Veel diploma's bij zwembad Loos Spannende derby Foresters-HSV op zondag Judoka's Judo Dorssports halen gele band SPORT 29 UITSLAGEN KORTOM Trias-atlete wint op de vier kilometer Keezavond in het Oosthonk Amak wandelt Jongste turnsters GTH presteren uitstekend UITKIJKPOST DECEMBER 2010 Foresters middenvelder Tjeerd Meijer (links) en HSV-verdediger Benno Kaandorp schatten ieder de kans op een overwinning voor de eigen club hoog in. Foto's: Ricardo Marcker VOETBAL HEILOO - Als de weersomstan digheden het toelaten wordt zondag 12 december de span nende derby Foresters tegen HSV gespeeld. Aanvang 14.00 uur. Beide Heilooër ploegen zijn vorig seizoen gepromoveerd en komen nu uit in de tweede klasse. Een treffen tussen beide is elke keer weer een bijzondere gebeur tenis, maar deze keer staan er bij beide ploegen ook andere belangen op het spel. Foresters wil graag uit de gevarenzone komen en een over winning op HSV zou hen daarbij flink op weg helpen. En HSV, dat redelijk veilig in de middenmoot meedraait, wil graag hogerop. Het team van Foresters, waar de plaatsen van routiniers als Dijkhuis en Brink zijn ingenomen door jonge spelers, moest aan het begin van de competitie fysiek wennen aan het snelle tempo. Ook bij het verras send goed presenterende HSV ligt de gemiddelde leeftijd niet zo hoog, maar het speelt in dezelfde samen stelling als vorig seizoen en heeft daardoor misschien iets meer rou tine in huis. HSV verdediger Benno Kaandorp (24 jaar) en Foresters middenvelder Tjeerd Meijer (21 jaar) schatten ieder de kans op een overwinning hoog in, zij het uiter aard vanuit een heel verschillende invalshoek. Meijer over Foresters: „We zijn de competitie niet sterk begonnen, waren op zoek naar het juiste spel, maar gaandeweg zijn we sterker geworden. De recente over winning op de nummer drie toont aan dat we deze lijn kunnen door trekken en dat we steeds beter gaan spelen. Als wij van HSV winnen, zijn we enigszins uit de gevarenzone." Kaandorp ziet juist HSV als kans hebber voor de winst. „Ons team is onder trainer Edwin Veenstra gegroeid. Hij heeft een duidelijke visie, onder andere over het creëren van kansen en we hebben vaak het geluk mee, dat we daaruit scoren. We zijn dit seizoen sterk begonnen maar het keerpunt lag in de wed strijd tegen De Dijk. Winst zou HSV de eerste periodetitel opleveren, helaas is dit mislukt. Daarna heb ben we wel goed gespeeld, maar heeft het niet veel punten opgele verd. Winst op Foresters is voor ons belangrijk voor aansluiting bij de bovenlaag." Beide spelers kijken uit naar de aanstaande derby, waar vrienden in het dagelijks leven in het veld tegen over elkaar staan en erop gebrand zijn om te winnen. Kaandorp: „Het is altijd leuk om voor veel publiek te spelen. Zowel Foresters als HSV gaan voor de winst. Daarna zijn we weer gewoon vrienden en drinken samen een biertje!" ZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 27 novem ber was er een uitgebreid exa men van Zwembad Loos in de Witte Brug. De kandidaten voor het A-, B- en C-diploma beten de spits af. Eerst met extra kleding aan, vervolgens de verplichte banen en vaardigheden. Daarna kwamen de leerlingen voor Zwaardvis en Dolfijn in actie. Het Dolfijn diploma is een overlevingsdiploma waarbij de leer lingen onder andere moeten zwem men met laarzen en een regenpak aan. Daarnaast moeten ze zich red den onder een omgeslagen boot vandaan. Bij het techniek diploma Zwaardvis laten de leerlingen ver schillende mooie zwemslagen en keerpunten zien hier dwingt de Vlinderslag altijd weer veel respect af. Een week eerder kwamen de leerlingen voor het snorkelexamen van de N.O.B. al