Kees Burger zou zo weer gaan Rachel Bakker erkend gastouder bij Humanitas Kerstmarkt in het Stationscentrum Resorce Link Foundation blijft scholen in Ghana helpen H E I L O O Kinderen liggen op de grond, in het stof, te schrijven en te lezen Klaverjassen, bridgen Kerstbrunch Gezelschapsbank Smokey Eyes - Zelf opmaken 50+ Sprookjes Gezond afvallen senioren Wereldgodsdiensten: Christendom en Islam Thuisfit - valpreventie UITKIJKPOST DECEMBER 2010 HEILOO - Rachel Bakker uit Heiloo is erkend gastouder bij Gastouderopvang Humanitas. Zij kan het bord 'Erkend Gastouder' naast haar voordeur hangen. Rachel verzorgt met veel enthousiasme de kinder opvang voor diverse gezinnen via Gastouderopvang Humanitas. Op dit moment biedt zij een kleinschalige en vertrouwde opvangomgeving voor Samuel en Naomi, een tweeling van 3,5 jaar. Sinds 1 januari 2011 moeten gastouders voldoen aan nieuwe deskundigheidseisen. Zo dient iedereen in het bezit zijn van een diploma MBO-2 Helpende Welzijn Helpende Zorg en Welzijn of een gelijkwaardig diploma. Gastouders die geen gelijkwaar dige opleiding gevolgd hebben, kunnen via Gastouderopvang Humanitas een EVC-traject volgen. Gastouderopvang Humanitas hecht veel waarde aan professionele gastouderopvang en wil dat ook uitstralen. Daarom werden er bordjes ontworpen met de tekst 'Erkend Gastouder'. Rachel vindt de erkenning een kroon op haar dankbare werk. Gastouderopvang Humanitas werkt landelijk, is onderdeel van Kinderopvang Humanitas en verleent gastouderopvang voor kinderen van 0 tot 13 jaar. Wilt u ook gastouder van Gastouderopvang Humanitas worden? Kijk dan voor meer informatie op: www.kinderopvangluunanitas.nl. HEIILOO - Tijdens de Hot Spicy Challenge (www.hotand- spicychallenge.com) dwars door India liep het ongeluk dat Kees Burger overkwam gelukkig goed af. „Het had heel anders kunnen aflopen", aldus Kees thuis aan de keukentafel. Het lopen gaat hem moeilijk af. Desondanks zou hij zo weer mee gaan met een soortgelijke tocht. „Want het is een geweldige ervaring die je met twintig man deelt. Dat gevoel van saamhorigheid is uniek. Onderweg hadden we flink bekijks, als we moesten tanken zag het tank station zwart van de mensen. We zijn door prachtige landschappen gereden en hebben heel wat gezien. De armoedige omstandigheden, die we onderweg tegen zijn gekomen, hebben bij ons allemaal de ogen geopend. Dan besef je dat de goede doelen waarvoor we deze uitdaging zijn aangegaan er niet voor niets zijn. Ik zou het zo weer overdoen!" Kees werd op de negende dag rij dend op de motor door een foute uitwijkmanoeuvre van een auto van de weg geduwd, met een lelijke val partij als gevolg. Hij viel met motor en al in een greppel. Het wegdek in India zit vol met grote gaten. Ik was bezig een auto in te halen toen deze plotseling uitweek voor zo'n gat. Waarschijnlijk is door de val de brandstoftank gaan lekken en omdat ik onder de motor de grep pel inschoof, kwam er benzine op mijn broek. Door vonken ontstaan door de schuifpartij vatte mijn broek vlam." Zijn reisgenoten zagen dit gebeuren en waarschuwden Kees, die zijn tas nog wilde redden en het in eerste instantie niet in de gaten had. „Gelukkig had ik degelij ke motorkleding aan, dat was mijn redding!" De brand werd uiteinde lijk met doeken gesmoord en Kees werd naar het dichtstbijzijnde zie kenhuis gebracht voor behandeling. Van afhaken wilde hijondanks een tweedegraads verbranding op zijn rechterbovenbeen, niets weten. „Ik heb ongelofelijk