CB Klokkenmaker Bob Copini Grote belangstelling voor herontwikkeling campings Heiloo Bekogeling spelersbus FC Twente in opsporingsprogramma Ter Plaatse 221 versierde gevulde schoenendozen opweg naar kinderen in Moldavië Deijle Veldt Accountants H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Uw jaarrekeningen, advisering en fiscale aangiften helder en in prettige handen? Bij Deijle Veldt werken professionals die uw bedrijf door en door kennen. Door regelmatig contact en hun persoonlijke benadering bent goed op de hoogte van uw financiële situatie. Zo kunt u de juiste beslissingen nemen. Vraag nu offerte aan of kom langs voor een vrijblijvend gesprek Ook genoeg van die torenhoge facturen van de grote accountantskantoren? Ruim 250 geïnteresseerden aanwezig op informatieavond Het komende halfjaar wordt gestart met het stedenbouwkundig plan Persoonlijk en laagdrempelig voor het midden- en kleinbedrijf Ook voor artsen en specialisten (maatschappen) UITKIJKPOST DECEMBER 2010 COLLEGE BELASTINGADVISEURS In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kerkweg 30 (winkel en atelier achter het woonhuis) Limmen, tel. 072-5054377. LIMMEN - Het oude ambacht is hem met de paplepel ingegoten, daar hij uit een familie stamt waar het vak goudsmid, juwelier en klokken maker reeds gedurende twee eeuwen van generatie op generatie wordt overgedragen. Al op zijn twaalfde keek Bob Copini nieuwsgierig het werk van zijn vader af. Spelenderwijs werd hij aan de werkbank in het atelier door zijn vader ingewijd in de mystieke wereld van precieze tijds aanduiding, waar grote- tot minuscule radertjes en veertjes een hoofd rol spelen in het mechanisme van een klok of horloge. Copini trad in het voetspoor van zijn voorouders en volgde in Amsterdam de oplei ding voor goudsmid en uurwerktechniek voor klokken en horloges. Met het behaalde meesterteken voor goudsmid op zak belandde hij via een kortstondig dienstverband in een slavenarmbandfabriek uiteindelijk bij diamantair Moppes in Amsterdam, waar hij zes jaar lang sieraden voor dit bedrijf maakte. Copini: „Het beroep goudsmid is echter zeer econo misch gevoelig. Toen mijn baan bij Moppes ophield, ben ik in diverse andere bedrijfstakken werkzaam geweest. Maar de droom van een eigen bedrijfje bleef kriebelen." In 2000 maakte Copini de grote stap en begon in navolging van zijn vader voor zichzelf als klokken- en horlogemaker; eerst op zolder thuis in Akersloot, maar wegens ruimtegebrek verhuis de hij vier jaar geleden naar Limmen, waar hij in de achtertuin aan de Kerkweg een atelier annex verkoopruimte aan huis heeft ingericht. Want naast reparatie en onderhoud heeft Copini ook klokken en horloges in de verkoop, zowel nieuw als tweedehands. Het winkeltje hangt boorde vol klokken, van oude, antieke en zelfs zeldzame tot moderne klokken, waarover hij uitgebreid en gepassioneerd kan vertellen. Bijvoorbeeld over de verschillende soorten, zoals Franse pendules en Friese staart- en stoelklokken en waarom ze ooit in de zo voor hun kenmerkende vorm gemaakt zijn. En over de werking van de verschillende mechanismen van uurwerken. „Ieder uurwerk heeft onderhoud nodig om gelijk te blij ven lopen. Door slijtage van de onderdelen kan een klok voor of achter gaan lopen. De grote verscheidenheid in typen uurwerken verlangt dat je als klokkenmaker heel veelzijdig moet zijn." Het repareren van gou den sieraden is Copini, naast zijn werk als klokkenmaker, blijven doen. Uit het aanbod in horloges blijkt Copini's voorkeur voor merken die hoogwaardige kwaliteit tegen betaalbare prijzen leveren. Zo zijn de hor loges van Altanus Genève van een iets duurdere prijsklasse, maar daar staat Italiaans topdesign onder Zwitsers toezicht tegenover. Ook de professionele en toch zeer betaalbare duikhorloges