in actie. Ook hier werden alle verschillende onderde len variërend van een bril leegbla- 11 JUDO HEILOO - Afgelopen zondag waren de halfjaarlijkse band examens bij Judo Dorssports. In de lessen voor het examen is er extra aandacht besteed aan het bandexamen. De judoka's konden dus zonder zorgen bandexamen gaan doen voor gele band. De judoka's demon streerden verschillende worpen zoals de O-Soto-Gari (beenworp), Ippon-Seoi-Nage (schouderworp) Op de grond werden judoka's van uit verschillende posities omgekan teld en vervolgens in een houdgreep gepakt. De judoka's lieten allemaal een spetterend examen zien, waar- Schaakvereniging Oppositie HEILOO - Uitslagen van de elfde ronde van de interne competitie: Bouma-Van der Arki-o; Van Etten-Van der Werff remi se; Bosma-Woudstra o-i; Verhoeff-Vonk remise; Sauer-Jongkind o-i; Smith-Van der Wai remise; Heeringa-Kerst remise; Jonkheer-Maasï-o; Limmen-Smoor ï-o; Roozing-De Jager o-i; Rump-Booij remise. Damclub De Broeikas AKERSLOOT - Standen interne competitie per 29 november: R. Veenstra 8-20, M. Kerssens 10-21, W. Broersen 8-17, R. van Bohemen 8-18, E. Hoikamp 6-14, S. van Geideren 9-18, A. Roemeiing 6-13, C. van Diepen 10-16, M. Twaaifhoven 8-10, P. de Bruin 10-14, G. Oud 7-7, P. van Diepen 9-12, R. Hoikamp 4-6, G. Berkhout 6-10, zen tot onderwater een platte knoop maken keurig uitgevoerd. Zondag 21 november mochten onze jong ste leerlingen in eigen bad examen doen voor het Teddybeer diploma. Zij lieten zien dat ze al heel veel dur ven en vooral plezier hebben in het water. Iedereen is dan ook heel ver diend met een mooi diploma naar huis gegaan. De geslaagden zijn: Diploma A: Sierra Baart, Bram Bakker, Tom Bras, Thomas Dunselman, Lize van Duuren, Enhtulga Gantomor, Roy Glorie, Eva Hoebe, Koen Idema, Zenna Komen, Mees Konings, Bente Madderom, Solana di Mattia, Myrthe van der Werf, Rick Zonneveld. Diploma B: Aépril Ariëns, Lilian Bakker, Jip Bende, Mees van der Berg, Rebekka Biesbroek, Spike Boersen, Jesse de Brouwer, Wouter Craamer, Madou Duijvestein, Laurens Dulmers, Daron Erfmann, Joep Haanen, Niels Hartjes, Chloë Henselmans, Maud Lambriks, Jens Moes, Sofie Nes, Tilly Neve, Lieke Scheepstra, Kjeld Tervoort, Siern van der Vlies. door Sander en Wesley niks anders konden dan aan alle judoka's de hogere band uitreiken. Trainer Sander Groefsema: „Je ziet dat de judoka's de basisvaardigheden van het judo hebben geleerd. Ze kunnen allemaal valbreken en gecontroleerd de ander werpen en op verschil lende manier iemand in een houd greep pakken. De gele band is de opstap richting meer! Allemaal van harte gefeliciteerd!" Geslaagd voor gele band zijn: Jelle Koenders, Paul Backs, Tim Veldhuizen, Paul Backs, Youri de Raadt, Jens Rozenbroek, Xander Sehoemaker, Jari Legdeur, Levi Legdeur, Bram Brantjes, Tim Veldhuizen, Raymond Gaarthuis, Nick Hollenberg, Jan Hollenberg. J. van Dijk 5-6, B. Bikkel 6-9, J. van der Geest 7-6, W. Laan 8-9, L. Ridder 9-4, 0. Wever 8-8, G.J. Zonneveld 8-3, B. Pragt 9-5, P. Bart 8-3. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maanddag 6 december gespeelde wedsrtijden zijn ais voigt: A-iijn 1. de Bruyckère - Stark 64.2, 2. fam. v. Diepen 60.4, 3. Uiji - v.d. Kiis 55.4,4. Dijkema - v. Heivoort 50.0; B-iijn 1. Sanders - Hekker 59.0, 2. v. Baar - Haan 58.7, 3. Heusy - Schoonemeijer 56.6,4. fam. Kuyt 55.6; C-iijn 1. Schmidt - Schuijt 67.7, 2. v. Duijn - Kaashoek 61.5, 3. Kuiper - Witting 58.7,4. fam. Keesen 55.2. Heilooër Bridge Club HEILOO- Donderdagavond: A-lijn: 1. Schreiber - Van derViies 59,38; 2. Diploma C: Sophie Aaftink, Dana Valkering, Bor Voet, Marijn de Wit, Matthe Zaffora. Zwaardvis