veel mazzel gehad. De rest van de tocht heb ik in de bezemwagen afgelegd. Iedere dag bezochten we een privéhospitaal om de wonden te laten verzorgen. Het was gelukkig een 'schone brand' en eenmaal terug in Nederland kreeg ik in het brandwondencentrum te horen, dat het met rust en tijd moet genezen." Kees Burger is dus voor lopig nog een poosje uit de running en 'veroordeeld' tot werkzaamhe den achter de schermen. De slagerij wordt gerund door zijn personeel, over wie Kees vol lof is. En als er weer een tocht in den verre wordt georganiseerd, is hij de eerste die zich aanmeldt! De Heilooër keurslager is een poosje uit de running en 'veroor deeld' tot werkzaamheden achter de schermen. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op zondag 12 december gaan we terug naar de tijd van Dickens, Londen midden 19de eeuw. Het stationscentrum in Heiloo wordt omgetoverd in de stijl van 'A Christmas Carol'. De oude vrek, Ebenezer Scrooge, zorgt ervoor dat u de Christmas Carol zelf zult beleven binnen dit gezellig kersttafereel in hartje Heiloo. De winkeliers zullen u verrassen met spectaculaire aanbiedingen vanaf hun kraam en natuurlijk zijn de win kels ook gewoon geopend. Naast een gezellige kerstmarkt, zullen er voor jong en oud diverse activiteiten worden georganiseerd. Zo kunt u gezellig plaatsnemen rond de vuurkorf en uw eigen broodje afbakken of bijvoor beeld een rondje maken in de arrenslee. Terwijl u luistert naar het Dickens Orkest of draaiorgel, kunt u genieten van een gratis beker warme chocola demelk of glühwein. Locatie: Stationsplein Heiloo, tussen 12.00 tot 17.00 uur. De winkeliers rond het Stationscentrum staan met een kraam op deze gezellige kerstmarkt van 13.30 tot 16.30 uur. Ook de Wereldwinkel heeft een kraam. De Wereldwinkel zelf, aan de Stationsweg 105, is ook geopend op deze feestelijke zondag en wel van 12.00 tot 17.00 uur. Heerlijke eho- cocolade koffieboontjes, likeurparels en amazonenotenehoeolade zijn tot 13 december in de aanbieding. HEILOO - In de Uitkijkpost van 28 april heeft u over het bezoek van Resource Link Foundation aan Ghana kunnen lezen. Hun doel voor de komende twee jaar is: een continue voorziening van schriften aan vier tot zes scho len; levering van watertanks en met bouwmateriaal aan vier scholen en aanvulling van meu bilair op diverse scholen. De watertanks zijn inmiddels bij de scholen geplaatst. Met deze tanks is er nu water om handen te wassen na een toiletbezoek en voor andere kleine hygiënische hande lingen. De kans op ziektes wordt ver kleind. Er zijn veel meer schriften en meubilair nodig dan men in juni kon voorzien. De kosten hiervoor bedragen bijna 19.000. Op de uitverkoren scholen met in totaal meer dan 2000 kinderen moet veel meubilair vervangen of gere pareerd worden. Op één school is nauwelijks meubilair. Kinderen liggen op de grond, in het stof, te schrijven en te lezen. De kosten per schoolbank zijn 25,-. Tijdens het bezoek in april heeft men gezien dat er meer kin deren naar school komen als er voldoende materiaal is. Onlangs is het projectplan ingediend bij Wilde Ganzen, en goedgekeurd! Wilde Ganzen helpt particulieren en stichtingen om projecten in ontwikkelingslanden uit te voeren. Zij vermeerderen een jaar lang het geld dat binnenkomt. Dit betekent dat elke 100,- wordt verhoogd met ongeveer 55,-! De bijdragen moeten wel gestort worden op de rekening van Wilde Ganzen: ING rekeningnummer 40.000 Onder vermelding van Resource Link Ghana. Voor