uitgegroeid tot een gerenommeerd accountantskantoor. Oprichter Rob Deijle had als doel een middelgroot accountantskantoor voor ogen. „Maar dan wel een accountantskantoor waar de klant zich thuis voelt, van zzp'er tot middel grote onderneming en van maatschap tot detaillist; persoonlijk en laag drempelig." vindt Rob Deijle. De grote accountantskantoren prijzen zich met hun onpersoonlijke benadering en forse uurtarieven bij de kleine en middelgrote ondernemingen uit de markt. „Wij bewegen ons in het segment tussen de grote bureaus en de administratiekantoren. Wij hebben gecertifi ceerde accountants en belastingadviseurs en kunnen daarmee aan de kwa liteitseisen voldoen, die de gebruikers van de jaarstukken -zoals banken en Belastingdienst- van ons verwachten. Momenteel krijgen wij veel signalen dat verenigingen (bijvoorbeeld VvAA) en brancheorganisaties, met eigen accountants voor de aangesloten leden, met torenhoge facturen komen en dat kan anders." Rob Deijle en Frank Veldt komen allebei uit de school van KPMG en zijn elk ruim twintig jaar actief in de accountancy, tel. 0251- 320848, info@deijle-veldt.nl, www.deijle-veldt.nl. LIMMEN - Het eerste optreden van prins Tyl XIII met zijn raad voor het seizoen 2010-2011 is natuurlijk de eetmiddag. Op zondag 12 december verwacht prins Tyl XIII en zijn raad weer vele bezoekers van jong tot oud op deze oergezellige familie middag. Om 16.00 uur gaan de deuren open en het feest zal tot 21.00 uur duren. Helaas is het ditmaal het laat ste jaar dat 'topkok' Gerrit de heer lijke boerenkoolmaaltijd maakt voor de gasten van deze middag. Na vele jaren inzet voor de Uylenspieghels heeft hij aangegeven dat hij er mee gaat stoppen. Om dus nog één maal van deze heerlijke maaltijd te kun nen genieten is het voor de fijnproe vers uit Gorteldonk en ommelanden een goede reden om deze middag te bezoeken. Natuurlijk wordt de boe renkool geserveerd met een heer lijke rookworst. Om 17.00 uur wordt de maal tijd gestart, met als voorproevers Prins Tyl XIII en zijn raad. Voor de jongste bezoekers staan er enkele LIMMEN - Zaterdag 11 december pakken Monique van Confusion Wines en Ylenia Borsato, De Italiaanse Kok op wijn en culinair gebied flink uit in de sfeervolle Vredeburg te Limmen. Ruim tachtig wijnen uit de hele wereld zullen voor u openstaan met daarbij heerlijke vers gemaakte Italiaanse spe cialiteiten. Confusion Wines heeft een aantal wijnen van schitterende nieu we wijnhuizen geselecteerd die u kunt proeven, zoals de Bodega-Sottano uit Argentinië, de Zuid-Afrikaanse Weltevrede-Estate, de Cave-Ingersheim en de biologische Domaine-Gravade uit Frankrijk, de eveneens biologische Spaanse Mundo en de Italiaanse Veccia-Storia. Natuurlijk ontbreekt tophuis Casa Silva uit Chili niet op deze avond. Domaine du Tariquet uit Frankrijk, zal ook prominent aanwezig zijn. Dit wijnhuis wordt door liefhebbers en kenners bewierookt. Wijnjournalisten Pieter Nijdam (Telegraaf) en Harold Hamersma (Parool) hebben onlangs veel aandacht besteed aan Domaine du Tariquet. Ylenia Borsato: „Ja, ik ben familie-van! Marco Borsato heeft één neef, en dat is toevallig mijn man. Koken is mijn passie. Dat plezier in koken, en hoe weinig tijd lekker koken kost, dat is wat wij willen overbren gen aan zoveel mogelijk gepassioneerde levensgenieters. Daarom vinden wij het geweldig om op 11 december samen te werken met Confusion Wines." Voor slechts 8,50 per persoon bent u een gezellige avond uit met culinai re en vinologisehe verrassingen. Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 te Limmen. Entree 8,50. Inloopavond van 20.00 tot 23.00 uur. Reserveren: info@confusionwines.nl, tel. 06-47560721/www.confusionwines.nl. EGMOND - Zondag 28 november hield muziekdocent Michel Schutte van Artpracticum Egmond een theatershow in De Beun te Heiloo. Michel geeft al jaren les in zijn eigen privéstudio in Egmond aan Zee en de shows die hij met zijn leerlingen geeft, zijn intussen uitgegroeid tot professionele muzikale happenings. Michel laat zijn artiesten bepalen wat het repertoire zal zijn en regisseert hieruit een vlotlopende muzikale show. In de loop der jaren zijn de leerlingen gegroeid in zangkwaliteit en performance. Dit bleek duidelijk tijdens de nieuwe show die overigens niet voor een televisiepro gramma onderdeed. Door zijn ervaring bij RTL4 en optredens in alle grote theaters van Nederland weet Michel precies de juiste timing te vinden. Dit jaar werden de muzikale acts ondersteund met twee uitstekende show balletten onder andere van Monique Elgin uit Heiloo en Loedie Kalsehoven uit Castrieum. Vooral bij de ritmische stukken waren deze prachtig aan geklede danseressen een grote aanwinst. Ook een verrassend was Miehels kindershowgroep The A-team; met veel plezier en enthousiasme