Brons: Owain Boyd, Annika Brink, Willem van Diernen, Jette Hartman, Lysanne Hollenberg, Didonne Munsterman, Flerke Kooien, Caya van der Sluis. Zwaardvis Zilver: Sander Schaap, Caya van der Sluis. Zwaardvis Goud: Nadeehe van Alphen, Anna Hartman. Dolfijn Brons: Eilish Sehoemaker, Jennifer de Vries. Dolfijn Goud: Tabitha van Alphen, Brent van Leeuwen, Eke van Leeuwen, Anna Verkuijl. N.O.B.A: Sinea van der Vlies, Tonny Vlug. N.O.B.B: Vincent Koot, Tolis Deliangelos, Riehannel Wesker, Jurre van Tiel. N.O.B.C: Lente Blok, Laurens de Boer, Iris de Boer. Teddybeer: Corijn Zegwaard, Sven Tromp, Ties Kraakman, Wessel de Haan, Maud Admiraal, Pascal Metselaar, Jesse Elzenga, Daphne van Velzen, Lex Gast, Per Peters, Indra Ikel, Anouk Lammers, Sophie Ligteringen, Max Theewen, Eline Biesbroek, Tim Kuiper. HEILOO - Onder loodzware omstandigheden heeft Trias atlete Roanne Bruin in Castrieum de vier kilometer bij de dames gewonnen. Direct na de start nam Roanne de kop om deze niet meer af te staan. Clubgenote Eileen Groenland liep zich opnieuw in de prijzen: de 16,1 kilometer ein digde zij als derde in een tijd van 1.13.59 minuten. HEILOO - Vrijdag 17 december houdt wijkvereniging Plan Oost weer een keeztoernooi, waarbij iedereen met interesse in het Keezen welkom is. Inschrijven kan tot en met donderdag 16 december op keezen-oost- honk@hotmail.com of per tel. 06-13420642 of 06-55347071. Inschrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur aan de Oostkanter 14a te Heiloo. AKERSLOOT - Donderdag 9 december is er een doordeweekse wandeling door Noordholland. Zondag 11 december wandelt WSV LEO in Leiden over een lente van 15 kilometer. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel 0251-315137 of Tini Krom, tel. 0251-312815. Hendrikse - Bes 56,25; 3. Leering - Turk 51,04. B-iijn: 1. Huting- Klerk65,26; 2. Haan - Van Loon 57,07; 3. fam. Van der Steen 54,35. C-iijn: 1. Fioris - Wijnbeek 65,97; 2. fam. Van Wiechen 55,56; 3. fam. Rutjes 53,47. D-iijn: 1. Evers - Lampe 57,29; 2. fam. Soeters 56,77; 3. Van Diest -Poidermans 56,25. Dinsdagavond: A-iijn: 1. J. en R. Huting 58,75; 2. Brokx - Hendrikse 57,50; 3. Oosterwijk - Warmenhoven 56,67. B-iijn: 1. Graas - Van Leijden 60,94; 2. Van Diest - Gias 59.38; 3- Niele - Voskuil. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO- De uitslagen van 1 december zijn ais voigt: A-Lijn: 1. Hommes - van Toornburg 65,28; 2. Stark-van der Kiis 55,56. B-Lijn: 1. Bennen - Eisen 70,83; 2. Biankendaai - Baten 57,29. C-Lijn: 1. Kuit - Berkhout 71,88; 2. Piet - Steur 56,25. HEILOO - Zaterdag 27 november kwamen drie turnsters van GTH in actie op de eerste pre- instap wedstrijd vierde divisie te Broek op Langedijk. Het was de beurt aan Sjoukje Pel, Silke Dekker en Annabel Jonkhart. Voor Annabel was het de eerste wedstrijd bij de selectie. De meisjes begonnen goed op sprong, daarna ging de wedstrijd verder op brug. Silke turnde hier een keurige oefe ning; 11.70. Op de balk was het spannend, bij sommige een klein foutje (val), maar toch mooie cijfers; Annabel kreeg een 11.20. De wedstrijd werd door alle drie keurig afgesloten op vloer, Sjoukje behaalde hier het hoogste cijfer: 13.30 uur! Het was een spannende wedstrijd, uiteindelijk werd Annabel negende, Silke achtste en Sjoukje mocht met een puntentotaal van 49.85 het zil ver in ontvangst nemen! Alle drie de meisjes kunnen terugkijken op een goede eerste wedstrijd van dit seizoen. Voor de uitslagen kunt U kijken op WWW.gth-heiloo.nl. Aangeleverde foto Deze judoka's van Judo Dorssports zijn allemaal geslaagd voor de gele band. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 29