vragen of inlichtingen, tel. 072-5320344 (Jan Carla Bras). STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 12 december is het Zondagmiddageafé in het Trefpunt - Heiloo van 13.30 tot 16.30 uur geopend voor vrij klaverjassen, bridgen, biljarten, rummycub, sjoe len enzovoorts. Entree 2,-. Met de Welzijn Heiloo Servicepas: I,-. Bent u alleen? Geen probleem, want onze spelleiding heet u har telijk welkom en helpt u graag 'op weg'. Geen vervoer? Dan even een telefoontje naar 072-5331297 en de buurtbus haalt u gratis van huis en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners Heiloo. Zie ook www.welzijnhei- loo.nl Dinsdag 14 december van II.30 tot 14.00 uur houdt de Gezelschapsbank de traditionele kerstbrunch. Deze keer in het Mirakel van Bakkum, Heereweg 36 (Bakkum-Noord naast de Blits in Bakkum-Noord. Een buf fet bestaande uit huisgemaakte soep, warme beenham, vis en vleessalade, broodsoorten en beleg inclusief koffie, thee, melk en karnemelk en een ijscoupe toe voor 15,-. Bent u op zoek naar nieuwe contacten, vriendschap pen of gewoon een gezellige mid dag dan bent u van harte welkom. Dus zoekt u een maatje om samen naar een concert of museum te gaan of een vriendin om eens mee te gaan winkelen, meldt u dan aan! Meer informatie over de Gezelschapsbank of aanmelden voor de kerstlunch via de receptie van het Trefpunt tel. 072-5331297. Als u graag mee wilt rijden vanaf het Trefpunt Heiloo is dit uiteraard mogelijk, u kunt dit aangeven bij uw aanmelding. Dinsdag 14 december van 19.30 tot 22.00. Voor alle meiden vanaf 50 jaar die tips en trucs willen krijgen over het maken van een 'smokey eye'. Stap voor stap leer je de basis met enkele varianten op een 'smokey eye'. We werken met professionele make-up. U kunt uw eigen make-up meenemen voor een check-up. Docente: Armanda Hesta van Studio VMV. www. studioVMV.nl Kosten: 27,50. Opgave: 072-5331297. Woensdag 22 december van 10.00 tot 11.30 uur. In het kader van de generatiemix organise ren we onder leiding van Marlise Mantel, voor grootouders met hun kleinkinderen in de kerstvakantie een spannende en vrolijke ochtend als zij samen een bekend sprookje naspelen en uitbeelden. Kosten: 4,- per volwassene met één kind (vanaf 4 jaar). Elk volgend kind: 1,-. Opgave tel. 072-5331297. Vrijdag 28 januari tot en met 18 februari van 10.00 tot 11.30 uur. Gewichtsconsulente Claudia Spit geeft in vier lessen advies over afvallen op een gezonde en verant woorde manier. U krijgt een map met voedingsadvies en variatie- eetlijsten mee naar huis. Kosten: 25,- voor vier lessen. Opgave: 072- 5331297. Dinsdag 1 februari tot en met 22 maart van 14.00 tot 16.00 uur. In acht lessen vertelt oud-docent levensbeschouwing Peter Greijer u over de verschillen en overeen komsten tussen het Christendom en de Islam. Er zit 600 jaar ver schil tussen de bijbel en de koran. Wat zijn de invloeden van de bijbel op de koran? Wat zijn de beide opvattingen over Bijbelse figuren. Kosten: 77,- voor acht lessen. Donderdag 27 januari tot en met 10 maart in het Open Huis van 09.30 tot 11.00 uur start Barbara Grooteman met deze cursus die bedoeld is om uzelf in conditie te houden. U leert oefeningen gericht op beweeglijkheid, kracht, coör dinatie en ontspanning. De rode draad in het programma is het voorkomen van vallen. Na afloop kunt u eventueel met behulp van een dvd thuis verder oefenen. Kosten: 32,50 voor zes lessen. ERKEND GASTOUDER

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7