van Immesion zijn prachtig vormgegeven. Op alle horlogemerken wordt twee jaar fabrieks garantie gegeven en ook op reparaties van klokken geeft Copini garan tie. Bij reparatie wordt vooraf een prijsopgave gemaakt. Het atelier annex winkel is dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag tot 16.00 uur. Men kan ook op afspraak langskomen. HEILOO - Op maandag 29 november organiseerde Bouwfonds Ontwikkeling een informatieavond over de her ontwikkeling van de terreinen van Camping Heiloo en Camping Klein Varnebroek. De bijeen komst werd druk bezocht. De campings blijven tot en met zomerseizoen 2011 in bedrijf. De gemeente wenst een gemengde wijk met ruimte voor verschillende doel groepen. Er waren vooral senioren geïnteresseerd in de woningen. In de nieuwe plannen worden onge veer 220 woningen gerealiseerd, met een bebouwing van maximaal drie woonlagen. Het komende half jaar wordt gestart met het steden bouwkundig plan. Belangstellenden kunnen hier over meepraten in een klankbord groep onder leiding van de gemeen te Heiloo. Naar verwachting komt de klankbordgroep vier keer bij elkaar. Daarnaast wil Bouwfonds Ontwikkeling met een marktgroep zicht krijgen op de woonwensen van potentiële kopers. De aanwe zigheid van een zorgeomponent is voor de gemeente essentieel. Naast een zorgsteunpunt worden er der tig woonzorgservice-units gereali seerd. In het plan worden voorzienin gen opgenomen die het mogelijk maken dat bewoners tot een hogere leeftijd zelfstandig in hun woning kunnen blijven wonen. REGIO - Het opsporingspro gramma Ter Plaatse van RTV- NH besteedt vanavond aan dacht aan de bekogeling van de spelersbus van FC Twente op dinsdag 13 april. Rond 18.40 uur werd de bus bij het viaduct op de randweg N242/ N9 tussen de afslagen Egrnond en Heiloo door vier a vijf mannen bekogeld met stenen. De bus met de spelers was op weg naar het AZ-stadion, waar om 20.00 uur de wedstrijd AZ-FC Twente werd gespeeld. De voetbalcompetitie bevond zich op dat moment in een cruciale fase voor het landskampi oenschap. Meerdere supporters clubs kunnen er belang bij hebben gehad de competitie te ontregelen. De bus liep flinke schade op door de bekogeling. Met name een zij raam, waar ten tijde van de rit spe lers achter zaten, raakte bescha digd. De politie doet nog onderzoek naar de bekogeling omdat zij denkt de zaak succesvol af te kunnen ronden. Ter Plaatse wordt woens dag 8 december uitgezonden vanaf 17.20 uur en wordt daarna elk uur herhaald. De herhaling volgt op donderdag 9 december. HEILOO - Ruim een maand geleden werd in de Uitkijkpost melding gemaakt van de start van de schoenendoosactie van de Wilibrorduskerk. Ondertussen is er hard gewerkt door kinderen, ouders en grootou ders om een doos mooi te versie ren, maar nog meer om de doos te voorzien van schoolmateriaal, toi letartikelen en wat speelgoed. De werkgroep familievieringen van de Willibrorduskerk mag niet klagen. 221 versierde schoenen dozen zijn ingeleverd en zaterdag 27 november met een busje naar de verzamelplaats in Dodewaard gebracht. De werkgroep mag niet klagen, maar zeker de kinderen niet die verrast worden met zo'n doos. Dit jaar gaan de dozen van Heiloo naar Moldavië, één van de armste landen van Europa Dat er veel belangstelling is door gemotiveerde kinderen en ouderen, blijkt wel aan het aantal dozen, het grootste aantal sinds jaren. Het kleinschalige project is meer dan geslaagd! Jaarrekeningen Fiscale aangiften Administratieve dienstverlening Fiscale- en bedrijfseconomische adviezen Bedrijfswaardering en overnamebegeleiding Middelweg 68, 1911 EH Uitgeest Telefoon 0251 - 320 848 Telefax 0251 - 321 558 Website www.deijle-veldt.nl E-mail info@deijle-veldt.nl AA-ACC0UNTANT Lid NOvAA

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5