dansten en zongen zij zich door het programma heen. De show werd door Michel vlot aan elkaar gepraat en het publiek viel van de ene in de andere verbazing. Er heerst een hechte band tussen de artiesten en de meesten treden nu profes sioneel en solo op. „Leuk om de leerlingen te zien opgroeien", zei Michel. „Ik heb zelf geen kinderen maar op deze manier kan ik mijn talenten door geven aan de juiste mensen!" Kijk op www.muziekdocent-egmond.nl of bel 072-5063047. REGIO - Vrijdag 3 december vond de overhandiging plaats van de opbrengst van het bene fietconcert 'Heiloo doe(l)t goed' van 7 november, geor ganiseerd door Stichting Your Song Projects. Dit concert had plaats in de bom volle kapel van de GGZ ter ere van het 35 jarig jubileum van Teresa Takken. De opbrengst was maar liefst 3366 euro! Blije gezichten DUS bij alle zes vertegenwoordi gers van de goede doelen: Stichting Veldwerk, Karibu- Tanzania, Resource Link Foundation Netherlands, Stichting Filosofie en Meditatie, Platform Heiloo Wereldwijd en Stichting Your Song Projects, die ieder met een cheque van 561 euro naar huis gingen waarmee hun projecten weer een steuntje in de rug krijgen. Piet Jonker, penningmeester van Stichting Your Song Projects heeft de cheques uitgedeeld aan Fred Valkering van Stichting Veldwerk, Ans Teunissen van Karibu-Tanzania, Jan Bras van Resource Link Foundation Netherlands, Heieen Jiwa van Stichting Filosofie en Meditatie, Diny de Beijer namens Platform Heiloo Wereldwijd en Myriam de Sain van Stichting Your Song Projects. Foto: Ricardo Marcker dames van de vereniging in de bekende sehminkhoek klaar. Ze zullen zorgen dat deze kleine gas ten onherkenbaar bij hun familie aan tafel kunnen schuiven. Voor de muziek zorgt Patrick Bouquet. Tot en met vrijdag 10 december zijn kaarten te verkrijgen op de volgende voorverkoopadressen: mevrouw Baars, Burgemeester Nieuwenhuijzenstraat 97 en fami lie Burgering, Vredeburglaan 2. De kaarten kosten 7,50, op vertoon van donateurskaart 5,-. Kinderen tot en met 12 jaar eten gratis mee. Let op; betaalt u aan de deur entree, dan geldt voor het eten het principe: op is op. EGMOND - Heeft u zin om mee te zingen? Dat kan tijdens het Christmas Caroling op 12 decem ber van 19.00 tot 20.30 uur. De avond wordt begeleid door Chris Kooiman van Nuts Notes op zijn mobiele antieke piano. Geniet van een kop koffie, thee of fris tijdens het zingen en sluit de avond af met een glaasje wijn of bowl. Voor blaadjes met liederen wordt gezorgd, kosten 1,- per persoon voor de huur van de zaal. In 't Dorpshuis, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Meer info: openpoort@ziggo.nl of bel Peter, tel. 072-5321266. ALKMAAR - Op 15 decem ber zal de bijeenkomst in het Alzheimercafé in het teken staan van Kerstmis. Medewerking wordt verleend door kinderkoor Juniorpops uit Sehagen en het gospelkoor One more voice uit Heiloo. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappelijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar. Aanvang: 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop: vanaf 19.00 uur. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612 of E. Schoutsen - Bolten, tel. 072- 5334319. CASTRICUM - Kort na het sin terklaasfeest zijn de leerlingen in de eerste, tweede en derde klassen van het Jac. P. Thijsse College gaan nadenken over andere kinderen. Ze bleken er veel voor te voelen geld bijeen te brengen voor de stichting War Child. Deze organisatie zet zich wereld wijd in voor het lot van kinderen in door oorlog getroffen gebieden. Met een aantal docenten als aan jagers is het volgende programma tot stand gekomen: op vrijdag 17 december zal in het Jac P Thijsse College van 10.00 tot 11.30 uur de grote hal veranderen in een markt, de aula in een open podium en in de kunsthal zal het werk van de leerlin gen uit de eerste en tweede klas te zien zijn. Wie binnen komt lopen (geen entree) kan bij allerlei kramen arti kelen kopen die door leerlingen zijn gemaakt of bewerkt. Bovendien geven leerlingen hier ook blijk van andere talenten: het als waarzegger voorspellen van de toekomst, auto's wassen, verkopen van producten zoals taartjes en muffins, etc. De optredens in de aula staan even eens in het teken van East meets West: de brugklassen hebben Afrika als thema en de tweede klassen Amerika. Ook gaan de leerlingen samen een echte veiling verzorgen waarbij zij hun eigen kwaliteiten of talenten aanbieden als banketbak ker, hondenuitlaatservice, enzo voorts. De derde klas leerlingen gaan op deze vrijdag schaatsen voor het goede doel op ijsbaan de Meent. Ook zij kunnen aanmoedi ging gebruiken! Iedereen is welkom, de school is open voor publiek van 10.00 uur tot 11.30 uur. CHtQp CHEQUE €561,- CHEQUE €561,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25