11-Jarige karter Michael den Herder Rookie of the year in 160cc klasse Oppositie in januari naar Wijk aan Zee Redding voor dames softbal bij Double Stars SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Judoka's Dorssports behalen gele band sport 29 Bij gebrek aan kartbanen in Noordholland traint Michael in Oss Hij is negende geworden in het algemeen klassement Deelname aan het schaaktoernooi in Wijk aan Zee jaarlijks hoogtepunt Indriaas Booij terecht blij met zijn remise tegen Gerard Rump Er zijn negen kwalitatief goede speelsters beschikbaar Er is binnenkort een disco-bowlingmiddag voor de meisjes 8 DECEMBER 2010 De jonge kartrijder uit Heiloo is de afgelopen twee jaar derde en vice kampioen van Nederland geworden in de cadet 160cc rookie klassen en de caet 160cc klasse. Aangeleverde foto HEILOO - De afgelopen twee jaar is de slechts 11-jarige Michael derde en vice kampi oen van Nederland geworden in respectievelijk de cadet 160cc rookie klasse en de cadet 160cc klasse. Na een overstap van deze klasse naar een nieuwe klasse, met snel lere motoren en grotere karts, was dit jaar bedoeld als een leerjaar om te proberen een solide basis voor de volgende jaren op te bouwen. Deze klasse heet de rkl viertakt klasse en is een onder auspiciën van de KNAF georganiseerd evenement. Er hebben dit jaar in totaal 42 rijders gestreden om de titels die in dit kampioenschap te verdelen zijn. Michael is kampioen in de rookie klasse geworden, en heeft daar mee de titel Rookie of the year veroverd. Hij is negende geworden in het algemeen klassement. In de rkl rijden kinderen in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar. Helaas zijn er in Noord Holland geen bui ten kartbanen meer. De banen die voorheen in Uitgeest en Amsterdam waren hebben beide moeten wijken voor woningbouw of oprukkende industrie. Gevolg hiervan is dat de dichtstbijzijnde officiële kartbaan in Oss bij Den Bosch is, niet naast de deur dus. Dit alles maakt het dat trainen voor een goed resul taat niet altijd even makkelijk is. Het Nederlands kampioenschap moet door een gebrek aan banen in Nederland in Duitsland en België gehouden worden. HEILOO - Voor veel leden van de schaakvereniging Oppositie is deelname aan het jaarlijkse schaaktoernooi in Wijk aan Zee het absolute hoogtepunt van hun denksportbeleving. Niet zo vreemd, want het Hoogoventoernooi staat wereldwijd bekend als het interessantste en leukste schaaktoernooi. Het wordt sinds de jaren '30 steeds in januari gehouden. Nadat het in het vorige decennium werd aangeduid als Corustoernooi is het label vanaf januari 2011 Tata Steel Chess Tournament. Dit keer zullen nog veel meer Oppositie leden dan gebruikelijk deelnemen, de meesten aan de tienkampen. De onderlinge competitie is tevens een prima gelegenheid voor de optimale voorbereiding op het Tatatoernooi. In de elfde competitieronde die op 30 november werd gespeeld vielen nogal wat remises te noteren. Johan van der Wal en Timardi Verhoeff zijn inmiddels zeer bedreven in het delen van het punt met hun tegen stander. Timardi bereikte het halve resultaat al zeven maal, en Johan zelfs acht maal. Indriaas Booij was terecht blij met zijn remise tegen Gerard Rump, hij heeft dan ook al meer punten vergaard dan in het hele vorige seizoen. Albert Bouma ver stevigde zijn positie in de top van de ranglijst door te winnen van André van der Ark. André had een licht stuk verloren tegen een pion, spartelde nog een tijdje tegen, maar de slachtbank bleek onafwendbaar. Bob Bosnia had in zijn partij tegen Bouke Woudstra een wending over het hoofd gezien en werd bekwaam opgeknoopt. Het onderlinge duel van de generatiegenoten Arie Roozing en Harry de Jager werd beslecht in het voordeel van laatst genoemde. Toen de meeste partijen waren beslist waren Jan Jonkheer en Herman Maas nog volop verstrikt in de apotheose van hun treffen dat al vanaf de opening ongebruikelijk en spectaculair was verlopen. Beide spelers waren op één helft van het bord met een pionnenmaeht op mars naar de vijandelijke koning. Bij elke zet waren er door de com battanten en hun toeschouwende clubgenoten reeksen opties door te rekenen. Uiteindelijk won Jan met een trucje een stuk en daarmee de partij. Deze drie speelsters van het dames-1 team van Double Stars zijn blij dat de toekomst van hun team veilig is gesteld. Aangeleverde foto SOFTBAL HEILOO - Daar waar er ruim een maand geleden nog de noodklok werd geluid voor het dames- en meisjes softbal bij de Heilooër honk- en softbalver- eniging, is er nu goed nieuws te melden. Het dames softbal heeft na veel inspanningen toch weer een toe komst bij Double Stars. Voor Damesl zijn er nu negen kwalitatief goede speelsters beschikbaar, ter wijl er in het seizoen 2011 ook een tweede dames softbalteam aan de competitie gaat deelnemen. Daarin zitten voldoende speelsters, die indien nodig, het niveau hebben om bij het eerste team in te vallen. De speelsters van Dames- zijn inmid dels fanatiek aan het trainen in en rond de multifunctionele Grand Slam kantine van Double Stars. De conditie en de techniek van het 'slaan' staan twee avonden per week op het programma. Zij gaan onder leiding van de ambitieuze ervaren Heilooënaar Bram van der Laan proberen in de tweede klasse te komen. Er ligt bij de softbalbond reeds een verzoek om een vrijko mende plek in die klasse op te vul len. Mocht dat toch echt niet tot de mogelijkheden behoren, dan gaat het team honderd procent voor pro motie middels het behalen van het kampioenschap in de derde klasse. Ondertussen is er bij Double Stars Heiloo nog veel werk te verrichten om ook het meisjes softbal in de lucht te houden. Er is binnenkort een disco- bowlingmiddag waar nieuwe meis jes kennis komen maken met het groepje speelsters, dat overgeble ven is. Verder is er op woensdag middag 29 december een beeball en softbal wijkentoernooi in sporthal 't Vennewater. Dat staat open voor alle jongens en meisjes van circa 6 tot en met 14 jaar uit Heiloo en omgeving. En in de eerste week van januari 2011 beginnen de open zaal trainingen voor de softbal pupillen en adspiranten, waarop een tijdje gratis uitgeprobeerd kan worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 27